konie małopolskie

krzysztoftzr   Horses knows who moves who
28 kwietnia 2014 21:43
Jeśli ktos chciałbym opomóć  w poszukiwaniach zapraszam na pw    rozważe każda dobrą ofertę    
Wałach  w ostateczności też może  być jeślib ędzie miała dobre predyspozycje sportowe.


Ten Easter Grey robi wrażenie ciekawa  i przystepna oferta
Nie znalazłem osobnego wątku dla tych koni, ale w świetle ostatnich przepisów są w księdze małopolskiej.
Chodzi mi o konie półkrwi arabskiej, kiedyś bardzo popularnew Polsce dzisiaj rzadkie w czystości rasy. Ostatnim polskim ogierem zaliczanym do tej rasy był Etat, który jako Dahoman X był czołowym w Topolcznkach. Teraz mamy Hebaba, był Dabur Dahoman i to z ogierów tyle. Czy ktoś uzytkuje konie tej rasy, jest jakaś hodowla w Polsce?
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
30 kwietnia 2014 10:29
jest prywatna niedaleko podlasia  po hebab widziałem klacz  ogiera też chyba jeśli ten co myślę
Kebabów pełno koło Lublina, konie po Daburze masz u Kordalskiego, dwa jego hodowli chodzą wkkw. Po Kebabie użytkowanych w sporcie ( nie rekreacji na poziomie do 120 w skokach) raczej nie uświadczysz, ale jako koniki łąkowe itp. na pewno coś znajdziesz.
mnie chodzi o czyste rasowo, a nie o konie z udziałem tej krwi
klacze o i źrebaki były w pojedynczych sztukach w Białce, ale co z nimi -nie mam pojęcia. Koleżanka ma czystą shagye (chyba jeszcze ma) i jej córkę ( ale już mieszankę).
W Polsce mało. Czechy, Słowacja, Niemcy tam jest sporo i startują, nawet w WKKW.
krzysztoftzr jeśli chcesz wałacha po Efekcie to z czystej uprzejmości, radzę popróbować konia kilka razy! Moja Praga jest z Janowa Podlaskiego, po Efekcie i na 1 była leniwa okropnie, a teraz w zastepach wyprzedza konie, swiruje jak nie jest czolowa... Efekt daje silne geny. 🙂 nie zawsze poczatkujacy da sobie rade z zachowaniami po nim. Konie sa porywcze, bardzo humorzaste i potrafia pokazac "pazur"... 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
02 maja 2014 06:59
W prawdzie nie czysty małopolak, nieomal zostałam zlinczowana tutaj na forum, ale mimo to przedstawiam córkę mojego Siwego  😉
Dwie shagye - Maira i Moldau III - trafiły z Białki do Janowa Podlaskiego, gdzie dały źrebaki po Ostragon oo, San Luis xx, San Moritz xx i Efekt xo. Zastanawiam się, co z ich białeckimi źrebakami po ogierach oo.
krzysztoftzr jeśli chcesz wałacha po Efekcie to z czystej uprzejmości, radzę popróbować konia kilka razy! Moja Praga jest z Janowa Podlaskiego, po Efekcie i na 1 była leniwa okropnie, a teraz w zastepach wyprzedza konie, swiruje jak nie jest czolowa... Efekt daje silne geny. 🙂 nie zawsze poczatkujacy da sobie rade z zachowaniami po nim. Konie sa porywcze, bardzo humorzaste i potrafia pokazac "pazur"... 🙂


A może to kwestia ujeżdżenia i pracy z danym koniem ? Angloaraby to nie są konie dla amatorów generalnie. Ja mam klaczkę po Efekcie i wygląda na to, że ma charakter zdecydowanie fajniejszy niż matka. Jest odważna, grzeczna w obsłudze i taka powiedziałabym "mądra" - nie szuka zaczepki, nie wydziwia, nie chodzi po ścianach ani po ludziach 😉  😁 Zobaczymy jaka będzie w pracy (ma 2 lata).
galopada_   małoPolskie ;)
02 maja 2014 17:33
mój mastodoncik





Dywersja po Justus



i dwa ogierki po Justusie, od matek naszej hodowli po Jasnym Poranku. Kasztan dość tłusty  😁



armara uwierz, że nie... to zdecydowanie nie jest kwestia pracy ani ujeżdżenia.. Praga jest odważna to fakt, ale jak każda klacz ma humory. W stosunku do mnie może tego tak nie pokazuje, ale w stosunku do trenerki baaardzo często.. Ostatnim razem tak się wspięła, że upadły obydwie na kręgosłup... Bardzo nieciekawy widok. Jest inteligentna, nie moge jej tego odmowic, bo bardzo szybko sie uczy, ale jest niemilosiernie uparta i uwielbia stawiać na swoim. Dla osoby, ktora nie bedzie stanowcza i jest laikiem to koń zupelnie nieodpowiedni... Ale koń koniowi nierówny.. Mówi się, że araby są  narwane, a moja trenerka ma klacz oo, ktora jest najlepszym koniem dla osoby, ktora uczy sie jezdzic... Wiele razy widzialam, ze jakis dzieciak szarpnal ja za pysk, ale i tak byla bardzo cierpliwa. Wiem, ze Praga takiego kogos od razu by zrzucila, bo ma strasznie delikatny pysk... Poki ktos obcy na nia nie wsiadzie, jest spokoj. W obsludze jest grzeczna, przytula sie, bawi sie wlosami osob, ktore jezdza i chrapami sobie laskocze, bzikuje jedynie kiedy ktos sie nia zajmuje, a mnie nie ma w poblizu.. Ale z drugiej strony to moze byc tez kwestia przeszlosci i urazu psychicznego, bo kiedy stala u dziadka, czesto przyjezdzal podczas mojej nieobecnosci kuzyn, bez mojego pozwolenia bral bat i na lonze.. Nie wspominajac o tym, ze nigdy w zyciu nie mial mozliwosci pracowac z koniem... Pomimo gorszych sytuacji, wedlug mnie jest najlepszym koniem jaki mogl mi trafic.. Jak to jej byly wlasciciel kiedys powiedzial "tylko od trudniejszych koni jestes w stanie sie czegos nauczyc i tylko na takich koniach bedziesz bardziej zwracac uwage na swoje zycie". Swieta prawda, bo bardziej uwazamy, skupiamy sie jezdzac na nieprzewidywalnych niz super spokojnych.. W stosunku do mnie jest cudowna i to mi wystarczy.. Jesli bede chciala pojezdzic z kims z rodziny, bede miec 2 konia.. Jesli ja sobie radze to najwazniejsze. 🙂 bo to ja na niej jezdze..
Armara z tymi Efektami jednak coś jest na rzeczy, porozmawiaj z amazonką Topaza ( chociaż nawet nie.. wystarczy czasem się im przyjrzeć), w stajni ze mną stoi znany Ci rudy syn Efekta, mega ciekawski, ale trochę dziwny w stosunku do ludzi i nie jest to kwestia pracy w domu i ujeżdżenia (koń spod Sula, teraz też praca z trenerem), na zawodach zachowanie poprawne, ale z tego co mówiła właścicielka w domu nie do końca...
Może to tak jak z Ignamami-one są jak media mark- nie dla idiotów😉
eruantalle, ale to nie jest sprawa Efekta, tylko sprawa tego, że to angloarab 😉 Ja mam klacz po VV i jak mówili, że xo to specyficzne konie do pracy, to nie do końca wierzyłam. Teraz doskonale wiem o co chodzi 🙂 To nie są konie karne. To są konie mega inteligentne. Szybko się uczące, ambitne. Ale przy okazji silne, zdające sobie z tego sprawę. Jeżeli wsiada amator i nie kombinuje za dużo - są miłe. W obejściu też baranek, o ile się nie daje sobie wejść na głowę.
patrz... a ja jako jedyne w rasie uwielbiałam właśnie i nadal szanuję VV i Kwartety, miałam do czynienia z kilkunastoma VV  (ojciec i dziadek), nawet dwa ogiery kryjące mi się trafiły i miód malina, misie pysie kololowe🙂 i pod siodłem i w pracy z ziemi i w obejściu🙂
Bo to jest myś-pyś, super w obejściu, pod siodłem, w pracy z ziemi - mega się starający, ale nie dla amatora (testuje!) 🙂 Spaliłby się taki koń po prostu. I ja mam tu zarówno Kwarteta jak i VV w papierze. I wcale nie uważam, że to koń zły! Zbieram kasę i mam zamiar pojechać po drugiego takiego 🙂 W tym roku się chyba nie uda, bo mam sporo inwestycji w stajni, ale mam nadzieje, że w przyszłym...!
Ja sama w sumie teraz użytkuję swojego konia jako terenowego, także... 😁 Na razie rekreacja pełną parą. 😀iabeł:

I w ogóle puchnę, bo kobyła została oceniona jako b. db. przez znanego hodowcę. 😍 Aktualnie pokryta, niestety trochę plany się zmieniły ze względów logistycznych, ale wydaje mi się, że dobry wybór. No i niestety nie będę mogła się pochwalić w tym wątku, bo poza rasą.
Na tych dwóch ogieraskach woziły się dzieciaki i mega, mega... zupełnie inne niż np. siwki po devinie czy padaki po Karmelu 😀
Czym kryłaś?
Lenon L. kilkakrotny inbred na Kasbeth'a i chyba IVxVI na Israel'a. Niesprawdzony hodowlano, ale fakt, ze p. Mazurek zdecydowal sie zaryzykowac i uzyc na wszystkich swoich klaczach w tym sezonie mnie zachecil :-)
uff, czyli nie w czystości rasy 😅
eruantalle, ale to nie jest sprawa Efekta, tylko sprawa tego, że to angloarab 😉 Ja mam klacz po VV i jak mówili, że xo to specyficzne konie do pracy, to nie do końca wierzyłam. Teraz doskonale wiem o co chodzi 🙂 To nie są konie karne. To są konie mega inteligentne. Szybko się uczące, ambitne. Ale przy okazji silne, zdające sobie z tego sprawę. Jeżeli wsiada amator i nie kombinuje za dużo - są miłe. W obejściu też baranek, o ile się nie daje sobie wejść na głowę.


a ja sądzę, że to jednak sprawa Efekta. 🙂 u mnie w stajni są 3 małopolaki, dwa po Atucie i jeden po Efekcie. co więcej - wszystkie urodzone i dorastające w tej samej stajni. tylko klacz po Efekcie jest bardzo do przodu, narwana, może galopować godzinami - ma energii w brud. do tego jest bardzo dominująca - chce rządzić zarówno pod jeźdźcem jak i w stadzie. tak jak pisze eruantalle, zawsze chce stawiać na swoim. druga klacz - jej siostra (ta sama matka) ale ojciec Atut to zuupełnie inny charakter. chociaż jest 3 lata młodsza jest zrównoważona, spokojna. a krew ta sama 😉
No moja Praga od matki ma pochodzenie Kwarteta, bo to ojciec jej matki("dziadek"😉, a Efekta jako ojca.. Więc mieszanka "wybuchowa" 🙂
Przeciwnie- większość Kwartetów ma/miała bdb głowy: polepszał temperament i charakter wg wielu hodowców.
galopada_   małoPolskie ;)
04 maja 2014 21:41
Mój ulubiony tegoroczny zrebak był dzisiaj pierwszy raz na spacerze. Normalnie widzę w nim mojego Dżamiego. Ma tak samo długaśne nogi i jest krótki. Najwspanialsze jest jednak to, że jak widzi człowieka to biegnie galopem żeby go miziać i się z nim bawić 😵 😍 Typowe zachowanie koni od tej kobyły  😂

D. (Draba po Przedświt XIII-4 x Justus) - czyli Przedświt na maxa z obu stron, a długich uszu jak nie było, tak nie ma  👿





Kucynio dziś na zwodach zero zrzutek w L i P  😅

A skakał tak:  😀
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
04 maja 2014 22:37
Kulesław od strony matki głęboko ma Przedświta II-13 Xawerowski, a od strony ojca - dziadka Kwarteta.
Koń z bardzo fajną głową.
U nas przyszedł na świat ogierek, 4 godziny temu  😜



esperado
Fajowy ten Twój koń, jestem jego fanką 🙂
galopada
Z "x" zapisuje się ojca i ojca matki, z "-" ojca i matkę. Taka mała pierdoła, wybacz.
galopada_   małoPolskie ;)
05 maja 2014 13:10
armara  :kwiatek:
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg2084272#msg2084272 date=1399203206]
uff, czyli nie w czystości rasy 😅
[/quote]

No ja byłam strasznie zrozpaczona, gdy się okazało, że moje plany poszły diabłu w zęby 🙂 Chciałam spróbować inseminacji, ale Huzar wraca do treningu i mogłoby nie być szansy powtórki, gdyby klacz nie zaskoczyła.

galopada, i wszystkie Wasze są rude 🙂 Świetne są, ciekawa jestem, jak się będą dalej rozwijać 🙂 Zadowoleni pewnie jesteście strasznie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się