Jakie pasze dajecie swoim koniom?

i ja też! :kwiatek:
Słuchajcie, produkuje ktoś jeszcze Horsgran? Czy tego już nie ma?
Ponieważ już nie pamiętam komu wysłałam, a komu nie namiary na mieszalnię, pozwalam sobie wrzucić tutaj link do ich strony:
http://zlotowska.pl/strona.php?dzial=mieszalnia
Co prawda na stronie nie ma info o paszy dla koni, ale są namiary.
Hmm, jeśli nikt nie ma propozycji to może ktoś ma porównanie jęczmień ekstrudowany vs trufle/krówki? Na czym koń powinien lepiej/szybciej przytyć i co jest "lepsze"?
porównania nie mam, natomiast od około 2 tygodni podaję mojemu jęczmień ekstrudowany z wysłodkami (polecany kilka stron temu) i już powoli widać pozytywne efekty.
episode spróbowałabym z show improverem, mój szczaw wygląda jak pąk, aż czasem muszę odstawiać, bo się za bardzo zaokrągla 😉
ile dziennie dajecie tego jęczmienia i show improvera?  :kwiatek:
Na chwilę obecną daję 3 miarki. Plus jeszcze inne suplementy.
episode ja podawałam w postaci 1 dodatkowego posiłku z 0,5kg całego jęczmienia i 2 garści wysłodków. Zalewałam to 1,7l wrzątku, podawałam na 2 dzień. Po 3 tygodniach szybko przybrała moja Ruda 😉
Losia i nie było skisłe na ten drugi dzień? Ja ostatnio złapałam sie na tym (duszny, ciepły dzien, ale jednak jeszcze nie lato...) ze jeczmień który załałam rano "prawie-wrzątkiem" późnym wieczorem lekko skwaśniał i musiałam wyrzucic.
Trzymam w ciemnym, suchym pomieszczeniu i nigdy nie miałam problemów. Ale tam tempetatura koło 12 stopni w dzień.
Słuchajcie,chcę aby moja Ruda też przybrała,a jęczmień mam u siebie dostępny. Jak zacząć powoli wdrążać do owsa ten jęczmień?Zalać po prostu wrzątkiem i na drugi dzień podać mogę spokojnie bez obaw?jestem strasznie wyczula na tym punkcie. wysłodek już nie podaję,po tym jak kobyła jedna mi zakolkowała, jakoś się zraziłam.
nasicc, Może miałaś te wysłodki nienamoczone do porządku. Albo za dużo dałaś na pierwszy raz 🤔 Szkoda w sumie, bo wysłodki to tani sposób na podtuczenie.
Jak dasz małą ilość tego jęczmienia, to myślę, że możesz tak zrobić. Zalać, podać. I zwiększać ilość stopniowo do docelowej.
myślę,żeby właśnie powoli wdrążać ,dodatkowo dostaje codziennie otręby+owies i 2razy w tyg mesz,no i ciągle na pastwisku,druga jest krągła jak kuleczka. Niedługo w trening będzie brana,więc zapewne dodam paszę dla koni w treningu.
A co do wysłodek to były zalane dobrze,całą noc stały plus siemię lniane..może po prostu zbyt szybkie przestawienie,ale się trochę zraziłam. całe opakowanie wyrzuciłam.
nasicc, mój też był w kiepskim stanie i musiałam go utuczyć. dziewczyny tu były tak uprzejme i mi troszkę doradziły co pozmieniać, plus od weta kilka rad dostałam.

obecnie mój folblut dostaje owies, jęczmień z wysłodkami i otręby. z innych suplementów dostaje jeszcze drożdże yarrowia equinox. efekty zaczyna być powoli widać już po dwóch tygodniach od dawania tej mieszanki.

edit: plus oczywiście trawa kiedy tylko się da.
porównania nie mam, natomiast od około 2 tygodni podaję mojemu jęczmień ekstrudowany z wysłodkami (polecany kilka stron temu) i już powoli widać pozytywne efekty.


Już tego jęczmienia nie polecam, tani, bardzo smaczny (rudy wciągał w sekundę) 3 worki były ok, w czwartym jest mała domieszka czegoś co pachnie jak żarcie dla kota  🤔 (jakieś brązowe kawałki granulek) rudy oczywiście nie tknął nawet, powąchał i odwrócił się zadkiem do żłobu...

A myślałam że jest tańsza alternatywa dla gotowych pasz... Teraz młody wciąga zwykły jęczmień zalany wrzątkiem, po 3h jest mięciutki.
hej.
Zna ktoś ziołowe produkty dla koni marki Husse?
Proszę o opinię.

Jeśli w złym wątku pytam, to z góry przepraszam.
Już tego jęczmienia nie polecam, tani, bardzo smaczny (rudy wciągał w sekundę) 3 worki były ok, w czwartym jest mała domieszka czegoś co pachnie jak żarcie dla kota  🤔 (jakieś brązowe kawałki granulek) rudy oczywiście nie tknął nawet, powąchał i odwrócił się zadkiem do żłobu...


a może to był przypadek? moje obydwa worki są ok, bez zastrzeżeń.... (choć wiem, że mogą to być TYLKO dwa worki)
moje 3 worki też były bez zastrzeżeń, ale 4 już nie... kolejnych nie będzie...
Mam pytanie, czy wasze konie też nie chciały jeść biotyny z Nutri Horse i witamin Besterly Bestermine? Bo już nie wiem co robić... Kobyła nawet tego nie tknie  😵
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
01 maja 2014 06:14
mój biotyne je bez problemu ale że jest niejadkiem to zawsze wszystkie suplementy ma dobrze wymieszane z paszą 🙂
Lusiowata, moje tez nie chcialy Besterly, nawet mieszanie z otrebami/wyslodkami nie pomagalo, bo ten obrzydliwy aromat 'jablek' i tak sie przebijal. Sklad tez imo szalu nie robi wiec machnelam na nie reka.
Mam pytanie troche z innej beczki
Moj kon dostaje roznosci które zjada chętnie,  nie za szybko tzn nie tak lapczywie ale ma jakis dziwny system ze najpierw probuje dostac sie do tego co na dnie 😉  mimo ze wszystko jest dobrze wymieszane albo chwilowo jeden rodzaj paszy, on pcha pysk na sam spod i rozsypuje cala reszte nosem 😉
Je pomalu i przezuwa jak trzeba ale polowa żarcia ląduje dookoła. ..
Z boksu jeszcze wyje ale na zew codziennie odkrywam sporą porcje jedzenia ktore sie marnuje
Nie mam pomysłu,  chcialam zamontowac jakas scianke zeby nie wypadalo na zew ale mamy żłoby otwierane na zewnątrz razem z kratami i nie bardzo jest jak
Macie jakis pomysl?
Orzeszkowa O, widzę że nie jestem z tym problemem sama! Wydawało mi się, że właśnie przez aromat tych "jabłek" będzie je chciała jeść...
Izkadul- zamontuj żłób narożny z listwą ograniczającą rozsypywanie ( np z Greene ) , u nas pomogło
izkadul, stary sposób: duży kamień do żłobu albo dwa.
halo, kamienie sprawdzaja sie u koni ktore jedza zbyt lapczywie, pelna geba. Przy koniach przejezdzajacych pyskiem po dnie zlobu zeby zrobic sru i wywalic wszystko - juz niekoniecznie. Porzadny narozny zlob z listwa, ale nie z byle rantem tylko z pokrywa z okraglym otworem (kibelek taki ;-)) powinny dac rade.
izkadul u nas jeden koń w stajni tak trochę prowizorycznie, ma po prostu kraty oplecione fragmentem worka po owsie, żeby nie wysypywało się poza boks, bo robi coś podobnego przy jedzeniu. 😉
Orzeszkowa, prawda!
Jakie są Wasze opinie na temat podawania łuski słonecznika ? Bo własnie mam zamiar wprowadzić swojemu koniurowi do diety 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się