Ogłowia

Burza a czym smarujesz? i co to za ogłowie? jaki model? Ja tylko narzekam na nachrapnik lakierowany no ale gruby i lakierowany więc rozumiem ,że dłużej się będzie wyrabiał... ale reszta bez zarzutu, no tylko ten full jakis taki duży, dużo dziurek musiałam dorabiać..
wrzucam poglądową fotkę mojego ursusowego ogłowia munsztukowego po roku używania 🙂
Lakierowany, baardzo szeroki nachrapnik z delikatnie opadjącym naczółkiem, bardzo go obie z Klaczynką lubimy  🙂

Ja mam 3ogłowia z USG i bardzo chwalę. Nie smaruję często a skóra jak nówka.
Comandore, Dijon, myję mydłem a smaruję Effaxem jak wszystko co mam. Jeszcze mam plan skąpać je trochę w parafinie bo nie mam pomysłów :/
Horze Constance można kupić tylko jeśli sklep ma jakieś egzemplarze u siebie na stanie, bo aktualnie tego modelu nie ma w Horze, wyprzedał się i raczej długo nie będzie dostępny, jeśli w ogóle.



Quantanamera jako że jesteś weteranką w ogłowiach BR czy możesz mi doradzić w sprawie hanowerskiego Waham się się między Rouen http://br-konie.pl/premiere-oglowie-rouen/produkt/1196/ a Herefordem http://br-konie.pl/oglowie-hereford/produkt/17/
Czy warto jest dokładac 2 razy tyle ?
W związku z tym ze mój kobył (w końcu  😅 ) wraca do regularnej roboty mam ochotę zmienić ogłowie z tym ze nie mam żadnej koncepcji  😵 Pomożecie ?co będzie ładnie wyglądało na jej głowie z wielokrążkiem na którym obecnie chodzi  🙂
Mi się podoba w tym z nachrapnikiem meksykańskim, klacz ma subtelną urodę, więc odpadają bardzo szerokie nachrapniki w stylu szwedzkiego. Można pomyśleć o angielskim z ozdobnym naczółkiem  😉
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
02 maja 2014 13:22
gunia92 może takie jak ja mam na kasztankę (patrz strona wcześniej), jest jeszcze w wersji czarno-białej  😉
tyle, że meksykanka raczej odpada jeśli będzie używany wielokrążek
olga96, a to niby dlaczego ?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
03 maja 2014 01:24
jaki jest aktualnie czas oczekiwania na oglowie u p. Marka?
Młody w czarnym ogłowiu, lepiej?


dla mnie zdecydowanie 🙂
anai, moim zdaniem wygląda lepiej w czerni, ale zmieniłabym naczółek  😉
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
03 maja 2014 12:57
Zdecydowanie lepiej w czarnym 🙂.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
03 maja 2014 14:34
Czy jest jakieś ogłowie, w granicach 350 zł, które jest tak miękko podszyte jak Busse Solibel Comfort? Macałam je ostatnio i skóra na nachrapniku oraz potylicy jest ekstra, ale zastanawiam się, czy nie ma jakiejś alternatywy, bo jak nie, to kupuję to.  🙂


👀
Wiecie, martwię się po prostu o mój portfel, bo jak znajdzie się jakaś alternatywa, to zapewne w efekcie nic nie kupię, co oznacza brak strat pieniężnych.  😁
ja też boję się o mój portfel...pewnie będzie chudy jak diabli 😀 muszę dwa nowe ogłowia kupić,te ogony to mnie pochłoną -.-
sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 maja 2014 17:43
anai, dla mnie bomba! i bardzo podoba mi się na nim ten naczółek  😍
cześć, zna Ktoś  wyroby tego Pana ?
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/82338

podoba mi się to czerwone bezwędzidłowe...
Dzięki.  Mi się mega podoba.  A ten naczółek podobał mi się już od jakiegoś czasu 😉 Trochę bałam się, czy nachrapnik nie będzie za szeroki, ale jest ok. Teraz jeszcze siodło muszę zmienić na czarne 😉
anai, moim zdaniem wygląda lepiej w czerni, ale zmieniłabym naczółek  😉



i ZDECYDOWANIE wyżej nachrapinik 😉
zielonaroza, nachrapnik jest dwa palce pod kością, nie musi iść wyżej, a już na pewno nie zdecydowanie. Może jak skóra się ułoży zapnę o jedną dziurkę wyżej, ale nie więcej. BTW skąd ten trend zapinania nachrapników pod samymi oczami, szczególnie w ujeżdżeniu?
anai cudownie  😍 naczółek boski
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
04 maja 2014 13:04
anai, bo dopiero wtedy ma prawidłowe działanie. Prawidłowo zapięty nachrapnik powinien być tuż pod kością policzkową. Zapnij raz wyżej i zobacz czy poczujesz jakąś różnicę podczas jazdy. Konie zazwyczaj chodzą dużo lepiej z wyżej zapiętym szwedem.
arivle, nie czułam żadnej różnicy,  obojętnie jak wysoko miałam zapięty nachrapnik.  Co więcej,  u mojego seniora nie robiło też różnicy jaki ma nachrapnik. Chodził w angielskim,  szwedzie i meksykanie.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
04 maja 2014 16:17
anai, to bardzo ciekawe zjawisko. Powiem więcej, Twój koń jest jedynym znanym mi przypadkiem gdzie zmiana nachrapnika nie robi jakiejkolwiek (nawet minimalnej) różnicy. Jeszcze pomiędzy szwedem i anglikiem nie ma ogromnej różnicy, tak nachrapnik meksykański działa inaczej. Nie mówię, że po zmianie nachrapnika jakiegoś na jakiś powinno być lepiej albo gorzej, natomiast różnica w prowadzeniu konia zazwyczaj jest. Np. konie lekkie w pysku w szwedzie, często robią się puste w hanowerze, z kolei hanower czy meksykan dobrze działa na konie mające problem z kontaktem i tak dalej. Nie mniej jest to bardzo duży off  😉
arivle, phi, u mojej nie robił różnicy żaden nachrapnik, hanower, szwed, meksykan, nic. Miało znaczenie za to czy mam skośnik, bo bez skośnika masakra.
arivle, bo ten koń jest mocno specyficzny jeśli chodzi o pysk.  Samego JK kiedyś w balona robił 😉 może na młodym będzie to robiło różnicę,  tak jak napisałam,  chcę o dziurkę podciągnąć nachrapnik wyżej.  Koniec OT 😉
arivle - ma rację i dla mnie też dziwne to zjawisko ,że Twój koń anai nie zareagował na zmianę nachrapnika. Mój porwał szweda więc znalazłam jakiegoś meksykana i hanowera. Na meksykanie koń w ogóle nie mógł się skupić na niczym innym jak tylko na nachrapniku ,na hanowerze z kolei czułam jakbym w pysku miała konia świeżo po zajażdzce. Z kolei zmiana angielski-szwed bez większej różnicy.  😉
Prawidłowo zapiety nachrapnik jest dwa palce pod kością policzkową no chyba, że ktoś koniecznie musi sięgać po taką pomoc, jak zaciskanie nachrapnika na splocie nerwowym. No nie dziwie się, że wtedy ma ekstra działanie. Anai  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się