M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

sam fakt posiadania pisuaru mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, ale nie w tak małej i jedynej łazience w domu.

no ale ważne, że Tobie nie przeszkadza 🙂
wild horses, bogdan ale fajnie u Was sie robi!
Dzionka ja mam na tarasie w donicach kuflika szczepionego na kiju
[img]http://i.archiwumallegro.com.pl/2050999182_1/[/img]
Wyglada super! Niestety... Ja swojego chyba zabiłam:/
I bukszpany cięte w stozek ( mogą miec rożne kształty kule/piramidy/spirale)

Julita, dzieki. Jeszcze dluga droga, ale ciesze sie z malych postepow.
Martuha, to nie jedyna lazienka w domu Jest jeszcze jedna, wieksza I tylko nasza, ale tam tez bedzie pisuar, haha. Oswoilam sie juz z tymi pisuarami. Zdjecia wstawie jak bedzie gotowa. Teraz wstawilam, bo pojawil sie temat o plytkach imitujacych drewno.
Julita, dzięki 🙂 A nie wiesz czy ten bukszpan trudny w utrzymaniu przy  życiu?
Ja mam dwa w donicach i 5 kul w ziemi w ogrodzie. Te w ziemi wszystkie maja sie dobrze.
Z donicowych jeden nie przeżył zimy ale myśle, ze po prostu taki sie gorszy trafił bo drugi stał w tym samym miejscu i ma sie bardzo dobrze.
Raz na czas trzeba ja przyciąć, zeby nie straciły kształtu ale to tez nie jest jakaś większa filozofia bo tnie sie tylko to co odstaje😉
Jeszcze fajnie wygladaja "koniki" (świerk conica)  iglaste rownież w dowolnym kształcie😉
Ja mam cos jak to tylko bez tych górnych 2 kul😉 czyli jedna duża kula na kiju😉
[img][[a]]http://lh4.ggpht.com/_7D1MyJsmqe4/S--U34VluCI/AAAAAAAAXf8/yROmzFejLGE/s800/IMGP6650%20Picea%20glauca%20&[[a]]#039;Conica'%20-%20Świerk%20biały.JPG[/img]
dajcie juz spokoj z tym pisuarem, dlaczego facet nie ma miec nic do powiedzenia we wlasnym domu? Jesli to cos na czym mu zalezy to niech ma 🙂
Jest watek ogrodniczo-balkonowy, tam duzo dziewczyny pisza o roslinkach 🙂
Bogdan, bardzo podobają mi się takie okna w kuchni.
Możesz powiedzieć jaki macie rodzaj uchwytów? Czy są wygodne do otwierania? Nie potrafię się zdecydować na uchwyty. Z wyborem poważniejszych rzeczy poszło łatwiej a taki detal mnie przerasta :-)


my mamy takie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10222232/ w dwóch różnych długościach.
Są wygodne, dobrze wygladają tylko należy się na nowo przyzwyczaić do innego otwierania. Tak wyglądają z bliska 🙂


Ma ktoras z was biokominek? robi troche ciepla czy to raczej dekoracja?
Biokominek to tylko dekoracja.
E bez przesady, zależy jakiej wielkości. U znajomego jest taki spory dość i potrafi dawać ciepełko. No ale jako punkt grzewczy bym go nie liczyła 😉
Porównałabym to do świeczki. Jak przyłożysz rękę to też grzeje, ale tak jak piszesz epk, jako element grzewczy nie można tego potraktować.
Dworcika   Fantasmagoria
04 maja 2014 15:12
Czy meble łazienkowe, to tylko na nóżkach lub wiszące?
Nie ma już takich, żeby:
1. nie były błyszczące
2. nie były na nóżkach (miały zabudowany dół)

Dziś w sklepie wpadło mi w oko coś takiego:
Ale jak pomyślę ile syfu zbierze się pod tymi meblami i nijak nie będzie szło w miarę sprawnie tego posprzątać, to mnie szlag trafił. Fuj.
A nic podobnego z zabudowanym dołem (o wiszących w takim klimacie raczej nie myślę, bo to się chyba kłóci) nie widzę.
kujka   new better life mode: on
04 maja 2014 15:42
Dworcika, to moze stolarz? 😉
Dworcika   Fantasmagoria
04 maja 2014 15:46
Obawiam się, że stolarz zbyt dużo policzy. Podejrzewam, że skończy się klasycznie - na "tymczasach" :/
Koszty nam się posypały strasznie i... no cóż...wprowadzimy się do gołych ścian.
Dworcika, super meble. Jesli chcesz zabudowane to w tych akurat najmniejszy problem, bo mozesz sobie je sklejka od spodu podkleic i z glowy.
Dworcika   Fantasmagoria
04 maja 2014 19:09
To zawsze jakaś myśl. Obawiam się tylko efektu 😁
Póki co do mebli w łazience jeszcze daleko, ale... znowu mam fazę na szukanie pomysłów. Kuchnia, łazienka... Nie wiem jak to ogarnąć. Co i gdzie powinno stać i takie tam...
czemu - tutaj masz tylko male szparki z przodu, jak nie na bialo to mozesz pomalowac nawet na czarno albo na kolor podlogi zeby sie nie rzucalo w oczy 🙂 Bedzie git 🙂
Dworcika, meble łazienkowe są na nóżkach albo wiszące na okoliczność zalania podłogi. Bo im więcej drewna i drewnopodobnych będzie miało kontakt z wodą tym mocniej napuchnie, a schnie źle. Pewnym wyjściem są... szafki kuchenne. Na aluminiowych nóżkach z listwą maskującą.
Dworcika   Fantasmagoria
04 maja 2014 20:54
O... może tak. W sumie na zalewanie nie wpadłam 😁
Wymyśliłam jednak jakieś zabudowanie łazienki. Tak, żeby skitrać pralkę w jakimś słupku, nad nią mieć szafki na wszystko. Ale ogólnie łazienka powoli mnie przerasta. Na krótkich ścianach ma drzwi i okno, do obstawienia zostają długie i i tak jakoś mi to tak bezsensownie wychodzi.



Macie może jakieś pomysły jak takie coś ugryźć? Tak się cieszyłam z tego okna, a tak mi ono teraz zagraca 😁
ja wywaliłam pralkę do kuchni, bo mi się nie komponowała w łazience. Mam salon z aneksem w kształcie 'U' i pralka (do zabudowy) stoi w szafce narożnej - dostęp jest 'od zewnątrz' kuchni. polecam 😉
Wild Horses, super! pamietam zdjęcia starej łazienki, projekty i jestem pod dużym, pozytywnym wrażeniem! czekam na zdjęcia jak już wszystko będzie gotowe  💘
Wild Horse - ja też mam podobne uchwyty w kuchni - chciałam takie najbardziej ukryte, można spokojnie sie przyzwyczaić

co do biokominka, to wygląda dla mnie jak małe krematorium  😲, nie wiem, ale jakoś nie mogłabym się przemóc, żeby mieć taki w domu...
Od środy zaczynamy bitwę o dom!  😅

Mniej optymistycznie... Musimy się z większością wyrobić do końca czerwca, by nie płacić kredytu i za wynajem jednocześnie...

O matko bosko, to będą szalone dni!!!  🏇

edit: lit.
Dworcika   Fantasmagoria
05 maja 2014 10:11
sandrita, gratuluję! I życzę powodzenia z terminami 🙂
U nas pewnie będzie tak, że się na moment całą naszą trójką (Tomek, kot i ja) wlulimy do cioci i wujka.

n, nigdy w życiu pralki w kuchni nie miałam, więc nie wiem z czym to się je, ale rozważam mocno taka opcję. Kuchnia ma jakoś koło 11 metrów. Tyle, że jak usiadłam nad kuchnią, to nic nie wymyśliłam. Ja w ogóle nie wiem jak to powinno wyglądać O.o

Kuchnia jest taka (miejsce na kuchenkę jest na tej ścianie co zlew, ale bliżej okna - dużo zachodu, żeby to przestawić? Bo tam mi się nie podoba. Chodzi o kuchenkę indukcyjną, gazu nie ma):
Tak wstępnie - to pomyślałabym czy nie zmienić konfiguracji przy wejściu do kuchni i nie włączyłabym tego kawałka przy kominie wentylacyjnym do łazienki, wykorzystując to właśnie jako miejsce na pralkę... chociaż nie wiem jak tam z centymetrami dokładnie... A kuchenkę indukcyjną można chyba dowolnie przestawiać (głowy nie dam, bo ja całe życie na gazówkach).
Pokaż w ogóle jeszcze raz cały plan, bo lepiej rozpatrywać takie zmiany jednak widząc całość. 🙂 (i w większym formacie jak możesz)
Dworcika   Fantasmagoria
05 maja 2014 10:41
Zaraz zrobię zdjęcie i wrzucę większy format. To takie przy kominie, to małe jest. Włączyli to do kuchni, bo można tam zrobić jakieś półki czy coś i miejsce będzie wykorzystane. W przedpokoju byłby tylko durny kąt. Na parasole co najwyżej. Nie wiem czy da się to tak przerobić, żeby było w łazience miejscem na pralkę. Albo kibel 😁
Dworcika, a jesteś praworęczna? Dla praworęcznych układ płyta na lewo od zlewu jest wygoadny.
Teoretycznie całą końcówkę ściany w to Y można by wywalić i zrobić słupek na pralkę/suszarkę ew. półki, ale imo - szkoda miejsca przy wannie, tam się mieści w sam raz.
Dworcika   Fantasmagoria
05 maja 2014 10:59
Prawo. Czyli kuchenkę trzeba będzie przerzucić. W sumie dobrze, bo ona mi ani odrobinkę w tym rogu nie pasuje. Ogólnie kombinuję jak wykorzystać tę ścianę na której jest komin (w kuchni). Na tej naprzeciwko zlewu chcę stół.

Kurka wodna... od kilku minut mi się zdjęcie ładuje na serwer i załadować się nie może  😵

Edit.
Jest! LINK - plan mieszkania
ash   Sukces jest koloru blond....
05 maja 2014 11:01
Dworcika, ja mam płytę po lewej a zlew po prawej jest to bardzo wygodne.


lodówka-zlew-płyta
edit: pomyłka  😡
Dworcika, tfu, tfu - pomyłka. NA PRAWO! Tak jak jest. Układ: lodówka (drzwi otwierane na lewo), zlew, płyta - logiczny ciąg. Płyta pod oknem może ci nie pasić bo gazowe nie mogą być pod oknem i może to wydawać się dziwne. Ale powinno banglać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się