konie małopolskie

galopada_   małoPolskie ;)
05 maja 2014 16:35
Maea fajnie się dzieciaczki zapowiadają. Zobaczymy jak będą się dalej rozwijać. Sami jesteśmy ciekawi, w sumie jak za każdym razem 😉
z Pragą, majówka galowo 🙂
Nasz najmłodszy na swoim drugim spacerze  😅





i dumna mamusia:



więcej w młodych koniach  :kwiatek:

edit: melduję, że w końcu odnalazł się nasz 'zaginiony' siwy!  🏇




montana   małopolskie
10 maja 2014 21:57
oooo, i gdzie Siwy ? a jaki fajnie jabłkowity teraz !

To małe tez siwe ja widze (?)

nasz najmłodszy może siwy, może nie siwy



eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 maja 2014 21:59
montana, to półbrat Eterka? 😉
Siwy pod Przemyślem 😉. Ależ mi się serducho uradowało na tą wiadomość  😍.
Nasz młody póki co skarogniady i mógłby taki zostać, ale zapewne mu się wysiwieje  😁
Fajny ten Twój malec, odmiana na główce super!
montana   małopolskie
10 maja 2014 22:11
eterowa, dokładnie to ten właśnie !

breakawayy super, że odnaleziony ( dzięki temu forum czy inaczej go namierzyłaś ? )
Prawdę mówiąc namierzyła mnie jego aktualna właścicielka 😉. Prawdopodobnie też częściowo dzięki forum, bo znalazła gdzieś w czeluściach internetu moje ogłoszenia o poszukiwaniu (umieszczałam je w różnych miejscach, więc ciężko mi teraz określić). Akurat kiedy zaprzestałam poszukiwań, pojawiło się ogłoszenie o jego sprzedaży na allegro, dzięki któremu dziewczyna go kupiła. Potęga internetu  😜
Kolekcja się wyźrebiła ?  😉 Fantastycznie 🙂 🙂
Tak, znowu przenosiła ciążę o miesiąc :P przy poprzednim źrebaku właściciel wręcz stwierdził, że nas oszukała i wcale źrebaka nie będzie (miała wcześniej różne przeboje ciążowe), a tu któregoś pięknego dnia łup - źrebię  😁
o miesiąc ? strasznie długo  😉

Odezwij się do mnie kiedy mały będzie na sprzedaż  😉
No już drugi raz nam zrobiła taką niespodziankę... Rodzić powinna w okolicach 8 kwietnia, a urodziła 5 maja 😉.
A bierz go już zaraz po odsadzeniu  😁 a może chcesz dwulatka też od niej, tylko po Arioso?  😀
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 maja 2014 12:55
A mój małopolak aktualnie wygląda tak 😉

Katharina   "Be patient and trust in the process"
11 maja 2014 20:00
breakawayy   super, że się znalazł ! 🙂 Masz wieści co aktualnie robi? 🙂
Tak, mam kontakt z jego aktualną właścicielką 😉. Jest u niej dopiero od środy, ale póki co się sprawdza. Z tego co pisze, to dorósł - jest spokojny, szukający kontaktu, misio-pysio-cukiereczek  😍. Jeździła już na nim, nawet przeżył swoje pierwsze podskoki pod jeźdźcem. Strasznie mnie cieszy fakt, że trafił tam gdzie trafił!
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 maja 2014 20:41
breakawayy, ale fajnie się to ułożyło, super 🙂
eterowa jest cudny  💘 uwielbiam takie siwusy 🙂
W wykazie koni półkrwi zgłoszonych do sezonu wyścigowego 2014 znalazłam ogiera 12l. Bre Gun, og. Simi, tego który dobrze wypadł w Pompadour, nawet srokatą klacz m. Trenowane w Halinowie koło Warszawy. A także og. Decybel I, też 12-letni. Jakieś biegi dla półkrwi będą w tym roku na Służewcu???
montana   małopolskie
15 maja 2014 22:51
Na pewno już odbyła się jedna taka gonitwa
http://wislanyzakatek.pl/aktualnosci/131-nasze-pierwsze-doswiadczenia-wyscigowe-i-miejsce-elementa-niepokonany-simi

eterowa, zdjęcia zjawiskowe, jak zwykle !
Chyba mogę już powiedzieć, że podczas największych zawodów rajdowych organizowanych w Europie - CEI w Compiegne (Francja) na dystansie 120 km wystartuje polskiej hodowli angloarab Amerykanin (Emetyt - Arizona / Rahman) 🙂 Kto na nim pojedzie wyjaśni się jak zostaną ogłoszone listy startowe 🙂 Przydadzą się kciuki w następny weekend (start w niedzielę 25 maja, wyniki online na http://atrm-systems.fr/)
Amerykanin startował w tym roku na CEI 80 km w Bahrajnie, czym zdobył kwalifikację do wyższych konkursów.


W tym roku trafił w trening rajdowy również koń półkrwi po karierze wyścigowej (gonitwy amatorskie). Wygrał wyścig na krakowskich Błoniach.
Trojan (Kamp - Trylogia / Dragon)


A u nas urodziła się pełna siostra Debiuta 🙂 ojciec - Banita / Arcus xx, matka Dara / Fez oo. Jeszcze nie dysponuję zdjęciami.

EDIT. Z moich obserwacji wynika, że polskie angloaraby cieszą się coraz większym zainteresowaniem w środowisku rajdowców zwłaszcza za granicą. Szkoda tylko, że w Polsce panuje moda na hodowanie koni w coraz cięższym typie, które niestety nie nadają się do niczego :/
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=641549339270956&set=a.360328314059728.84502.100002476880414&type=1

Widzieliście? Dla tych którzy nie mają facebooka:

"ZAGINAL KON.Ogier malopolski Akrobata.Kon stal w stajni w okolicy Leborka.Wlasciciel przyjechal odwiedzic konia i dowiedzial sie ze kon zostal sprzedany na rzez w okolice Warszawy .Bardzo prosimy o udostepienie tego postu.Wszelkie informacje na temat losu konia sa bezcenne.Dziekujemy za kazda pomoc.516-647-683.prosze udostep. to kon znajomego."

ktoś coś słyszał?
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
17 maja 2014 23:53
A mój małopolak aktualnie wygląda tak 😉





eterowa jest piękny tylko pozazdrościć tkaiego przystojniaka


Dziękuje wszystkim w tym temacie  za wiedze, pomoc  i rady w wyborze malopolaka   z Proponowanych wybrałem dwa które obejrzę sobie w najbliższym czasie.
Nie cytujemy zdjęć 😉

A tak z ciekawości, pochwalisz się które będziesz oglądać? 🙂
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
18 maja 2014 14:52
Nie cytujemy zdjęć 😉

A tak z ciekawości, pochwalisz się które będziesz oglądać? 🙂


Easter Grey    i Edycja  którą już znam  chyba ze  cos mi jeszcze wpadnie w oko z tych osób co podały oferty z forum  też dziekuje, Niestety do każdego w stanie nie jestem zadzwonic i dojechać ze wzgledy na lokalizajce

Easter zwrócił moją uwage śiwetnie się zapowiada
Easter Grey mi osobiście się bardzo podoba 😉
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
18 maja 2014 15:17
Easter Grey mi osobiście się bardzo podoba 😉


mnie osobiście też cena jest przystepna o kon dobrze rokuje  jedna wada jest taka ze jest po Cyniku w 2 pokoleniu.
krzysztoftzr, a dlaczego to wada? 😲
a czemu uważasz to za wadę?

edit: ups, nie zauważyłam że Maea mnie uprzedziła pytaniem 😉
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
18 maja 2014 15:27
jeżeli to jest ten Cynik o którym myśle  ten z  Z Stadniny w Iwnie  to był szatan
krzysztoftzr
To chyba wszystko zależy, Grey był po Cyniku xx, a jego potomstwo w większości miało dobry i bardzo dobry charakter 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się