Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

arivle, nie bądź świnia, puść konika na trawę 😉 na kolanach prosi 😉
Atea hala super! 🏇 jakiej wielkości?
mtl zazroszcze terenów! u nas w okolicy niestety nie za dużo miejsca do szwędania się po lesie... samochodem też jej nigdzie nie zabiore :/
Precelek a gdzie dokładnie się wybraliście?
arivle swoim zdjęciem poprawiłaś mi humor na wieczór 🤣

a ja dzisiaj miałam mieć trening... pierwszy od półtorej miesiąca. osiodłałam, wjeżdzam na hale, zacyznam kłusować a Ruda kuleje 😵 nic nie grzeje, nic nie opuchniete 👿 chciałam być dobra w weekend i wypuściłam ja do reszty koni na świeżo otwarte zielone pastwisko... no to mam 😵
pozdrawiamy boksowo
Dzionka, byłam bardzo zadowolona, ale poziom zadowolenia ze stajni jest bardzo zależny od poziomu zadowolenia ze stajennego/stajennej, a ta osoba w ostatnim czasie się zmieniła… 🙁
Dżastin, nie mam co wrzucać, gnida byczy się na padoku, nadal bez podkowy 🙁 mam nadzieje, że w ciągu najbliższych paru dni dorwiemy kowala…
Olson, z przeprowadzki zadowolony jest na pewno - znowu z wieloletnimi kumplami z poprzednich stajni, siana dużo, padoki, pastwiska i super opieka 😀 On w sobotę był trochę apatyczny i 'smutny' - ale nie dziwię mu się, myślałam, że się przeziębi po sobotnim wymoknięciu na padoku… 🤔 na szczęście jest już OK, w niedzielę z rana jedynie troszkę jeszcze było mu zimno i jeść nie chciał, ale teraz jest już zupełnie ok. Dzisiaj w boksie mnie zaczepiał, próbował żebrać o jabłka, porozciągał się trochę 😁
Losia, Dzionka jest takie cudowne miejsce w którym prawie rok mój Pluszek prowadzi rajskie życie  🙂 pastwiska po horyzont, pięciogwiazdkowa opieka i cudowni właściciele. Na dodatek z Aromeru mam tam całe 10 minut autkiem, więc jest to dla mnie miejsce idealne pod każdym względem. Wpadam sobie 2-3 razy w tygodniu, Pluszek udziela mi audiencji i czmycha dalej w hektary trawy  😁 Plusz zaadoptował sobie ślepą kobyłkę i niesamowicie sprawdza się jako jej przewodnik- nie rozstają się na krok. Natomiast Klaczynka na wakacjach też była zadowolona  😍
airvle zdjęcie roku  😁


arivle  :kwiatek:
Atea no kucyk jakoś mi zaczął tak machać łapkami, ja nie wiem o co mu chodzi  😁 Mega zazdroszczę hali!
xxmalinaxx jak zawsze piękne i do tego na dobrym miejscu. Gratki!
mils dziękuję 🙂
anai  :kwiatek: strasznie fajnie czyta się takie słowa 🙂
Nirv to fakt. Wczoraj byliśmy  na towarzyskich zawodach i moja koleżanka podsumowała Derego słowami "kto by pomyślał, że z tego wypłocha zrobi się taki koń". Długą drogę już przeszliśmy, ale przed nami jeszcze dłuższa 🙂
mtl dziękuję. Ale wy macie tereny... zazdroszczę!
Precelek dziękuję bardzo  :kwiatek: ostatnio oglądałam zdjęcia z naszych początków. Trochę mi się to dziecko zmieniło 🙂 Super majówkę Klaczynce zafundowałaś!



A nam z Derym stuknęły 2 lata 🙂 Wczoraj pojechaliśmy na towarzyskie zawody skokowe do stajni niedaleko nas i powiem wam, że jestem mega zadowolona z Derego. Mimo że przydarzyły się nam jakieś zrzutki, że koń nie do końca dobrze się prowadził, to jak na 1 zawody uważam, że wykonał kawał dobrej roboty. Pojechaliśmy już w sobotę, żeby na spokojnie go załadować i żeby dać mu czas żeby się obył z miejscem. Dery pierwszy raz od eee 5 lat? jechał przyczepą. Załadunek trwał 5 min. Podszedł, pofurczał, powiedziałam "Dery no chodź" i wszedł. Jak jechał to nie grzebał, nie stresował się, grzecznie wyglądał przez okienko przyczepki. Nowe miejsce, nowe konie, Dery wyszedł, zarżał, pofukał, poznał nowego kolegę z boksu obok i wyluzował. Wyprowadziłam go żeby wsiąść no i zachowywał się jak anioł, jakby mieszkał tam od zawsze. Na zawodach co prawda koni było bardzo mało, ale to i tak dla niego nowa sytuacja, bo u nas na ujeżdżalni jak są 3 konie, to jest święto lasu 😉 Absolutnie nic nie zrobiło na niego wrażenia, płotki, kolorowe przeszkody, podmurówki. Był dzielniejszy niż niejeden koń, który jeździ na zawody co tydzień. Najbardziej jednak rozbawiła mnie sytuacja jak załadowywaliśmy go żeby wrócić do domu. Kolega który nas wiózł powiedział "to co? chyba nie będzie żadnego problemu?", na co ja odpowiedziałam "No zobaczymy, chodź Derianku" i koń wszedł za mną jak pies, nawet na chwilę się nie zatrzymał 🙂
Podsumowując, jestem strasznie zadowolona i mega dumna, że udało mi się wychować takiego bezproblemowego konika. Jeździć z takim gdziekolwiek, to czysta przyjemność.


Dery gotowy do zawodów






A dzisiaj mieliśmy taki bardzo ciężki trening po zawodach 😉


arivle padłam!  😂 to dopiero streching grzbietu!
Dzionka  bardzo dziękuje :kwiatek: :kwiatek:
Mąka same rocznice  😜 Gratuluje dwóch lat no i zawodów!
ash   Sukces jest koloru blond....
06 maja 2014 08:00
arvile mega fota! SUUPER!
Precelek ale pastwiska! zazdrość na maxa!
Mąka, jeszcze co najmniej 10x tyle lat razem!
Atea gratulacje! Hala super sprawa! Fajnie że sie rozwijacie!

My też się rozwijamy 🙂 Poszukujemy jakiś zawodów w okolicy z dyscypliny ekstremalna gimnastyka powietrzna. 😁 Myślę, że mamy szansę na wygraną  😵
Losia Szalone 20x25 m 😉 Ale coś tam małego porzeźbić się będzie dało. No i zajęcia rekreacyjne też przeprowadzę.

ash Oreła zaliczyłaś?  😁

Mąka Ucałuj grzecznego Derego w chrapy 😉

arivle Czadowa fota  😂
ash   Sukces jest koloru blond....
06 maja 2014 08:51
Atea, udało mi się wysiedzieć, choć nie powiem...zdziwiłam się mega. Koniczek już po galopach zauważył nagle kawałek wystającego spod kwarcu baneru i postanowił się ewakuować w górę 😀
ash skubany  😁

Hala już prawie gotowa, tylko panowie pomylili jedną część, więc dzisiaj założą ostatnią połać dachową. Wygląda tak:



I zdjęcie z serii: gdzie jest pies?  😁



No umówmy się, że piękna ta hala nie jest, ale i tak ją kocham  😍 Posadzimy z teściową roślinki przed wejściem, trawa wyrośnie i będzie znośnie.

Znowu rymuję. To samo na fejsie  😂
Atea też bym chyba zaczęła rymować jakby mi halę postawili  😎  Zazdrość mnie zżera. Trzeba ją opić chyba, co nie?  🥂  😁
Atea Nie lubię Was! Super hala, zazdraszczam 😉
Mąka Gratulacje! To kiedy następne?
xxmalinaxx Jak matury?
arivle No i potem koń jak guma pod siodłem 😉
Losia Jak Ruda? Ślicznie wygląda w tym boksie, tak się komponuje z drewnem  😁

A my chyba zażegnaliśmy kryzys(tfu tfu). Wczoraj zero buntów, zobaczymy jak dzisiaj. Czekają nas ciężkie decyzje
Atea Bardzo podoba mi się ta hala, co Ty mówisz? że szału nie ma?🤬  Teraz macie warunki do treningu cały rok 🙂
Mąka wow, a ja myslalam ze wy glownie pingwinujecie, a tu prosze! super, gratulacje i oby wiecej takich rocznic 😀
ash wiosenne fikolki? ale podziwialas panorame okolicna z gory? 😁
basia16816 ale cos zlego sie dzieje?
Atea aaaaaaaaaaaaaa jak zazdroszcze, cudenko!!! 😀

My dzis chilloutowo, stepowalysmy na oklep na kantarku i na probe na cordeo😉 no nawet skrecac sie da tam gdzie chce i kola robic i zatrzymuje sie kucyk ;D
Dzis powinno przyjechac siodlo, no max jutro, wiec w czwartek testujemy  😅
baffinka Ty mi jakieś opijanie to chyba z rok już obiecujesz. Już nie wspominając o odwiedzinach! Tere fere!

basia16816 faith Dzięki  :kwiatek:

Donia Aleksandra Eee tam, no ja przecież sobie kiedyś halę 40 x 70 wybuduję, z grafikami na ścianach i kwiatami przed wejściem i wielkimi oknami  😁 😁 😁

Właśnie wróciłam z jazdy z Cayenne,weszłyśmy do środka, ofukała wszystko dokładnie i do ściany ciężko się było zbliżyć, ale w końcu się przyzwyczają.

Lecę po kolejne koniska.
kujka   new better life mode: on
06 maja 2014 13:18
Atea, gratuluje, jednak co hala to hala!

My sie będziemy przeprowadzac na poczatku czerwca. Poprzednio jak opuscilismy Dzionka i Dzionke, to wrocilismy do nich z podkulonym ogonem :P mam nadzieje, ze tym razem pojdzie lepiej!!
jutro jedziemy na tydzien w gosci do nowego domku, na pewno bede wrzucac zdjecia 🙂 zobaczymy czy ktos rozpozna nowych kumpli Gilsona 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
06 maja 2014 13:24
kujka, oo ja! zmiany zmiany zmiany! Trzymam kciuki, żeby nowy domek okazał się strzałem w 10!
faith, mój koń jest dziwny. Rozumiem  🤔wirek: wyskoki i walenie z grzbietu na początku jazdy, ale nie pod koniec już po galopach  🤬
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
06 maja 2014 13:27
kujka ooo a gdzie się przeprowadzacie? Macie jakieś plany startowe na ten sezon?
kujka, jestem rozdarta - z jednej strony bym chciała żebyś wróciła jednak za jakiś czas, a z drugiej cholernie zazdroszczę nowego domku i wiem, że sama zrobiłabym dokładnie tak samo na twoim miejscu 🙂 Łeeee!

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
06 maja 2014 13:53
mogę się domyślać że jakiś wypaśny ten nowy dom? Strzelam w Garo, Centka lub Bajardo ?
ash   Sukces jest koloru blond....
06 maja 2014 13:55
bjooork, ja obstawiam Garo 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
06 maja 2014 13:58
bez względu jaka to stajnia to kujka go, go ! trochę to tak jakby wrota raju się przed każdym 'dresiarzem' otwierały 😉
kujka   new better life mode: on
06 maja 2014 14:02
A taka mialam byc tajemnicza no! Zgadlyscie baby  💃

Bjooork dokladnie tak sie czuje  😀 Nie moge sie doczekac!
Plan jest taki zeby pojechac towarzysko lige kampinosu ale po ostatnim treningu na ktorym odkrylam co robi moja noga, to wstyd mi jechac gdziekolwiek :P

Dzią wyjscie widze jedno: jedzcie z nami!  😍
ash   Sukces jest koloru blond....
06 maja 2014 14:03
kujka, zazdroszczę na maxa!!!!!  🏇
Ja również zazdroszczę-bardzo chciałam stać w Garo,ale dojazd z mojego zatyłkowia skutecznie wybił mi to z głowy
Ja zaś udaję się na AMP-bardzo trzymam kciuki za siebie  😁 za dobry wynik,ponieważ chcę żeby to było moje pożegnanie z C klasą,next stop: Mała Runda.Zobaczymy co się wydarzy po takiej długiej przerwie w startach
kujka, Wow, ekstra! 😀 No to.... najlepszego na nowej drodze 😉 🙂

Atea, Super! Zazdroszczę tej hali 😀

faith, Ooo, udało Ci się znaleźć siodło? 😀

ash, Rozgrzał się to bryka 😁 😉 Wiosna pełną parą.

U nas nic nowego. Leczę mini-kontuzję, ale to już końcówka. 😁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 maja 2014 14:20
kujka, też obstawiałam Garo, po pewnym pasażującym zdjęciu i... pasażującej Osobie Z Dołu 😉 Eeee no, to teraz bez kija nie podchodź! Wspaniale! 😀

ash, weź Ty wymęcz kogoś o zdjęcia jakieś, no... 🙂
kujka   new better life mode: on
06 maja 2014 14:26
DressageLife, to trzymam kciuki!! Kiedy planusze pierwszy start w MR?

maleństwo, ciiii...  😀iabeł:  😡

ash, nie zazdrosc tylko wrzucaj Ksiecia w calej okazalosci!

Sankaritarina, Dzieki :kwiatek:
A co Wam sie tam przypaletalo?
Kujka, myślę że Świętego Jerzego pojadę jakoś tuż po sesji,na przełomie czerwca/lipca.Pewnie do tego czasu będę już mieć zrobioną moją największą zmorę (tylko to mi zostało)czyli zmiany co dwa (dosyć szybko latamy w nic na razie),więc może,może pojadę całość,ale jeżeli nie będzie tip-top to tylko Św.Jurka
kujka, To konkretnie mnie się przypałętała. 🙂 Pallas zdrów jak ryba (odpukać! 👀 ). Koń (ale nie mój) mnie szarpnął dość skutecznie i coś mi się musiało lekko naciągnąć. Taka pierdoła, ale jeździć z tym się nie dało.

Uch, jak w tym roku nie będę miała ani jednego treningu na swoim koniu, to jajko zniosę. Na innych to... na innych. Stwierdziłam, że zawalczę o jeździectwo na własnym koniu... ale to i tak jeszcze muszę się uzbroić w cierpliwość.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się