wysłodki buraczane

a ja zalewam moim wyslodki z herbatka malinowa, wisniowa lub lyzka miety, lub jakiegos owocu suszonego na herbatki. oczywiscie zalewam wrzatkiem zeby herbatka sie zaparzyla i zapachnila wyslodki. nie musze mowic ze wyslodki sa wtedy gotowe w przeciagu 30min. chyba nie ma konia ktory nie poleci na takie zapachy
czy ktoś wie gdzie w Łodzi/łódzkim można się zaopatrzeć w wysłodki? bo jednak nie lubię kupować takich rzeczy przez internet i wolałabym się przejechać. a w internecie bardzo wiele numerów jest po prostu błędnych.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
10 kwietnia 2014 11:21
Na pewno w okolicy są gdzieś sklepy rolnicze, takie z artykułami do produkcji, paszami i tam powinny być wysłodki  🙂
Ja od miłego pana z Pro Linen dostałam w gratisie spory wór. Jako załącznik do oleju.  😅
ha, sklepów rolniczych sporo, tylko nikt wysłodków ni ma. paranoja jakaś. A myślałam, że uda się to sprawnie kupić.

Tania, fart niezły! 😀
ha, sklepów rolniczych sporo, tylko nikt wysłodków ni ma. paranoja jakaś.

Już dawno po sezonie na wysłodki, to tak jakbyś szukała polskich truskawek w listopadzie 😉
ha, sklepów rolniczych sporo, tylko nikt wysłodków ni ma. paranoja jakaś. A myślałam, że uda się to sprawnie kupić.

Tania, fart niezły! 😀

To kup sobie w Pro Linen. Bardzo szybko dostarczają. Może dostaniesz w gratisie.... olej? Kto wie?
Poza Pro Linien - i na forum widziałam sporo ogłoszeń o sprzedaży wysłodków (Jarpasz?) i na Allegro są oferty tej paszy.
[quote author=_Gaga link=topic=64.msg2063884#msg2063884 date=1397133718]
Poza Pro Linien - i na forum widziałam sporo ogłoszeń o sprzedaży wysłodków (Jarpasz?) i na Allegro są oferty tej paszy.
[/quote]
Na pewno tak. Ja znam tylko ten jeden sklep.
ale pisałam, że niekoniecznie chcę przez internet takie rzeczy kupować, ale chyba nie będę miała innego wyjścia.
Jarpasza już pytałam - nie mają obecnie wysłodków.
Kahlan, Paszerado, Wielka Wieś koło Parzęczewa
Ja kupuję w łódzkim wysłodki 54 zł, za 50 kg, od pośrednika. Mogę spytać ewentualnie kiedy i ile będzie ich mieć. Ja aktualnie dla siebie mam spory zapas.
Huzar, wspaniale, dziękuję!

jakieś namiary dokładniejsze mogę prosić? lub kontakt, żeby się dowiedzieć, kiedy i jak mogę przyjechać.
Kahlan, link do Pasyerado
[[a]]http://www.pkt.pl/paszerado-sprzeda%C5%BC-pasz-i-koncentrat%C3%B3w-ochota-w/476066/5-1/[[a]]
Chciałam mojemu hucułowi podawać wysłodki i mam pytanie: melasowane czy nie? Znalazłam takie niemelasowane http://allegro.pl/wyslodki-buraczane-niemelasowane-wysylka-gratis-i4161594991.html  i takie melasowane http://allegro.pl/wyslodki-buraczane-melasowane-najtaniej-i4193946780.html . Czy dawkowanie jednych i drugich jest takie samo?
dla hucuła niemelasowane
czy to ze względu na skłonności do otyłości? A jakbym chciała żeby przybrał na wadze? on jest dość intensywnie jeżdżony i nie ma na nim grama zbędnego tłuszczu.
[quote author=_Gaga link=topic=64.msg2063864#msg2063864 date=1397132969]
ha, sklepów rolniczych sporo, tylko nikt wysłodków ni ma. paranoja jakaś.

Już dawno po sezonie na wysłodki, to tak jakbyś szukała polskich truskawek w listopadzie 😉
[/quote]

Nam udało się kupić big bag, jak ktos z mazowieckiego poszukuje chetnie się podziele 🙂
Mój koń jakoś dziwnie wychudł mimo, że dostaje tyle samo żarcia. Dostaje 7 miarek dziennie owsa dziennie wysłodkami zamienić jakąś ilość owsa czy po prostu dodać do tej dawki owsa co jest? Nie dawałam nigdy wysłodków, ale może to pomoże na mase.
Arwena, ile owsa mieści się w miarce, bo ilość wydaje się spora...  🤔
Sprawdzałaś zęby i robiłaś parazytologię? Od tego bym zaczęła, bo samo pworwadzenie paszy może nic nie dać...
z tymi końmi to cholera jest różnie. Mam grubasa Hultaja gdyby jemu dac tyle co Ambrze czy Małemu to ten zwyczjanie by z przejedzenia padł. Dawka Małego to 2 kg owsa , 2kg granulatu , lucerna , trochę łusek słonecznika i wysłodki na sniadanie. I koń szczupły , nie chudy taki w sam raz. A dawka Hultaja to..garstka granulatu i trochę sieczki.
Kazdy kón jest inny i każdy ma inne zapotrzebowanie a jeszcze jak konisko pracujące to i wieksze zapotrzebowanie na energię.
Arwena a ile siana koń dostaje ? Chodzi na pastwiska? Na ile godzin i jaka jest trawa?
zamowilam wyslodki pro linen. Wg producenta 1 kg dziennie dla konia, czyli dla hucula ok pol kg ( procz tego je dziennie 0,5 kg owsa+trawa, ale nie wypas calodzienny i oczywiscie siano). Czy to pol kg bedzie ok? Ktos moze mi podac ile to wychodzi objetosciowo ? Do namoczenia ok 3 litrow wody?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 maja 2014 10:10
marysia550 ale 1kg suchych wysłodków czy mokrych?
Ja karmię klacz oldenburską wysłodkami i zalewam 1 miarkę Pavo suchych wysłodków do dużego wiadra po paszy Marstalla (15kg bodajże, zalewam 3/4) i wychodzi mi z tego około 5-6 miarek mokrych wysłodków i dostaje to na 3 posiłki.
kilo suchych może koń zjeść ale to jest naprawwdę sporo🙂 ja karmiłam w krytycznym momencie folbluta który musiał sporo przytyć własnie kilogramem mokrych. Mokrych wychodziło mi własnie z 5-6 miarek bo dawałam na dwa posilki.
Ważyłam miarkę ale nie pavo taką inną to wychodziło mi 1,5 miarki - 1 kg suchych.
Strucelka- spojrz w aukcje z linka powyzej - to te niemelasowane. Ja wnioskuje ze norma to kilo suchych... ale kto wie?
Magdzior- bardziej mi chodzi o przeliczenie z gramow na litry.

Moge dodac do tego srutowanej kukrydzy?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 maja 2014 11:08
Ja bym dała na początek (przez okres paru dni, tygodnia) garść suchych i zalała, później maksymalnie do pół miarki suchych.
Niestety nie potrafię Ci powiedzieć ile musisz je zalać, bo ja zalewam na oko. Wydaje mi się, że garść to minimum 5 litrów... Z resztą jak je na drugi dzień sprawdzisz i będą suche, to zawsze można dolać trochę letniej wody.
Zamierzasz podawać do tego otręby?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
06 maja 2014 11:18
ja jak dawałam wysłodki to zalewałam garść wodą i było ok - miałam zważyć kiedyś ale zapomniałam... Na oko najlepiej  🙄
Dużo wychodzi z garści a co dopiero z miarki. Ale ja zalewałam wieczorem na rano i rano na wieczór.
Także garść suchych na jeden posiłek.
Nic mi to nadal nie mowi, bo nie wiem ile jest w miarce. Pojde gdzie odmierzyc na wadze. Nie myslalam o otrebach, mialam dawac same wyslodki. A teraz mi ta kukurydza na mysl przyszla
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
06 maja 2014 11:25
w sensie ilu kilowa jest miarka? 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 maja 2014 11:34
marysia550 no ale w sumie co za różnica ile to waży?
Weź garść wysłodków, wrzuć do wiadra, zalej około 6 miarkami gorącej wody i zobacz co Ci z tego wyjdzie 😉 jak wciągną całą wodę i będą lekko suche to dolej jeszcze wody, a jak zostanie trochę wody z góry to po prostu odlejesz (moja koleżanka zawsze zalewa aż za dużo i później trochę je wyciska). To nie jest Master Chef 😁 nie musisz tego ważyć
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się