paznokcie, żele, tipsy

Bischa, zrób fotkę. Raczej dermatolog, ale najpierw pokaż jak to dokładnie wygląda. Może coś podpowiem
Mogłaby mnie któraś wtajemniczyć w magiczny sposób estetycznego malowania paznokci jasnymi kolorami?  🙇
No nie mogę, zawsze mam pomalowane paznokcie jakimś ciemnym kolorem, ale dziś kupiłam sobie jasny lakier i oczywiście smugi i paznokieć prześwitujący spod lakieru i grr  👿
Łosiowa, staraj się robić cienkie warstwy i jak najbardziej równomierne. Jak zrobisz 3-4 (w dużym odstępie czasu) to powinno się ładnie trzymać i nic nie będzie prześwitywać 😉 Przynajmniej u mnie tak działa i właśnie lece po jakiś biały ;D
Bischa   TAFC Polska :)
05 maja 2014 13:14
Hamer, musisz poczekać, wczoraj obcięłam 😁
chyba przegięłam dziś pałkę  😵  ile macie lakierów w sumie? policzyłam dziś wszystkie swoje i zastanawiam się czy to ja upadłam na głowę czy to raczej normalne

Sigma, w sumie, to chyba bym przebiła (ehh, mama manicurzystka 😉 ) Ale biały coloramy też zawitał dzisiaj u mnie 😀
Libeerte, te na zdjeciu to sa tylko te ktore dzis kupilam...
biały Coloramy jest slaby. pomalowalam 2 warstwy na lawce w stajni i w drodze do domu kupilam jeszcze niały Manhattan. Colorama strasznie slabo kryje i jest raczej 'slabo bialy'
Sigma, ja zrobiłam 3 warstwy i na to top matowy, jestem zadowolona 😉
ja dwie i trzecią Manhattanem i jest ok. na jednym paznokciu mam tylko 2 warstwy Manhattana i efekt dużo lepszy niż po 2 coloramy 😉
a jutro na białym będę odbijać gazetę   😜 😜
kujka   new better life mode: on
06 maja 2014 14:53
Coloramy mam 4 (kupilam wszystkie na raz, bez sensu) i wiecej nie kupie. Babluja (jak zaden inny!), sa za rzadkie, a te jasne (np zolty ktory mam teraz na pazurach) kiepsko kryja. Kladzenie 3 warstw jest bez sensu, wkurza mnie. Kazdy inny lakier wystarczy polozyc 2x.

A! No i nietrwale paskudy! Zwykly no name za 3 zlote lepiej sie trzyma. No fatalne te lakiery, nigdy wiecej!

Edit: gazete? Ale jak to? Poka!!
Ja miałam taki pastelowy róż z coloramy i był fajny, ale biały to beznadzieja - 4 warstwy i wciąż nie kryje :/ No i rozlewa się po skórkach ten biały.
kujka, http://zszywka.pl/p/nadruk-z-gazety-na-paznokciach-krok-741962.html
Ciekawa jestem jak to wyjdzie, więc też czekam na efekty Sigma 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 maja 2014 16:48
ja dzisiaj kupiłam odżywkę z Eveline i lakier z Manhattanu. Manhattan ma obłędny kolor już po pierwszej warstwie, bo maznęłam na szybko po odżywce.
tylko mam dylemat, trzymać w lodówce, czy nie trzymać?
kujka, pierwszy raz robiłam i troche mi się poprzesuwała więc pokazuję ten paznokieć, który najlepiej wyszedł :P

edit.będę ćwiczyć, aż wyjedzie idealnie a to pomysł na następne malowanie
http://www.lakierownia.pl/2013/05/paznokcie-skittle-pastelowe-matowe-i-w.html
madmaddie, moje są fajniejsze jak nie trzymam w lodówce, chociaż mama też się upiera na trzymaniu w lodówce 🤔
madmaddie, ja część trzymam w lodówce, część w pokoju i nie widzę szczególnej różnicy. Byle nie stały na słońcu i w gorącu.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 maja 2014 17:01
danke, to zostawię na półce, bo ładnie wygląda. mam Manhattanowy fetysz  😁

Sigma, czadowe!
kurde, kupiłam sobie odżywkę eveline 8 w 1, a później poczytałam o niej opinie 😲
nie wiem czy chcę jej używać...
Martuha, jak zdecydujesz się wypróbować, to polecam zacząć od jednej warstwy jako bazę pod lakier, wtedy jest mniej "żrące" i będą mniej bolesne skutki, jeśli okaże się, że jesteś jedną z cierpiących po używaniu jej.
Szybko zauważysz czarne kreseczki pod paznokciami i ból (w natężeniu od niewielkiego ku ogromnemu).
Martuha, a gdzie czytałaś i co złego? Ja akurat nie mam, ale większość znajomych chwali  😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
06 maja 2014 21:05
Martuha a używałaś już wcześniej odżywek z formaldehydem? Jeśli tak, to stosuj 8 w 1 bez obaw (tylko zgodnie z zaleceniami producenta i nawilżaj skórki!).

Ja też się bałam na początku, po czym odżywka okazała się strzałem w 10! Robi to samo to Herome czy Nail Tek, ale za mniejsze pieniądze.

Mi wystarczył miesiąc kuracji żeby wychodować bardzo długie i bardzo mocne paznokcie.

Libeerte, TUTAJ + na samym końcu są linki do podobnych przypadków

Edytka od bardzo dawna nie stosowałam żadnej odżywki. Raz na jakiś czas używałam oliwki. Maluję też rzadko.

Heval , dzięki. Czyli jedna warstwa odżywki(+ ewentualnie lakier)  na kilka dni w ramach testu czy ogólnie lepiej tak ją stosować?
Martuha, przez jakiś tydzień polecam jedną, jak nic złego się nie dzieje, to można zgodnie z zaleceniami producenta, ale ogólnie ja się obawiam takiej dawki formaldehydu naraz, wiec moim zdaniem lepiej przy tej jednej warstwie zostać.
Warto zdejmować żele u kosmetyczki?
Były robione 'na okazję' i mam już niecałe 1,5mm odrostów... głupio to wygląda. Myślałam że jak spiłuję je trochę od góry to będzie spoko, ale jakoś boje się że będą matowe i potem zostaną mi na tym kolory po lakierach. Do tego nie mam cierpliwości na ich piłowanie - godzinę mi to zajmuje 🤔wirek: Nawet kupiłam taki śmieszny, metalowy pilnik z sephory ale nic to nie daje
Ramires, aceton najlepiej kupić po prostu (chyba), namoczyć płatek kosmetyczny i zawinąć folią aluminiową, powinno zejść.
Ramires, kosmetyczka i tak je spiłuje, ewentualnie rozpuści acetonem, ale to niszczy strasznie paznokcie (moja mama górną warstwę rozpuszcza acetonem, a przy płytce piłuje, żeby tak nie zniszczyć), więc jeśli Ci się chce to możesz zrobić to sama 😉
ałaaaa, przecież mi z tych pazurów nic nie zostanie jak je wykąpię w acetonie 🙁 Myślałam że kosmetyczki mają jakieś inne sposoby
Dzięki za odpowiedź :kwiatek:
Ja po przeczytaniu wczorajszego wpisu Sigmy, też wypróbowałam dziś odbijanie gazety na paznokciu i dało super efekt. Tylko ja robiłam na bladoróżowym Manhattanie 😉
Moim zdaniem aceton niszczy mniej niż piłowanie.
Julita, mi też się tak wydawało, ale specjalistką nie jestem, więc pewności nie mam.

Macie do polecenia tak na szybko jakieś fajne odżywki z rossmana? Nie pytam o eveline 8w1 na pewno, tylko o takie mniej znane coś 😉
P.S. żel do skórek z wibo też jest na promocji, tak?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się