Konie achał-tekińskie

Mała Mahru (Gelshah - Margire), urodzona 28 kwietnia:



Szczegóły, jak zwykle, na blogu. A... nie będę podawał linka. Bo nie!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 maja 2014 17:24
Gratuluję!  Tfu tfu. Czy mala zostaje z wami?
Trudno powiedzieć. Ale, jeśli nie pojedzie do Petry, to sprzedawać jej nie musimy i nie chcemy...
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
05 maja 2014 11:17
jkobus, śliczna jest! w końcu ruszycie z kopyta jak z Wami zostanie 🙂 Gratuluję wnuczki 😉
Piękna  😍
emptyline   Big Milk Straciatella
05 maja 2014 17:09
jkobus, cudowna!
Relacja z kolejnego (i ostatniego w tym roku) porodu tutaj: http://akhal-tekes.blogspot.com/2014/05/tough-foaling-and-giant-filly.html

Tylko po angielsku, ale już nie miałem sił.

Zdjęć też na razie nie będzie, bo się nam nie chce. W każdym razie mamy dwie dziewczynki, blondynkę i brunetkę. Jest fajnie. Żadnych planów hodowlanych na rok bieżący nie żywimy. Być może wrócimy do tematu za rok - ale nie jest to takie pewne. Poród Osman Guli dał nam w kość. No i żal nam kobyłę kolejny raz na takie przejścia narażać...
jkobus, gratulacje! dobrze, że rok obrodził w kobyłki, choć szkoda, że tylko w dwie.

czyli w tym roku nie kryjecie? Wiadomo już co z Knedliczkiem?
Sprzedał się był w Czechach do hodowli półkrwi. Ma produkować konie rajdowe.
jkobus, nie podejmujecie prób zaźrebienia "czymś" z lepszej półki w tym roku? wielka szkoda.
Jesteśmy zbyt wyczerpani, szkoda nam kobył, a poza tym - nie bardzo widzę, żeby to było w ogóle wykonalne...
Ja wpadam się pochwalić, że  zajazdka trwa . O ile na początku było dość wybuchowo ,  to teraz młody coraz bardziej się ogarnia  i  jestem z niego dumna 🙂



chociaż nie wyobrażam sobie  wsiadania bez kamizelki póki co 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
22 maja 2014 17:23
On jest tak piękny, że brak mi słów... 🏇
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 maja 2014 17:30
Piękny młody. Nic tylko podbijać czworoboki na nim 🙂 On taki spory, umięśniony zadek ma czy takie zdjęcie wyszło?
ElaPe Zdjęcie wyszło tak jak wygląda w rzeczywistości 😉 Zadek akurat ma fajny 😉
Wolałabym go do skoków 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 maja 2014 17:46
a może WKKW?
Chyba bym umarła na krosie ze strachu 🤣 No może jakieś LL , ale na wyższe za stara jestem 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
31 maja 2014 15:44
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 maja 2014 16:58
jakie znowu testy. Po polsku to są zawody ujeżdżeniowe.
Pursat   Абсолют чистой крови
31 maja 2014 17:27
W wynikach rosyjskich tak to jest nazwane.
Wiecie co... taka mnie gorycz naszła.
Polacy powinni się zabijac o tekiny. Ile rodzi się w PL źrebiąt rocznie i jest na sprzedaż? 3? NA CAŁY KRAJ! Fryzów teraz od groma, tinkerów też trochę, shire będą lada moment, ale to wszystko "cięższe" jest. A takich egzotyków, laleczek z innych ras? chyba tylko mamy dostępne Tekiny. Skąd ta miażdząca rzeczywistość? Jacek nie kryje, Donia po sukcesie hodowlanym w postaci Sahaba też nie kryje więcej. Zostaje Pegaz i...? coś jeszcze?  źrebięta wiszą i wisza aż idą do zajazdki.  Aż tak kompletnie nie ma rynku na tekiny, żeby nic praktycznie się nie sprzedawało??
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 maja 2014 18:09
W wynikach rosyjskich tak to jest nazwane.


aha. Po polsku to są zawody ujeżdżeniowe - tu jak widać dla młodych koni.

Polacy powinni się zabijac o tekiny.

a niby czemu? Typowy ahał to zbiór niepożądaych cech budowy, nie wspominając o tym że jest to koń nieduży, o wąskiej klacie.  Oprócz maści to się średnio jest czym zachwycać, chyba że się trafi ahał w typie sportowym.

No i oczywiście cena poraża też - za odsada 20 000 zeta? 😲
ElaPe,  a "typowy fryz" ? albo za krótki albo za długi ale najczęściej kiepski grzbiet, akcja nóg kompletnie niesportowa, noszona wysoko głowa, najczęściej mięsień oporu wypracowany niemożebnie. Do sportu się nie nadaje, bo i chodzi nie tak i za ciężkie. oprócz tego, że czorne i włochate to jednak koń dla pasjonata a nie sportowca-zupełnie jak Tekin.

A "typowy haflinger" ? Też taki średniawy osobnik niewiele się różni od innego kuca D grupowego, tyle, że maść inna i włochaty mocniej.

Kiedyś odsady fryzyjskie też 20  tysięcy kosztowały. Teraz normalne źrebię 10-12, kiepskie odpady po 6 tysięcy na allegro. I też konie dla konesera a nie dla zawodnika. I modne były, i lans był. Teraz już powolutku się robią zbyt popularne na "elitarną i egzotyczną rasę dla snobów". A i o fryzach też słyszałam, co to charakterowo daleko im do "zimnioka", tylko głowy mają gorące-jak Tekiny. Więc dlaczego Tekiny nie stają się tak popularne jak fryzy? rasy "egzotyczne" raczej są kupowane ze względu na wygląd głównie. Bo spokojnie znalazłby się "zamiennik" w bardziej codziennej rasie, który by się tak samo sprawdzał, a jednak ludzie kupują Coby, Tinkery czy Fryzy.
Pursat   Абсолют чистой крови
31 maja 2014 18:26
Tylko że Pegaz ma teraz na sprzedaż prawie wszystkie swoje tekińce...

Nie wiem skąd ta niechęć. ElaPe, teraz mamy coraz więcej tekińców wyglądających i ruszających się jak konie, a nie same krzywe pokraki, ale mimo to Polacy nie chcą ściągać z zagranicy. O, taki przykładowo:



Bo te urodzone w ostatnich latach w Polsce i wystawione na sprzedaż, sprzedały się wszystkie. 

A te, które są w ostatnim wpisie na blogu też są takie do niczego? Wydaje mi się, że sprawiają pozytywne wrażenie.
Nie znam się na sporcie, więc przepisałam tak jak było. Zaraz idę się dokształcać. 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 maja 2014 18:47
Tylko po co sobie utrudniać i ściągać za $$$$$ konia małego długiego i śledziowatego tylko dlatego że ma ładną maść i "legendę". No chyba że "koneser" z kasą się trafi co to musi mieć achała no bo musi.

Mało to w Polsce fajnych koni pod siodło?
ElaPe,  niby dużo, a jednak ludzie ściągają kłusaki, painty, fryzy, coby, tinkery, shire ...

Dziwi mnie po prostu, że Achały nie idą w ślad za innymi "niepolskimi" rasami, które ludzie często trzymają jako rarytasik, bo się poodba.  spokojnie w większości przypadków mógłby to być zwykły ślązak czy wielkopolak. Tyle, że mniej się podoba, bo np mniej włochaty.

Pursat, Ogierki Jackowe się też sprzedały? o popatrz, myślałam, że tylko na odchów poszły. to super! Ale Sahab? wisiał i wisiał. A przecie i ładne i użytkowo przydatne, no i czemu tyle wisiał?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 maja 2014 19:28
Niech ściągają skoro mają taki kaprys na rasę.

Typowy achał oprócz maści ma b. dużo cech które mogą się nie podobać i które u normalnego konia są traktowane jako usterki budowy.

Typowy achał oprócz maści ma b. dużo cech które mogą się nie podobać i które u normalnego konia są traktowane jako usterki budowy.
Zgadzam się i to jest chyba główny problem który jest zarazem częstą cechą tej rasy 😉
Isabelle Sahab wisiał , bo ja z ceny nie zeszłam. Miałam wiele ofert 20 tys , trochę wyższych, ale ja chciałam 40 i twardo sie tego trzymałam . Z tego co mi wiadomo Pegaz robił tak samo. Tylko że właściciel ma o wiele większe doświadczenie w sprzedaży, markę  i jemu się  udawało. A źrebięta Jacka o ile dobrze wiem, to nie poszły za kwotę wyższą niż w ogłoszeniu wisiały czyli jakies 10-15 tys. Ot matematyka  😉
Jednak głównie z powodów o których piszesz, ja hodowlę rzuciłam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się