Konie wielkopolskie/trakeńskie

Karla🙂 ale szyja  😍
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
25 kwietnia 2014 08:47
Karla🙂 piękna w całej swojej okazałości  😜
Louisa, Ty jako jedna z niewielu pamiętasz ją sprzed 2 lat z próby dzielności gdzie dopiero zaczynałyśmy pracę pod siodłem i ...no dyszel z wiadrem😀 a teraz jest co poklepać🙂 💃
.
Rok temu ponoć było odwrotnie- on był konsultantem, a Łukasz Kazimierczak jeźdźcem.
.
Możliwe, że Jurek.
U nas był Jacek, bo Jurek miał kontuzję.
[quote author=Karla🙂 link=topic=96.msg2077223#msg2077223 date=1398414915]
Louisa, Ty jako jedna z niewielu pamiętasz ją sprzed 2 lat z próby dzielności gdzie dopiero zaczynałyśmy pracę pod siodłem i ...no dyszel z wiadrem😀 a teraz jest co poklepać🙂 💃
[/quote]
Heh, czyli i dla nas jest nadzieja  😉
Bombal jak cofniesz się w tym wątku do moich postów z 2011-2012- tam są zdjęcia dyszla ze Starogardu😀 więc spokojnie i Wy ciałka nabierzecie tu i ówdzie🙂
.
mój od niedawna wałaszek lat 8
ojciec Machandel trk
matka Bogdanka wlkp
🙂
(proszę nie zwracajcie uwagi na wiszący popręg na jednym ze zdjęć, szybko cyknęłam przy przesiodływaniu bo siodełko się zsunęło)



ostaosta ale fajnie siwieje 😉 duży jest?
Fokusowa 172cm około, dokładnie nie wiem ale jestesmy prawie rowni wzrostem🙂
Witajcie my świętujemy dziś 3 urodzinki 😀
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
30 maja 2014 12:47
amatt ona jest taka potężna czy zdjęcie przekłamuje?  😲 Swoją drogą ładna z niej pannica  😉
amatt jaki rodowód ma dziewczyna? Ładna jest  😍
ostaosta fajny siwek, mi się siwy ostatnio marzy! Ale chyba wystarczająco dużo koni już mam  😉
Freska wysoka jest raczej smukła jeszcze, zdjęcie z takiej perspektywy.

Louisa o: Cancoon hol., m: Barbara wlkp

glanek śliczna kasztanka.

ostaosta kawał chłopaka.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
02 czerwca 2014 20:42
"Moja" młoda drugi raz pode mną 🏇 Jest niesamowita 😍
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
05 czerwca 2014 20:21
Freska- Gratulacje! 🙂


Pusz dziś gra w piłkę 😉

Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
06 czerwca 2014 10:19
MiLLi dziękuję  🙂 Niezły artysta z Twojego konia  😁 nie przegryzł tej piłki?
Dawno nas nie było, więc wpadamy, bo mamy z czym 😀
Przepraszam za wyrażenie, ale mój koń jest po prostu zajebisty. No inaczej nie da się tego określić! Wszystko nad czym ludzie pracują godzinami on robi od kiwnięcia palcem, jestem zachwycona efektami weekendowej pracozabawy z Młodym!
Tutaj na fotce jest w przyczepie 2 raz w życiu (pierwszy raz jechał od hodowcy do mnie ponad 400km i od tego czasu nie wchodziłam z nim do trailorki) i wszedł bez problemu za mną do przyczepy i bardzo mu się w środku podobało, bo nie pchał się do wyjścia, tylko ładnie, grzecznie i powolutku go wycofałam  💃


(wybaczcie moją minę, ale próbowałam wydostać cuksy z kieszeni bryczesów, co nie jest łatwe)

a generalnie bawimy się tak (i nie, nie jestem naturalsem tylko klasykiem, halterek jest moim zdaniem super narzędziem pracy przy uczeniu konia podstaw, a wchodzenie na pieńki i podesty to jakby nie patrzeć przygotowanie chociażby do ładowania do trailora, czy przyszłościowej pracy w terenie):


i takie z hasania 😉

nekti   Pająk stajenny..
07 czerwca 2014 21:58
Fokusowa świetne foty 🙂
Ile on ma teraz w kłębie?
Pracujecie z klikerem?
Nekti dzięki 😉 Jak go wczoraj próbowałam mierzyć to wyszło ok. 157 cm, tydzień temu było 154, więc rośnie znowu szybko, ale nie chudnie tak jak w zeszłym roku, uff 😀
Nie używam klikera, po prostu Młodego mam od malucha i on wie kiedy robi to o co mi chodzi i jest diablo inteligentny, więc z reguły nie muszę 2 razy prosić o zrobienie nowej rzeczy, bo robi to za pierwszym razem 😉 jak robi to co ma robić to odpuszczam wszelkie wymagania i dużo chwalę,  bo to dzieciak i bardzo nie chciałabym go do roboty jakiejkolwiem zniechęcić 😉
Fokusowa super, świetna z Was para no i piękny koń. Życzę wielu radości i sukcesów z Młodym, taki koń to skarb.
adriena dziękujemy  :kwiatek:
Jest tylko jedna rzecz, która rozkłada nas na łopatki - woda  😵
Młodego nic nie rusza oprócz wody właśnie. Przez małe kałuże idzie normalnie, przez duże kałuże skacze (w końcu to jak rów z wodą, trza skoczyć  😁 ) ale nie jestem w stanie go nawet wykąpać, czy zmoczyć mu nóg w upale.. Także z tym mamy ogromny problem, on sprawia wrażenie, jakby go to paliło normalnie i jakby tego strasznie nie lubił, mimo że przynosi ochłodę..
No ale nic to, mamy nad czym pracować przynajmniej! Jakby się wody nie bał to bym się zanudziła na śmierć z nim  😁
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
08 czerwca 2014 16:37
Freska - nie 🙂 Miał już jedną ale ktoś nam ukradł, drugą- niebieską zniszczył, nie wiem nawet jak, trzecią- żółtą jeszcze mu nie dałam bo ma 95 cm i by rozwalił całe taśmowe ogrodzenie jakby gonił 🙂 więc kupiłam tą czerwoną (45 cm) tylko że ona nie ma twardych, gumowych rogów a dmuchane miękkie ;c Więc pewnie długo nie potrzyma. Ale dostaje tylko w nagrodę i na niecałą godzinkę 😀



Udaje hucuła :3

Fokusowa - Super! Gratulacje ! 😀
Cieszę się że młody w tym roku tak nie leci z wagi 🙂
Fokusowa jak on taki bystrzak to "sie nauczy" 😉 Moja młoda też mocno nie lubiła wody, która także ją "parzyła", cyrków przy myciu była cała masa, ale "sie nauczyła" bo nie miała wyjścia. A co do dużych kałuży to niech lepiej skacze, bedzie Ci kiedyś łatwiej z rowami z wodą 😉 na parkurze.
Filmik Kiel z jednego z pierwszych korytarzy


30 czerwca ruda kończy 3 lata, a w lipcu wybieramy się na czempionat  🙂 a potem dziecko do jesieni będzie miało wakacje
Ronin.   Każdy orze jak może.
18 czerwca 2014 23:04
Fokusowa fajny koń, fajnie sobie pracujecie 🙂

Przedstawiam 🙂

Roland rasa wlkp ur 2002
o: Le Voltaire
m: Rolanda
Mam pytanie do znawców rodowodów trakeńskich. Zastanawiam się nad kupnem owej klaczy http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-120050.html i chciałabym się upewnić czy jej rodowód spełnia wymogi rasy trakeńskiej. A dokładnie chodzi mi o to czy jeśli pokryję ją ogierem trak, xx lub młp to czy źrebol będzie trakenem?

Mi osobiście wydaje się że właśnie tak będzie no ale wolałabym się upewnić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się