Konie czystej krwi arabskiej

Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 maja 2014 17:22
ganasz, pakuję chłopaków i jedziemy do Was odpocząć! 😀iabeł:
Wojenka, a nie masz trzeciego miejsca w bukmance?  😉
Wojenko, Murat-Gazon  przybywajcie ;-) 
Maceba na pewno ucieszy się z wizyty Hrabiego 😍
Ganasz tylko nie wiem, jak przebiegałaby podróż z Mihrabem i wiecznie-się-grzejącą-Wineą w jednej bukmance  😁
Zawsze można załatwić sprawę przed załadunkiem i ... rok spokoju z rujami
Jakich preparatów używacie do grzyw i ogonów Waszych arabków ?? Zbliża się też wielkimi krokami sezon owadowy, macie coś sprawdzonego ?? Wiem, że w innych wątkach też są info na ten temat ale mnie interesują WASZE opinie 🙂
Wojenka a jakie plany rajdowe na ten sezon dla chłopaków?
gosiuus derka siatkowa, nie będę kombinować w inny sposób.
w tamtym roku na jazdy używałem NAF Deet, zawsze trochę lepiej, ale na jusznice nie bardzo
ja miałam jakaś wlasną miksturę, w skąłdzie przewazał olejek herbaciany..nie było prolemów na jazdach  👍  nie uczulał ani nic z tych rzeczy...
ja mam nadzieje sciagne Nafa Deet
Czarna Absorbina, jak przyjechaliśmy do siedliska w górach, to na powitanie klaczy zleciało się wszelakie latające badziewie uznając je za supermarket 😲 oprysk zamknął te podwoje. Mija szósty dzień. Jest ok, dziś dopryskałam , bo było u nas TVN 😉 mamy swoje trzy minuty w piątek miedzy 9 a 10 g w telewizji śniadaniowej. Jusznic tu jeszcze nie ma ale mni. dużo meszek.
Wczoraj przytrafiło mi się takie coś, a właściwie, ktoś taki  😉

Proszę wstawic mniejsze zdjęcia









Przyznam się, że jestem w lekkim szoku, folbluty się u mnie często trafiały, ale araba jeszcze nie miałam, nawet nie wiem jak się z tym obchodzić, by tego nie rozbić  😉
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
07 maja 2014 22:19
Jakie ten osobnik ma pochodzenie? A obchodzić się trzeba normalnie, tylko nic na siłę ani na skróty.
To ten klacz:
http://www.allbreedpedigree.com/nowalijka5

Jest u nas od wczoraj i podbiła serca wszystkich  😀

Jestem otwarta na wszelkie wskazówki, hoduję już dłuższy czas sp,  rożne miałam temperamenta w stajni, ale takiego jeszcze nie. Ogólnie jest w porządku, tylko jak coś widzi nowego to się ,,płaska" robi, surowa kompletnie .
titina śliczna  😍
Obchodzić się tak, jak napisała arabiansaneta - powoli, nie na siłę, nie na skróty. Poświęcać dużo czasu i nie zmuszać na siłę do rzeczy, których się boi. Jak się robi "płaska" na widok czegoś nowego, to pokazać jej to na spokojnie, podejść z nią, niech sobie poogląda, przekona się - araby są ciekawskie, jak zobaczy, że to nie zjada, to sama się zainteresuje.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
08 maja 2014 06:59
Fajny papier, a w nim dużo znajomych imion. Perlika miałam przez 2 lata w dzierżawie, na synu Nejtyczanki jeżdżę do dziś, a syna Metropolisa tez kiedyś miałam - one są dobre ruchowo.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
08 maja 2014 10:08
gosiuus polecam zel lub spray od LaQuiba - bardzo tanie i skuteczne preparaty i co na plus - dzialaja do 6 godzin aktywnie i nie Smierdza chemia tylko ziolami i lawenda  :kwiatek:
Dziewczyny dziękuję za dobre słowo i za wskazówki. Też mi się papier podoba, koń też, a ruchowo rzeczywiście jest dobra.
Będę na bieżąco pisać jak idzie, na razie daje jej się porozglądać na nowym miejscu. Trochę się boję, ją puścić w stado półkrewek ,by ją nie skasowały, ale za towarzyszkę dam jej kuckę taką w jej wzroście. Jutro będę przyzwyczajać do chodzenia na lonży.
Moja klacz zawładnęła stadem kilkunastu pólkrewek (czasem o gabarytach żyrafy) w tydzień i rządziła niepodzielnie.  🏇

Zrobiłam dzisiaj tak:
Duże sp-eki pasły się przy wybiegu na łące całą noc, na wybieg wpuściłam arabkę, a do niej kuckę.
Sp-eki -0 zainteresowania, a kucka się szczerzy  🙄
Myślę, że jeszcze jeden dzień tak zrobię, a potem pójdzie z innymi na pastwisko  😉

Dzisiaj po południu ogłowie, i popróbujemy chodzenia w kółko w koralu  😉

PS. Tak na marginesie, co się stało z ogierem Ganges, nie widzę go w rozdziale stanówek na ten rok ?
Dziękuję  :kwiatek:
ganasz, gratuluję! właśnie oglądałam 'dzień dobry tvn' artystka Maceba pięknie przedstawiona!  😅  😍
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 maja 2014 21:54
ganasz, jesteście super! Murat, Mihrab to dżentelmen, ale michu proponuje dobre rozwiązanie  😁

Bader, plany mamy skromne-podstawowe. Totalny brak czasu!
Ganasz, nieustająco jestem pod wrażeniem  :kwiatek:
Wojenka myślę, że Winea nie byłaby od tego, żeby to rozwiązanie zastosować, ale obawiam się, że za jedenaście miesięcy mogłoby się okazać, że teraz muszę coś zrobić z konsekwencjami tego rozwiązania  😎
ja to się zastanawiam kto robi te oferty stanówek na 2014 r?i inne lata poprzednie...wielokrotnie już zauwazam ze są stare zdjęcia ogierow.....między innymi właśnie Ganges ,zdjecie sprzed 10lat!
hm Wojenko ty wiesz to byłby piękny burzliwy związek Ksieżniczki i Hrabiego;-) co prawda w środe już wyjeżdżamy z siedliska ale wracamy w czerwcu. Robudowujemy bazę dla gości -wszyscy arabiarze beda mile widziani w tej krainie dumania 😉
Murat - Gazon dwa araby to to dwa araby ;-) podwójna radość 😍

no ilink do efektów wizytyTVN, dla mnie osobiscie super syntaza jak pokazać trzy godziny nagrań w trzy minuty  😀iabeł:
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/maceba-picasso-w-swiecie-koni,122363.html
ganasz b.fajny materiał 🙂 Od rana w dniu emisji dostawałam smsy i telefony od znajomych, że byłyście w programie 🙂
Super hasło: "jeżeli Maceba czegoś jeszcze nie umie to dlatego, że nie umiem jej tego wytłumaczyć". Trafnie oddaje sedno pracy z końmi, pracy każdego rodzaju.
Można smarować chrapy kremem z filtrem przeciwsłonecznym?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się