Oficjalny strój na zawodach jeździeckich

Widział ktoś gdziekolwiek miodowy frak? Taki w odcienu miodu ewentualnie karmelowy? Internet mi nic nie chce wypluć, a Burza widziała taki w Tallinie. 🙁
Czy może mi ktoś polecić frak skokowy, dość dopasowany, w miarę nowoczesny krój. Rozmiarowo noszę 36-38, nie mam mocnego wcięcia w talii ani dużego biustu (tzn. teraz mam, bo karmię ale to minie 😉 ), ale za to dość szerokie ramiona. Przymierzałam pikeur skarlett 36 i leżał dość fajnie (w sumie trochę ciasny przy ramionach, ale to chyba przez tymczasowo powiększony biust). Myślałam tez o nenita, ale nie miałam okazji przymierzyć. Cenowo tak do 600zł (może być trochę więcej jak naprawdę coś super).

No i na kolor sama nie mogę się zdecydować. Wyglądamy tak:

W sumie to pewnie brąz najładniej by pasował, ale jakoś nie przemawiają o mnie brązowe fraki :/.
animo  😅
mils   ig: milen.ju
21 grudnia 2013 20:57
Dziewczyny, proszę o pomoc. Szukam fraka na drobną osobę (niecałe 160cm wzrostu i drobna budowa), w kolorze ciemnego brązu. Na firmy typu Animo, Equiline nie mogę sobie pozwolić, ewentualnie na któryś z tańszych modeli Pikeura, ale nie wiem z kolei jak tam z rozmarówką. Po mierzeniu rozmiaru 36 Pikeura właśnie odniosłam wrażenie, że nawet 34 byłby za duży. Idealnie na mnie leży europejskie 34 Animo. Ktoś może ma jakieś pomysły? :kwiatek:
Shockemohle? W bekersporcie czasem się coś taniej trafi.
No dobra zatem, gdzie można nabyć siatkę na włosy? Siatkę na całe włosy, a nie koszyczek z kokardą? Bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę.


Były kiedyś ( nie wiem jak teraz) w sklepie konik z Torunia  😉
Dziewczyny, proszę o pomoc. Szukam fraka na drobną osobę (niecałe 160cm wzrostu i drobna budowa), w kolorze ciemnego brązu. Na firmy typu Animo, Equiline nie mogę sobie pozwolić, ewentualnie na któryś z tańszych modeli Pikeura, ale nie wiem z kolei jak tam z rozmarówką. Po mierzeniu rozmiaru 36 Pikeura właśnie odniosłam wrażenie, że nawet 34 byłby za duży. Idealnie na mnie leży europejskie 34 Animo. Ktoś może ma jakieś pomysły? :kwiatek:


koniecznie ciemny brąz?

http://allegro.pl/marynarka-konkursowa-animo-rozm-32-34-okazja-i3816899396.html
mils   ig: milen.ju
22 grudnia 2013 14:01
Dramka widziałam to ogłoszenie, ale kupno fraka mam zaplanowane na później, nie na teraz. Ciemny brąz najbardziej mi się podoba, odcień Animo jakoś szału nie robi wg mnie.
Słuchajcie, jak to jest z tymi frakami?

Bo kiedyś:

ujeżdżenie = cylinder + frak długi ujeżdżeniowy
skoki = kask + frak krótki skokowy

Jeśli teraz ujeżdżeniowcy w niektórych przypadkach muszą nosić kask (a ja noszę i tak, bo mam przykre przeżycia), to czy mogą mieć klasyczny frak ujeżdżeniowy, czy też coś w stylu nowego fraka p. Milczarek bądź tego: http://konik.com.pl/harryhorsefrakujezdzeniowy ?

Bardziej podobają mi się stare, ale nie chcę wyglądać jak kretyn 🙂
Możesz oczywiście jechać w długim fraku i kasku, bez 'obciachu'. No chyba że klasę L ale to i w cylindrze będą się krzywo patrzeć😉
Możesz też jechać w krótkim fraku i cylindrze równie dobrze 🙂
Wiele czołówki kompletnie czołowej jeździ teraz w kaskach i dlugich frakach wysokie konkursy.
mils   ig: milen.ju
25 grudnia 2013 17:54
Poszukałam trochę, ale dalej nic sensownego we w miarę przystępnej cenie nie mogę znaleźć. Zastanawiam się wobec tego nad zorganizowanie sobie czegoś hand made. Robił ktoś kiedyś coś takiego? Oddawał materiał do krawcowej czy coś innego kombinował? 👀
mils, napisz do Zorilli, ona sama szyje fraki 🙂
Ja szyłam sobie wiele fraczków 🙂 Przerzuć się z tym pytaniem do DIY albo napisz na PW co chcesz wiedziec?
https://www.facebook.com/hlipnicka/media_set?set=a.4982029504817.1073741825.1121821531&type=3  tu mam troche fotek ale nie do końca uzupełnione 🙂

Zbiegłyśmy się w czasie z Orzeszkową 😉
Zorilla - dzięki, bo mnie to trochę myliło.
Zawody klasy L raczej nie  😉 lans za stodołą też nie. Wszystko zależy od tego, czy koń dopisze. Odkąd lata temu straciłam konia i tułam się po różnych klubowo-szkółkowych (sic!) z braku gotówki, nie miałam możliwości startowania na serio, a już na pewno nie w ambitniejszym ujeżdżeniu, które mnie za lepszych czasów fascynowało.
Będę miała możliwość poklepania tyłka w ujeżdżeniówce, z okazji dziesięciolecia ośrodka będzie mała gala z ogniskiem, wykładami teoretycznymi dla dzieciaków i takimi tam, a ja się zorientowałam rychło w czas, że potrzebuję bryczesów z wysokim stanem  😲 swoją drogą na bal karnawałowy też idziemy "po jeździecku", to się przydadzą  🤣
Mils, ja mam frak brązowy, ale nie wiem jak bardzo ciemnego oczekujesz. Kupowałam w GNL firmy Equi theme.
(starałam się przejrzeć większośc stron, niestety nie znalazlam)
czy na ujeżdżenie dopuszczona jest szara marynarka? mówię raczej o regionalnych zawodach?
Teoretycznie jak jest ciemny to tak.
Widzialam ze jezdza i przejezdzaja 😉
Na pewno musi być jednolity, ale tu się chyba pasków nie przyczepią, bo to bardziej melanż. W przepisach PZJ wisi czarny/ciemnogranatowy lub inny dopuszczony przez art 427, a FEI szare dopuściło już parę lat temu.
Gazellasta, u nas na pomorzu to nawet w szarych oficerkach startują błyszczących i takimże jasnoszarym fraku.
Ja startowałam w brązowym fraku i brązowych oficerkach, również bez problemu.
dziękuję 🙂
Jak sie ma np. taka koszula konkursowa do przepisów ??
http://www.equishop.com/kingsland-koszula-konkursowa-celeste-damska,id-4207
Czy możecie mi poradzić. Czy taki plastron / żabot na zawody regionalne ujeżdżeniowe będzie ok? Czy powinien być taki bardziej tradycyjny?

Raczej ok 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 maja 2014 00:57
Widział ktoś gdziekolwiek miodowy frak? Taki w odcienu miodu ewentualnie karmelowy? Internet mi nic nie chce wypluć, a Burza widziała taki w Tallinie. 🙁


może Animo  klik klik2
Czy taka koszula jest przepisowa ?? Chodzi mi o ta falbankę zamiast stójki ??
http://yard-equites.pl/koszulki/1773-koszulka-konkursowa-spooks-kimi-granat.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się