Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

MiLLi , mi też tak młodo wyglądał... Toż to dzieciak jeszcze, a już pod siodłem!  😵
Idealny prezent na komunie http://olx.pl/oferta/oryginalny-prezent-komunijny-ktory-nauczy-milosci-CID103-IDUkJ3.html#75f0d91e49;promoted


Prezent na komunię... gdy to czytam krew mnie zalewa !
Taki jeden prezent mam u siebie. Gdy kupowałam kucyka to wyglądał bardzo "ciekawie", zwłaszcza kopyta  👿

pampera, o k* jak to możliwe?  🤔zczeka:
pampera, takich kopyt w życiu nie widziałam  🤔zczeka: 🤔zczeka:
Retna   nic nie zmieniać
05 maja 2014 20:27
pampera 🤔
Cóż, u niektórych panuje chyba przekonanie, że kucyk to ani weterynarza, ani szczepień, ani kowala nie potrzebuje, bo to nawet koń nie jest, tylko mała zabawka. Tragiczne są/były te kopyta.

Chociaż to ogłoszenie, pomijając "prezent na komunię", jest w porządku.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
05 maja 2014 20:29
oooooooooooo!!!  😲
Na szczęście kucyk miewa się dobrze, kopyta są w coraz lepszym stanie i biega radośnie po padoku.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 maja 2014 20:53
naovika- Tak, kupią kucyka 10-letniemu dziecku, a dziecko wyrasta (o ile się nie znudzi kucykiem) i nie wiadomo co z koniem zrobić. Pewnej 12-latce wybijam z głowy pomysł z zakupem kucyka szetlandzkiego i ogólnie z końmi. Niestety, mogę liczyć tylko na rozsądek rodziców tej dziewczyny (że nie kupią jej kuca).
Dementek, a ja liczę na to, że kupią jej miłego, dobrze ujeżdżonego haflingera, bo czemu nie? Może też być DRP a już super = connemara.
Na całym świecie rodzice kupują dzieciom kuce i skąd pomysł, że są nierozsądni? Całe rasy po to wyhodowano - żeby dzieci miały fun. A i kucom źle nie jest.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 maja 2014 21:45
halo- I tak, będzie stał na małym podwórku przy domu jednorodzinnym. Dziewczyna będzie miała problem, żeby wsiąść na niego, będzie siedziała sztywna jak kołek. Nie wierzę, że cudownie się jej odmieni, jak będzie miała swojego konia. Odradzam jej zakup konia, a doradzam zainwestowanie w jazdy, wyjazd na obóz jeździecki i potem ewentualnie dzierżawę, żeby zobaczyć, czy woli mieć ,,swojego" konia (i ponosić koszty z nim związane), czy płacić za jazdy (i nie ponosić kosztów kowala, weterynarza, zakupu paszy i ściółki).
Fakt, niektórzy rodzice trafiają z zakupem konia dla dziecka, a czasem nie (widać w ogłoszeniach o sprzedaży koni). I nie mówię, żeby nie kupować- po prostu trzeba pomyśleć trochę...
Dementek, dlatego powtarzam, że trzeba zacząć od wyboru MIEJSCA stacjonowania konia. I kalkulacji kosztów, fakt.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2014 16:40
Doskonałe kiełzno do tych wieszaczków na papier toaletowy! Tylko trochę kosztuje...
jeśli już było... to wybaczcie.
http://olx.pl/oferta/kon-konik-malopolski-ogier-klacz-walach-CID757-ID4K55l.html
p.s.  foty sprzed roku🙂 Czyli kulbaka i heja!
czesio, było 🙁 okropne, aż dziwne, że nikt takiego super konia nie chce kupić....
chyba nie było..
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/13755

wszystko ok, ale... no forum jeździeckie i takie ogłoszenie 😉 to jakby na forum miłośników owczarków napisać "kupię psy na smalec" 😉
Ogłoszenie zostało usunięte.  😉 
...i pojawiło się ponownie  🤔

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/13784

i znów zostało usunięte
co w nim było?
_Gaga,  tylko "skup i ubój koni" z mailem. żadne tam krwawe opisy.
Skup koni na ubój.
dzięki
znów zostało wrzucone, pomimo dwukrotnego usuniecia przez moda 🙁
tylko... technicznie chyba nie łamie regulaminu. moralnie-tak, ale technicznie... nie.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
09 maja 2014 07:16
dalej to ogłoszenie wisi! Masakra jakaś przecież!! nie da się tego kogoś zablokować? no bo sorry ale chyba nie o to chodzi na forum!!!!!
Elfik a co za problem ze sobie wisi ogloszenie? na allegro mozna spotkac kurtki ze skóry źrebiąt itp..
zadziwiające i nietypowe owszem. Nawet w sumie dobrze, że wisi. Nie wie jak Wy, ale ja jestem za rzeźnią w Polsce.
Nie musisz wyrażać swojego zdania na temat uboju koni na forum "Miłośników Koni"...
To proponuję zróbcie sobie forum "sympatyków rzeźni końskich w Polsce" albo coś w tym guście.
Dla mnie takie ogłoszenie jest co najmniej niestosowne na tym forum, gdzie cała masa ludzi (śmiem się pokusić o stwierdzenie, że większość) traktuje Konie jako swoich towarzyszy a nie towar na mięso. I dziwi mnie, że znalazły się osoby, które zdają się tego nie rozumieć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się