Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

Kantary, które pasują jako xfull mają Mustang, Horze, Fair Play 🙂
Jak rozmiarowo wypada york?
Dramka, generalnie standardowo, czyli cob to cob a full to full
Ale to York , zatem czasami bywa nietypowy 😉
W takim razie cob będzie za mały. Dzięki  :kwiatek:
Jaki kantar polecacie dla konia, którego obcierają nawet te z podszyciem?
Kastorkowa   Szałas na hałas
11 kwietnia 2014 09:27
Z futrem naturalnym też obetrze?
Posiadam taki, obtarło.
Klacz zdecydowanie z tych delikatniejszych jak widzę. Aktualnie chodzi "goła".
Kastorkowa   Szałas na hałas
11 kwietnia 2014 09:34
Chyba ciężko znaleźć coś delikatniejszego. Jedyne co mi przychodzi na myśl to obroża, zawsze jest za co złapać jednak.
Nie myślałam jeszcze nad obrożą. Dziękuję.
Jak wypadają rozmiarowo kantary Eskadrona z Next Generation?
Na moją która normalnie nosi coob taki sam rozmiar pasuję.  😉
kaszmirowa2302, tak samo jak pozostałe.
Dzięki dziewczyny, miałam nadzieję, że wypada większy i wcisnę swojego XFulla w Full 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 kwietnia 2014 22:07
villahorse z futrem + uwiąz 🙂

Od 3 miesięcy mamy kantar BUSSE SPACE do ciurania po padoku.
Póki co sprawuje się bardzo fajnie. Kawałek podszycia się rozpruł, ale nic nie obciera 😉
kaszmirowa2302, schokemohle wypadają dość duże i moim zdaniem są o niebo lepsze niż eskadronowe.
Dworcika, ja po prostu wypatrzyłam sobie kantar eskadronowy z NG i full widziałam taniej, xfull nie było, więc będę czekać do wyprzedaży albo zamawiać drożej
Może jakas dobra dusza WIE gdzie kupić mozna, bo ja nie umiem znaleźć (wszędzie tylko cob):
Kantar Eskadron red/white/grey wiosna/lato 2013 ROZMIAR FULL?
szukam kantara padokowego. Do tej pory nie miałam delikatesów i Yorki z podszyciem z nubuku nie obcierały. nowego zwierza... obcierają. przy uszach widoczne wytarcie sierści. raczej wybieram wśród niskiej półki, padokowo nie muszę mieć wypasu.


czy


albo może kupić same futerka?
Isabelle, weź ten pierwszy, mam podobny z Horze i nawet największych delikatesów na obciera 🙂
Dworcika   Fantasmagoria
09 maja 2014 08:03
Pierwszy zdecydowanie lepszy. Osobiście też znam tem model z Horze.
Drugi w ogóle do mnie nie przemawia,ale ja mam alergie na sztuczne futerka i regulację  jednej strony w podszywanych kantarach. Nie wiem co za tłumok to wymyślił :/
Ja w tym drugim nie rozumiem czemu to futerko na potylicy jest niesymetryczne. Z jednej strony jest go wiecej niz z drugiej...
ash   Sukces jest koloru blond....
09 maja 2014 08:09
Isabelle, ja mam ten drugi i raczej średnio polecam. Przepięknie się błoto do tego futerka przykleja, a po praniu wygląda jak wyciągnięte psu z gardła.

edit: u mnie futerko jest symetryczne
ash sa 2 rodzaje- z futrem symetrycznym i niesymetrycznym
ash   Sukces jest koloru blond....
09 maja 2014 08:24
ashtray, Latina i Capri mają zupełnie inne futerko.
To w Latinie jest po praniu i tarzaniu kiepskie.
Jakkolwiek nie lubię Yorków, ten niebiesko-brązowy jest bardzo fajny - długo miałam do czynienia z dwoma egzemplarzami. Wprawdzie się dość szybko podziurawił w części nosowej (koń się lubił ocierać o wszystko), ale konia nie obcierał i po praniu był dalej całkiem ok. Co do tego superfutrzanego - ja takich nigdy nie lubiłam, bo w tym futrze tylko błoto się gromadzi... i niektóre konie obciera.
Chainsy,
dlaczego nie lubisz Yorków? 90% moich kantarów to yorki i moim zdaniem są naprawdę dobre jakościowo przy tak niskiej cenie.
Kupiłam Malagę, jest bardzo ładny, ale skoro poprzedni kantar z takim samym podszyciem ją obciera to ten pewnie też będzie, wiec nie zakładam.

własnie o tym Yorku z polarem opinie są dobre z tego co wyczytałam. jedyne co to myślałam nad odczepianymi futerkami, które bym zakładała naprzemiennie, ale też... mam błoto na pastwisku, więc nie liczę na dłuższe życie niż dwa wyjścia. kupię yorkowy polarek, dzięki.
kaszmirowa2302 - Kantary z NG wypadają identycznie jak standardy. Głowę swojego krokodyla, który normalnie nosi XFull bez większych problemów wciskam w normalnego Fulla Eskadrona o ile ma regulacje po obu stronach. Przy regulacji jednostronnej podszycie niestety wypada tam gdzie nie trzeba  😉

Isabelle - Yorki z polarem są fajne i wytrzymałe, kolejnym plusem tych kantarów jest potrójna regulacja. Nie będziesz miała problemu z podszyciem, które np wypadnie na policzku czy w innym dziwnym miejscu. Kantary tym sztucznym futrem już po pierwszym praniu/deszczu wyglądają fatalnie. Futerko robi się sztywne, posklejane i zaczyna obcierać - nie polecam.

Jestem wielką fanką kantarów HV Polo, są niezniszczalne! Przyszedł do mnie również kantar Kingslanda z polarem - York za 30 zł jest porządniej wykonany  😁
a jak z rozmiarówką tych yorków?

mam innego yorka, full jest za duży w częsci potylicznej. Coba kupiłam, ale nie mierzyłam. Jak wypadają polarowe yorki względem innych yorków?
Isabelle - Yorki z polarem mają na prawdę spory zakres regulacji. Używam Fulli zarówno na konie z głową full jak i cob. Chyba jeszcze nigdy nie kupiłam kantara w rozmiarze innym jak full  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się