Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Edit. Jej, ale rozrabiam dziś..
Zet to nie kwestia selekcji czy nie wiadomo jakiego babrania się, po prostu te bardziej dojrzałe owoce zwykle są słodsze. No chyba, że mówimy o owocach co są wcześnie zbierane i mało słońca dostały.
equi.dream martik Blue_Angel Dziękuję śicznie  :kwiatek: To są te oczy, które mnie powalają u mojego męża. Na szczęście nie ma moich-nijakich. Niestety ma moje-nijakie włosy, ale z tymi gałami sobie poradzi  😂

Mazia   wolność przede wszystkim
09 maja 2014 08:23
martik nie dziwię Ci się że przestraszyłaś się gorączki 40 st... ja też bym spanikowała... moja Asia będzie musiała pójść do żłobka jak będzie miała roczek i pewnie będę umierała ze strachu o nią, no ale jakoś tyle dzieci wychowało się na żłobkach....Aśka raz miała infekcję, katar, czerwone gardło, żebym mogła to kupiłbym wszystko co tylko możliwe żeby ulżyć dziecku, problem w tym, że niemowlakowi niewiele można pomóc.... ale np. kupiłam drugą sól morską za 35 zł bo taco miałam miała ostry psiukacz  😵

PS. BTW mi się piosenka CLEO podoba  😉
Julie, Zet, martik dzięki ! Spokój przyda się przede wszystkim, 75 % komplikacji tej ciąży przez stresy 🙁 Bicie serduszka baaardzo uspokaja, chociaż dzisiaj miałyśmy ktg o 5:30 każda po kolei, także pospałyśmy za wszystkie czasy  😁 Skurcze się uspokoiły, szyjka się nie skraca. Lekarze mówią, że lepsze skurcze niż skracanie szyjki, bo przynajmniej czuć, że coś się dzieję, a póki co nie są na tyle silne, żeby szyjkę skracać. Mam nadzieję, że szybko puszczą do domu 🙂
Atea też liczę na oczy po tatusiu, włosy i skórę w sumie też, bo ja średnio wydarzona genetycznie  😁
equi.dream trzymam kciuki za szybkie wyjście ze szpitala !
jakie kosmetyki z filtrem polecacie dla maluchów?
Trzymam kciuki za wszystkie zaciążone! 😀 mam nadzieję dołączyć do świeżo zapylonych na jesieni 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
09 maja 2014 10:15
Niech się już rozpakowują te ciężarówki, które powinny!!!! Reszta ma trzymać nogi złączone  😁

kenna, Milan jest suuuper!!! Taki chochlik  😂

A ja wrzucam dwa gify z picassy, zaczynam je lubić, chociaż jak dla mnie to są za szybkie  😉


Dziewczyny na ból gardła zarówno u mam w ciąży i karmiących, jak i u niemowlaczków polecam Argentin - T. Jest z jonami srebra i naprawdę fajnie szybko działa. Alicji psikałam jak miała 3 mce (zalecenia lekarki), sobie psikałam i super działa.
martik aż z ciekawości spojrzałam na tą eurowizję (bo nie oglądam takich rzeczy) i szczerze.... znów wychodzi moja zaściankowość i szowinizm, bo wolę słowiańskie cyce niż konczitę kiełbasę  👀

nika77 wow ale macie tempo! podziwiam odwagę, taka mała różnica wieku- ja bym nie podołała.

Stach wczoraj 4 razy stanął na nogi w wannie (mamy matę antypoślizgową z ikei). jego mina gdy mu się to udało po raz pierwszy i gdy próbował znów- bezcenna 😁.
He he 😉 Ale mnie melodia i glos piosenkarki tez sie podobaja! Folk jest bardzo ok ale te kobitki pioraco- ubijajace to takie troche... Hm... Zenujace jak dla mnie. Ale dosc OT.
Kurczak a poza wanna sa juz proby wstawania? 🙂
Dziewczyny śliczne te Wasze pociechy!. Całości nie mam siły przeczytać, więc przeleciałam po wpisach ciężarówek.

equi.dream, trzymaj się jeszcze. Ja miałam też kroplówki na skurcze i szpital jak mała się pchała a teraz nie chce wyłazić, mimo że namawiam od kilku dni.

Zet, jakie masz ciśnienie? Ja od kilku dni w ok. 150/90. Gorzej z pulsem, bo znów skacze 90-130.

Seksta, jak tam? Co się dzieje?

Ja mam 3 noc z rzędu na wyczekiwaniu. Słabe skurcze łapią mnie po 22 i trzymają do 2-3. Są regularne co 10-12 min, dokuczają ale nie bardziej niż okresowe.  Najgorsze, że zarywam noce, chodzę niewyspana i zła przez to. Jeszcze kilka takich nocy i zacznę gryźć.
nie, na szczęście jeszcze nie próbuje stawać poza wanną-podciąga się tylko do klęczenia. za to raczkuje jak petarda i siedzi pięknie. niech się trochę wstrzyma z tym stawaniem, bo i tak ma już mega guza na czole i nos rozkwaszony od wywrotek. ja jestem złą matką i nie obkładam poduszkami, wyznaję pogląd, że jak się kilka razy trzaśnie to następnym razem będzie bardziej uważał. w Piotrka przypadku to się sprawdziło, zobaczymy czy ze Stachem też.
[quote author=carmina link=topic=74.msg2087888#msg2087888 date=1399541778]
Zet - zasięgnij trochę informacji, chociazby z internetu co to jest neurotyzm, a nie używaj terminów których znaczenia nie pojmujesz...  😉


Carmina to proszę oświeć mnie z łaski swojej, chociaż wątpię czy dowiem się od Ciebie czegoś nowego 😉

[/quote]

nie jestem twoją matką, żeby cie edukować... samemu poszukać widać za ciężko...

najśmieszniejsze, że osoby najbardziej naskakujące na Viritima w innym wątku (glównie Isabelle), żeby go zbanować, wyrzucić, zamknąć wątek bo nie stosuje się do regulaminu, bo każdy musi przestrzegać zasad itd, bla, bla, bla.. jakoś same regulamin naciągną lub chętnie zmienią w trybie ekspresowym, jeśli tylko im to ma być na rękę... podwójna moralność, ot co...

mi już ten temat powiewa, wybywam z tego wątku...
Zet, ja sprawdziłam dokładne znaczenie i się pod neurotyzm niestety klasycznie nadaję 😁 😵. Ale to trzeba odrobiny samokrytycyzmu i autoironii, żeby się móc do tego przyznać.

AleksandraAlicja, jak się robi te gify na Picassie? Mam foty z tarzania się po kanapie, które idealnie zgrałyby się w gif. A robiłam kiedyś klatka po klatce w corelu i to za dużo roboty jest. Z dmuchania dmuchawców mam identyczne foty, z tym że Wojtuś robi to o niebo skuteczniej i lepiej, niż Milo (mój dmucha jakby chciał sobie napluć na brodę hahaha).



mi już ten temat powiewa, wybywam z tego wątku...
Nie wiem, jak inni, ale ja trzymam za słowo. Pozdrowienia!
Mazia   wolność przede wszystkim
09 maja 2014 12:39
bera7 Ty lepiej rób wszystko żeby jednak teraz wyspać się porządnie, po porodzie przez wiele miesięcy zapomnisz co to znaczy przespać całą noc
PS. odnośnie bazarku, mi informacje o "wrzutach" bardzo się podobają
PS.1. Aśka śpi od 12 i pewnie do 15, mam jeszcze 1,20' czasu  🏇
bera7, u mnie dzis od rana skórcze co 10 min, czekam aż się nasilą mam nadzieję, że to już
Mazia, no właśnie te skurcze spać nie dają. Zła jestem, bo albo wyłazi albo niech da mi spokojnie się  wyspać 😉

Ruffian, trzymam kciuki. U mnie po kilku h niestety ustają.
Bera widzisz heh, tak to jest 😉 Najpierw się jej spieszy, a teraz se posiedzi, a co! 😉
Ruffian wez ty jakis seks uskutecznij to ci sie skurcze moze rozchulaja.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
09 maja 2014 14:04
nie no laski raz dwa i już się wypakowywać  😁 oczywiście equi Ty tam ściskaj nogi  🤣
mnie już po woli wali w dekiel  😉 chyba to taki skutek uboczny ciąży  😀 irytuje mnie to, że wielu czynności nie mogę zrobić ... np. przenieść maszynę do szycia albo przemeblować mieszkanie .. i muszę ze wszystkim czekać na męża .. a ten wraca po pracy i robi wielkie oczy  😎 bo musi nosić, przenosić, dźwigać itd.  😂
kurczak ale wydaje mi się, że różnica nie będzie mała. Jeśli pomyślnie zajdę w ciążę to Michał będzie miał rok, plus 9 m-cy, to prawie dwa lata.
Moja koleżanka rodziła rok później i jakby się lepiej postarała, miałaby dzieci z jednego roku i dała rade🙂. Stara jestem, nie mam na co czekać🙂


Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
09 maja 2014 14:16
AleksandraAlicja, ale fajowe!
zduśka, w pełni Cię rozumiem, też mnie to irytuje. Niedawno chciałam zasadzić pigwowce. Niby nic wielkiego, wykopać kilka dołków, a okazało się, że jednak jest to dla mnie problemem. Wczoraj nasz zwierzyniec miał jakieś spięcie. Szybko wbiegłam po schodach do domu, żeby ich rozdzielać i przekonałam się, że to już też nie czas ani na szybkie bieganie po schodach, ani tym bardziej na nagły stres.
AleksandraAlicja, jak się robi te gify na Picassie? Mam foty z tarzania się po kanapie, które idealnie zgrałyby się w gif. A robiłam kiedyś klatka po klatce w corelu i to za dużo roboty jest. Z dmuchania dmuchawców mam identyczne foty, z tym że Wojtuś robi to o niebo skuteczniej i lepiej, niż Milo (mój dmucha jakby chciał sobie napluć na brodę hahaha).


Nie wiem jak picassa, bo już od pewnego czasu nie używam- przerzuciłam wszystko na google+ i tam samo sie tak robi 😉
gwash, dokuczam mojemu P, że po tatusiu- zostawia wszystko na ostatnią chwilę i wyjdzie w niedzielę o 23.55 😉
kurczak_wtw- Gratuluję pierwszych postojów na nóżkach! 🙂
Blue_Angel- Ale słodki śmieszek z małej. Ładnie jej w tym płaszczyku 🙂
Wiesz, przeglądałam wątek z małym na kolanach i na widok zdjęć Wiki uśmiechał się- serio!  😀
Kenna czasami wydaje się, że jest gorzej niż jest 😉 a czasami w drugą stronę. A neurotyzmu tak jak każda cecha osobowości to kontinuum i u każdego występuje z różnym natężeniem. Podobno z wiekiem wzrasta  👀 Ludzie są piękni dlatego, że są różnorodni 🙂

Carmina pytałam, bo może czegoś nie doczytałam z teorii osobowości i jest coś w wyrażeniu "poziom neurotyzmu" obraźliwego.  Człowiek się uczy całe życie. Z mojej strony koniec, bo taki sposób konwersacji mi po prostu nie odpowiada.

Martik ja bym od Ciebie odkupiła i książki i chustę elastyczną, nie pisałam, bo zdaję sobię sprawę, że przez transport skórka nie warta wyprawki. Mama jest czasowo, pod nieobecność męża. Już sobie trochę porozmawiałyśmy i jest lepiej. Ona też to wszystko przeżywa. Czym spowijałaś małego?
Zetku, Ty jestes z Wawki? I jaka ksiazke bys chciala, kochana? Karpa? Moi rodzice przylatuja na poczatku czerwca. Jesli chcesz, to podam Ci przez nich ksiazke- jesli jestes z Wawki 🙂 Free, of course, na zdrowie braciszkowi Ignaca 🙂
Co do spowijania, to mielismy dwie metody- kwadratowy kocyk 75 x 75 oraz podlinkowane tu juz kiedys Woombie. Kocyk fajna sprawa ale Woombie bije wszystko na glowe. Bo proste, bo przewiewne, bo bardzo szybkie w zastosowaniu. Polecam szczerze!!! Na naszego Jonka Placzonka dzialalo pieknie  😎
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
09 maja 2014 18:01
właśnie wróciłam z 2gich badań prenatalnych. Przedstawiam moją córeczkę 🙂

leosky cudna fotka!!!!!!!!! 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się