M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

sandrita, jaka fajna wnęka!! aż mam milion pomysłów na aranżację! zazdroszczę  💘
littleem Podziel się więc! 😀 Ja też mam dużo pomysłów, ale strasznie ciężko mi ułożyć ciągi robocze i wymyślić zabudowę... Jak będziesz miała ochotę to podsuń mi jakieś swoje sugestie. 🙂

Ogólnie wstępny plan wygląda tak... Na zielono zaznaczyłam plan zabudowy kuchni. Prawej strony pomieszczenia nie ma jak zabudować (tej ściany z oknem), bo jest pod oknem dziura do wentylacji, która musi zostać odkryta. :/


Ściągnęłam sobie demo pro100, żeby zaprojektować kuchnię w programie, ale nie mam cierpliwości do niego, wracam więc do starych, dobrych kartek i ołówka. 😉
sandrita, genialny rozkład! I super widok z okna 🙂 Będę śledzić urządzanie 🙂

Pisałam tutaj niedawno w sprawie mojego kijowego mikroskopijnego balkonu 🙂 Wzięłam się dzisiaj za niego - kupiłam i przesadziłam bukszpany (Julita :kwiatek🙂 i drzewko mandarynkowe, mój W kupił stoliczek na kawę i dokupiliśmy w IKEI podłogę 🙂 Jeszcze do zrobienia założenie osłonki bambusowej od zewnątrz (już kupiona, tylko trzeba druciki do zamontowania dokupić), kupienie krzesełka pasującego do stoliczka i pomalowanie ścian na biało.

Proszę fotę, na pocieszenie dla wszystkich z balkonami z lat 50tych 😀

Dzionka, ślicznie! Mam plan kiedyś mieć u siebie bardzo podobnie. Mój balkon zdecydowanie większy. Mam już na niego pomysł, nawet widziałam taaaaką odpowiadającą mi sofkę. No ale wszystkiego jednocześnie nie dam rady. Balkon to raczej przyszłoroczny plan.
Na razie czekam i czekam i czekam na zwrot za materiały budowlane. Bo to będzie fundusz biurkowo-dywanowy. 😉 US ma 4 miesiące od daty złożenia, prawda?
Dzionka ta podłoga wyglada super!!! Tez ja chciałam kupic bo mam na tarasie marmur, który jest troche niebezpieczny... robi sie strasznie śliski jak jest mokry. Niestety przy moim metrażu cena jest powalająca:/ ale wyglada super! Fajny balkonik wyszedł🙂 jeszcze jakiś wygodny fotel i bajka😉
Na razie czekam i czekam i czekam na zwrot za materiały budowlane. Bo to będzie fundusz biurkowo-dywanowy. 😉 US ma 4 miesiące od daty złożenia, prawda?


Ascaia, też słyszałam, że 4 miesiące. My dostaliśmy zwrot za materiały po 3,5 m-ca.
sandrita zależy, ja bym tam wstawiła mega wygodną kanapę z poduchami. Np ściany zrobić ze wzorem (tapeta, klinkier elastyczny), jeżeli reszta ścian jest jednokolorowa). A sypialnia będzie oddzielona ścianą czy jakimiś drzwiami przesuwanymi? Chcecie TV? 🙂 a może po prawej stronie od drzwi wejściowych szafa wnękowa (kurtki, buty, odkurzacz)?
Dzionka, balkon pierwsza klasa! Czyli liczy się pomysł a nie ilość m2 😉
Powiedz, gdzie dostaliscie taki fajny stolik?
ja mam na tarasie pozbruk, niestety gdybym miała kłaść deskę to chyba bankructwo trzeba by ogłosić 😵
Pomysł mi przyszedł do głowy. Chcę się zaopatrzyć w paprotkę i wymyśliłam, żeby ją umieścić w mieszkaniu w wiszącej doniczce - a tę zawiesić na haku w suficie. Takie zawieszanie ma sens? Lampa niby też wisi, ale jednak jest lżejsza. Trzeba na coś zwrócić uwagę?
Dzionka fajny stoliczek! Skąd taki?
Ja też chcę kupić drewniany stoliczek (najlepiej okrągły) i dwa krzesełka. Tylko ja muszę mieć krzesełka koniecznie składane, bo nie ufam moim dzieciom. I jak będą nie używane to będą musiały być złożone.
Teodora, u nas kiedyś wisiały tak ogromne paprocie, w wielkich donicach. Kwestia haka i tego jak zamocowany 😉
abre   tulibudibu
12 maja 2014 12:31
Teodora, zależy jaka lampa 😉
Niejeden raz widziałam takie podwieszone donice. Żadna ludziom na głowę nie spadła 😉
Potrzebny jest kołek rozporowy właściwie dobrany do materiału w jaki chcesz się wkręcić i ciężaru doniczki, haczyk i wiertarka.
sandrita zależy, ja bym tam wstawiła mega wygodną kanapę z poduchami. Np ściany zrobić ze wzorem (tapeta, klinkier elastyczny), jeżeli reszta ścian jest jednokolorowa). A sypialnia będzie oddzielona ścianą czy jakimiś drzwiami przesuwanymi? Chcecie TV? 🙂 a może po prawej stronie od drzwi wejściowych szafa wnękowa (kurtki, buty, odkurzacz)?


Niewykonalne - to jest wnęka kuchenna. 🙂 Po prawej stronie faktycznie kiedyś stanie szafa wnękowa. Ściany będą bez ani jednej powierzchni zdobionej, gładkie i pomalowane farbą, dltego żeby zrobić "tło" do mebli i dodatków. 😉 Sypialnia będzie oddzielona szafą z drzwiami, na której od strony pokoju będzie mój kąt do pracy (przy oknie) + rtv.

Mamy ZARĄBISTY pomysł na kuchnię! Dzisiaj zakładają nam liczniki do gazu, zaraz uciekamy do mieszkania czekać na "gazowników" i będziemy rozrysowywać, czy nasze zamiary kuchenne są w ogóle realne. 
Dworcika   Fantasmagoria
12 maja 2014 16:56
Mam taki pomysł, żeby poza blatem w kuchni (tym na szafkach) zrobić sobie dodatkowy blat pod oknem. Pod nim już żadnych szafek nie będzie, więc nie chciałabym, żeby był jakiś bardzo szeroki, ale musi być wystarczający, żeby swobodnie z niego korzystać. To byłby taki raczej zapasowy kawałek - bardziej do odstawienia czegoś niż pracowania na nim (chociaż nie wykluczam).
Jaki wymiar jest minimalny, żeby to było praktyczne?
emptyline   Big Milk Straciatella
12 maja 2014 18:02
Dworcika, 50cm minimum. Mam w domu 40, 50 i 60 i 40 to istna katorga, przy 50 da się wytrzymać, ale 60-tka jednak wygrywa.
Dworcika   Fantasmagoria
12 maja 2014 18:48
Dzięki 🙂 Tyle pasuje.

A drzwi to jak się dobiera? Pod podłogi czy jak? Robiłam przegląd drzwi i poległam.

To jeszcze ze względu na emocje, jakie mną teraz targają pokażę nasz Klocuszek 🙂 Od strony głównej ulicy.
Dwrocika, klocuszek na rubinowie??🙂 Fajnie sie prezentuje, pewnie przeprowadzki sie nie mozesz doczekac🙂
Tak jak i ja czekam na papiery z banku, ale nie w sprawie kredytu tylko, zeby zdecydowal sie nam sprzedac ten dom. Mam pare fotek, ale nie za fajnych bo... Nie bylam za bardzo zoorganizowana. Hamerykanskie standardy to jednak nic z europejskimi designami, no, ale chalupa ma 250 m2 wiec zrobi sie  💘

Kuchnia

Pietro

Sypialnia (meble nie zostaja zadne)

Wejscie


Salon

Jadalnia (dobrze, ze zabieraja meble lol)


Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
14 maja 2014 16:01
Kamkaz, ale super. Super że dom, że duży, że własny GRATULACJE
Zrobisz pod siebie i będzie się Wam na pewno cudownie mieszkało. Mnie razi tylko ten TV 😉 nad przepieknym kominkiem... grzech! musicie przeniesc tv koniecznie
Fajnie się czyta ten wątek. Ja wreszcie znalazłam ofertę z fajnym układem poniżej 6tyś za metr:
yegua, dla mnie układ prawie idealny 🙂 Tylko pokój dzienny z kuchnią mógłby mieć z 5 m kw więcej i byłoby cacy 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 maja 2014 17:04
yegua, rozklad nie glupi ale moze byc ciasno.

dworcika, super sie prezentuje. ciesze sie, ze wszystko sie udalo z kredytem  🙂

dzionka, balkonik wystrzalowy. Ma swoj urok 🙂

kamkaz, z tej chalupy to mozna cacko zrobic, swietna! U was sprzedaja z zasady z meblami, nie?
Dzionka, 🙂
Gienia-Pigwa, w dwie osoby? no co Ty 😉
Układ świetny! Szkoda tylko, że balkon na północ - ale jest ten wystający fyrtel, który będzie łapał południe, także kawałek miejsca na opalanie się znajdziesz 🙂
W każdym razie powodzenia!
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 maja 2014 17:57

Gienia-Pigwa, w dwie osoby? no co Ty 😉


no chyba ze 😉  tylko, ze najczesciej na dwoch nie zostaje  🤣
my w dwojke mamy tez 3 pokoje, duzo inny uklad i troche wiecej metrow ale juz zaczyna mi brakowac miejsca na np. maszyne do szycia czy orbiterek  😁
Dworcika   Fantasmagoria
14 maja 2014 19:30
kamkaz, nie, nie... po drugiej stronie Wisły 🙂 Dom zapowiada się super! Trzymam kciuki za Was!

yegua, świetny układ! Bardzo mi się podoba. I taki aneks mogłabym mieć 🙂 Z zewnątrz też fajnie się będzie prezentować ten budynek 🙂

Gienia-Pigwa, jeszcze nie zapeszamy 😉 Dokumenty się analizują od tygodnia i... cisza jest. Bank się nie odzywa, czyli analitycy chyba też nie (chociaż jutro będę dzwonić, bo dziś nie udało się połączyć)... czyli chyba nic im nie przeszkadza. Ale ja bym chciała JUUUUUUUŻ. Teraz. Natychmiast!





yegua, układ fajny, szkoda tylko, że okna to północ /wchód. Może być ciemno. A to już stoi czy się buduje dopiero?
Od wschodu nie jest ciemno!
Hiacynta, A to zależy już od pory dnia. Ja nie lubię mieszkań tak usytuowanych.
yegua, układ mega 😉
dla 2 osób to pokroiłabym je trochę 😉 i powiększyła nieco salon kosztem 1 sypialni, połączyłą toto z kuchnią, a sypialnię dała jedną wielką i z garderobą 😉

Sierra się nie chwali jak widzę, a jej kuchnia już się zainstalowała 😉 😉 😉
Agata-Kubuś,
tak ja tez nie lubie tv nad kominkiem, ale tu bedzie problem , bo caly system stereo jest podlaczony przez sciane nad kominkiem. Ja tam tez nie za bardzo za tym przepadam, ale u nas taka moda 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się