Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

kujka   new better life mode: on
28 kwietnia 2014 07:43
Gdzie byla lopatologiczna instrukcja do szytych koreczkow? U nas, czy jeszcze na starym forum? Czy to w ogole w linku bylo wrzucone?
Czas najwyzszy sie nauczyc...  😤
Ja nagrałam filmik, ale gdzie ja go upchnełam... Poszukam, ewentualnie nagram nowy i wrzucę 🙂
kujka   new better life mode: on
28 kwietnia 2014 09:24
dodzilla, danke! :kwiatek:
kujka, a może byc po angielsku?



edit: ups, nie doczytałam, że szytych:

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 kwietnia 2014 16:16
Burza dziękuje bardzo :kwiatek:
dodzilla 🤔zczeka: piękne! 😜

Jednak łatwiej, ładniej i wygodniej jak mają poprzerywane grzywy 😁.



Bardzo chciałabym się nauczyć szytych koreczków, ale nie mam do tego drygu. I tak jestem z siebie dumna, bo już w miarę wychodzi mi zaplatanie grzywki (na czole). Kiedyś zajmowało mi to tyle czasu ile zrobienie pozostałych koreczków razem wziętych 😵 .
lusia722 to Twoje dzieła 😲
Piękne są 😜 Ja to przy Was to mogę się schować,a;bo gumeczki Wam podawać 😁
co do szytych koreczków to ja robię tak = klik , nie są trudne i praktycznie zawsze wychodzą🙂
tu jest jeszcze fajny filmik, te trzecie to dla mnie jakiś kosmos  🤔



ja szyje tak jak drugie z filmiku wyżej, ale tylko jak korki muszą wytrzymać b. długo (np. transport), inaczej robie normalnie na gumki, każdego dnia nowe


Czy jest jeszcze szansa na uratowanie naszej grzywy??   :kwiatek: :kwiatek:

Ze dwa lata temu miał irokeza, jak odrósł fajnie się ułożyła grzywa i była na jednej stronie. Po jakimś czasie znowu zrobiłam irokeza. I niestety mamy takie coś.. I tak już prawie rok męczę się. przycinam, bo jak jest dłuższa to aż woła o pomstę do nieba....   😤
Im  bliżej uszu tym jest jej więcej, rozchodzi się na dwie strony. Po rozczesaniu jeszcze jako tako wygląda( zdjęcie z marca).


Mam dość już tej grzywy. Codziennie się zastanawiam czy nie ściąć znowu na irokeza.  😤
kujka   new better life mode: on
06 maja 2014 19:03
siwaaa, a probowalas przerywac?
Próbowałam. Pózniej miałam wrażenie, że jest coraz gorzej. Dlatego zostawiłam i tylko przycinam.  Zastanawiałam się nad trymerem, aby co 2 tyg przycinać mocniej ( bardzo szybko odrasta ).


edit:
tak mniej więcej tak wygląda z drugiej strony ( zdj. z kwietnia):
kujka   new better life mode: on
06 maja 2014 19:11
siwaaa, sprobuj tak naprawde sporo przerwac, a potem regularnie powtarzac. Przy takiej grzywie tylko to zda egzamin. Gwarantuje Ci ze bedzie pieknie 😉 nozyczkami tylko wyrownaj po przerywaniu.
Od podcinania bedzie coraz gorzej tylko.
kujka Dziekuję  😉 Od jutra zaczynam przerywanie.
siwaaa i jak efektyu rwania ? Pytam bo chyba mamy z kobyłą podobny problem (albo będzemy mieć - grzywa jeszcze w fazie odrastania po irokezie). Po irokezie grzywa leci do przodu, podobnie jak u siwej. I zastanawiam się czy grzywę odrastającą, już leżącą co prawda ale jeszcze króciutką, można już przerywać ? Tak na zapas, żeby właśnie zapobiec takiej szalonej fryzurze? 🙂 Niestety zdjęć kobyły brak.
taka fryzura ostatnio nam, wyszła 😉
Udało mi się za pierwszym razem zapuścić irokeza,  a teraz mnie trafia jak musze to to układać i przycinać  😵 przy kłębie grzywa delikatna i rzadka, na środku się podnosi a za uszami busz, 4 komplety grzyw...  Próbowałam przerywać, koń wytrzymał 5min po czym chciał odgryźć mi rękę i rozmazać po ścianie. W efekcie mamy gęstą i dłuższą grzywę niż planowałam  😁
vodka  niestety  nie przerwałam jeszcze. Wczoraj praca, dzisiaj burza i tak jakoś się przekłada. Może w sobotę się uda.
Za dużo nie przerwę bo jest krótka (krótsza niż ;na zdjęciach).  😉
Sama się nie  mogę doczekać co to nam wyjdzie 🙂 Napisze/dodam zdjęcie już  "po".
To czekam na zdjęcia albo relację 🙂 Bo sama nie wiem co robić z grzywą rudzielca, potrzebuję jakiejś inspiracji  😀
warto brać gumki silikonowe do grzywy? czy lepsze zwykłe?
edycja
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja postu
Isabelle - jak dla mnie, zdecydowanie warto. Nie byłam do nich przekonana, ale dostałam je od koleżanki, bo były jej niepotrzebne i na pewno już do zwykłych nie wrócę. Nie wiem co prawda jak się spisuja przy koreczkach, ale z tego co widzę, to są zdecydowanie bardziej przyjazne włosom i trochę bardziej wytrzymałe niż zwykłe, a moja chodzi zapleciona cały czas.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 maja 2014 20:02
Warto! Dużo wytrzymalsze, nie pękają przy robieniu koreczków.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 maja 2014 20:13
Silikonowym gumkom zdecydowanie TAK 🙂
Wiecie, jak zrobić koreczki z długiej grzywy?
Też lubię silikonowe gumeczki. Długo się trzymają (jak zaplatam warkoczyki, to prędzej koń rozczochra przy tarzaniu niż gumki puszczą), wygodniej się zakłada, nie pękają, nie parcieją. I łatwiej pozbierać, jak się wysypią. 😁
Też lubię silikonowe gumeczki. Długo się trzymają (jak zaplatam warkoczyki, to prędzej koń rozczochra przy tarzaniu niż gumki puszczą), wygodniej się zakłada, nie pękają, nie parcieją. I łatwiej pozbierać, jak się wysypią. 😁

U mnie aż tak różowo nie jest, bo mnie silikonowe też parcieją i czasem się gubią gdzieś przy padokowych szaleństwach, ale zdecydowanie mniej niż zwykłe gumki. No ale moja chodzi w warkoczach właściwie 24/7 i lubi sie tarzać, więc gumki mają u niej ciężki żywot 😉
musiałam kupić na szybko zwykłe, żeby grzywka sie  nie wplątywała w szwy 😉
ale skoro zachwalacie-zamawiam silikonowe.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
19 maja 2014 09:26
czy ktoś z Was mógłby mi tak łopatologicznie przedstawić instrukcję zrobienia irokeza? bo muszę jednemu z moich zrobić a nawet nie wiem jak się mam do tego zabrać a nie chciałabym żeby na sezon wyglądał jak głupek! 🙂
Elfik własciwie to najlepiej wziąć maszynkę i zgolić... włos odrośnie wtedy prosty i do góry, a potem dopiero bawić się w ewentualne modelowanie kształtu 😉

a jeżeli nie masz maszynki, albo nie chcesz przez 2-3tygodnie mieć łysola to szykuj się na trudy 😉
ja robiłam tak:
ostre nożyczki i wygodny grzebyk, podnosisz włos grzebieniem do góry i ucinasz grzywę "na stojącą", dziadostwo będzie się przez pewien czas pokładać, mycie trochę pomaga szybciej postawić włosy

a potem wyrównywanie :P w którym najlepsza nie jestem 😉
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
19 maja 2014 12:19
kurcze mam maszynkę i że tak mam ciachnąć? 🙂 o masakra już sobie wyobrażam co z tego wyjdzie bo mam dwie lewe ręce do takich rzeczy nawet konie mi koleżanka przerywa bo jak ja raz podciełam grzywe ostatnio takie tam małe popraweczki to wszyscy się z nas nabijają i rudy stoi w kucykach to krzywizny nie widać 🙂 będe próbować nie ma wyjścia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się