Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

horse_art, nie zamierzam zmieniać ani twojego "poczucia solidności" ani wiary w twierdzenia marketingowe. Wolisz Mercedesa (nawet A), ja wolę to co funkcjonalne, także funkcjonalne jako ochrona. Samochód akurat stare Volvo, choć niektóre współczesne maleństwa mają taka konstrukcję, że "opakują" cię jak bezcenne jajeczko w razie W. Dlatego wolę duży, że na drodze są także ciężarówki  😀iabeł: A masa ludzkiego ciała i możliwe przy koniach prędkości są w miarę stałe (w sumie zakres zmiennych niewielki). Przy mojej ilości gleb w życiu (zanim człowiek zmądrzał) mam niejakie wyobrażenie, jakie zagrożenia mogą spotkać moją głowę. W tym ustaloną opinię nt. daszków itd.
W sumie nieistotne - byle każdy o swoją głowę dbał najlepiej jak uważa.
halo, bo ten mercedes (mercedesów akurat nie lubie - wizualnei szczególnie) ma cały zestaw poduszek, kurtyn, konntroli trakcji i róznych bajerów (nie zawsze potrzebnych 😉 ), lepszy silnik, lakier nawet... a ten tico nie.... stąd też różnica w cenie - nei tylko marketing ale i jakość i bezpeiczeństwo.
jasne - ja też nei A klasa, ale mam bravo (nawet z zarej jako ciężarówka - ze względów praktycznych 😉 ) - i też mi na moje potrzeby i moją jazde wystarczy. nie można popadac w paranoje przecież.

kaski... podobnie. jak już mówiłam przy okazji kamizelki - "placebo" dla mnie. musze choc czuć się bezpiecznie - musi na mnie takie wrażenie robić (nie tylko wyglądem ale i rozwiązaniami podnoszącymi bezpeiczeństwo + że nie zmarnuje kasy, nie rozpadnei sie, nie wyblaknie itd- jak widze po yorku kolezanki - na takie mi szkoda każdej złotówki 😉 )
poziom jaki dają te co mam mi wystarczy. bo nie ryzykuje już jak kiedyś - dobieram i konie i to co na nich robie. ale po prostu wiem, że kolejny mocny wypadek będzie-uderzenie dla mnei tragiczny -odkleja mi się siatkówka, mózg na zawsze jest uszkodzony i delikatniejszy itd... lepszy kask powinien spowodowac, że to graniczne uderzenie  po którym oślepne czy bede warzywem jest mocniejsze niż w kiepskim. chce choć mieć uczucie, że robie co moge. dlatego nie załoze takiego np za 50 (bo przecież są takie....tez z normą 82).
dlatego mam przeczulice(?).
a ty jaką masz opinie nt. daszków? też coś w tym stylu? 😉
Wydaje mi się, że widziałam casco mistral w cenie 300/310zł? Czy to możliwe dostać go w tej cenie?
Averis   Czarny charakter
10 maja 2014 06:59
Mam kask KED Basco i polecam bardzo. Lekki, łatwa regulacja i nie schodzę z konia ze spoconą głową.
horse_art, co do daszka, to preferuję albo duży (ale naprawdę duży), albo elastyczny ew. sprytnie samo-odpinający się, albo... żeby w ogóle go nie było. Teraz mam zintegrowany (mój kask jest także rowerowy - to dopiero obciach) i to mi pasuje. Jeszcze mam zajoba nt. jakości zapięcia bo blizny na brodzie szpecą  😀iabeł:
Z tym, że wolę, żeby kask BYŁ - jakikolwiek, oprócz zupełnej tektury. Na huk wypasiony rycerski hełm, ful +++ atestowany gdy (z tego powodu?) leży na półce przy byle pretekście? Albo gdy jest wieczne "Kiedyś sobie kupię taki wypasiony, bo tańszego nie warto"? Dlatego jestem zdania, że wśród kasków z atestem najlepszy będzie: dostępny cenowo, lubiany, twarzowy, właściwego rozmiaru. Zakładany ZAWSZE!
Tak jak Halo napisała...  Przetestowałam mnóstwo kasków . Mam oprócz Keda ,jeszcze trzy,, wypasione "kaski . Zazwyczaj leżą i się kurzą 😉. Basco mi tak podpasował, jest taki wygodny , lekki, i nieprzeszkadzajacy , że wreszcie  używam  kasku  , i to z przyjemnością , i na każdej jeździe  😀. ( Mi sie nic nie przesuwa . Leży idealnie 🙂😉.
Averis, a jak ma się rozmiarówka Ked Basco? Da się go obejrzeć w jakimś sklepie stacjonarnym w Warszawie? Cena trochę przyjemniejsza, niż Casco, a i jakiś taki pełniejszy się wydaje 🙂
Czy dostane gdzieś Uvexa Exxential brązowego M od ręki a nie na zamówienie???  :kwiatek:
halo, tak, to prawda - kask przedewszystkim ma być. tyle, że ja używam (lata młodości gdy uważmy, że jesteśmy nieśmiertelni i nic stać się nam nie może - dawno mi minęły - także przez to, że w końcu pojawiły się takie które faktycznei jest sens zakładać (bo te tekturowe albo spadały albo łamały nos albo i udar cieplny zapewniały i ...chroniły jak już to przed deszczem i mini gałązkami ....)
ja wybieram te które bede nosic. wiec i ładne i praktyczne i chroniące. innych - jak mówisz - sensu nei ma.
a i tak - wiszące zapiecie jest bardziej niebezpieczne niż jego brak - więc zapinać trzeba - więc musi być wygodne i bezpieczne.

a te daszki ze wzgledów estetycznych czy bezpieczeństwa?
Pasi konik - czas oczekiwania do 14 dni  😎

Ale dzięki gdzieś jest! 🙂
Czy jakaś dobra duszyczka jest mi w stanie powiedziec jak wypada rozmiarówka kasków Charles Owen?  :kwiatek:
horse_art, bezpieczeństwa.
horse_art, A propos daszków - mi daszek w toczku (stare czasy) przestawił podczas upadku jedną  z chrząstek w nosie. Pozostał mi garb na nosie niestety.
Pasi konik - czas oczekiwania do 14 dni  😎

Ale dzięki gdzieś jest! 🙂


No nie! Kiedy sprawdzałam był.  🙄
koniara o jaki model Ci chodzi ?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 maja 2014 19:30
Czy dostane gdzieś Uvexa Exxential brązowego M od ręki a nie na zamówienie???  :kwiatek:


[url=http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Uvex+Exxential&search_scope=&bmatch=seng-v6-p-spt-0423]http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Uvex+Exxential&search_scope=&bmatch=seng-v6-p-spt-0423[/url]
Czy dostane gdzieś Uvexa Exxential brązowego M od ręki a nie na zamówienie???  :kwiatek:


Amigo?

horse-trade http://www.horse-trade.pl/pl/p/Kask-UVEX-Exxential/3396
Dworcika   Fantasmagoria
13 maja 2014 20:04
Constantia, brązowy miał być.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 maja 2014 20:09
Przepraszam, umknęło mi  :kwiatek:
Jeżeli było takie pytanie,to przepraszam,że ponawiam.  🙄
Czy możecie polecić mi kask lub kasko-toczek podobny do kasków Charles Owen? Zależy mi na tym żeby był elegancki,praktyczny i miał dobrą wentylację i był tańszy od tych kasków Owena.
Będę wdzięczna za podpowiedź.  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
13 maja 2014 20:43
Busse na pewno ma, Caldene też. Co do wentylacji... Nie wydaje mi się, żeby tego typu kaski miały dobrą wentylację. Ale mogę się mylić, bo oceniam patrząc na wygląd kasków. 😡
nie wiem czy to mozliwe w jakikolwiek sposob przy zamknietej skorupie 😉
Dzięki wielkie za podpowiedzi 🙂 :kwiatek:
Z tych tańszych Owenów zdecydowanie Busse najładniejsze i najzgrabniejsze 😉
Wzielam brązowego Uvexa Perfexxtion i jest super  😍
Dworcika   Fantasmagoria
15 maja 2014 20:30
Zorilla, no pokaż się w nim! 😉
Pokaze cos z sobotnich zawodow 🙂
Dworcika   Fantasmagoria
15 maja 2014 20:36
Z zawodów nie będzie z bliska :P
Ja na swój jeszcze poczekam. Dostawca mi go musi ściągnąć, bo niby żaden nietypowy, ale z innym daszkiem i klops. A ja po Twoim zakupie już tupię i CHCĘ NATYCHMIAST :P
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 maja 2014 21:51
Mam problem z rozmiarówką. Mam upatrzony casco mistrall, ale nie mam możliwości przymiarki. Sprawdzałam choice i okazał się nieco ciasny. Teraz nie wiem, czy mistralla brać S (50-56) czy M (55-59)?
Mocno się ubijają w czasie użytkowania?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się