jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

xxagaxx, takie znalazłam. Tylko ten sklep..... :/ Cena też niemała, ale niższa niż Sprenger jednak.
http://www.equiversum.pl/beris-beris-wedzidlo-oliwkowe-soft-p-5994.html
Te wędzidła Beris to jakaś tańsza wersja nathe? Mają też proste D: beris
anai, tez się nad tym zastanawiałam, bo każdy model do złudzenia przypomina Nathe właśnie.
Dla mnie 18'' to już konkret grubas.
poza tym co tu na co nikt nie odpisał 🙁
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,1598.msg2074027.html#msg2074027

mam jeszcze jedno pytanko.
jaka jest różnica pomiędzy wędzidłami  "typu D" a Oliwkami??


Czy ktoś miał styczność z tym wędzidłem ?? http://equidea.pl/oliwkowe-pojedynczo-lamane-wedzidlo-pessoa-oliwk-kulki-obrot-13-5,c152,p4014,pl.html
szukam, szukam i nie mogę znaleźć nic odpowiedniego dla konia.
Były smakowe oliwki podwójnie łamane, było zwykłe puste pojedynczo łamane oraz pełne również pojedyncze, potem zwykłe pełne i puste podwójnie łamane, plastiki, teraz jesteśmy na pełnym łamanym z miedzianą wstawką- widać że dodatek miedzi mu sie podoba dlatego próbuje iść w tym kierunku i zaciekawiło mnie podlinkowane ustrojstwo, bo koń owszem- pracuje w dole fajnie ale dopiero po tym jak dostanie trzy szybkie po dupie zaczyna respektować cokolwiek i mysleć  o tym że jest w robocie, na miedzianem wstawce przynajmniej cokolwiek zaczął żuć ale czuć w ręce że to jeszcze nie to.
Dla jakiego konia przypasowałby wielokrążek podwójnie łamany plastikowy lub zwykły? Może polecacie jakieś artykuły o wielokrążkach  :kwiatek:?
sotniax,
U nas pomogło oliwkowe z miedzianymi rolkami 😉 Czyli w gruncie rzeczy podobne do tego, co wstawiłaś. Ja miałam kontakt z Pessoa Magic System (jego opis jest bardzo zachęcający), ale nie byłam zadowolona. Koń może i lepiej reagował na rękę, ale było to tylko chwile i zaraz znów się zawieszał. Szmery bajery, żadna "magia". Smakowe nie sprawdzały się u nas najlepiej, w grubych wędzidłach memłał jęzorem na wszystkie strony. W oliwkowym z rolkami w końcu się odblokował i żuje bez zarzutu.

A jak z zębami? Kiedy ostatnio sprawdzaliście? Dużo już się tego u Was przewinęło...
Czy ktoś byłby tak uprzejmy i wrzucił by mi zdjecie wedzidła JK system??  :kwiatek: google mi nic nie wypluwa. Jakiej ono jest grubości i kształtu?
Evson, tylko coś takiego znalazłam w sieci - KLIK
Mam pytanko. Jest jakaś różnica między łącznikiem ustawionym poziomo a pionowo? (w wędzidle podwójnie łamanym)
Evson, ja wrzucałam. U mnie w roboczej galerii masz.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
06 maja 2014 07:52
Wypadłam już trochę z obiegu w związku z takimi sytuacjami, ostatni koń którego dzierżawiłam pół roku to był diament, który szlifowaliśmy, teraz trafiłam na klaczkę 6lat, jeżdżona rekreacyjnie, źle ujeżdżona, chodzi tylko w weekendy w tereny, ewentualnie ktoś tam na niej jeździł, ale to sztywne dreptanie na luźnej wodzy. Ja siedziałam na niej zaledwie parę razy, ale już zaobserwowałam pewne problemy-o części z nich wspominała mi właścicielka-koń był zajezdżany na chama, szarpanie za pysk itd koń miał wilcze zęby przez co się buntował, więc zamiast wezwać weta poprzedni właściciel jeszcze bardziej siłowo działał na pysk klaczy wędzidłem. Aktualnie koń jest twardy w pysku, złości się nawet na lekkim kontakcie, przekłada język nad wędzidło, chodził sztywno i z głowa w górze, na razie wzięłam ją na lonże na czambonie fajnie się rozluźniła, podczas jazdy żuje wędzidło i się pieni, ale nie umie oprzeć się na wodzy ciągle podnosi głowę,macha nią, wywala jęzor i za wszelką cenę próbuje go przełożyć nad wędzidło. Do tego kłapie zębami, ale nie zawsze. Myślałam nad zmianą wędzidła-aktualnie chodzi w podwójnie łamanym z międzianym łącznikiem, poza tym wydaje mi się, że cięgierz jest za długi, paski policzkowe były za długie, więc wędzidło latało w pysku, także na początek podniosłam je trochę paskami policzkowymi-muszę jeszcze je podnieść, bo dalej jest za nisko tylko muszę jakiś dziurkacz ogarnąć, gdyż dziurki do regulacji się skończyły i może założe pasek krzyżowy. Proszę o jakieś rady w mojej sytuacji, na jakie ewentualnie wędzidło zmienić?Myślałam o jakiejś oliwce lub wędzidle typu D pojedynczo łamanym-podobno to stabilniejsze wędzidła mniej ruchome w pysku, a może wędzidło z zabawką jezeli ten język przekłada?Czy na razie darowac sobie zmianę wędzidła podciągnąć je wyżej, założyć pasek krzyżowy i obserwować? A jezeli dalej będą problemy to zmienić wędzidło? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady :kwiatek:
incognito, wędzidło ma być po pierwsze dopasowane. Skoro jest za duże - to już sygnał aby zmienić na mniejsze po prostu. Oliwka nie każdemu koniowi pasuje. Pomimo interpretacji delikatności tego kiełzna - wiele z nich to wędzidła grube, nie mieszczące się w pysku (brak miejsca na język) a co z tym idzie - nie są dobrze przyjmowane przez konie.
Jeśli koń ma cały czas problem z przyjęciem kiełzna - sprwadziłabym bardzo dokładnie zęby. rozumiem, że wilczaki już wyrwane (?) a co z resztą?
Poza tym ciężko wirtualnie dobrać kiełzno do konia... nie ma na miejscu trenera, który by podpowiedział?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
06 maja 2014 08:57
Tak wilczaki usunięte były już po zakupie konia, aktualna właścicielka ma ją około 2 lata. Niestety nikogo nie ma kompetentnego w tych kwestiach, to taka kameralna stajnia trochę zakrawająca o agroturystykę bardziej niż o jakiś profesjonalny ośrodek jeździecki. Czyli na początek mniejsze wędzidło i wyregulowanie wysokości jego położenia. Jutro u niej będę zobaczę czy samo podniesienie wędzidła i pasek krzyżowy coś dadzą, bo niestety nie mam możliwości kupić wędzidła z dnia na dzień chyba, że ktoś w stajni będzie tak miły i użyczy swojego wędzidła na próbę(mniejszego). Co do weta to zasugeruje taką kontrolę właścicielce.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
07 maja 2014 18:47
Poszukuje grubego wedzidla, pelne , raz lamane. Ciagle znajduje tylko puste , conajmniej 20 mm a lepiej i wiecej 😉
Czy ktoś użytkuje może wedzidla myler bits ? Temat był poruszany ponad dwa lata temu i może ktoś powie coś nowego 🙂
TheWunia, ale co byś chciała nowego usłyszeć? My mamy w stajni dwa takie wędzidła. Używane raczej korekcyjnie, na chwilę.
O właśnie. Dlaczego tylko na chwilę ? Skoro w celu korekty to coś poprawiają to dlaczego je potem odstawiać ? 🙂
TheWunia, bo dąży sie do jazdy na najdelikatniejszych wędzidłach. Skoro kon po jakimś czasie dobrze chodzi Np. Na podwójnie łamanym to po co dalej wkładać cienkie blokowane wędzidło które jeszcze mozna zapiąć tworząc małą dźwignię.
xxagaxx  dziękuje  :kwiatek:
Na eBay tamtejszym widziałam ale nie wiem czy cie to satysfakcjonuje 😉

http://m.ebay.com/itm?itemId=201083039287


http://m.ebay.co.uk/itm/251508522404?nav=SEARCH

Jakby co mam tam siostrę wiec może wysłać

TheWunia, no właśnie to nie te. Znaczy to pierwsze jest ok, ale to US, a drugi to oliwka zwykła, nie D. Dlatego szukam czy by w sklepie jakimś angielskim tych D nie było przypadkiem 😉
Czy miał ktoś kiedyś do czynienia z wędzidłem pee wee? Wyszukiwarka nic mi nie wypluła, ciekawa jestem opinii. Zastanawiam się gdzie i ewentualnie za ile można je kupić ❓

Informacja dla szukających wędzidła prostego kauczukowego (zdjęcie na 20 stronie wątku). Wcześniej widziałam je tylko na zagranicznych stronach. Zobaczyłam je w horsepolu w Warszawie - zamówili przez przypadek jedno ale można u nich zamawiać - wychodzi taniej niż przez hookseurope  🙂
ChingisChan   Always a step ahead! :)
14 maja 2014 16:45
Harpia dziękuję Ci dobra kobieto!  😵 Mój koń na takim chodzi. Pożyczonym więc wypadałoby mieć swoje.
Czym się różnią w działaniu wędzidła zwykłe i plastikowe?
Chciałabym zmienić wędzidło mojej 5 letniej kucce (mieszance konia arabskiego), ponieważ zdaje mi się, że coraz gorzej przyjmuje to, na którym jeździła do tej pory (podwójnie łamana oliwka) i chciałabym spróbować czegoś innego. Kiedyś chowała się za wędzidło i zwijała w rulonik, trenerowi i mi udało się to wyeliminować, ale teraz zaczęła gwałtownie na nie reagować. Staram się ją rozprężać na w miarę luźnej wodzy, bo kiedy wchodzę na kontakt zaczyna strasznie pędzić, prędkość rośnie w miarę nabierania wodzy. Czy zmiana wędzidła na łagodniejsze (i byś może jakieś chętniej przyjmowane) mogłaby pomóc? Zastanawiam się nad smakowym i tym z wąsami. Przy okazji dodam, że to nie jest raczej wina mojej ręki. Czekam na Wasze opinie na ten temat.
Czy to prawda że wędzidła TRUST mają deko zaniżoną rozmiarówę? w sensie że 14,5 wypada jak standardowe 13,5 ? Taką wersję usłyszałam w stajni więc zamówiłam rozmiar większe niż nosimy a teraz siedzę i myślę czy jednak nie zmienić na biegu zamówienia..  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się