Bryczesy

POMOCY !! macie jakieś sprawdzone środki do czyszczenia białych bryczesów? moge kochane pikeury ze skórzanym lejem strasznie zabrudziły się od siodła... ( zapewne połączenie kurzu + smaru do siodeł...) Próbowałam już je wyprać... piorę drugi raz , teraz w 60 stopniach. Użyłabym czegoś mocniejszego gdyby nie to że to skórzany/zamszowy lej...
Możesz moczyć w vanish white
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 maja 2014 17:16
polecam pastę Komfort firmy Pollena, namoczyć, natrzeć pastą i po jakimś czasie wrzucić do pralki
Mozecie polecic mi jakies bryczesy z silikonowym lejem dobrej jakosci? Takie, zeby po 2 miesiacach nie nadawaly sie do wyrzucenia. Lub ze standardowym skorzanym lejem, ale bardzo elastyczne, jak leginsy. :kwiatek:
Dramka ,  Lusia722  dziękuję za radę  :kwiatek:  już bryczeski doszły do siebie  😀


Mozecie polecic mi jakies bryczesy z silikonowym lejem dobrej jakosci? Takie, zeby po 2 miesiacach nie nadawaly sie do wyrzucenia. Lub ze standardowym skorzanym lejem, ale bardzo elastyczne, jak leginsy. :kwiatek:



zależy w jakim przedziale cenowym szukasz. Ale sylikonowe leje mają bryczesy Animo. Osobiście ich nie testowałam , ale słyszałam same dobre opinie
Caira HKM ma bardzo przyzwoite bryczesy z glutami, nic się nie odrywa ani nie ściera.
Potrzebuje jakichś lepszych na zawody (pikeur, euro star, animo itd) tylko szukam konkretnego modelu, wazne, zeby byly bardzo elastyczne. 😉  I na codzienne treningi, firm typu HKM, dzieki equi.dream, na pewno sprawdzę. 😉
Z ES Dynamic Grip polecam 😉 Z HKM warte uwagi są Lauria Garelii z nowej kolekcji i HKM Pro team.
Animo są bardzo wygodne 🙂 . Są świetnie skrojone 🙂. Mój nr. 1 w tej chwili  🙂. Es i Pikeur , jak dla mnie mogą sie schować .
A ja właśnie dorwałam bryczesy ES Husar w rozsądnej cenie dzięki jednej z forumowiczek  i jestem bardzo zadowolona, lej w świetnym stanie a materiał w dotyku i z wyglądu przypomina jeans, kurcze już dawno nie miałam tak udanego zakupu  🙂
Potrzebuje jakichś lepszych na zawody (pikeur, euro star, animo itd) tylko szukam konkretnego modelu, wazne, zeby byly bardzo elastyczne. 😉  I na codzienne treningi, firm typu HKM, dzieki equi.dream, na pewno sprawdzę. 😉



jakiego rozmiaru szukasz? ostatnio coś widziałam w dobrej cenie 🙂
alexiss, 34 :kwiatek:
alexiss, 34 :kwiatek:


tych które miałam na myśli niestety już nie ma... ale nie wiem czy patrzyłaś , baŚ  ma firmowe bryczesy z wyższej półki , czasem można dorwać okazję 🙂  tym bardziej , że dość często ma dostawy.  Tu przykład [[a]]http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/116367?q=ba%C5%9B[[a]]+animo&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=  niestety 36.. ale można zapytać jak wypadają rozmiarowo (wiadomo rozmiar rozmiarowi nie równy) 🙂
Poszukuję bryczesów. Moje obecne po niecałym roku, raczej niewielkiego użytkowania, nie wyglądają najlepiej. Jak je kupowałam to nic na mnie nie leżało albo rozmiaru nie było i tak z braku laku wzięłam bo potrzebowałam. To chyba te http://konik.com.pl/bryczesy-elt-fun-damskie-pelen
Lej trochę się zmechacił i w sumie nie trzyma się najgorzej, ale materiał na udach zmienił kolor z granatowego na brązowy i się już nie dopiera (mimo że nie zapuściłam ich i prałam regularnie). I się tak jakoś poprzesuwały, że lej zamiast na kolanie to mam pod kolanem 🙁 Chyba że tak się z bryczesami robi?
Szukam czegoś dobrego jakościowo z pełnym lejem i nie za fortunę 😉 Hmmm tak do 300 zł. A jakby było w fioletową kratkę to byłabym przeszczęśliwa 😉
polecam bryczesy hkm, dokładnie te: klik. kupiłam je bodajże w 2008 roku, mam je do dziś. bez usterek! a jeździłam i jeżdżę praktycznie 3-5 razy w tygodniu. 🙂 jedynie kolor odrobinę wypłowiał na udach, ale z racji imitacji jeansu bryczesy w ten sposób nic nie straciły na urodzie. 🙂

a od samego początku leżały idealnie, jakbym je nosiła od zawsze. 🙂
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
13 maja 2014 22:39
Wiecie może coś na temat bryczesów Esperado? Moim życzeniem jest to, żeby lej był tak trwały jak w euro-starach, ale nie wiem czy mogę tego wymagać za taką cenę... 😍

Monoc, A gdzie te bryczesy można kupić? Bo są śliczne!!!
A ja jestem bardzo zawiedziona obecną jakością ES. W zeszłym roku kupiłam sobie ciemnobrązowe i fuksjowe. Brązowe nosiłam więcej, acz tez bez przesady, natomiast fuksjowe na prawdę sporadycznie zakładałam. Efekt jest taki, że brązowe są już totalnie wyblakłe a nitki popuszczały w wielu miejscach. Fuksjowe noszone o wiele mniej tez juz przestaja wyglądać pięknie, bo wyblakły/sprały się przy szwach, plus puszczają nitki tu i ówdzie. Dramat.
O wiele lepiej wyglądają nawet Pikeur kupione już hoho lat temu (z 6 na pewno) i intensywnie noszone, bo je uwielbiam.
vissenna   Turecki niewolnik
14 maja 2014 10:10
A ja przechwaliłam FP Roxana. Z zasady piorę bryczesy w 30 stopniach bez odwirowania i dbam o lej. Niestety, wczoraj zauważyłam, że jest cały pomechacony w kroku i przy kolanach  😵 Lej się pokulkował i zrobił cieńszy w tych miejscach. Mam je dwa miesiące i co prawda używam ich dość sporo, bo świetnie mi się w nich jeździ, ale nawet najtańsze ELTy tak szybko nie umierały na leju. Trochę kiepsko jak za bryczesy po ponad 300zł.
Gdyby nie fakt, że jestem w DE, już bym je odsyłała do reklamacji  😤
Jednak FP to FP...
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
14 maja 2014 17:07
unawen, no ja je znalazłam tylko w Dojczlandii, jednakże nie szukałam też jakoś bardzo dokładnie. Ale fakt, zwariowałam jak je zobaczyłam!  🤔wirek:

Klami, dobrze wiedzieć, że takie niedobre rzeczy się dzieją z ES! Jednak głównie chodzi mi o lej, bo nienawidzę jak się kulkuje, a mam nadzieję, że nadal w ESach jest legendarnie stalowy...

Jakby ktoś coś wiedział na temat bryczesów Esperado (zwłaszcza wytrwałości leja), to bardzo proszę o podzielenie się!  :kwiatek:  Mają fajne rzeczy w ofercie, ale jeśli bryczki za wyjściowo 400/500zł będą się tak szmacić jak FP, czy HKMy, to nie wybaczę im nawet za wygląd.
ja mam FP Roxana pół roku i to są najlepsze bryczesy jakie dotychczas miałam,poza ES-regularnie piorę a lej nienaruszony,no i design.Teraz zamówiłam jeszcze czerwone i granatowe,a mam szafirowe
chyba kupię wszystkie kolory  😁
DressageLife - podlinkujesz model  :kwiatek:
Jednak FP to FP...

a ja ma Kingslandy za dość wysoką cenę i po pierwszych kilku jazdach popękały mi nitki w lejach w ponad 8 miejscach, super jakość??
a ja ma ESy ,za ponad 500 zł i boje się je prać.. bo za każdym praniem z pięknego różu robią się takie jak lej..granatowe  🙄

nie daj Boże jak jeżdżę i spadnie deszcz.. jestem granatowo-niebieska od leju


A ja yorki piorę, moknę i dalej wyglądają tak samo-za 150zł 🙂
A ja podzielam opinię z DressageLife. Mam FP Roxana z lejem Comfitech. Po pierwsze lej naprawdę super elastyczny, no po prostu mega  😍. Nic się nie mechacą, wszystko się odpiera(a mam szare i białe). Nie mam ich jeszcze długo, ale już je uwielbiam.
Mi też w kingslandach poszły nitki
Dworcika   Fantasmagoria
15 maja 2014 08:06
Czyli Kingslandy nie warte swojej ceny... :/ Szkoda, bo ładne. Z drugiej strony nie wiem czy jakiekolwiek bryczesy są warte takiej ceny 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się