kącik zaprzęgowca

😵 Przepraszam pisze na ipade . Poprawiłam.
Myślę, że chodzi o moją czwórkę. Tak, startuje w zawodach.
To wspaniale!! Ja znam tylko dwie, dajcie znać gdzie będziecie, to niesamowita przyjemność patrzeć na 4
Ciociu nie pisz postów pod postami, to kolejna sprawa, za którą można dostać obryw.  😉

A jeśli chodzi o szory, to potwierdzam. Zdecydowaliśmy się na  bioethanowe szory "Ardena".  Jestem bardzo zadowolony. Doskonałe w utrzymaniu, super wykonanie. Cena wysoka, ale wiem za co płacę. Firma też świetnie podchodzi do klienta. Konia mam nietypowego, więc pewne rzeczy trzeba było pozmieniać. Wystarczył mój telefon, w którym podałem właściwą długość paska podgardlanego i lejcy. Pani w ciągu tygodnia przysłała mi właściwe a ja odesłałem te za małe. Polecam Ardena.

A i zapłaciłem 3200zł za komplet.
My wczoraj zaprzęgliśmy kasztana po raz pierwszy do bryki: klik
Tak z ciekawości was zapytam,czy koń energiczny,wszędzie go pełno i wog nadaje się do bryczki ?
I taki przypadek koń opony za nic nie chce ciągnąc (szuranie) jakiś strach z dawnych lat (właściciel) ,a bryczkę (koła ) ciągnie jak ta lala ? 
wyprzedzając pytania,był podpięty od razu 👀
Atea ale fajny koń. Będzie czym pośmigać i jak widać po końcówce filmu hala się przydała.
Misiek69 - super są te szory, jak dzwoniłam w zeszłym roku to pani mi przysłała formularz do zmierzenia konia. Bardzo mi się to podobało cena była taka sama. Już prawie kupowałam ale po starcie Kwiekach dostałam kubeł zimnej wody na głowę i postanowiłam nie koncentrować się tylko na jednym koniu tylko zdobywać doświadczenie w różnych zaprzęgach. Super szory zostawię na wymarzonego Kladruba za 2 lata 😍 😅 W sumie dobrze wyszło bo znalazłam w internecie za 900 szory syntetyczne firmy zilco ( firma australijska ) chociaż napierśnik według mnie trochę za cienki ( można dać podkładkę) jestem zadowolona pasują na każdego konia.
miika Z reguły konie do bryczki powinny mieć raczej "dobrą głowę", natomiast energiczny niekoniecznie oznacza płochliwy. Dobrze zajeżdżony też może się nadać do bryczki, o ile jesteś w stanie panować nad tempem i koń potrafi stać w spokoju.
Drugą część wypowiedzi nie do końca rozumiem. Był podpięty od razu, czyli że kiedy? Ja bym przepracowała tę sprawę z oponą, ale poprosiłabym o pomoc kogoś doświadczonego. Bo jeśli nie przerobicie tej sprawy koń może się okazać w zaprzęgu niebezpieczny np. gdy wjeżdżamy do wody, czy nawet niewielkiej kałuży koła też "szumią".

Generalnie z całości Twojej wypowiedzi wnioskuję, że macie trudnego konia i do tego nie do końca dobrze przygotowanego, więc słowem: poprosiłabym o pomoc kogoś bardziej doświadczonego.

Ciocia Fryza Koń nie nasz, choć zawsze nam się podobał. Problem w tym, że jest łykawy, a my się w takie konie nie pakujemy. Nasz znajomy go zakupił z Damasławka i ponoć u niego łykanie się bardzo ograniczyło. U nas niestety widać, że w sytuacjach stresowych się rozkręca. W boksie ma linkę pastucha nad boksem, bo chwyta rant i łyka. Ma fajnego właściciela, więc wierzę, że uda mu się to łykanie ograniczyć, teraz ma dużo stresów i nowości, więc niestety trochę się pogorszyło. Natomiast praca przebiega bardzo sprawnie, widać, że był dobrze przygotowany.

Za to dzisiaj Kaziu (drugi koń, którego mamy w treningu) pokazał dokładnie jaki problem miał z nim właściciel  😵 Chodził już kilka dni z oponą, więc dzisiaj Wacek postanowił wyjść z hali. Jak tylko zmienił się dźwięk pod oponą ruszył panicznym galopem przed siebie. Na szczęście Wacek go w miarę szybko opanował, ale Kaziu reaguje tak na wszelkie zmiany. Do tego jest już twardy na pysku. No nic, wierzę, że Wacek sobie poradzi, ale na pewno niezbędne będzie też przeszkolenie właściciela. Na szczęście jest to bardzo w porządku pan, który chętnie skorzysta z nauki.
Znowu ochrzan 😤 dobra nie będę pisać postów po postach i cytować zdjęć. Jestem też od tygodnia na pomidorowym forum tam też miałam burę. Poprawię się :kwiatek:

Kurcze szkoda z tym łykaniem. Pokaż Kazia. Ja ostatnio zrobiłam próbę z " odczulaniem" konia zaprzęgowego, udało się choć nie jestem fanką " naturalnych"  i uważam , że praca z ziemi jest podstawą. Trzymam kciuki za Kazia.
Znowu ochrzan Moja droga, tylko nie ochrzan. Jak tak z dobrego serca, z informacją dla Ciebie.  :kwiatek:
Żeby nie brakowało fot z zawodów to mam parę z Jeziorek (wlkp) gdzie bardzo fajnie nam sie jechało kegle, Siwka bardzo fajnie zaczęła pracowac w galopie 🙂 przejazd bez pkt karnych bardzo nas cieszy 🙂
No i gdzie te foty? A są  😕 nie nadaje sie chyba na forum bo mi cierpliwości brak. Gratulacje wyglądacie bardzo fajnie 😀
madzixx No no, siwka się rozkręca! Mam nadzieję, że uda nam się gdzieś w końcu na zawodach spotkać, bo my na tę chwilę jesteśmy tu nieco przykuci 😉

Ciocia Fryza Mam filmiki z dzisiaj z Kaziem, oczywiście kulminacyjnego momentu nie nagrałam, ale praca przed i po jest 😉 Muszę tylko zmontować i zgrać na youtube, więc pewnie dopiero jutro.
Cześć zaprzęgowcy 🙂

Mam pytanie lajkonika. Jaki kupić dobry bat do powożenia jednokonnego? Wiem, że musi być dobrze wyważony, ale będę musiała kupić przez internet, więc miło by było jakbyście jakąś firmę polecili.

Z góry dziękuję.
Atea pierwszy koń to rzeczywiście starej znajomej,a konkretnie zastanawia się czy nie  nie jechać z nim na kurs naturala trochę go ustabilizować przed koljną próbą pracy w bryczce,konkretnie jest problem taki ze boi się szurania oraz dotykania zadu,a drugi koń to konkretnie chodzi mi o klacz,którą Pan ma koło domu a ja często tam przychodzę i obserwuję,zachciało mu się kupić bryczkę,kupił podpiął, koń trochę niepewny,podgalopowywał,a teraz chodzi jak to mówi jak ta lala i rzeczywiście widzę,że nie robi problemu...
(tak jak pisałam,nigdy go nie szkolił :O)
Konstancja mogła bym wiedzieć, gdzie co tydzień są w wielkopolsce regionalki powożeniowe  🤔
Bat tylko FLECK! Najlepsze baty pod siodlo a potem jak sie przekonałam do zaprzęgu. Jednak temat jest złożony  😜 nie moze byc za ciężki ani za lekki. Nie kupuj też długiego bo bedzie ci nie wygodnie. ja mam dwa jeden do typowo ujeżdzeniowych treningów ten jest długi a drugi krótszy do jazdy w terenie. Na rynku pojawiły sie też baty z bambusa, polecam są lekkie i dobrze się ich używa. Phu cwał oni są na większych zawodach powożeniowych i maja chyba największy wyburzyć batów i sprzętu do powożenia. Jeśli musisz koniecznie kupic przez internet zadzwoń do Łągiewki ( właściciel sklepu) on ci opowie o batach które ma. Bo nie ma nic gorszego jak źle dobrany bat  😤 to przecież jedna z pomocy zaprzęgowca, zastępuje łydkę.  😂tez tak mieliście na początku ze dawaliscie łydkę na bryczce?  Ja przez pierwsze pół roku twardo na koźle trzymałam dosiad
Ciocia Fryza - Mogłabyś napisać coś więcej o Zilco? Interesuje mnie przede wszystkim jak sprawdzają się w codziennym użyciu oraz czy używasz tej uprzęży na fryzach?  Znajomy startujący czwórką bardzo sobie chwali, często nawet pada z jego ust "tylko zilco". Ostatnio dość często na niemieckim ebay pojawiają się oferty nowych i używanych uprzęży tej firmy, ale za nim zaczniemy polowanie fajnie byłoby poznać większą ilość opinii  :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 maja 2014 08:56
Amarotsa, zilco ma [b]Misiek69[b] :-) .
Basznia - Dzięki  :kwiatek:

W takim razie powyższe pytanie kieruję do Cioci Fryza oraz Misiek69  🙂
Dzięki za odpowiedź Ciocia Fryza. w lokalnym sklepie jest aż jeden i nie wiem jakiej firmy, pojadę obejrzeć. kupię coś na teraz może i bardziej wypasiony jak się na jakieś zawody wybierzemy.

Teraz to mój mąż będzie się uczył, na razie celujemy w jazdę rekreacyjną i pewnie tak zostanie. Na szczęście konia mamy doświadczonego aż za bardzo i osoby, które nas będą uczyć też doświadczone. Chciałabym mieć taką możliwość w ujeżdżeniu  🙄
Misiek ma Ardena, przynajmniej ten na zdjęciach. Jestem bardzo zadowolona, może poszukam zdjęć. Musze wyjaśnić - Ciocią Fryza jestem w jednej stajni a w drugiej się szkolę i mam Fryzkę oraz inne konie które przyjeżdżają do zajeżdżenia do właściciela tej stajni. Używałam tej uprzęży na fryzie, Ślązaku który ma łep jak sklep! oraz trakeńskiej kobyle wszystko da się dopasować bo jest tysiąc paseczków. Jestem zadowolona bardzo, chociaż wolę inny sposób przypięcia dyszli, bardziej stabilny. To jednak nie jest wina producenta, po prostu taki jest model tych szorów, można wymienić zapięcie do dyszelków co mam zamiar zrobić bo moje były zrobione dla bryczki pokazowej. Nie mam zdjęć z bliska tych szorów jak bardzo ci zależy mogę zrobić. Kilka postów dalej zamieściłam zdjęcie z ogierem śląskim w bryczce ma na sobie tą uprzęż. Podsumowując zaprzęgane konie w tą uprząż dawały popalić stając dęba lub odskakując radośnie w bok a jednak nic się na urwało. Zorientowałam sie też, że zilco jest jak klocki lego można wymienić każdą cześć szorów i będzie pasowało do reszty. Sprzedają tez zestawy naprawcze z taśmami z tego tworzywa z którego są szory zbudowane. szukaj na http://www.zilcoharness.com/. Jedyna wada to cena 🤔
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 maja 2014 12:40
Aaa przepraszam, namieszalam z firmami :-) .
Czy ktoś się wybiera do Poświetnego na amatorskie w powożeniu 15 czerwca???  woj. mazowieckie 🙂
Może ja przyjadę jak będą single i będzie czym dojechać karawanem.
Mają być single, stawka myślę że też będzie.  Ja i kolegą startujemy na pewno. Mam nadzieje że przyjedziecie!
No to koniecznie musimy przyjechać. Fajny zaprzęg, konik śliczny i wszystko się pięknie prezentuje.
Zet - super że masz doświadczonego konia, będzie dużo przyjemności z bryczkowania 😀  Ja też jeżdżę rekreacyjnie i chyba tak zostanie. Mój charakter nie pozwala mi  jednak odpuścić  - nie lubię kręcić się bez sensu po lesie muszę mieć zadanie, treningi,  cel! Potrafię się popłakać po treningu a stara baba już jestem 🤔wirek: nie życzę takiej głupiej ambicji.
Czy ktoś się wybiera do Poświetnego na amatorskie w powożeniu 15 czerwca???  woj. mazowieckie 🙂


Które Poświętne??? My byśmy się pewnie wybrali.
Poświętne koło Płońska
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
15 maja 2014 18:40
Misiek69 jedź, jedź będę miała okazję zobaczyć Twojego pieknego olbrzyma  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się