M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Dworcika   Fantasmagoria
15 maja 2014 18:54
Pani w banku szacuje, ze do srody bedzie odpowiedz!  😅
My planujemy budowę domu. Wybraliśmy 4 projekty i nie wiemy który jest ten wybrany! Może ktoś kto się zna popatrzy i coś podpowie jeśli chodzi o rozmieszczenie?
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tamaryszkach-p-ver-2/m52f239370874e
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-lobeliach-g2/m52e281104ec6a
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kosowce-p-ver-2/md5d1fa169981b
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-zurawinie-g/m4b5d9dbe38666

Dodam, że garaż będzie w każdym przypadku dwustanowiskowy, bez pokoju nad garażem i tam gdzie nie ma piwnicy będzie dorobiona.
Najbardziej podoba mi sie 1, potem 4. 3 jest fajny tylko w wersji 2giej. Powodzenia w wybieraniu 🙂
Dworcika   Fantasmagoria
16 maja 2014 12:01
Dla mnie trójka najsłabsza. Bardzo podoba mi się dwójka, chociaż ta "pralnia"... aż kusi, żeby wykorzystać to inaczej (tyle, że tam jest niżej - do przemyślenia co by się dało z tym zrobić). Za nią czwórka i dwójka chyba by była kolejna.
Mi się podoba dwójka. Bo ma pokój dodatkowy na dole🙂
A czwórka ma fajny duży salon...
Dwójka albo czwórka.
Jedynka! 🙂

Łeb mi pęka już od podejmowania decyzji... Razem z K. nie śpimy, skubiemy skórki do krwi, wszystko nas boli... O rany. Gdzie ta przyjemność z własnego "m" o której marzyliśmy?!  😁
asds   Life goes on...
16 maja 2014 20:49
A ja melduję że u mnie sypialnia już po przemalowaniu. finalnie wybrałam kolor  "Porcelanowa laleczka" z Duluxa. Dywany już zakupione, pozostaje tylko stare meble rozkręcić i kontrolować stan magazynowy  w Ikei. 🏇
Czyli każdemu podoba się co innego, no ale to normalne😉 Dzięki za odpowiedzi!
Sandrita my dopiero co zaczynamy, a nawet na projekt nie umiemy się zdecydować!  😵
Dzionka,, Dworcika  układ fajny, ale niestety mieszkanie odpadło w przedbiegach. Nie dam rady w tej okolicy. Stanęłam koło bloku no i okolica nie ta, hałas za duży.

epk, rzeczywiście strona świata nie do końca mi pasowała, ale to już nie ważne.

Anaa, "you made my day" 🙂 Tymczasem pewnie będzie nas kiedyś więcej, więc w docelowym zostaną 3 pomieszczenia zamknięte.

Trzymajcie kciuki- szukam dalej, tym razem na tapecie 3 pokojowe.
yegua, ale my już ustaliłyśmy, że ty możesz tylko na dwóch ulicach, a właściwie na jednej 😉. Inne okolice nie mają szans :P
A Sierra się kuchnią i całą resztą nie pochwali???  😎
epk, no prawie masz rację, bo na 1 dzielnicy. 😉 Ulic jest więcej, mam policzyć  😁?
yegua a w jakiej dzielnicy szukacie? My szukaliśmy podobnego mieszkania i w końcu wylądowaliśmy na malowniczym. Spokój i cisza jak nigdzie indziej ale to jednak wrocławski koniec świata
Sierra nie mogę się doczekać zdjęć
dziewczynka, ooo Ty z Wrocławia jesteś 🙂
Sępolno. Tam się wychowałam i kocham tą ciszę. Do tego 5,5 km od rynku na piechotę.
ja co prawda jestem importem z Łodzi no ale można już mówić że jestem z Wrocławia 😉 Rzeczywiście cudna dzielnica ale ceny pewnie też, mnie się bardzo podobają okolice ul. Ojca Beyzma, ale tam też ceny nie były dla nas osiągalne.
Sierra się pochwali ale jeszcze chwila, bo dzisiaj jeszcze jedno lakierowanie, ponadto nie przyjechały jedne drzwiczki oraz panel szklany 👿 Pochwale się rychle, dzięki za pamięć  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 maja 2014 12:11
Jakbym miała kupować cokolwiek we Wro to tylko Zalesie 🙂 Te domy mają mega klimat! 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
18 maja 2014 20:32
Dobijcie mnie prosze... byly mega narady, ogladnie raz, drugi, debaty, negocjacje i w koncu dzis- zapadla decyzja- kupujemy. Dzwonimy do goscia z radosna nowina, a on nam na to- wczoraj sprzedalem.
Ide sie napic...
szafirowa nie ma tego złego...widać akurat to miejsce nie było Wam pisane :kwiatek:
dziewczynka, no tak, Grabiszyn od strony Beyzyma jest fajny.
Ja mam nastrój "dupa, dupa, dupa", bo przeszedłszy Sępolno stwierdzam, że straszliwie je ludzie zapuścili. Pełno chaszczy i rozległe zaśmiecone śmietniska. Ech, rodzice to mają jednak super sąsiadów ze swoimi zadbanymi ogródkami.
Szafirowa, uszy do góry. Fakt, idzie się pociąć czerstwą bułką. Z drugiej strony sparafrazuję Muffinkę "może to jednak jeszcze nie to".

Patrzcie jaką perełke znalazłam, z cyklu ostatnie tchnienia komuny. Szafki w kuchni są z ok. 1988r.- wiem bo rodzice właśnie takie wymieniają.
http://otodom.pl/mieszkanie-wroclaw-krzyki-ok-borowskiej-id27243867.html
Dworcika   Fantasmagoria
19 maja 2014 16:56
Kibelek!!! 😍 😁

Ja mam na kompie folder z takimi mieszkaniowymi hitami.
Dobry buddo, jeszcze jaka cena!  😲
Maszkaron totalny, funkcjonalność poziom ekspert, jak nic.

U mojej śp. Babci były takie szafki kuchenne! Wspomnienia sprzed 15 lat mnie zaatakowały!  😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 maja 2014 19:21
Phi, u nas 3/4 ofert to takie lub jeszcze większe szkarady. Ba, moje własne nie wyglądało lepiej po dziadku 😉 Jak przeglądam oferty, a szukam w mieszkaniach tak do 220 tys., to większość jest tak koszmarnie 'urządzona", że zęby bolą...
yegua Teraz coś budują przy Dembowskiego z tego co widziałam z samochodu, miejsce super. A Biskupin i Zalesie bierzesz pod uwagę?
tulipan, tak http://www.i2development.pl/inwestycje-mieszkaniowe/the-avenue
Piękny budynek, rewelacyjna dla mnie lokalizacja, ale cena ~8 tyś. za metr jest zaporowa.
Całą wielką wyspę biorę obecnie pod uwagę.

Znalazłam własnie coś interesującego na Śródmieściu:
http://www.i2development.pl/img/mieszkania/pliki/355.pdf
No tak, apartamenty na bilbordzie to i cena w górę idzie. Koło mojej mamy na Zalesiu też postawili - 4 apartamenty po ok 150m2, pół roku po skończeniu budowy nadal stoją puste bo cena mocno zaporowa  😉
Nooo ja znam takie apartamenty, co już ze 3 lata stoją puste. A cena ponad milion dalej 😉
A podobno chętni już byli przed zakończeniem budowy, ba nawet zapłacili, taaa...  😉 Co do tej inwestycji sprawa jest dość prosta. Ludzie, którzy potrzebują ponad 150m2 prędzej kupią/postawią dom niż wybulą takie pieniądze za mieszkanie. Plus działka jest bardzo mała i fatalnie umiejscowiona bo między domami. W zasadzie to okno w okno z sąsiadami  🤔
Dworcika   Fantasmagoria
21 maja 2014 06:37
Ale lipnie 🤔

A u nas... nooo... jakby to powiedzieć... Jakby się coś nie pochrzaniło, to by było dziwnie, nie?
Notariusz wstępnie umówiony na najbliższy wtorek. Do końca tego tygodnia ma być odpowiedź z banku, więc w poniedziałek byśmy ją chcieli podpisać. I zaczynają się schody, bo mój dowód jest już nieważny, a na nowy nadal czekam 😵 W banku ponoć damy radę, ale notariusz nie przejdzie. Na paszport + akt ślubu się nie zgadza (jak to działa? czy ja po ślubie mam obowiązek wymiany paszportu? Słyszałam, że nie, ale muszę wtedy w razie chęci jego użycia mieć też ze sobą akt ślubu). Jedyną opcją jest:
1. ściągnięcie do notariusza 2 osób, które potwierdzą moją tożsamość (nikt z rodziny!)
2. spisanie upoważnienia notarialnego dla kogoś, kto podpisze akt za mnie
Jak mus to mus... Ktoś się orientuje ile to może kosztować? Liczyłam, że to już nie taka wielka kasa, ale padło hasło, że to może być 300-400zł. Co mnie z nóg ścięło, bo dotychczas, przy umowie przedwstępnej płaciłam nieco ponad 700 :/
Jak trzeba będzie, to wybulę, ale nie ukrywam, że trochę mnie to zastanowiło i dumam czy są inne opcje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się