Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ok sprawdziłam na moim super wiaderku z Dengie z 'pomiarką'  😉
0,5 kg sieczki Alfa-A Oil to ok. 3 duże garście nabierane obiema dłońmi  😁

Jakby ktoś potrzebował to mogę posprawdzać inne  😉

Marta_sz to zależy jaka sieczka, tez Dengie nie pylą.

Największy syf to to: Agrobs Pre Alpin Aspero -> po otwarciu worka pył na korytarzu unosił się jeszcze przez dobre kilka minut, bałam się tego podawać koniowi  😤


No ja raczej zostanę przy Dengie, ale daję wersję bez melasy więc te drobne frakcje jednak latają jak koń sobie odparsknie w żłób, pył to nie jest ale czy tak bez znaczenia dla konia?
Karmił ktoś serią Eggersmanna Wellness EMH ??
To pasze suche raczej, czy melasowane itp. ??
Interesuje mnie szczególnie Krauter i High Energy.
Klami, ja chciałam karmić ale okser tak mnie olał (jakież to dziwne :P) widziałam Krautera i takie całkiem ok się wydawało.
xxagaxx, zainteresowała się, bo to ponoć fajne pasze a zauważyłam, że są dostepne w tym nowym sklepie "zabookuj".
Klami ja skarmiłam 2-3 worki. Szału nie było, ale też niczego się po nich nie spodziewałam, koń jadł w okresie odpoczynku. Są z tych suchych 🙂
Hmmm.... to ja chyba nie będę kombinować skoro z Pavo jestem zadowolona. Nie ma co.
Pavo wypada lepiej niż Eg, zdecydowanie 🙂
kittajka   yellow power
08 maja 2014 13:05
Klami, karmiłam high energy przez jakiś czas i ogólnie byłam zadowolona z efektów. Koń miał energię, ale absolutnie nie miał żadnych odpałów. Pasza raczej z tych suchych, chętnie zjadana nawet przez mojego wybrednego zwierza.

No i dołączam do fanów sieczek dengie. Po wielu pozytywnych opiniach zdecydowałam się w końcu na healthy hooves i jestem zaskoczona jakością. Nic się nie pyli, ładnie pachnie, a kobyła wcina aż jej się uszy trzęsą 🙂
Dawał ktoś wytłoki jabłkowe?
crazy, podawałam całą zimę. 🙂
A w jakiej ilości?  I na mokro czy na sucho?
Możecie polecić jakąś paszę/witaminy itp., na regenerację po wysiłku?
Dla porównania zobaczcie sobie ceny pasz w UK [[a]]http://www.towerfarmsaddlers.co.uk/pdf/Web%20-%20Feed%20and%20Bedding%20Rugby.pdf[[a]]

Można się załamać ile przepłacamy 🙁
ladydill, tyle, że do tych cen trzeba doliczyć przesyłkę i marketing w Polsce
Nie wiem, czy nie trzeba tego jakoś certyfikowac w kraju dodatkowo
crazy, robiłam raz dziennie na wieczór taką mieszankę na bazie wysłodków, dodawałam do tego właśnie wytłoki jabłkowe, łuskę słonecznika i otręby pszenne. Wszystkie konie na stajni zajadały się tym aż  miło.  🙂
Moonica a co koń teraz dostaje ? Sam owies i chcesz coś dodatkowo ?
cóż, póki co pasza Carino to klapa. totalna. mimo,że 44 zł za worek 25 kg to masakra.
wizualnie- bardzo drobny pellet. PYLI przy nasypywaniu. Kobył jeść nie chce. Owies je jak dzika. Może też wynikać to z tego, że nigdy nie jadła nic poza owsem. Kuc zjada chetnie garstkę.

No nic, chcę sprawdzić jeszcze muesli carino. Jak się nie przekona w ciągu kilku dni-będę dosypywać do meszu.
Isabelle a gdzie to musli można kupić?
A tak w ogóle to jakie pasze prócz Pavo są paszami "suchymi" ?? Hartog chyba jeszcze ?? JAkies inne ?
Bandos   Pan Migotek
16 maja 2014 20:13
Klami, suche znaczy bez melasy?
Bandos, zgadza się. Energetyczne bez melasy.
Bandos   Pan Migotek
16 maja 2014 20:31
Isabelle a gdzie to musli można kupić?


w internecie? nie wiem 🙁
Moonica http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=55&product_id=20
Ogólnie bardza fajne musli mają, nie wiem jak z granulatem.
Klami a Marstall? te co widziałam Naturell, Complete, Robust były właśnie suche. 😉
Bandos   Pan Migotek
16 maja 2014 21:15
Gryglodor, te suche "na oko" mają czasem po 2 % melasy. trzeba czytać składy.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 maja 2014 21:37
Klami chyba Havensa Power Plus Mix jest bez melasy
Potrzebuję paszę/musli które byłoby dość mocno energetyczne. nie chcę jednak aby koń przytył. Ktos coś poleci? 😉
arlyn speed mix Saracena 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się