kącik zaprzęgowca

Misiek69 dawajcie, im większą konkurencja tym fajniej 🙂 Niektórzy nie wiedzą o tych zawodach, bo są organizowane przez WZHK Warszawa - trzeba tam wysłać zgłoszenie konia. Ja akurat wiozę tam klacz zimnokrwista na wystawe (1 dzień) a potem zaprzegiem(2 dzień) 😉
Miałam dać filmik z Kaziem, więc jestem. Kaziu coraz bardziej pokazuje różki  😵 Więc cofamy się o krok, żeby znowu przerobić podstawy.

Kurczę, koń znarowiony to jest 5x więcej roboty, a efekty marniejsze.

Kaziu - filmik
Jeśli przyjedziemy, to sami bez Niuńka.  😕
Ojej czemu bez konia NiuŃka ?? Szkoda, rozumiem ze jeszcze nie jesteście gotowi. Koniecznie przyjedżajcie. Ja juz mam plan jak zatargać tam bryczkę i konia. Będzie super oby tylko nie było wody 😲 Bo jest straszna i na pewno mieszkają w niej kosmici!!!
Ha ha jak mi ktoś powie że fryzy to muły to zaproszę na jazdę. Fryzka stawała dęba a ten wariat przeskakuje wodę, szaleństwo dziś było straszne, pewnie przez wiatr.
Ciocia fryza własnie podobno jest woda, jestem ciekawa jak moja zareaguje bo pierwszy raz 😉
😅 juz sie nakręciłam. Przybywajcie!!!!zmobilizuje jeszcze kilka osób.
Atea widzialm filmik chyba nie będzie tak żle🙂 jednak gwiazdą był tu biszkoptowy labrador
Ciocia Fryza Bo na filmiku nie ma jego wybryków, bo oczywiście zawsze jak się coś dzieje to tracę gardę i kamera idzie w dół 😉 Zobaczymy, na razie jestem dobrej myśli.

Ale macie fajnie, że się spotkacie na zawodach! 🙂

Konstancja Przypominam się w sprawie zawodów  w wlkp. :kwiatek:
nieśmiało się zapytam... czy istnieją szory dla biednych i początkujących? czy nie ma żadnej opcji na szory (mogą być brzydkie) poniżej tysiąca (pojedyncze), żeby początkyjący mógł sprawdzić czy bryczkowanie mu się spodoba? znalazłam konia, znalazłam bryczkę, muszę się zorientować jakiego budżetu potrzebuję na szory... trochę wstyd przy Waszych cudeńkach za kilka tysięcy pytać o wersję niskobudżetową, ale cóż, biedota też ma marzenia 😉

nie mogę znalezc nigdzie szorów używanych, choć chętnie bym takowe zanabyła.
To żaden wstyd. Ja bym odwiedziła miejscowego rymarza i targ na przykład taki jak w skaryszewie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 maja 2014 15:51
Dokladnie
Takie szory spokojnie sprawdza sie do"Czy mi sie podoba". Co jak co ale mocne sa.
Poszukaj dobrze. Ja znalazłem dobrego rymarza...na allegro. Dzwoniłem, dogadałem się i kupiłem kompletne szory, nie najgorszej jakości za 500 zł z wysyłką, co prawda rozmiar na hucuła, ale na dużego niewiele więcej będą kosztować.
Myślę, że na allegro spokojnie można zanabyć szorki w odpowiadającej Ci cenie.
tylko przewertowałam wątek i strach mnie ogarnął. Że to nędzne, że koniowatemu niewygodniej, że twarde, że obcierają, że do niczego 🙁 a też wolałabym, żeby nowonabyta dziewczyna nie uciekła samopas przez pęknięty pas.

a takie toto http://allegro.pl/uprzaz-szory-puszorek-rozmiar-full-i4224168314.html to faktycznie miernie wygląda.

na kucola znalazłam takowe: http://allegro.pl/uprzaz-singlowa-na-kuca-jedyna-w-polsce-i4247459717.html ale najpierw muszę jednak nauczyć się na doświadczonej dziewczynce, a na jej belgijski zadek to raczej bez fulla nie podchodź 😉

Szczęście, że kobył mądrzejszy niż ja i więcej wie o powożeniu. Co jak co, ale lepiej odświeżać pamięć z profesorem niż z młodzikiem.
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 maja 2014 10:41
Ja takie twarde tanie obszylam futrem owczym :-)
Co tu tak cicho? My dziś szaleliśmy w lesie Fryzio jest cudownym koniem, luzak dostał w kość bo biegł za bryczką. Załączam zdjęcie luzaka  😜 Na pokładzie była tez właścicielka i dzieci wszyscy trzymali się dzielnie  🏇 ogólnie było wesoło. Jednym słowem treningi... Jakoś w tyg załączymy relację wideło.
Jako koń Niuniek? Nic nie słychać?
Isabelle Ja bym celowała raczej w używane, ale jak nie uda Ci się trafić na dobrą okazję to zwkłe tanie, robocze też się zdadzą - tylko faktycznie uważałabym wtedy na obtarcia.

Ciocia Fryza Czekam na film! My też pracujemy cały czas, z Czarodziejką jeździmy w rozluźniające tereny, Infinit był dzisiaj drugi raz w bryczce, Kaziu pracuje z oponą (z pewnymi oporami), a kasztany przyzwyczajają się do puszorów 😉
Jako koń Niuniek? Nic nie słychać?

Koń Niuniek dziś nam zmalał. Niestety trawka smakowała mu najbardziej w rowie i nic innego go nie interesowało.

luzak śpi 🙂 Kochany  😍
25.05.2014 - Grotniki
7.06-8.06.-2014 - Rokosowo (konie i powozy)
22.06.2014 - Sarnowa (Rawicz)
29.06.2014 - Nowy Tomyśl
Misiek69 dawajcie, im większą konkurencja tym fajniej 🙂 Niektórzy nie wiedzą o tych zawodach, bo są organizowane przez WZHK Warszawa - trzeba tam wysłać zgłoszenie konia. Ja akurat wiozę tam klacz zimnokrwista na wystawe (1 dzień) a potem zaprzegiem(2 dzień) 😉

Hej mam pytanie, nie mogę znalesc formularza zgłoszeń ani propozycji. Czemu wzhk nie ogłosiło tego na stronie driving.pl ?kurcze szkoda ze nikomu w tym mazowieckim zależy na zaprzęgach  👿
Ciocia Fryza szkoda że się nikt nie interesuje 🙁 Ale co poradzić, trzeba na dolnyślask się wyprowadzić chyba :P Zadzwoń bezpośrednio do kierowniczki Barbary Galuby. Mówiła mi że dzwonił do niej ktoś i pytał o single? Przypadkiem nie ty? 🙂
Dziękuje, zadzwonie to ode mnie pewnie bo popedzilam towarzystwo. 🏇
mam nadzieję, że nie dostanę bana za tego posta :P Ale szukam jakiejś fajnej maratonki. Znalazłam coś takiego http://axa.ricardo.ch/kaufen/axa-winterthur-fahrzeuge/pferdekutsche-optima-marathon-11975000-1545604-11/w/an737101142/
Opłaca się kupić?
04-05.07 Brązowa odznaka w Powożeniu  w Posadowie (WLKP)ktoś się wybiera?
B. Producent i bryka dobra, ale powypadkowa. I to był raczej wypadek konkretny. Jeszcze masę kasy pewnie trzeba będzie włożyć.
[img]http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/42/45/46/15/4245461559[/img]

A ja sobie sprawiłem taką wagonetkę. Do lansu  😀  Jutro jadę odebrać.  🏇

EDIT:

Cholera mam jakiś problem z kompem i takie małe fotki mi wychodzą. Bryczka Glinkowski. Jak dojdę co z fotkami, to wrzucę poprawną.
.
Wieczorem dojechaliśmy:



Dziś pewnie nie dam rady, ale w weekend popróbujemy się zaprzęgać. Jak Wam się podoba? Napiszcie coś, bo sam mam wątpliwości, czy to dobry zakup.  😉
figura Wszystko zależy od tego jaką chcesz maratonkę, bo jeśli nową to akurat Ci producenci, na których stronach byłaś są jedni z droższych (ale nie bez powodu). Rozstrzał cenowy jest duży w zależności od tego czy maratonka jest używana, stara, powypadkowa, czy nowiutka z najnowszymi gadżetami. Jeśli na stronie producenta spodoba Ci się któraś z bryczek to możesz po prostu napisać maila z pytaniem o ofertę i będziesz wiedziała na czym stoisz (na ogół trzeba jednak chwilę poczekać, dobrze się też przypomnieć w razie czego)

Ja oczywiście niezmiennie polecam bryczki Dominiaka www.dominiakz.pl Strona niezby zachęcająca, ale już na zdjęciach widać, że powozy porządne. Ja mam cztery bryki od Dominiaka:
Maratonka Leica

Maratonka (chyba) Ergonomic

I maraton treningowy

No i wagoneta


Ceny tych bryczek to od 12 do niecałych [s]30[/s] tfu! 20 tys. więc rozrzut dość spory. Wszystko zależy od rodzaju materiału i masy rzeczy, które masz do wyboru, więc cena tego samego modelu może się sporo wahać.

Misiek69 No piękna! Nie mogę się doczekać Waszego zestawu! Widzę, że kupiłeś od znajomego zawodnika 🙂
Ircia   Olsztyn Różnowo
29 maja 2014 15:59
Misiek69 mi się bardzo podoba  💘
Moje marzenie, ale cóż funduszy brak a mój Stefcio pasowałby do niej idealnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się