siodło ujeżdżeniowe

kasiakliczkowska Ja bardzo dlugo jeździłam w Ratomce, która jest niczym betonowe buciki  😁  Dlatego każde siodło daje mi teraz masę swobody 🙂
Wie ktos czy w numerze seryjnym siodel passier jest ukryty rozmiar leku ?

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 maja 2014 09:13
zoil,
nie.
To kolejny numer wyprodukowanego siodła.
Możesz dowiedzieć się w passierze jakie były ustawienia fabryczne.
uuu..
niegdzie na siodle nie jest oznaczony rozmiar leku ? - kiepsko!

ostatnio ktos mi rzucil informacja ze to ostatnia cyfra ale nie byl pewien..

ms_konik  w Polsce gdzies udziela takiej informacji ?

Wszedzie sa problemy, prestige tez wypina sie na klienta i nie chce sprawdzic czy siodlo jest kradzioe czy nie
zoil - w Polsce nikt ci nie udzieli informacji.

Wchodzisz na strone Passier i poprzez formularz kontaktowy/adres email piszesz zapytanie, podajac nr siodła (po angielsku lub po niemiecku). W ciagu kilku dni przychodzi odpowiedź.

Mnie jeszcze nigdy nie zawiedli, a pytałam juz wiele razy o różne siodła (podaja miesiąc/rok produkcji, model, rozmiar siedziska, ewentualnie długośc tybinki, rozstaw łęku w momencie opuszczania fabryki). Prosiłam tez o sprawdzenie, czy siodło nie kradzione...

Podobne zapytania wysyłałam do Bates Australia, Kieffer, Albion - nie było nigdy problemu z odpowiedzią...

a Prestige w Polsce ma wieeeeelki problem

Equipe Bocelli - ktoś widział/ macał / siedział?  Wszelkie info mile widziane  :kwiatek:  (prawdopodobnie dostanę na testy)

Jak w ogóle wypada Equipe na tle innych siodeł pod względem ilości miejsca na grzbiecie?  I jak wypada rozmiar siedziska, porównując np do Passier?
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
12 maja 2014 17:34
Ja mialam Bocelli ostatnio na testy i mój fryz lepiej chodził w Olympii, ostatnio przechodziłam koszmar wyboru między Equipem a Prestige gdzie zakochałam się w Helenie. Dla mnie Equip wygrał, ale co będzie dalej to się zobaczy, w stajni mamy już dwa te siodla i sprawdzają się doskonale.
Nte siodło z kolei, Stubben Scandica. Za wąskie, prawda  🙄 ? Spróbuję podnieść tył, ale na pewno skonsultuję ewentualne poszerzenie - bardzo fajnie mi się w nim siedziało (a to rzadkość).

poszerzyc i dopchac bo plaskie jak nalesnik, jak tylko poszerzysz zacznie ci klapac tylem.
dzięki  :kwiatek:  To się muszę zastanowić czy w ogóle warto.. No nic, pogadam z panem pasowaczem.
Ale jak ci pasuje Scandica, to polecam Niemcy - maja ich id zarabania w bardzo niezlych cenach.
Z Diamantem (Euroriding) się zgodzę z Kasią, też miałam okazję nasłuchać się samych zachwytów nad tym siodłem, a jak już usiadłam w nie, to chwyciło za nogi i nie chciało puścić (Kieffer lusitano z resztą tak samo mnie trzymał).

Jeszcze odnośnie tego Kentaura Athen (którego teraz próbuję szybko sprzedać):

się okazało, że ma siodle jak byk mam wybite 17,5! (A kupowałam 17... ładne jaja.) Teraz to już nie wiem czy celować w 16,5 czy 17 (jeśli w 17,5 strasznie latam, a w 16,5 wyglądam tak (kwestia krótkich strzemion i mojego problemu z zaciskaniem ud - efekt - siadam na tylnym łęku)

Siedzisko jest dobre, strzemie tez nie jakies dramatyczne tylko klocek blokuje ci kolano stad cie spycha do tylu. Ponownie mowie - popatrz na zdjecia quanty jak ma dopasowane siodlo do siebie albo niedawno dziewczyny pokazywaly jak skrocily klocek w diamancie🙂 wg mnie najlepiej by ci lezalo cos juniorskiego bo drobna jestes - kentaur YD, lucky dressage, moze stubben juventus/laurus🙂 albo skracana tybinka i ciety klocek.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 maja 2014 21:00
Miałam dzisiaj okazję przetestować nowego Prestige'a X-Helen i to bardzo ciekawe siodło. Jest głębokie, bardzo głębokie - chyba nigdy nie siedziałam w aż tak głębokim siodle, miałam wrażenie, że znalazłam się w środku konia 😉 Zwłaszcza podobało się w galopie - dużo łatwiej mi się siedziało i miałam wrażenie, że siodło mnie wsysa. Skóra jest antypoślizgowa, co też ułatwia sprawę. I mam wrażenie, że ciut się poprawiła jej jakość. Jeździłam w siedzisku 17' i moim zdaniem jest wyjątkowo małe jak na 17'.
Koniczka, pewnie dlatego, że głębokie - to jest wrażenie małości. Ale też jestem ciekawa tego siodła - bo słyszę o nim same pozytywne opinie.
Potwierdzam wrażenia z X-Helen. Wreszcie Prestige, który ma super fajne siedzisko! I malutkie - mam właśnie 16'', nie chciałabym i nie brała w żadnym wypadku dla siebie mniejszego. I tak jak jakoś nie bardzo mnie do tej pory Prestige przekonywały (poza Lucky Dressage), to się właśnie zastanawiam nad zakupem 😲 Nie wiem tylko, czy takie głębokie siodło to do końca dobry pomysł na młode konie, a u mnie jednak połowa stawki "niepełnoletnia" 😉
Skóra i wykonanie siodła super, podoba mi się też wypełnienie poduszek grzbietowych, w nowych Venuskach potrafi ono być czasem takie pozbijane w kule, ale tutaj jest super równe i sprężyste. Naprawdę bardzo udane siodło!

BTW, a czy ktoś z Warszawiaków ma Emporio 16''?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 maja 2014 21:40
epk, pewnie tak, ale ani trochę więcej mnie by się w nie zmieściło, a we wszystkich innych 17 mam jeszcze miejsce.
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
16 maja 2014 22:42
Quanta ja  mam 16 emporio, co bys chciala wiedziec?
Ja bym chciała wsiąść 😉 Bo teraz pożyczam na Karolka Emporio 18'' i muszę w nim jakoś przeżyć 😉 Potrzebuję kupić na mlode kolejne siodło, no i nie wiem, czy się szarpnąć na Helenkę, czy może Emporio mniejsze też by dawało radę.
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
17 maja 2014 19:22
Napisz na pw do mnie jak to widzisz,  byc moze bede mogla pomoc  😎
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 maja 2014 17:17
Miałam dzisiaj możliwość i ogromną przyjemność pojeżdżenia w Prestige Doge. Kocham to siodło miłością wielką, mimo że to była chyba siedemnastocalówka z nieco przydługimi tybinkami (powinnam jeździć w 16"😉. Siedziałam jak na kleju, wreszcie udało mi się naprawdę rozluźnić wszystkie mięśnie. W połowie jazdy strzemiona poszły 2 dziury w dół, mimo że na początku wydawały się za długie, tak więc myślę, że kwestia długości tybinki chyba by nie była problemem  😁 Mocno mnie posadziło, ale nie krępowało ruchów, jestem zachwycona  💘
Jedyne co, to nie umiem w nim anglezować i zsiadać, jest tak głębokie, że ciężko mi podnieść tyłek i czasem wpadam na przedni łęk, a przy zsiadaniu o niego zahaczam biodrem 😂
fanelia   Never give up
27 maja 2014 16:41
Kochani, po długich poszukiwaniach nowego siodła dla mojej klaczy (fryz, 160 cm w kłębie, szeroka, dobrze umięśniona, masywna, kłąb ma) chyba stanęło na Wintec 500 Wide Dressage z Cair, ale mam kilka pytań, może ktoś by coś doradził? Wybór siodła to dla mnie poważna sprawa i chcę się do tego jak najlepiej przygotować. Moje poprzednie siodło to Barefoot London, które sobie zostawię dla jazd rekreacyjnych, teraz szukam siodła do treningów ujeżdżeniowych dla siebie. Zależy mi na siodle "przyjaznym" dla końskiego grzbietu, ale też takim, na którym będę mogła trenować i się rozwijać.

- Co oznacza oznaczenie 500 w nazwie siodła?
- Czy dla szerszego konia to siodło Wide faktycznie będzie dobre? (może jakiś właściciel siodła i "grubszego" konia mógłby się wypowiedzieć o odczuciach?)
- Martwię się, że siodło będzie za szerokie, mój obecny Barefoot jest bardzo "nadmuchany", źle w nim siedzę z powodu tych wszystkich poduch, czy ten Wintec też jest taki szeroki, że cięzko w ogóle przyłożyć łydkę do konia?
- Czy siodło to jest warte swojej ceny, czy lepiej poszukać czegoś innego w tej cenie? (ok 3000 zł, przyznam że dla mnie to bardzo duża kwota, wręcz szalona).
- Jakieś wady, zalety tego siodła?  :kwiatek:
fanelia, no to tak:
a) 500 to po prostu nazwa modelu
b) co masz na myśli pisząc: szerszego? Wide wg mnie są bardziej przewidziane dla "grubasów" - pożycz od kogoś miarkę Wintecowską i zmierz sobie 🙂 Wintec'i mają system wymiennych łęków, także możesz dostosować go do konia

Największą zaletą Winteców jest to, że są lekkie, można je dostosować do konia (wymiana łęków), są nie najgorzej skonstruowane 🙂 Kilka osób pisało, że daje uczucie siedzenia nad koniem, ale ja mam właśnie Wintec'a 500 Dressage i nie mam takich wrażeń.
Poszukaj używanych siodeł, jeśli nie chcesz tyle wydawać.
fanelia   Never give up
27 maja 2014 19:28
Maea - dziękuję za odpowiedź! Chciałabym połączyć w tym siodle dwie rzeczy - komfort dla grzbietu konia (zwłaszcza, że od 3 lat mam bezterlicówkę i fajnie w niej chodzi), ale też dobrą podstawę do nauki dla mnie, bo niestety w Barefoocie walczę o równowagę, to siodło jest zbyt duże i za szerokie dla mnie (szerokie oznacza, że między nogami czuję mega grube poduszki i mega gruby pad, siedzi się właściwie zaraz na grzbiecie konia, a ja muszę robić mini szpagat w tym siodle i cięzko dobrze ułożyć nogę 😤 ) Szukam siodła, które spełni moje wymagania, ale nie będzie tak "napompowane" poduszkami jak Barefoot.
Szukałam używek, jednak póki co nie widziałam używanego Wide'a, stąd moje pytanie, czy warto wydać te 3 tysiaki.
fanelia, ja naprawdę mocno wątpie w to, czy ty faktycznie potrzebujesz siodło "Wide" na tego konia. Pożycz od kogoś Wintec'owską miarkę do łęków i sprawdź jaki wypada dla twojego konia - są tam uwzględnione "zwykłe" i "Wide", i wątpliwości się rozwieją :kwiatek:
fanelia   Never give up
27 maja 2014 19:45
Dobry pomysł, dziękuję 🙂 a czy można tę miarkę gdzieś kupić lub ktoś mógłby pożyczyć? Moja klaczka jednak faktycznie jest szeroka, jak ją kupiłam miałyśmy "zwykłe" siodło, ale szybko się rozrosła i okazało się za wąskie, dlatego teraz nie chcę popełnić błędu.
fanelia, TU, lub pytaj forumowiczów albo znajomych koniarzy, ja niestety nie posiadam :kwiatek:
fanelia a nie lepiej przycelowac w cos dla fryzow/barokowcow? euroriding luxor, gerloc, legacy, massimo? na pewno o niebo wygodniejsze.
fanelia   Never give up
29 maja 2014 13:56
Faith - czemu wygodniejsze? 🙂 Pytam, bo chodzi mi oprócz komfortu konia także o komfort dla mnie podczas nauki. Szczerze mówiąc, nie brałam pod uwagę siodeł specjalnie dla fryzów, zainteresował mnie ten system Cair w Wintecu i to, że terlica jest elastyczna, czy jakieś siodła dla barokowców mają takie "systemy"? Jeździłam raz w siodle specjalnie dla fryza i wrażenia były dość dobre, ale nie powiedziałabym, żeby było jakieś "wow"...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się