konie fryzyjskie

KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
10 maja 2014 09:42
Wszystkie fryzidła ze zdjęć piękne i te starsze i te młode które witamy na Świecie  😍
U nas pełną rewolucję zrobiła Lee Hollen która odwiedziła nas na początku tygodnia, chciałam pokazać Lidera po zimowej kontuzji kolana.
Kazała nam natychmiast zmienić siodło, dobrze że itak miałam to w planie UFFF ale sobie 9 tygodni poczekamy na Equipa Olympie robioną na wymiar dla Lidera.
Lee powiedziała, że jeśli nie mam na niego dobrego siodła to mam jeździć na oklep bo inaczej to się źle skończy, na szczęście mam od kogo wziąć.
Źle dopasowane siodło sprawia, że wszystko niestety zdrowotnie leci o czym przekonałam się w grudniu przy kolanie a teraz utwierdziłam, szkoda ale dobrze, że coś z tym mogę zrobić.
Lee kazała mi dawać na kopyta olej lniany i była kolejnym Wetem patrzącym na mnie dziwnie na wieść o szczepionce na grzyba fryziego na kopytach, podobnie jak nasz Wet prowadzący odradziła podanie, ja już nie wiem co z tym fantem zrobić?!!!
Wstawiam golasa ogolonego 🙂
Karola, na grzyba polecam  Fungatrol Spray Cortaflexu. Kupiłam jak mi się młoda od derki odparzyła i dostała dziwnych parchów na bokach, zeszło po 3 psikaniach, więc resztą zaczęłam psikać kopyta i voila. Trzy razy w tygodniu myję manusanem, psikam fungatrolem i jak wyschnie smaruję smarem do kopyt, co by za bardzo nie wyschły od tych specyfików. Próbowałam już wielu rzeczy z raczej marnym skutkiem, tym razem wygląda to całkiem nieźle, choć jeszcze trochę przede mną.

A tak przy okazji pochwalę się moją młodą, bo wreszcie mam ładne zdjęcia 🙂




To ja znów pochwalę się "moją" Elżunią i naszym wczorajszym przejazdem 🙂 (Parę kiksów było, ale to dopiero nasze początki 🙂😉
Zastanawiam się czy to jest możliwe żeby kon fryzyjski nie mial rodowodu a jedynie paszport? Bo powinien miec chyba coś takiego i paszport. Możliwe że nie ma czy bardziej, że zagubił się w akcji  🙄 Dodam, ze będę/jestem 5 właścicielem konia  😎

Pytanie (ten post) skierowałam w wątek dotyczacy paszportów u konia bo jakoś go przeoczyłam http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,3528.870.html także tu prosiłabym go zignorowac (ominąc)  🍴
KarolaLiderowa, mogłabyś zrobić zdjęcia kopyt od spodu ? ile piętki w przodach mają cm , pytam z ciekawości
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
16 maja 2014 07:27
Konstrukcyjny jasne zrobię i to postaram się dzisiaj, Lider prosto z tego zdjęcia poszedł do kowala.
Na zdjęciu ma już znaczny przyrost, jemu kopyta i grzywa rosną jak szalone, Pan kowal pyta mnie czym ja go karmię że aż tak  🤣
olcialaviia super Elżunia i fajnie Wam idzie, trzymam kciuki za dalsze czworoboki bo sezon dopiero się zaczyna  😅
Katasia i love U zamawiam ten Fungatrol
Dziękujemy ślicznie <3 Mam nadzieję, że to dopiero początek naszej "kariery" ujeżdżeniowej 😀
Witam , pisałam już wcześniej na temat klaczy, którą chcę kupić, badanie wyszło ok. Klacz nazywa się Teunie Boszorg, może ktoś wie coś na jej temat?
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
19 maja 2014 07:44
lamnie ja niestety nie pomogę
Katasiu już czekam na to Twoje cudo do psikania  :kwiatek:
Wstawiam telefonicznego Lidera, uprzedzę pytania o ręcznik 🙂 , musimy z nim jeździć do czasu aż przyjdzie siodło na wymiar, takie zalecenie dostaliśmy od Lee Hollen
krola jakbyś nie napisała że to ręcznik nawet bym się nie domyśliła😉)) hahahah

a ja się pochwale że już niedługo bierzemy z Cezarem udział w rajdzie na orientacje
hahaha będzie pierwszy fryz rajdowy!
no i stałam się dumną właścicielką cudownej klaczy fryzyjskiej. Od wielu lat mam konie, ale dopiero teraz się martwię czy podołam. Podobno chodzi w zaprzęgu, ale aż się boję sprawdzać🙂 Może macie dla mnie jakieś rady?
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
08 czerwca 2014 16:55
Pochwalę się - Phoenix dziś kończy rok

Fajny chłopak rośnie. Ładne kopyta.
piotrowska   Między grzywą a ogonem
21 czerwca 2014 09:21
Nasza rodzinka się powiększa 🤣
Aniapa: przepiękny ten twój konik; ma taką śliczną głowę. Jak ja oglądam fryzy to zawsze mają dużą albo nawet garbonosą a Twój jak arabek 😉
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
23 czerwca 2014 10:49
Wawrek, ontario2004 dziękuję  :kwiatek:

Właśnie ta jego szlachetna główka mnie mocno urzekła. Choć mała nie jest - właśnie wymieniliśmy kantar na Cob. Chłopak mierzony w czwartek - ma 146 cm w kłębie.
Witam wszystkich miłośników rasy:-)


Kilka słów o mnie. Konie były moją miłością od dziecka. Niestety rodzice nie umożliwili mi realizacji moich marzeń związanych z jeździectwem. Kiedy skończyłam 30lat stwierdziłam "teraz albo nigdy". I tak zaczęła się moja przygoda z końmi. Jeżdżę dopiero od 3 lat i niestety nie zawsze systematycznie(miałam przerwę pół roku z powodu choroby konia, którego dzierżawiłam). Czuję, że małymi kroczkami nadchodzi moment na podjęcie decyzji o kupnie konia (może za rok). Daję sobie jeszcze jednak  czas na utwierdzenie się w tej decyzji. Szukam też konia, który spełni moje oczekiwania. Szukam konia spokojnego i o zrównoważonym charakterze. Fryzy podobały mi się od zawsze, ale im więcej czytam o rasie tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest to koń dla mnie. Nie miałam jednak okazji jeździć na fryzie. Stąd też mój wpis. Proszę o informację gdzie w pobliżu Oświęcimia, Pszczyny, Bieleska-B znajdują się fryzy, na których można pojeździć. Będę wdzięczna za info:-)

Rozglądam się też za odpowiednimi hodowcami tej rasy. Z informacji tu zawartych wnioskuję, że jedną z lepszych jest hodowla z moreny. Dla mnie problemem jest jednak to, że sprzedają (tak sądzę) konie surowe. Nie mam doświadczenia z młodymi końmi, więc chciałabym konia już ujeżdżonego. Bałabym się, że nie poradzę sobie z młodym koniem. Czy możecie polecić kogoś kto zajmuje się sprzedażą ujeżdżonych fryzów. Zależy mi też, żeby były to konie z holenderskimi papierami, choć hodowlą zajmować się nie będę.
I ostatnie pytanie. Czy jest szansa, że kupię zdrowego, zrównoważonego fryza z holenderskimi papierami za ok 15-16 tyś zł? Tak jak pisałam, daję sobie jeszcze rok na ostateczną decyzję i znalezienie odpowiedniego konia, więc mam jeszcze czas, żeby dozbierać. Gdybym jednak znalazła odpowiedniego konia w tej kwocie byłabym super zadowolona.

Pozdrawiam
klusiam, Łap pw 🙂
Sankaritarina, niestety nie dostałam pw 😕
Witam wszystkich fryziaków!
Od nie dawna jestem dumną włascicielką ogra o imieniu Radus 🙂
Pracujemy od 3 miesięcy.
Mam problem lekki z galopowaniem, ponieważ Radus stwierdza iż nie bardzo mu się to podoba,bo szybko się męczy.
Jaką poleciacie paszę ?
Burboniasta; fajny ten Twój ogier  😉 Niestety miałam podobnie z moją klaczą fryzyjską  -  lubiła galop tylko w terenie, myślę, że to kwestia temperamentu oraz wyszkolenia, jednak one pewnie nigdy nie będą galopowały tak chętnie i lekko jak konie sp.
Moje fryzy dostają tak jak inne konie - gnieciony owies ale ok. kilograma więcej; straszne łasuchy..... Za to na łąkę wcale im się nie chce chodzić chociaż trawa piękna 🤔
Dziękuję ontario2004 🙂
Ja skontaktowałam się z ludźmi którzy hodują fryzy, robią paszę sami. Podobno musi się składać z wielu innych ziaren niż tylko owies.
Dostałam rozpiskę całą, zamawiam paszę bardziej energetyczną i sprawdzimy czy będzie dawać rezultaty 🙂.
Mam jeszcze jedno pytanie.
Ostatnio pod poręgiem i od wewnętrznej strony ud pokazał mu się łupież z grudkami na skórze.
Był Dr Gębka i mówił że nie jest to grzyb. Myję go co dziennie manusamen i jest lepiej, nie zmienia to faktu iż problem pojawia się :/.
Burboniasta, Mam wrażenie, że fryzy są podatne na takie skórne sprawy. Sprawdź ogólną higienę stajni oraz koniecznie zadbaj o sierść, grzywę, ogon oraz szczotki. Takie bujne owłosienie trzeba specjalnie pielęgnować. Polecam np. wprowadzić mesz.
A co do paszy energetycznej - niee, jak dla mnie to kwestia wyszkolenia. Poza tym - to są "kłusaki", bryczkowe konie. Mam wrażenie, że one nie lubią tego galopu za bardzo, poza tym są takie "gramotne" i każdy zamknięty plac czy hala są dla nich za małe. 😉 Owszem, trzeba przypilnować kondycji (to nie są "żelazne" konie - łagodne, karne i wytrwałe, ale nie nazwałabym ich wytrzymałymi).
Burboniasta a Twój Radus pochodzi może z zachodniopomorskiego gdzieś koło Szczecinka? Zdaje mi się, że jak szukałam dla mnie fryza to go oglądałam 😉
Burboniasta; fajny ten Twój ogier  😉 Niestety miałam podobnie z moją klaczą fryzyjską  -  lubiła galop tylko w terenie, myślę, że to kwestia temperamentu oraz wyszkolenia, jednak one pewnie nigdy nie będą galopowały tak chętnie i lekko jak konie sp.
Moje fryzy dostają tak jak inne konie - gnieciony owies ale ok. kilograma więcej; straszne łasuchy..... Za to na łąkę wcale im się nie chce chodzić chociaż trawa piękna 🤔

    To francuskie pieski a nie Fryzy skoro na lake nie chca chodzic...🙂
Burboniasta a Twój Radus pochodzi może z zachodniopomorskiego gdzieś koło Szczecinka? Zdaje mi się, że jak szukałam dla mnie fryza to go oglądałam 😉


Kochana z zachodniopomorskiego ale nie wiem czy koło Szczecinka hehe, jechałam z nawigacją więc nie powiem nic więcej hehe.
Nie kojarzę zupełnie innych miejscowości tam, taka mała wioska. Hodowla fryzów nie duża. Ok 10-15 koni.
Pochwalę się - Phoenix dziś kończy rok




Podobny do mojej dziewczynki 🙂

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Cytowanie zdjęć
No dzięki  🤔 Ostrzeżenie za taki błąd z niewiedzy??? Miłego dnia  🙄
desire   Druhu nieoceniony...
19 sierpnia 2014 12:20
bo najpierw to się regulamin powinno przeczytać.  🤣
Mnie się też trafiło za zdjęcie i to zdjęcie jakieś w kawałku, przypadkowe się zabrało i się wkleiło  🤣 , to karę trzeba przyjąć honorowo  🙂
Widar 

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się