Zawody Hipodrom Sopot i okolice.....

Zabawne jest tez to, że teraz nagle do PomZJ dotarła uchwała PZJ z 6 lutego 2013r. (weszła w życie dnia następnego).
W międzyczasie odbył się niejeden PO i niejedne zawody towarzyskie (szczerze wątpie, że autoryzowane) z konkursami powyżej 105 cm.
Podbijam.

Jak tam pierwsze zawody w Połchowie wypadły ??
mokro  😁
To na pewno. Heh
Klami, byłam wczoraj ok. 14.30. Właśnie trwała dekoracja N. Chwilę po 16 było już po C. Resztę dopowiedz sobie sama 😉
Było mokro,  to prawda!
Pogoda plus wysokie opłaty, no i BB w tym samym czasie.

Mnie bardziej ciekawi np. jak w tych warunkach radziło sobie podłoże. W końcu pierwszy raz miało doczynienia z większa ilością koni.
Podłoże wyglądało w miarę ok, ale wszędzie prawie woda stała.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 maja 2014 22:21
Podłoże mimo dużych opadów wczoraj było bardzo dobre, dzisiaj po drugim oberwaniu chmury zrobiło się gorzej, ale nadal było przyzwoite.
Myślę, że mało które podłoże wytrzymałoby kilka dni tak solidnych opadów.
Generalnie bardzo dobrze zorganizowane zawody, gospodarze wychodzili z siebie, żeby wszystkim dogodzić i raczej im się to udawało.
Moim zdaniem jedne z lepszych zawodów otwartych w naszym regionie.
Szkoda trochę frekwencji, ale to pomorze w końcu 🙄.


deborah   koń by się uśmiał...
11 maja 2014 22:31
lusia722, nie wiem jakie ma znaczenie fakt, ze to pomorze.. od czapy stwierdzenie. Pogoda nie zachęcała, ceny także.
Super, ze dobra organizacja. Tego u nas brakuje zdecydowanie.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 maja 2014 22:49
Bo to specyficzny region 😁
Ludzie wolą jechać do stada na beton, niż dopłacić i poskakać na dobrym podłożu, ze świetnym GT, wymiarowe parkury.
Rozumiem aspekty finansowe, ale różnica w opłatach nie była drastyczna. A różnica w warunkach kolosalna.
Znalazłam tutaj galerię  zdjęć z Połchowa jakby ktoś chciał 😉
http://www.kalendarzjezdziecki.pl/galeria_zdjec/49,zr-b_-_polchowo.html
lusia722, jak ktoś jechał moze N i C to jeszcze, ale sory pojechać na LL dwa razy i zapłacić 150zł? Przesada, a podłoże fajne, ale to powinien być standard a nie luksus.
deborah   koń by się uśmiał...
12 maja 2014 07:53

Ludzie wolą jechać do stada na beton


tego akurat też nie rozumiem.
deborah, ja też nie rozumiem fenomenu stada.

Edit: galeria z Połchowa z soboty kl. C
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 maja 2014 08:07
xxagaxx Powinien, ale nie jest. Z resztą każdy wybiera co mu odpowiada.
Dla ścisłości w Stadzie opłaty wynosiły 380zł za całe zawody (wpisowe) i startowe : LL -20zł., L -20zł., P – 30zł., N – 40zł., C – 50 zł.
U Jackiewiczów opłaty za dwa dni zawodów:
  - 400 zł opłata za konie startujące do konkursu klasy P włącznie (boks, startowe i wpisowe)
  - 450 zł opłata za konie startujące w konkursach od klasy N  (boks, startowe i wpisowe)

deborah   koń by się uśmiał...
12 maja 2014 08:10
lusia722, ale jak ktos chciał sobie niskie konkursy w jeden dzień pojechać to bez boksu płacił 150 zł..
i to już sporo.
lusia722, więc nie mów że region specyficzny, tylko niestety ceny no i Biały Bór w tym samym czasie.  Mam nadzieję że to nie będzie teraz standard z takimi cenami, bo naprawdę będzie się trzeba 3 razy zastanowić czy taka wycieczka się w ogóle opłaca.
A ja uwielbiam jeździć do stada, ale tylko na niskie konkursy, wtedy i ta trawa nie taka straszna ( nie gorsza niż w niejednej stajence). Uwielbiam tam jeździć, bo atmosfera jest rewelacyjna, ludzie pozytywni i zawsze tam odpoczywam; jest gdzie z psem pójść na spacer, gdzie auto postawić, wszędzie jest dużo miejsca. Klimat ich starych stajni mi bardzo odpowiada. Gdyby zadbano o rozprężalnie i trawiasty parkur byłby to pomorski hit bis.
Wiecie może gdzie teraz będzie jakaś odznaka organizowana? W Sopocie jak zawsze nic nie wiadomo a wspomną o niej dzień przed jak znam życie.
Słyszałam,że ma być teraz 31 maja w Pegazie. Czy ktoś coś wie ? Na ich stronach nic nie piszą.
w AS DREAM Stajnia Sakowcóka Łapino Kartuskie w czwartek 22.05.2014 tel. 506-307-333
Wracając do tematu zt, dlaczego te zawody klik otrzymały błogosławieństwo naszego zj i zostały wpisane do kalendarza, skoro łamią uchwałę dot. ZT (mogą być tylko do L1, a tu mamy P i Bingo od 110)?
anai, ale to że do L1 nie tyczy się parkurów treningowych bądź otwartych, a już ZT jeśli są autoryzowane to mogę być bez limitu?
xxagaxx, nie. Zajrzyj do uchwały, tam w tabeli wymienione są ograniczenia trudności: klik
anai, dlatego się zapytałam bo po ostatniej akcji to juz przestałam cokolwiek ogarniać ;P
Ach ten biedny PomZJ, tak strasznie ten okropny PZJ naciska, że juz sami nie wiedża co mają robić. Z jednej strony absurdalna wojna z między innymi Parkurami Otwartymi w Owczarni w imię przestrzegania Uchwały PZJ z zeszłego roku, o której nagle sobie przypomnieli. Jakieś komisje, spotkania, telefony, zawieszania organizatorów..... A z drugiej prosze bardzo, autoryzowanie zawodów towarzyskich kompletnie z owa uchwałą niezgodnych.
Komentarz nasuwa się chyba sam.
deborah   koń by się uśmiał...
25 maja 2014 19:22
czy widział ktoś propozycje do stada na przyszły weekend? Odwołane może?
Moon   #kulistyzajebisty
25 maja 2014 19:23
deborah, nie odwołali 😉 też bym się wybrała, ale od nas chyba nikt się nie wybiera.  A co mamy później?  Po CSIO chyba Damaszka i Połchowo? 
anai, jeszcze BB jest pod koniec czerwca z tego co widziałam w ich kalendarzu.
Faktycznie BB 29-29.06. Tylko to już grubsza wyprawa 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się