Kobitki... (antykoncepcja)

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 maja 2014 18:54
to raczej plamienie srodcykliczne. zdarza sie  😉
Przerzucil mni lekarz na evre. Narazie roznica bardzo zauwazalna - nie bola mnie nogi jak rano wstaje, a jak sie klade nie mam wrazenia, ze nogi dalej chodza. Koszmarne to bylo
Dziewczyny, czy któraś brała z tabletki Qlaira? Jak Wasze wrażenia?
I czy wie ktoś, czy działają od pierwszego dnia przyjmowania? Jeszcze ich nie kupiłam, a nie mogłam nigdzie znaleźć, będę wdzięczna za odpowiedź...  😉
Zora90 ja brałam Qlairę przez 1,5 roku w celach raczej leczniczych.
U mnie spowodowały przytycie oraz zaostrzyły problemy z krążeniem.
Jednak samopoczucie po tabletkach to kwestia indywidualna, więc może Tobie podpasują 🙂
Ja wpadam z takim pytaniem,mianowicie od 2 lat kupuję naraye(która jest tańszym zamiennikiem Yasminelle) za którą płaciłam od 22 zł do 25 zł.Teraz w innej aptece za te same tabletki płacę 42-45 zł.Czy to normalna cena?
Też płace czterdziesci kilka
😲
Ja za Naraye płace 20 parę złotych, a jak rzucili promo w super-pharm - 16.99
też ostatnio miałam taką sytuację, zamiast 20zł za op zapłaciłam 70 (niestety recepta była na dwa op) 😲
Rul tak na przyszłość- mogłaś kupić jedno opakowanie i poprosic o odpis recepty na drugie, a potem zwyczajnie poszukać tańszej apteki 😉

Mnie juz nic nie zdziwi po akcji, kiedy za 2 waty i 4 bandaże z dzianiny zapłaciłam w pewnej aptece 48zł...
Ramires tylko z tego co wiem jeżeli wykupujesz receptę w aptece x na jedno opakowanie oraz poprosisz o odpis na drugie to i tak musisz ten odpis zrealizować w tej samej aptece.Ja gdybym mogła już dawno bym to zrobiła bo płacę tak jakbym recepty nie miała...
Ale anty nie są refundowane więc co ma cena do recepty. Ja swoją zdeponowalam ale chyba zabiore i poszukam gdzieś indziej. 10 zł różnicy zrozumiem ale 2-3 razy?
misa19 ale jakbyś recepty nie miała to byś tabsów nie dostała a co do tego ma cena? nie rozumiem. A ja z odpisu kupilam kiedyś leki w innej aptece 😉

Właśnie kurcze nie rozumiem dlaczego są aż tak duże różnice w cenie tabletek między aptekami 🤔 A że tabsy same w sobie tanie nie są to rzeba się naszukać niestety... Najgorszą cenę miały Zoely, które brałam pół roku bo potrafiły kosztować 50-70zł
Właśnie ja odpisu nie mogę zabrać tzn.teoretycznie mogę ale praktycznie żadna apteka nie chce realizować odpisu,a co do reszty to wysyłam pw 😉
Chyba mamy cos innego na myśli mowiąc odpis. Chodziło mi o to, że jezeli masz receptę na 2 pudełka, to możesz jedno wykupić a na drugie dostać odpis i zrealizować w innym terminie.
Tak, w innym terminie, ale nie przekraczającym miesiąca od daty wypisania oryginału😉 Więc tak czy inaczej trzeba kupić w 1 miesiącu ilość opakować z recepty
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 maja 2014 07:41
a w internetowych aptekach nie macie taniej? czesto tez wielopaki sie oplacaja 🙂 dziwne sa takie wielkie roznice w cenie  🤔
Rzeczywiście jest o wiele taniej. 🙂 Ale takie moje głupie pytanie... im się receptę jakoś wysyła czy co?:P
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 maja 2014 07:59
W DE wysyla sie poczta o np. moja ulubiona apteka online placi tez za znaczek. W polsce mysle, ze tak samo to rozwiazane jest, ale czy placa za znaczek to nie wiem.
Nesca ja mam zawsze receptę na 3 opakowania, biorę jedno co miesiąc, czyli od oryginału mija ponad miesiąc. I nigdy mi nikt problemu nie zrobił. 👀
Nie wiem czy u was w miastach jest taka sieć jak Słoneczna Apteka - ja kupuję tam najtaniej tableki. Biorę Sylvie, w innych aptekach kosztuje 15-20zł/opakowanie, w Słonecznej płacę 9,99zł 😉
Chyba mamy cos innego na myśli mowiąc odpis. Chodziło mi o to, że jezeli masz receptę na 2 pudełka, to możesz jedno wykupić a na drugie dostać odpis i zrealizować w innym terminie.


Dokładnie mówimy o tym samym,oryginalną receptę (powiedzmy na 2 op.) realizuję w aptece x (kupując 1 op.) na drugie dostaję odpis.I tego właśnie odpisu nie mogę zrealizować nigdzie indziej tylko w tej właśnie aptece.Bynajmniej tak mnie poinformowano.
w Krakowie jest apteka Dr Max (w innych miastach PL chyba też) i tam za Vibin płaciłam 11zł, a jak musiałam na cito na wyjeździe kupić (wydali mi z odpisu) to 35zł

Teraz mam plastry i w tej samej aptece kosztują mnie 29,99zł
flygirl, to dziwne, że nie zrobił, recepta jest ważna 30 dni.

Bynajmniej tak mnie poinformowano.

Przynajmniej.

Nie wiem czy u was w miastach jest taka sieć jak Słoneczna Apteka - ja kupuję tam najtaniej tableki. Biorę Sylvie, w innych aptekach kosztuje 15-20zł/opakowanie, w Słonecznej płacę 9,99zł 😉

O kurcze, ja za Sylvie płace 20 zł (i tak myslę, że to mało), zaraz poszukam gdzie ta Słoneczna 😀
Rzeczywiście jest o wiele taniej. 🙂 Ale takie moje głupie pytanie... im się receptę jakoś wysyła czy co?:P


przykładowo tu wysyłają do wybranej przez Ciebie aptekę z ich katalogu i tam realizujesz receptę 😉

Portal internetowy doz.pl umożliwia Państwu szybkie zamówienie leków i innych produktów a następnie odebranie ich w jednej z 1 693 aptek na terenie całej Polski. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aptek, w którym zajdą Państwo najbliższe punkty odbioru swojego zamówienia. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Ja za Yasminelle płacę 24zł w Albie, a w innych aptekach stoi koło 40zł ! Nie wiem skąd ta różnica...
Ja dostałam od mojej ginekolog 7 recept bez daty więc na razie mam spokój 🙂
casines, czyli zamawiając z doz apteka nie może swojej ceny narzucić?
Interbeta w regulaminie doz jest zapis

5. Apteka realizująca zamówienie ma obowiązek wydać zamawiane produkty nie objęte refundacją w cenie nie wyższej niż ceny określone podczas dokonania zamówienia.
6. Cena produktów objętych refundacją określana jest podczas dokonywania zakupu zamówionego produktu w aptece, na podstawie weryfikacji przez farmaceutę recepty oraz uprawnień refundacyjnych pacjenta i może odbiegać od ceny zdefiniowanej przez samego pacjenta w Portalu. 


czyli jako że anty nie są refundowane wychodzi na to że apteka nie może narzucić wyższej ceny niż jest na portalu, jak to wygląda w praktyce to nie wiem bo nie korzystałam nigdy 🙂
Yasminelle od jakiegoś czasu są tańsze i to sporo. Teraz płaciłam niecałe 30pln za opakowanie (Superpharm).
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
20 maja 2014 18:09
czyli jako że anty nie są refundowane wychodzi na to że apteka nie może narzucić wyższej ceny niż jest na portalu, jak to wygląda w praktyce to nie wiem bo nie korzystałam nigdy 🙂

ja korzystałam z DOZ zamawiając na receptę - płaci się przy odbiorze w wybranej aptece dokładnie tyle, ile wynosiła suma koszyka w aptece internetowej 😉
od 3 godzin noszę Nova T Cu 380 Ag.

Wszystkim obawiającym się zakładania piszę, że zakładanie nic nie bolało i trwało dosłownie moment! Największy dyskomfort z całego zabiegu sprawiło mi odkażanie, ale to i tak pikuś. Jeśli nie będzie powikłań, to na 5 lat mam z głowy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się