Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Czy ktoś ma jakieś sprawdzone 'urządzenie' do łatwego wyciągania kleszczy? 🙂
Moim "urządzeniem" są sprawne palce  👀 Wole nie próbować niczym innym, bo kiedyś koleżanka wyciągała pincetą  i została główka w ciele konia  🙄
joanna_kwiat89   Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.
17 maja 2014 13:15
Ja wyciągam czymś takim
,

Pompka, którą miałam kompletnie się nie sprawdziła a ten kawałek plastiku sprawdza się fenomenalnie u wszystkich zwierząt 🙂
Łaciata   Forever in my heart ♥
17 maja 2014 15:48
Czarna Absorbina - polecacie 🙂

a to ?
https://www.tundra.pl/dla-konia-20/kosmetyki-preparaty/odstraszanie-owadow/flai-stop-spray-f-m-italia-1000ml.html

Wybaczcie jeśli gdzieś o tym jest, ale nie znalazłam. Musze się pozbyć tych muszek, bo mój koń intensywnie sobie grzywę wyciera, czochra się jak nie wiem co ;/ wrr... i lekko ogon. Był dziś wet. Kmiecik kazał kupić coś na owady i popsikać jej boks.
Boks radzę spsikać k-orthire
Preparaty naturalne (jak ten z linka) działają max godzinę...
Gaga_, i to pod warunkiem, że koń się w tym czasie nie spoci. 😉

Łaciata, "a to" nie, nie polecamy. 😉 Tzn. lepsze to niż nic, ale... mojemu np. wyskakiwały po tym bąble na słońcu (on tak chyba ogólnie ma po olejkach, nawet rozcieńczonych, na goździkowy też zareagował bąblami...). No i działa bardzo krótko, przy małych ilościach latającego paskudztwa. Do tego wg mnie ma bardzo drażniący zapach (niby miły, w końcu taki trochę cytrusowy, ale strasznie intensywny).
albo much-ex działa, albo nagle wszystkie robale  wymarły  😅
ładnych kilka godz w terenie, w lesie, gdzie normalnie jest ich wylęgarnia, a widziałam z bliska więcej ssaków niż owadów  😍
*poza przepisowym zaaplikowaniem, troche przetarłam rozcieńczonym po ciele
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
19 maja 2014 19:59
Polecicie mi jakiś fajny psikacz działający przede wszystkim na meszki. Odstraszenie innych owadów jest nieistotne, ale te nieszczęsne meszki. Cena zupełnie nie istotna...
Czy posiada ktoś derkę Villa Horse przeciw owadom? Sprawdza się?
Jeśli nie to jaką derkę i maskę przeciw owadom polecacie?  :kwiatek:
Derka moim zdaniem jest OK nie mam zastrzeżeń  😉. A z masek zdecydowanie polecam coś w tym stylu. Najlepiej kupić taką z zakrytymi chrapami  😉
[[a]]http://www.doversaddlery.com/cashel%C2%AE-cool-crusader%3f-long-nose-fly-mask-with-ears/p/X1-23119/[[a]]
arivle mnie bardzo na meszki pomogła czarna absorbina, w zasadzie bardziej niż na muchy.
A ja na meszki moge polecić spray Officinalis. Niestety krótko sie utrzymuje, ale działa.
A ktoś próbował z tym? Czy nie będzie trujące dla konia/kóz? Myślałam żeby postawić na wejściu do wiaty, lub niewiele we wiacie, u nas komarów jest zawsze straaasznie dużo, często nawet derki nie pomagają... A tu natknęłam się na taki patent 😀
(Przepraszam za nieskrócony link, po prostu nie umiem  :oczy2🙂

http://arox.co/produkt/elektrofumigator-turystyczny/


Mógłby ktoś odpowiedzieć  :kwiatek:
Czy w okresach, kiedy jest najwięcej owadów/są muchy w stajni - trzymacie konie w boksach w derkach siatkowych? Spotkałam się z kilkoma takimi przypadkami i nie wiem co o tym myśleć 😉
Lusiowata fajny pomysł też jestem ciekawa czy się sprawdza
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
21 maja 2014 08:23
[quote author=Łaciata link=topic=713.msg2096540#msg2096540 date=1400338108]
Czarna Absorbina - polecacie 🙂

a to ?
https://www.tundra.pl/dla-konia-20/kosmetyki-preparaty/odstraszanie-owadow/flai-stop-spray-f-m-italia-1000ml.html

Wybaczcie jeśli gdzieś o tym jest, ale nie znalazłam. Musze się pozbyć tych muszek, bo mój koń intensywnie sobie grzywę wyciera, czochra się jak nie wiem co ;/ wrr... i lekko ogon. Był dziś wet. Kmiecik kazał kupić coś na owady i popsikać jej boks.
[/quote]

Fly stop działa przez chwilę, bo on ma działanie powierzchniowe
a czarna absorbina wnika w skórę i nie spływa z potem. W skórze wydziela się jakaś substancja która odstrasza owady nawet jak koń się spoci. Wczoraj czarną absorbinę stosowałam na sobie, tak meszki gryzły. Nawet twarz sobie posmarowałam bo właziły do oczu ...i żyję
Kochani pilnie potrzebuję informacji, sprawdzonych sposobów na skuteczną walkę z kleszczami. Właśnie przed chwilą wróciłam z kliniki z jedną ze swoich klaczy, której wyciągnięto łącznie 45 kleszczy. Większość zlokalizowana w obrębie pach i piersi. Niestety nie byłam w stanie sama ich wyciągnąć, potrzebna była pomoc weta. Czy istnieją w ogóle skuteczne metody zabezpieczające konie przed tym badziewiem typu obroże, spot ony takie jak dla psów? Reszta dziewczyn również kleszczy nałapała, ale nie w tak ekstremalnej ilości jak Atsje. Będę bardzo bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź.
ash   Sukces jest koloru blond....
23 maja 2014 09:09
Amarotsa, o matko, współczuje. Ja ostatnio wyciągnęłam jednego już opitego kleszcza. Oczywiście z miejsca po kleszczu poszła ropa (mój koń na wszystkie owady tak reaguje).
Znalazłam w Arcusie takie coś do usuwania kleszczy:
http://arcus-konie.pl/ticoff-preparat-do-usuwania-kleszczy-aerozolu-p-8753.html
Używał ktoś? Mój siwek też łapie sporo kleszczy i zawsze mam obawy przy ich wyciąganiu, że główka zostanie 🙁
A jak już przy tym temacie jesteśmy- co zrobić w takim przypadku kiedy faktycznie część kleszcza zostanie pod skórą?
Również uważam, że czarna absorbina jest dotychczas najlepszym wynalazkiem na rynku ale kilka razy miałam sytuację, że podczas terenu wraz z potem konia wpadła mi do oka... o zgrozo nie życzę nikomu tego uczucia :P
larabarson  NIC - tylko obserwować. nie próbować wyciskać ani wygrzebać !

jakby zaczęło puchnąć, boleć (baaardzo rzadko się to zdarza ) to pokazać Vet-owi


a apropo's  owadów- działa coś na gzy i inne " końskie muchy" ?  👀
ivet
dlaczego nic? jak już w ten sposób został kleszcz rozczłonkowany to nie dobrze, ale należy wtedy chociaż zdezyfekować to miejsce

polecam używania swojego palca do usuwania kleszczy, jest najskuteczniejszy i najdelikatniejszy a na małe, tycie paskudy szczypczyki-penseta, zawsze należy zdezynfekować takie miejsce
oczywiście zdezynfekować- chodziło mi o to żeby już nie próbować usuwać pozostałości 🙂
Jeżeli już w temacie kleszczy, to ja zawsze dla pewności liczę nóżki tego badziewia!  Powinien mieć po 4 z każdej strony, czyli łącznie osiem. Ale na szczęście u nas kleszy nie ma prawie w ogóle  🙇 Za to gzów i meszek ...  😵
A co do tego patentu w aerozolu, to kleszcz sam wypada, czy trzeba mu "pomóc"?
ivet Dołączam się do pytania!

Mam jeszcze takie pytanie, jaka maska na muchy najlepsza? Z jakiej firmy i gdzie mogę tak ową znaleźć?
Averis   Czarny charakter
25 maja 2014 11:25
Do usuwania kleszczy najlepszy jest taki "długopis" z pętelką. Bardzo precyzyjnie można nim wszystko usunąć.

Mam jeszcze takie pytanie, jaka maska na muchy najlepsza? Z jakiej firmy i gdzie mogę tak ową znaleźć?


IMO, super maski ma Caball 🙂
Czy ktoś jeździ w derce przeciw owadom ?
Czy ktoś wie ile % DEET jest w Naf Off deet power? Czy oprócz deet jest tam jeszcze w składzie jakiś inny "odstraszacz"?
Moge sprawdzic we wtorek, z tego co wiem niema nic poza deetem i szczerze mowiac nie jestem zachwycona. Krotko dziala niestety..
Ok, dzięki 🙂 Jak krótko działa to odpada - jednak zostanę przy zamówieniu Net-texu i Lincolna, te przynajmniej działają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się