Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Glanek, jak się okazało to Omega jest z tego samego stada co Alga. To córka Orbity, ukochanej klaczy właściciela po której (po sprzedaży Omegi) już nie doczekał się żeńskiej następczyni (albo rodziły się ogiery albo martwe klacze). Omega? Od czasu do czasu w tereny, ewentualnie jakieś krótkie rajdy, przejażdżki w bryczce po przyuczeniu. Jak się okazało, urodzi też źrebaka (ponoć miesiąc temu była na 1 skoku pod koniec rui i zaszła - dziś jadę po świadectwo krycia) - którego raczej sobie zostawiamy. Fajnie byłoby jej wyrobić księgę wstępną.  😀iabeł: Mam zdj. Algi sprzed 2 tyg. Za miesiąc kończy już 4 lata i jedzie do kawalera. Namawiam nowego właściciela by jej załatwił wpis do księgi wstępnej.  😁 Niestety w Zachodniopomorskim kierownik bardzo restrykcyjnie podchodzi do niektórych przepisów (wymagane 155 cm ale na szczęście obie już tyle mają) - no i dla niego koń, który nie jest upasionym hipopotamem nie jest w 100% zimnokrwisty.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 maja 2014 13:37
Dziewczyny czy jest szansa w PL na perszerona?
.
Dziewczyny czy jest szansa w PL na perszerona?


A czemu nie? Nawet niedaleko mnie facet ma całe stado.
takie MY  z dziś  😉 Ines - ardenka, i ja - słowianka 🤣
anyann, piękna prezencja 🙂 takie fajne, optymistyczne zdjęcia.
anyann, Ines piękna. Super grzywę ma 😉 Mogłabyś mi wysłać na priv. jej zdj. od strony zadu i zdj. zadu tak po skosie od tyłu (zdj. na słabizny)? Moja kobyła jest z linii Tuborga (arden szwedzki) i ma ładnie rozłupany zad, ale boczki przychude, co mnie drażni i chciałbym zobaczyć jak to wygląda u was 😉
W niedziele byłam na czempionacie koni PKZ w Świetokrzyskim, odwiedziłam też ogiera Rubisa 144 u Pana Kaczmarskiego i Pani Doroty Adamskiej.
A tu moje źrebice Aria (Azalia/Bruno po Hejp) ma już niecały miesiąc i Karmen (Kostaryka/Ares po Hejp) dziś dokładnie kończy tydzień 😉
Co o nich sądzicie??? 🙂
PauliL One wyglądają jak siostry bliźniaczki i na dodatek w wersji mini ksero Hejpa  😍 - chwal się częściej!
Ja mam kilka pytań co do zapisu źrebaka w księdze stadnej, oraz rasy/pochodzenia ( PKZ, PKZ typ sokólski/sztumski). Nie chcę zaśmiecać wątku, więc jak ktoś wie coś więcej ode mnie (bo ostatnio trochę się w tym pogubiłam) to proszę o wiadomość na priv. Liczę na Waszą pomoc 😉
Trzymam kciuki za wszystkie tegoroczne zimne maluchy 🙂 Cały czas śledzę wątek i czekam na więcej zdj.
A tu moja ciężarówka i prawie roczna Tośka. 🙂
Po to jest ten wątek zeby rozwiewac wszystkie wątpliwości i to przecież zadne zasmiecanie!! Pytaj co cie interesuje, możliwe ze bede znala odpowiedz 😉
1: Tośka, PKZ (Teza-pkz/ Gormit-typ sok.) Dlaczego ma wpisane w paszporcie pkz, a nie pkz typ sokólski? Czy dopiero jak ją (w swoim czasie) dopuszczę do ogiera sokólskiego to da potomstwo sokólskie?
Tak, dopiero jak ją dopuścisz do ogiera sokólskiego to da sokolaka. Ona ma w rodowodzie sokolaka z jednej strony a z drugiej ma sztuma ze zwykłym PKZ-tem dlatego nie jest, musi mieć 3/4 rodowodu sokólskiego 😉
2: Obecnie Taza zaźrebiona jest ogierem Eros pkz typ sztumski i usłyszałam od znajomego że to błąd, bo powinnam ją dopuszczać tylko do ogiera sokólskiego. I teraz pytanie czy to faktycznie błąd? I jakim ogierem powinnam ją zaźrebić?
3: Czy obie mają dobre pochodzenie, czy jest to mieszanka "wybuchowa"? I jeśli jest to mieszanka to, czy można coś zrobić żeby to pochodzenie zmienić na lepsze? Żeby przyszłe źrebaki śmiało mogły iść do dalszej hodowli.
Dobrze że pokryłaś Teze ogierem sztumskim bo ma jednostronnie sztuma w rodowodzie.
Maja w miare dobre pochodzenie. To czym kryć to musisz sobie sama postawić przed soba, ja np. moją sokólaczke kryje Hejpem(ard szw z z. niem) i wychodzi takich źrebak jak Aria. Jeśli chcesz dopłatowe konie mieć to musisz niestety się ograniczać co do sztumów i sokólaków. Osobiście uważam że mieszanka sokolak + ard jest lepsza niż sokolak+sokolak 😉
Jeju ale cudne te źrebole, takie misiaczki 😍 i dumne mamy 🙂 🙂
Nie udzielam się za bardzo, ale cały czas jestem na bieżąco i podglądam zdjęcia i rojbrujące małe na filmikach 💘


Przypominamy się z bardzo grubą grubą (stoi sobie od zimy, zaczynamy coś robić) 🙂

lussi śliczna koniczynka 🙂

to i my dołączymy z ziemniakiem tylko "trochę" innego typu 😀

trawożerca rozrabiaka pozdrawia
Fergus rośnie jak widzę.  🏇  Pozdrawiamy gorąco.  😅
rośnie, ale teraz już bardziej w szerz
nie należy do rodziny gigantów 🙂
dziękujemy i pozdrawiamy również
.
więcej lepszych fot na facebook'owym profilu 🙂

https://www.facebook.com/pages/Milbrook-Fergus/347849548682062?ref=hl
wstawiam, zad ma rozłupany ładnie (na wszystkich moich zdjęciach podogonie je zasłania 😤 ). z bokami tak sobie

Ines to arden belgijski
PauliL dziękuję za rozjaśnienie sprawy :kwiatek:
anyann bardzo dziękuję  🙂
Ewcio2 Ale z niego przystojniak 😉 Moim marzeniem byłaby sesja na takim grubasku  🙂

A ja przedstawiam Wam klacz mojej cioci - Barbarę. Niestety rasa NN  🙁
NessaC ale niesamowicie umaszczona. Wygląda jakby była bardzo stara  😲
NessaC ile ta chudzinka ma lat?
karol870119 Baśka chuda? Pierwsze słysze. Ma 11 lat  😉
NessaC miało być kruszynka, przepraszam  😡
To młodziutka jeszcze 😉
karol870119 Faktycznie do grubych ziemniaków nie należy 😀
RatiNa Wygląda mi trochę na gniadodereszowatą, ale mogę się mylić 🙂
NessaC,  masz zdjęcie z boku? bo mnie osobiście wygląda jednak na chudzinkę, patrząc na dziurę przy kłębie, wystający kręgosłup i dziwnie ukształtowany zad (mocno ścięty tam gdzie powinien być bułowaty). Ale to też taka beznadziejna perspektywa, że lubi przekłamywać 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się