Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Lov   all my life is changin' every day.
22 marca 2009 09:12
Czas letni ustawiany był dzisiejszej nocy, czy za tydzień? Bo zgłupiałam 😁
Czas letni zaczyna sie ostatniej niedzieli marca 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
22 marca 2009 13:02
Dzięki 😉
Potrzebuję jeszcze sprawy informatycznej.. Chciałabym ustalić IP pewnego kompa, z któego idą komentarze na mojego photobloga.. JAk to zrobić? :>
ushia   It's a kind o'magic
22 marca 2009 16:04
moze jur bedzie wiedzial?

nie wiecie kto powiedzial, ze czarna wodza to patent bezuzyteczny, bo nikt kto nie osiagnal umiejetnosci na poziomie mistrza nie powinien jej uzywac, a jak mistrzostwo osiagnal to jej nie potrzebuje?
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
22 marca 2009 16:41
A jak się tworzy skorupka od jajka?
ushia   It's a kind o'magic
22 marca 2009 17:02
poczatkowo jest tylko ta miękka błonka, czyli tzw osłona pergaminowa, jak jajo przewedruje z jajowodu do macicy to otaczane jest  skorupka, z poczciwego weglanu wapnia
a w ogole, to jajo w ciele kury jest okrągłe, dopiero przy znoszeniu sie wydłuża
Dzięki 😉
Potrzebuję jeszcze sprawy informatycznej.. Chciałabym ustalić IP pewnego kompa, z któego idą komentarze na mojego photobloga.. JAk to zrobić? :>

musisz zamówić pakiet photoblog'a  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 marca 2009 18:58
Jeśli są to komentarze naruszające netykietę, napisz do adminów fotobloga.
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
23 marca 2009 13:00
ushia dzięki dręczyło mnie to  :kwiatek:

Jeszcze jedno pytanie. Jakie są formy badania pokrewieństwa czy ustalania ojcostwa w sytuacji gdy ojciec miał dwie żony, ale pierwsza go zdradzała. Jednak "ma" z nią cókę (nie wiadomo czy córka jest jego). Żona1 zdradzała go z panem X. Pan X już nie żyje. Druga żona ma z nim dwójkę dzieci. Ojciec umiera. Trzeba podzielić majątek na 4, ale tak naprawdę, to nie wiadomo, czy córka z pierwszego małżeństwa jest jego. Da się jeszcze to jakoś sprawdzić? I jakie muszą być spełnione warunki?
okwiat Z tego co wiem ojcostwo można ustalać do trzeciego roku życia. Później ew. pełnoletnie dziecko może wnieść o zaprzeczenie ojcostwa - rozumiem, że w tym przypadku nie będzie zainteresowane. Tak już jest, że domniemanym ojcem jest mąż. Podobno 25% dzieci ma "nie swoich" ojców  😉. Jeżeli ojciec dziecko uznał (a jeśli ów mąż nie zaprzeczył i nie wniósł sprawy - to uznał) - to prawnie dziecko jest jego, choćby było ślicznym mulatkiem z dwojga niebieskoookich rodziców 🙂
czy wiecie moze kto śpiewa, jaki i czyj jest utwór w spocie tvn?
Jest taka reklamówka róznych programów np. you can dance, kuba wojewódzki, jakies tam seriale itp.
Lenka - The Show 😉
dzięęęęęęęki  😜
nie ma za co 😉 uwielbiam ta piosenkę 😉

Dzięki 😉
Potrzebuję jeszcze sprawy informatycznej.. Chciałabym ustalić IP pewnego kompa, z któego idą komentarze na mojego photobloga.. JAk to zrobić? :>


Nawiązując do tego pytania - czy jesli mam już to nieszczęsne pro i znam IP to mogę się dowiedzieć czegoś więcej o osobie, która napisała komentarz na fotoblogu?
Była chyba taka strona, gdzie wklejało się IP i wyświetlało się, gdzie znajduje się komputer, pamięta ktoś? 😉
ushia   It's a kind o'magic
23 marca 2009 19:21
mozesz sie dowiedziec kto jest jego dostawca netu
stron do sprawdzania ip jest od groma i troszke - np http://ip.boo.pl/ip.php
wielkie dzięki :kwiatek:
Jak pozbyć się glonów? Poważnie zaatakowały mi akwarium i nie mam pojecia jak to wyplenić bo nawet jak uda mi sie je jakos wyczyścic to za 3 dni znowu zielone  🤔
kup glonojada 😉
Zart?  🙄

Mógłby mi ktoś udzielic poważnej rady? Bo zaraz będę miała plantacje glonów...prawdopodobnie akwarium jets w zbyt nasłonecznionym pokoju ale tak czy siak musze najpierw pozbyć się tego dziadostwa z akwarium. A glonojadów mam dwa ale one są raczej formą ozdoby jak rybki a nie sposobem na wyplenienie glonów...
my_karen   Connemara SeaHorse
24 marca 2009 11:48
Lukasowa ja co prawda juz z 10 lat nie mam akwarium, ale pamietam, ze kupowalam kiedys takie male buteleczki z 10ml środka przeciwko glonom, zapytaj w zoologicznym. Bylo tez cos zwiazane z poziomem azotu - glonow jest iles rodzajow przeciez, czesci da sie pozbyc tylko dodajac do wody jakichs srodkow z np.azotem.

Mi glonojad naprawde pomogl 😉 tylko nie popelnij tego bledu co ja - w ramach walki z glonami kupilam 2 slimaki - szybciutenko mialam tego tyle, ze nie moglam wyplewic zadnymi srodkami.

Przede wszystkim ustaw w bardziej zacienionym miejscu.



my_karen dzieki  :kwiatek: musze leciec w takim razie do zoologicznego...mam nadzieję, że uda się zwalczyć to cholerstwo. Słyszałam tez porady o wyjęciu i wypłukaniu porządnym całego żwirku co o tym sądzicie?
Eh z tym zacienieniem będzie problem...bo mój pokój jest słoneczny a akwarium pod pache do innego pokoju nie wezme  🙄 wiem wiem było sobie nie robic w pokoju akwa ale pół roku stało przy szafie i było ok potem przemeblowałam pokój i... 🤔wirek:
my_karen   Connemara SeaHorse
24 marca 2009 12:06
my_karen dzieki  :kwiatek: musze leciec w takim razie do zoologicznego...mam nadzieję, że uda się zwalczyć to cholerstwo. Słyszałam tez porady o wyjęciu i wypłukaniu porządnym całego żwirku co o tym sądzicie?
Eh z tym zacienieniem będzie problem...bo mój pokój jest słoneczny a akwarium pod pache do innego pokoju nie wezme  🙄 wiem wiem było sobie nie robic w pokoju akwa ale pół roku stało przy szafie i było ok potem przemeblowałam pokój i... 🤔wirek:

Tak, powinnas wszystko dokladnie wyszorowac, kamienie, żwirek na ile to mozliwe, caly sprzet. Jesli zwirek jest porzadnie zagloniony, to chyba lepiej bedzie go wymienic - nieciekawie sie go szoruje 😁 a glony beda sie rozrastac.
Sprobuj znalesc najbardziej zacieniony kat, moze jakis parawanik postaw albo cos - zawsze lepsze niz nic 🙂
Jesli sama zauwazylas, ze jest problem dopiero odkad akwarium jest na sloncu to pewnie wystarzy zacienienie i porzadne wyszorowanie wszystkiego.
Powodzenia  🏇
Zawija rękawy i biore sie do roboty w takim razie, dziękuje za porady :kwiatek:
w moim akwarium /a mam 100litrowe/ sprzątają glonojady glony a jak już jest zbyt dużo jak na ich możliwości to zmieniam wodę... Ale cień jest rzeczywiście ważny, u mnie akwarium stoi w przedpokoju we wnęce i może dlatego nie ma takiego problemu no a glonojadów mam sporo...
glony to niestety w akwa produkt tego, że porządnie zaburzona jest naturalna równowaga. Zazwyczaj zła jest filtracja - za słaba. Oczywiście jakaś część glonów jest naturalna, natomiast zbyt mocne zaglonienie to najczęściej wynik złego naświetlania akwa + zbyt duże zabrudzenie wody pokarmem + odchodami ryb. Niestety walka typu - wyszorować wszystko daje rezultat na chwilę - trzeba ustalić równowagę biologiczną w akwa - odpowiednia ilość obsady do ilości litrów wody + odpowiednia filtracja + odpowiednie naświetlenie. Bez tego problem będzie kwitł aż miło... I niestety, im mniejsze akwa tym większy problem z ustaleniem biologicznej równowagi. I jeszcze jedno - wymiana wody na świeżą to prawie pewne glony od razu praktycznie w wybuchowej formie.
slojma   I was born with a silver spoon!
24 marca 2009 13:48
Przypomnijcie mi jak nazywa się ta oficjalna stona na której można sprwdzić IQ?
co z moimi nudnymi flakami?
Tak sobie myślę: flaki powinny być ostre w smaku, a olej smaki łagodzi - czyli jesz, żujesz - i bez sensu.
To nie reklama więc nie umieszczam tego pytania w muzyce z reklam i filmów
Błagam, powiedzcie mi jak się nazywa ta piosenka  🙂
http://www.maska.pl/
abre   tulibudibu
25 marca 2009 18:16
Touch and Go - Would You Go to Bed With Me
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się