Wystawy, pokazy i inne imprezy hodowlane

vissenna   Turecki niewolnik
10 lipca 2012 18:54
Zakładam temat, bo nic takiego na forum nie znalazłam.

Wybieram się z końmi na wystawę hodowlaną jako prezenter (o czym się dowiedziałam tydzień temu).
Orientuje się ktoś skąd można ściągnąć jakieś przepisy/regulamin obejmujący zasady prezentacji, pielęgnacji i ubioru?
Szukałam po różnych stronach związkowych i oczywiście nic nie ma. Ciekawe w jaki sposób to zachęca "nowych" do zabawy w wystawy...  👿
nowych się nie zachęca, a zniechęca by nie robić sobie konkurencji  😁
Nie ma przepisów dotyczących prezentacji koni na wystawach. W zasadzie oficjalnie to konia prezentuje się na tzw. trójkącie w stępie i kłusie, oraz w stój. I jest okreslone za co przyznaje się punkty (typ, pokrój, ruch, kondycja i pielęgnacja).
Wygląd konia i prezentera to już zbiór niepisanych zasad.
Jest taki watek:
http://re-volta.pl/forum/index.php?topic=1737.0

calisaneri
Co Ty opwoiadasz ?  🤬 🙄
Odświeżam.

W dniach 10-12 maj 2013r.w Poznaniu odbędzie się XXVI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w tym KONI 😅
http://www.kwzh.pl/pl/

Impreza dotyczy różnych zwierząt,aczkolwiek jestem przekonana, iż wiele osób uda się na MTP właśnie ze względu na konie.Jednym z organizatorów jest PZHK.
Wstęp WOLNY.
Serdecznie zapraszam do Poznania! 🙂

Mazia   wolność przede wszystkim
17 kwietnia 2013 08:13
W wiosennym numerze Hodowcy i Jeźdźca są dwa artykuły o prezentacji koni zimno i gorącokrwistych na wystawach. Polecam.
W Bogusławicach, w majówkę szykuje się prawdziwy "maraton" wystawienniczy
1.05 Czempionat hodowlany rasa młp
2.05 Skoki luzem - rasa młp
3.05 Czempionat koni zimnokrwistych
Ktoś się wybiera  🏇 ?
Wystawa koni 25.05.2013 Kaczenice http://www.zhkzl.pl/news37.htm  kto się wybiera ? 
KLIK

Zmieniłam ogromną fotkę na link.
odnośnie wystawy w Poznaniu, może ktoś zorientowany mi powie w który dzień najbardziej opłaca się iść? Planujemy wybrać się w sobotę, bo z tego co jest w programie wydaje się być najciekawiej, ale może ktoś wie jak to w praktyce się odbędzie?
armara- ja będę ja 😉
Anima zależy czego oczekujesz, ja będę ze swoją klaczą, dla mnie najciekawszy jest piątek- płyta i korytarz. W sobotę są pokazy i około 17 nagradzanie wystawców czempionów.  😉
Będzie ktoś w tym roku w Sielinku? 😉
Kto wybiera się do Sielinka ?  😉
Odkopuję!

Ktoś się orientuje co do pokazów koni arabskich? Gdzie i kiedy w tym roku? Odbywają się tylko te duże w Janowie, Michałowie, Białce i Bukszy czy jakieś "mniejsze" też są? Np woj wlkp? 🙂 Chciałabym z moim roczniakiem pojechać 🙂
Wybiera się ktoś do Białki w tym roku? nqa czempionat konia małopolskich. Chciała bym zapytać jak przygotować konia do pokazu,czego go uczyć co ćwiczyć.
jest gdzieś dostępny regulamin, w którym napisane jest że prezenter musi być ubrany na biało? Znalazłam coś takiego http://www.zzhk.pl/atrykoly/33-regulamin-prezentacji-na-wystawach-pokazach-i-przegladach-hodowlanych-oraz-ich-udzialu-w-probach-dzielnosci ale tutaj tej informacji mi brakuje.
montana   małopolskie
24 maja 2014 20:44
Nigdy nie spotkałam się z takim zapisem w regulaminie
no właśnie... a teraz na wystawie największy nacisk kładli na biały strój.
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
25 maja 2014 15:38
Serdecznie zapraszamy na wystawę koni KWPN w Starkowie (lubuskie) :
https://www.facebook.com/events/658539390888348/
Jutro wystawa w Miejskiej Górce (woj. wielkopolskie, powiat Rawicz)
KLIK
http://www.wzhk.pl/aktualnosci-szczegoly-112.html

Kto się wybiera z aparatem?
Ja niestety za późno się dowiedziałam i mam wyjazd a chętnie bym obejrzała choć fotorelację.
 Znowu zdjęcie-gigant
Przeogromne foto, zmniejsz się.
montana   małopolskie
02 lipca 2016 11:41
Nie wiem czy gdzieś jest podobny temat, jak  tak to proszę admina o przeniesienie, lub płaczenie.
W tym temacie będzie można wrzucać linki i zaproszenia na imprezy hodowlane , które odbywają się w Polsce.


    Na wstępie chciałam zaprosić Wszystkich w najbliższą sobotę na  III Championat  Użytkowy Młodzieży Hodowlanej  Jarużyn 2017 po Bydgoszczą.
Impreza zaczyna się o godzinie 09.30 klasą klacze dwuletnich . Zgłoszonych jest 40 koni. Organizatorem  KPZHK w Bydgoszczy. Na stronie tego związku można znaleźć szczegóły o imprezie jak i listę koni . www. kpzhk.pl
Zgłoszonych jest 40 koni, lista startowa poniżej w linku;

[[a]]http://kpzhk.pl/attachments/article/808/lista%20startowa%20-%20Jaru%C5%BCyn2strona.pdf[[a]]

Na  przełomie czerwca i lipca planowana jest Polowa Próba Dzielności klaczy, a 07.10.2017 Przegląd Młodzieży Hodowlanej.
Wszystkie trzy imprezy odbędą się w Stajni Jarużyn pod Bydgoszczą.

   Jednocześnie chciałam przypomnieć , że z KPZHK wywodzą się takie konie sportowe jak Havana Club ( koń w kadrze juniorów Niemiec ), New Orleans ex Narvik( koń zawodniczki kadry seniorów  z Finlandii) , Almera( klacz chodząca na czystko konkursy 140 cm, Mistrzyni Kuj-Pom seniorów, I m. Derby- Galiny 2007) ,Dubai ( Koń zawodnika kadry młodzieżowej Estonii), Tola Z ( uczestniczka konkursów 140), Martini ex Mroczek ( koń olimpijski  w ujeżdżeniu Beaty Stremler), Dilmar( uczestnik zawodów międzynarodowych w skokach pod R.Wójcik -Matelską,   i oczywiście  MTJ Nevados Mistrz Świata Młodych Koni w skokach przez przeszkody Lanaken 2015, i wiele innych biorących udział w zawodach min MPMK w skokach WKKW  i ujeżdżeniu.

Zdjęcie z I Championatu Użytkowego Młodzieży Hodowlanej -Jarużyn 2015


Scaliłam z istniejącym tematem.
titina,
super temat  😉 Wprawdzie na stronie PZHK są podane daty imprez, ale mam nadzieję, że w tym wątku będzie można liczyć również na sprawozdania, zdjęcia czy komentarze dotyczące poszczególnych wydarzeń!  🏇
  Będę w sobotę w Jarużynie, postaram się zrobić trochę zdjęć , może jakieś filmy się uda ( chociaż nie mam jakiegoś super aparatu). Może ktoś będzie robił, to poproszę go o udostępnienie .

PS. Fajnie, jak by temat żył. 😉
titina,
super temat  😉 Wprawdzie na stronie PZHK są podane daty imprez, ale mam nadzieję, że w tym wątku będzie można liczyć również na sprawozdania, zdjęcia czy komentarze dotyczące poszczególnych wydarzeń!  🏇


I już po ....., III Championat Użytkowy Jarużyn 2017 za nami .

Impreza coraz lepiej zorganizowana, fajna stawka koni, niektóre śmiało mogą konkurować z najlepszymi końmi Europy. Warto było by w przyszłości dać ogłoszenia na stronach internetowych, nie tylko w Polsce, by więcej osób mogło się o niej dowiedzieć, i wcześniej zaplanować przyjazd .
  Był wynajęty profesjonalny fotograf , teraz musimy czekać tylko na foto sprawozdanie, podejrzewam ,ze niedługo się pojawi, jak i wyniki.   Oczywiście można jeszcze kilka rzeczy zmienić, by impreza była jeszcze lepsza, i bardziej czytelna, ale KPZHK jest na dobrej drodze. Jedyne, jak dla mnie totalne nieporozumienie, to wrzucenie klas klaczek i ogierów do jednego worka,  co siłą rzeczy faworyzowało ogierki. Zrobienie 2 klas zamiast 4 będzie skutkowało w przyszłości coraz mniejszą liczbą klaczek biorących udział w tej imprezie , a chyba nie o to chodzi ???

  Niestety jest też łyżka dziegciu w tej beczce miodu , a mianowicie  o ile większość koni była przyzwoicie przygotowana i wypielęgnowana, o tyle 3 konie były nie dość, że kiepsko naskakane to do tego kompletnie nie  przygotowane  , z niezaplecionymi grzywami, w słabej kondycji .  Niestety  wszystkie były pokazywane przez tą samą osobę. Warto było by właściciele tych koni zastanowili się nad wyborem osoby przygotowującej, bo nie tylko jest to wyraz braku szacunku dla komisji, ale również ,a właściwie przede wszystkim stawianie swojego konia na starcie na gorszej pozycji w stosunku do reszty.  Szkoda, bo w tej stawce, był jeden bardzo fajny koń po Calderonie z matki po Santiego .
14 maja 2017 Drzonków - XIV REGIONALNA WYSTAWA KONI HODOWLANYCH-PREMIOWANIE ŹREBIĄT RASY ŚLĄSKIEJ.
titina, Jarużyn mistrzem organizacji. 😁 Nasza kobyłka dostała boks obok ogiera. 💃 Listy startowe na ujeżdżeniówki też się dużo wcześniej pojawiają. O ile bardzo lubię Jarużyn, o tyle wkurzają mnie takie niedociągnięcia. 😉
Jedyne, jak dla mnie totalne nieporozumienie, to wrzucenie klas klaczek i ogierów do jednego worka,  co siłą rzeczy faworyzowało ogierki.

A to racja, zawsze były osobno. Nieźle się zdziwiłam w tym roku. Nasza była w dwulatkach 9 (4, gdyby liczyć same klacze 😉). Skakać nie chciała za nic, mimo, że w domu korytarz na luzie. 🙄 Trochę błąd zrobiłyśmy, że jej wcześniej hali nie pokazałyśmy. Liczymy, że za rok będzie lepiej. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się