Ciężko sprzedać, ciężko kupić- Wasze refleksje o handlowaniu końmi

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 kwietnia 2014 09:35
Czy ktoś z forumowiczów zna może tego konia i może mi coś o nim napisać?
http://alegratka.pl/ogloszenie/klacz-7-lat-23947639.html?h=9aa6fadc3d24c553
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 kwietnia 2014 19:14
Pw...
Już nie mam siły... Byli wczoraj kupcy... i jak jeszcze mi z 4 takich przyjedzie to z konia mega szczerego, który odbija się dosłownie z każdej pozycji będzie trup..
Pw...

Czy ja również mogłabym prosić o informacje na temat tego konia?
Dziękuję.
Już nie mam siły... Byli wczoraj kupcy... i jak jeszcze mi z 4 takich przyjedzie to z konia mega szczerego, który odbija się dosłownie z każdej pozycji będzie trup..

o, to jest istotna kwestia!
Ja sie keidyś dowiedziałam, że moja kobyła to jest angielski koń i ma kierownicę z drugiej strony 😵 Bo facet ją scapił za ryj chyba z siłą 50 kilo i dziwił się, że koń nie idzie do przodu-a ona delikatna w pysku była...
Dzisiaj przeglądam ogłoszenia bo  szukam konia dla kogoś i znalazłem coś takiego  😲
http://www.swiatkoni.pl/ads/show,13748,finezja.html

Normalnie ,ten koń krawaty wiąże i usuwa ciąże , papier jak na Polskiego konia Małopolskiego to fruwający Browar, Arcus , Elsing  😲 umie wszystko i kosztuje 7500 zł do negocjacji  😲Nie wiem czy komuś odpadło jedno zero czy dwa zera ,aczkolwiek ,11 l koń chodzący P.N ( z potencjałem na więcej ) kiedy nastąpi to więcej ? w dodatku zdrowy jak koń .  🙄 Dziwne są takie ogłoszenia .  🤔 Takie rzeczy to tylko w Erze / 🤣
Smok10: A sprzedałeś kiedyś konia? Niestety koń może być ładny, zdrowy z dobrym papierem, chodzący w sporcie - obecnie nie ma prawie żadnego zainteresowania. Ludzie, którzy muszą sprzedać muszą również obniżyć ceny.
Przestań bajki opowiadać , nie mieszkamy w dżungli , jak koń jest bardzo dobry to bez problemu sprzedasz go za granice i to za rozsądna kasę . Jest tyle portali internetowych  i tylu handlarzy którzy współpracują z handlarzami z zachodu że dobrego konia sprzedasz szybciutko.  😉 Koni na sprzedaż jest mnóstwo tylko spróbuj kupić coś fajnego , zaraz okaże się że z tysiąca ogłoszeń ciężko będzie znaleźć 2 konie  🙄
A ile koni sprzedałeś?
Za granicę to za jaką cenę?
powiedzmy klacz hanowerska malowana kasztanka po Libero Star 170 cm skoki kl. N? Jaka cena wg Ciebie?
A ile koni sprzedałeś?
Za granicę to za jaką cenę?
powiedzmy klacz hanowerska malowana kasztanka po Libero Star 170 cm skoki kl. N? Jaka cena wg Ciebie?


Podaj cenę na PW jak mnie zainteresuje to się  ktoś szybko odezwie
Czy ktoś zna może jakieś ciekawe, popularne zagraniczne portale ogłoszeniowe ? Niemieckie i holenderskie znam. Może coś zza oceanu 😉 ?
A angielskie ci się przydadzą? Za yardangroomie czasami są fajne oferty sprzedaży koni (z całego świata)

A z angielskich to mam:
http://www.horsemart.co.uk/horses-for-sale.php

http://www.preloved.co.uk/adverts/list/3365/horses-and-ponies.html

http://www.adhorse.co.uk/

No i jest jeszcze mnóstwo stronek sprzedażowych na facebooku
Poszukuję ogiera z rocznika 2010 lub 2009 z perspektywą do hodowli i sportu. Ma być dobrze ruszający się skoczek. Z udziałem ponad 50% xx ( można sprawdzić  w bazie koni)
Wymagania nie duże : prospekt na MPMK 2014 i cena do 15 000 E.
Z ogłoszeń nie ma co oglądać.
Ktokolwiek widział ktokolwiek wie ; .........................
Proszę o info
ikarina
Dziękuję 🙂
fabapi
Koniecznie ogier ? Widziałam ostatnio fajnego wałacha półkrwi, 47% xx. Powiem Ci, że skontaktował się ze mną kupujący spoza PL, z odpowiednio dużym budżetem, z podobnymi wymaganiami i niestety nic ciekawego nie znalazłam. A rozpytywałam wśród znajomych WKKWistów 🙁
armara skoro ma być też do hodowli... 😉
Doczytałam, ale pytam czy hodowla to też taki mus. Po prostu oglądałam niedawno ciekawego konia 😉 U nas niestety trzeba naginać rzeczywistość  😁
Doczytałam, ale pytam czy hodowla to też taki mus. Po prostu oglądałam niedawno ciekawego konia 😉 U nas niestety trzeba naginać rzeczywistość  😁


Mus  i już 😀
Czy ktoś zna może jakieś ciekawe, popularne zagraniczne portale ogłoszeniowe ? Niemieckie i holenderskie znam. Może coś zza oceanu 😉 ?


A mogłabyś coś podsunąć z niemieckich i holenderskich?  :kwiatek:
Największy portal holenderski to www.marktplaats.nl trzeba wejść na dieren en toebehoren potem kliknąć paarden.
Belgia: www.kapaza.be
Niemcy www.e-horses.de
Jeszcze czeski www.bazos.cz
i słowacki www.bazos.sk
No to wybacz fabapi 😉
Dorcysia
A coś branżowego stricte, mniej allegro "stajl" ?
Jest jeszcze www.sporthorses.nl bardziej branżowy 😉 ale marktplaats jest najpopularniejszy i można tam ustrzelić i fajnego konia i dobre siodło.
Warto też zapisać się do różnych grup sprzedażowych na fejsie. Ja sprzedałam Rubina do Niemiec, właśnie przez grupę na facebooku.
a ja teraz szukam miłego konika dla dzieci, żadnego tam wielkiego skoczka ale takiego, co przejdzie jakiś mały konkurs. i jest masakra. kompletnie nie ma nic ciekawego...
Wie ktoś, coś na temat handlarza lub pośrednika w małopolsce? Takiego, który pomoże znaleźć coś fajnego/ ma coś fajnego w przystępnej cenie.
Ogłoszenia przejrzałam i nic ciekawego nie znalazłam.
Z góry dzięki  :kwiatek:
wczoraj na świecie koni znalazłam dużo XO sprzedawanych z Walewic , ceny przyzwoite .
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 maja 2014 15:28
katka, znalezienie bezpiecznego, zdrowego konia z dobrym charakterem to nie lada sztuka. O wiele łatwiej znaleźć sportowego konia, który będzie dla dobrego jeźdźca, niż tuptusia na którym będzie można się uczyć.
no cóż, a ja muszę się pożalić...

czy ktoś wie jaki jest sens, na pytanie "czy koń przechodził jakieś kontuzje?" odpowiadać "nie, na pewno NIE!" (kiedy doskonale się wie, że koń zerwał kiedyś ścięgno) wiedząc, że i tak mamy umówionego weterynarza (i to z górnej półki) na TUV? ręce mi opadają. dobrze, że drugi raz nie pofatygowałam się tam przez pół Polski, tylko pojechał nasz weterynarz, bo bym miała podwójne nerwy.
galopada_   małoPolskie ;)
05 czerwca 2014 08:53
Olson nie wszędzie tak mówią. My informujemy nawet o głupim podbiciu i sami proponujemy zrobienie TUV-u. Wtedy nie ma problemów dla obu stron.
[quote author=galopada_ link=topic=8233.msg2111682#msg2111682 date=1401954807]
Olson nie wszędzie tak mówią. My informujemy nawet o głupim podbiciu i sami proponujemy zrobienie TUV-u. Wtedy nie ma problemów dla obu stron.
[/quote]

super, i tak podejście mi się podoba 🙂 szkoda, że macie tylko małopolaki bo bym się do Was zwróciła 🙂
fabapi wyślę Ci na dniach ciekawego konia.
Jak oceniacie to ogłoszenie:
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/16808?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=3
Poza brakiem filmu, który w tym tygodniu dołączę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się