M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
26 maja 2014 07:57
Zaczynamy w koncu remont domu 😅
Łazienki zaprojektowane, biały montaż i plytki kupione. Cieżko było wybrać plytki, ale w koncu sie udało -trafiliśmy na wymarzone  😍
Ogólny rozkład domu w koncu rozrysowalismy, gdzie co stoi, gdzie szafy, oświetlenie, udało sie nawet zrobic mini pralnie z suszarnia i spiżarnie, choć dom niewielki. Ale to frajda, robić tak wszystko samemu, bez architekta!
Teraz czas na kuchnie. Wiem, jakie fronty, jaki rozkład szafek.
I mam pytanie-od kilku dni nie możemy sie zdecydować na sprzed AGD, zwłaszcza pralkę i zmywarkę. Kusi nas BEKO, dają 5 lat gwarancji, maja fajnie funkcjonalny sprzęt względem ceny. Ale troche sie boimy, bo to turecka firma.
Ktos ma cos Beko, zwłaszcza zmywarkę lub pralkę?
Jakie macie w ogole sprzęty, jak sie sprawują? Co Wam polecano, mówiono w sklepach?
ash   Sukces jest koloru blond....
26 maja 2014 08:15
Diakon'ka ja mam zmywarkę Beko. Używam jej dopiero 5 miesięcy, ale jestem bardzo zadowolona.
Płytę mam Siemens, resztę sprzętu Samsung.
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
26 maja 2014 09:48
Diakon'ka ja mam pralkę Beko od pół roku. Nie mogę się do niej przyczepić. W porównaniu z poprzednią Amicą- jest cichsza, dużo lepiej pierze i odwirowuje, wyświetlacz czasu, kilka programów do wyboru. Jestem zadowolona.
Natomiast mam tez Bekową płytę....koszmar. Wyłącza się w trakcie pracy, świruje, wyskakują błędy, nie reaguje na dotyk....
Diakon'ka a gdzie domek? 😉 W sensie gdzie się znajduje🙂?
My mamy sprzęt Boscha, tylko lodówkę inną. Ale o Beco słyszałam że dobre.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
26 maja 2014 12:41
Muffinka Wawer. Moj maz kupił ten dom 7 lat temu, stał pusty, no ale teraz sytuacja sie zmienila i zamierzamy sie jeszcze w lato wprowadzić🙂 Jaram sie, choć szkoda mi Saskiej Kepy, ktora uwielbiam.

Tak sobie myśle, ze skoro Beko daje 5 lat gwarancji to nie moze to byc szajs, ale ciekawa jestem jak z serwisem, czy chętnie naprawiają.
Bosch to pewniak! Choć teraz wszystko jest robione tak, zeby sie popsuć po gwarancji :/
jeżeli chodzi o pralki to ja bardzo polecam Hotpoint-Ariston.
Mam już pralko-suszarkę chyba od 5 lat i nadal jestem zachwycona 🙂
Diakon'ka my mamy wszystkie kuchenne sprzęty AGD  Beko, tzn. zmywarkę, okap, płytę, piekarnik i mikrofalę. Naprawdę dobra firma, a w porównaniu do Boscha to te kształty fajniejsze, no i wizualnie ładniejsze. Fakt ostatnio serwis miał naprawić mikro, bo jakaś folia się odkleiła ale jednak wymienili nam na nową i nie robili żadnych problemów 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
26 maja 2014 17:06
Naprawdę dobra firma, a w porównaniu do Boscha to te kształty fajniejsze, no i wizualnie ładniejsze.


kwestia gustu 😉

ja mam za to pralke, suszarke i plyte indukcyjna z AEG i jestem super zadowolona. W razie wymian nastepny sprzet tez mam zamiar brac AEG.
W sumie masz rację 🙂
[quote author=Diakon'ka link=topic=7003.msg2103320#msg2103320 date=1401104479]
Muffinka Wawer. Moj maz kupił ten dom 7 lat temu, stał pusty, no ale teraz sytuacja sie zmienila i zamierzamy sie jeszcze w lato wprowadzić🙂 Jaram sie, choć szkoda mi Saskiej Kepy, ktora uwielbiam.
[/quote]

Nie ma co żałować, Wawer lepszy 😀
Dworcika   Fantasmagoria
26 maja 2014 18:05
I teraz wszystko się zaczyna...

Latanie za płytkami, panelami, kranami, drzwiami... a ja chora i mi się nie chce. Bardzo chcę się za to zabrać, ale ani czasowo nie mam jak, ani fizycznie nie mam chęci. Głowa pęka mi trzeci dzień, kicham, smarkam... bleh.

Z jakimi kosztami muszę się liczyć w Sądzie przy wpisach do ksiąg wieczystych?
Dworcika, wybrałaś podłogi?  😎
Dobra ostatecznie. Kupuje dom jednak
Dworcika   Fantasmagoria
26 maja 2014 18:32
Carmen, a gdzie tam... w czarnej d*pie jestem i w sumie cały plan nam się zmienił :P
oto on
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
27 maja 2014 12:02
kot gratulacje, wyglada nieźle. Z tyłu jest jakiś kawałek zieleni? Pokażesz jak wygląda w środku?
kot, domek wygląda bardzo przyzwoicie. Gotowy do wprowadenia?

Słuchajcie, czy da się do kranu (bateria od prysznica), przykręcić wąż ogrodowy?
Czy są takie złącza?

Takie coś powinno załatwić sprawę?
http://www.leroymerlin.pl/szukaj-produkty,fw1680,j4,po.html?q=
http://www.leroymerlin.pl/nawadnianie/weze-zlaczki-zraszacze/zlaczki-do-wezy/szybkozlacze-dy8011la-gardenick,p88222,l1706.html
Zaczyna mnie wkurzać nasz budowlanieć. To chce projekt tego, to tamtego. Nosz kur^&*&! Jeszcze raz mi wspomni o jakimś projekcie, to przysięgam wydrukuję coś i w d^%& mu ten projekt wsadzę! Myślałam, że właśnie zatrudniamy go jako fachowca, powiemy słuchaj: chcemy to to i to, tutaj będzie zmywarka, tu zlew, taki i taki. A on wtedy sam będzie wiedział co i gdzie poprowadzić. Nosz ja pi^%$#. To ja mam mu płacić i jeszcze za rączkę go prowadzić? Ale jestem zła na niego dzisiaj.  👿

Byłam dzisiaj w mieszkaniu po południu i ścianka między sypialnią, a pokojem z kuchnią już prawie stoi. Szkoda tej przestrzeni tylko...  🙁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
27 maja 2014 21:37
kot, fajna chalupka, wielkie gratki  😅

a ja znalazlam lozko idealne, no prawie...bo boje sie ze bedzie za niskie:


planujemy zmiane na wieksze, ale ceny drewnianych lozek przerazaja  🤔
Gienia, moj kuzyn robil baaaardzo podobne na zamowienie u stolarza pare lat temu, z projektu salonowego. W sklepie kosztowalo pare tysiecy, a stolarz wzial 800zl. Moze warto nawet zamowic w Pl i wyslac kurierem? I faktycznie jest niskie a nawet bardzo, wiec jesli lubisz wysokie to lipa 🙂

Sandrita a nie mysleliscie zeby zrobic przeszklenie? W sensie okna i np np podwojne drzwi takie "kamienicowe"?
Takie rozwiazanie bardzo mi sie podoba - uwaga, z Prawa Agaty  😁
[img]http://3.bp.blogspot.com/-T5sjVOzanBU/UIgQ6E7FWcI/AAAAAAAACHM/pJbSLvHw-6A/s640/sala+konf+6.JPG[/img]
Mozna by bylo zaslaniac w razie potrzeby a jak by byly odsloniete to nie gubiloby sie tak tego poczucia przestrzeni.


Co do zmywarek BEKO w zabudowie polecam! Mam kuchnię otwartą na salon i jest taka cichutka  💘 kilka razy ktoś otworzył jak była włączona, bo nie wiedział, że akurat jest  🤣 za to lodówki BEKO nie polecam, głooośna 🙁 czasami aż sobie z nią rozmawiam  😂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
27 maja 2014 22:31
ja mam lodowke Bosch i jest momentami masakrycznie glosna. szczeka, furczy, piszczy  😵
Co do zmywarek BEKO w zabudowie polecam! Mam kuchnię otwartą na salon i jest taka cichutka  💘 kilka razy ktoś otworzył jak była włączona, bo nie wiedział, że akurat jest  🤣 za to lodówki BEKO nie polecam, głooośna 🙁 czasami aż sobie z nią rozmawiam  😂


Też mam lodówkę Beko, jak się czasem rozgada to słyszę ją w sypialni. Jest w miarę nowa, jakieś 3-4 lata. Poza tym mam wrażenie, że nierówno chłodzi (raz woda na ściankach, raz lód).
Diakonka tylko nie lodówka BEKO, znam taką która zepsuła się równo 3 lata od kupna. Weszłam na forum, żeby
poczytać i okazało się, że tego się w ogóle nie opłaca naprawiać. A do tego psuje się na potęgę mniej więcej na początku okresu pogwarancyjnego.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 maja 2014 07:09
co do sprzętu kuchennego to powiem Wam, że u nas Beko się nie sprawdziła - byłam mega nie zadowolona i w efekcie oddałam ją na działkę. W zamian zakupiałm firmy liebherr ( droższa ) ale bez porównania lepsza. Cicha i co najważniejsze nic się nie psuje  😉 a ma 3 lata ... z Beko były wieczne problemy. A
Pralkę natomiast mam gorenje i też jestem z niej mega zadowolona  😉

kot pokaż koniecznie domek w środku ! A kolor elewacji wali po oczach  🤣

sandrita rewelacyjna jest własnie taka ścianka drzwiowa ,co nerechta wstawiła - moi znajomi tak własnie mają u siebie w mieszkaniu gdzie ścianka oddziela ich sypialnie od salonu.
Chyba już trochę po ptokach, bo ścianka u sandrity już stoi...
kot gratulacje!!! Gdzie to? Fajny domek, ma potencjał! Ale zdecydowanie do przemalowania 😀

Co do sprzętów - ja polecam to co mam 😉 płyta Whirlpool, lodówka side by side Samsung, zmywarka Bosch, okap Ciarko. Piekarnik parowy Electrolux czeka na zabudowę, która-  uwaga uwaga - wraz z resztą kuchni ma być montowana właśnie dzisiaj. Nie omieszkam wstawić zdjęć, projektu, który kiedyś wstawiłam, nikt nie skomentował, co oznacza, że się nie podobał :P ale zapewniam Was, że na żywo będzie super 😉
Dzięki dziewczyny!  :kwiatek:

Myśleliśmy o tym, nawet po prostu o drzwiach przesuwnych, dużych. Niestety koszty nas przerosły jeśli chodzi o takie rozwiązanie... 🙁

Dzisiaj już jest lepiej z moim samopoczuciem w sprawie mieszkania, mimo tego że obudziłam się zlana potem, bo zamówiłam prawe zamiast lewych drzwi do sypialni i od 8:30 dzwoniłam i odkręcałam. Mam nadzieję, że uda się jeszcze to zmienić. W dodatku śniło mi się, że weszłam do mieszkania, a tam na podłodze w kuchni położone stare płytki z przedpokoju z wynajmowanego mieszkania, zrobiony jakiś podest z listwami maskującymi (a ma być klejone na płasko, bez listwy, żadnych podestów)... Ale masakra.  😵

My kupiliśmy lodówkę Beko do wynajmowanego mieszkania, bo potrzebowaliśmy niskiej i wąskiej. Mamy ją rok, jest głośna (ale bez przesady), wydaje różne dźwięki, można z nią sobie pogadać ( 😉 ) i narazie zabieramy ją ze sobą dopóki działa. Gdy zostawiliśmy niezamknięte drzwi od zamrażarki, to przez noc masakrycznie pokryła się lodem, ale wyczyściliśmy uszczelki, domknęliśmy i sama się odpowiednio rozmroziła i zredukowała ilość lodu. Do nowego mieszkania docelowo jednak będą sprzęty Samsunga.
Hiacynta, czekam na fotki, na pewno będzie super, jak zresztą całe wasze mieszkanie 🙂

My cały sprzęt mamy Franke i do tego wyciąg Falmec. Żadne niechciane dźwięki się z nich nie wydostają, bardzo polecam.
Nawet nie wiedziałam, że Franke robi sprzęt! No proszę! A o Falmecu też nie słyszałam, mało się widać interesowałam tematem 🙂 Chociaż Ciarko też było moim odkryciem - tylko dlatego, że szukałam wyciągu - rury.
Ah dzięki btw-  zdjęcia wstawię, oczywista 🙂
Dworcika   Fantasmagoria
28 maja 2014 14:13
Więc nadszedł ten dzień - jestem właścicielem mieszkania 🙂
Niestety transza z banku wyjdzie pewnie dopiero po weekendzie i wtedy odbieramy klucze. Ale wybraliśmy panele na podłogi!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się