pensjonaty w okolicach trójmiasta

CIACH! Reklama!

Proszę wrzucic ogłoszenie w dział "Ogłoszenia" oraz przeczytac Regulamin

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
xxagaxx 🙂 tak,dokładnie o tym miejscu.
anai Tak, koło pola golfowego  😉 ja jestem tam codziennie ale w późnych godzinach bo najszybciej o 17/18, rzadko przyjeżdżam wcześniej.
Anabell nie obraź się ale byłam w stajni w Tokarach i nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Konie miały syf w boksach a warunki tam ogólnie są raczej polowe. Z tego co się orientuję to szkółka tam ma dużo jazd a plac to na bank nie jest kwarc.
Jeśli chodzi o stajnie na wypasie z halą, karuzelą i padokami to polecam La Scalle, jeśli ktoś szuka stajni z pastwiskami, z dobrą opieką i porządnym placem to Wyczechowo jest bardzo sympatyczne(jeśli kogoś nie przeraża odległość)
Hanula  😉 Nie obrażę się,na placu nie ma czegoś takiego jak kwarc,ale konie prywatne mają częściej "ogarniane" boksy..więc tego "syfu" praktycznie nie ma.
Troszeczkę nie w tematyce pensjonatów:
Poszukuję kogoś kto na początku przyszłego tygodnia będzie jechał z trójmiasta w okolice Grodziska Mazowieckiego i miałby miejsce dla jednego konia. Chodzi o transport do kliniki dr. Kaczorowskiego.
Jakby co poproszę o kontakt :kwiatek:

troche nie na temat ale czy ktos jest chetny z Pomorza na wizyte dr Blanki Wysockiej?
Nie mogę znaleźć innego Trójmiastowego wątku (zwłazcza na Towarzyskich) a potrzebuję pomocy! Pilnie poszukuje kawalerki w Gdyni/Rumi/Redzie/Wejherowie (i wszystko co ma dobry dojazd do Rumii) na dłuższy okres czasu, jakby się komuś obiło o uszy i byłby w stanie mi pomóc to będę dłużna  :kwiatek: oglądnęłam kilka mieszkań, przeglądnęłam wszystkie oferty, ale musiałam już wracać do Krakowa z pustymi rękami 🙁 zależy mi, żeby to nie była jakaś nora, bo do niektórych mieszkań to aż wstydziłabym się kogoś wpuścić, a jechać będę 600km, żeby je zobaczyć.

Modów po raz drugi proszę o wyrozumiałość, bo od czerwca chyba będę spać na plaży 😉
Kaktus, Masz PW. 🙂
Stoi/stał ktoś z was w Kolibkach? (stajnia za Klif'em) Jak wrażenia?
A Pomerania w Łężycach? Czytałam poprzednie odpowiedzi, ale mało było w nich informacji.(+były trochę nieaktualne(data))
Z góry dziękuję za odpowiedzi.  😉
Ja stałam kiedyś w łężycach i mimo kilku minusów miło wspominam. Nadal mam tam znajomych i ponoć jest lepiej jeśli chodzi o niegdysiejsze niedociągnięcia.
Jakie masz oczekiwania?

tez  kiedys stalam w łężycach i sie wynioslam z powodu tego ze czesto byl problem z sianem i jakis czas konie  dostawaly tylko kiszonke..ze sloma tezciezko bylo.

poza tym taka cena za takie warunki to powinno tam byc mega full wypas,a jak teraz jest to nie wiem..jedno wiem ze na hali jest zawsze tłum ludu..

fajnie tez jest w kopytku niedaleko łężyc - w koleczkowie. Dużo teraz stajni wiec warto pojezdzic, poszukac.

Moon   #kulistyzajebisty
25 maja 2014 06:51
1dodo, na nowych kolibkach, masz moze i nowa stajnie, ladna stajnie, ale nie ma tam zadnego placu na zewnatrz (chyba ze masz zamiar jezdzic tylko do lasu i na malej hali) padok ogrodzony w sumie jest tylko jeden za stajnia zaraz, nie wiem jak jest z grodzeniem sobie trawiastych pastuchem - teraz wlascicielem tam jest miasto, ktore nastawione jest glownie na hipoterapie a nie pensjonat, wiec w okreslonych godzinach hala jest zajeta. Wiem ze stoja tam jakies konie pensjonatowe + funkcjonuje jakas szkolka, ale naprawde przy cenie 1000zlmc, wolalabym dolozyc 200zl i stac juz na hipo.
😉
fajnie tez jest w kopytku niedaleko łężyc - w koleczkowie. Dużo teraz stajni wiec warto pojezdzic, poszukac.
Tak, Kopytko w Koleczkowie bardzo przyzwoite.
1dodo, faktycznie kopytko jest godne polecenia. Jest hala, przyzwoity plac,  czysto w stajni.  Właściciel bezproblemowy i dbający o konie oraz pensjonariuszy.  Dużo padoków i bezpośrednia bliskość wspaniałych lasów.
Dziękuję za odpowiedzi.  :kwiatek:
Swojego kopytnego nie mam (na razie). Zamierzam zacząć szukać po zdaniu BOJ.
Ale wiadomo, jako zapalony koniarz już wypytuję ludzi o pensjonaty, choć wiem, że jeszcze z rok czy dwa sobie poczekam.. 🤔wirek: Cóż poradzić jak od koni myśli nie można oderwać... 😜
Stajnia u Richerta w sulminie górą  😅 😅 😅


A najbliżej którego z trójmiejskich miast się znajduje?
1dodo, najbliżej Gdańska
Ja stałam kiedyś w łężycach i mimo kilku minusów miło wspominam. Nadal mam tam znajomych i ponoć jest lepiej jeśli chodzi o niegdysiejsze niedociągnięcia.
Jakie masz oczekiwania?


Oczekiwania mam w sumie klasyczne:
-bezpieczne (i czyste!) padoki i pastwiska, po których koń mógłby chodzić sobie cały dzień.
-zadbana stajnia. ( z boksami, nie stanowiskami)
-plac do jazdy, fajne tereny(najlepiej las)
-hala(nawet mała) byłaby dużym plusem
-karmienie 3xdziennie
-Kompetentna obsługa, znająca się na koniach
-Jakaś szafka i miejsce w siodlarni na sprzęt
-Brak "pożyczania" rzeczy(i koni) od siebie nawzajem. (słyszałam historię, że właściciel stajni pod nieobecność właściciela brał bez zgody jego konia na jazdę do szkółki.. :rozga🙂
-Właściciele, z którymi można wszystko załatwić, którzy są mili i wyrozumiali. (Nie jestem pełnoletnia i nie chcę, żeby np. jak zgłoszę jakiś problem powiedzieli mi, że jestem za mała i że się nie znam.. :mad🙂
-Cena tak do 1000zł
-Blisko Gdyni(ew. Sopotu, ale nie Gdańska, bo to niestety za daleko. 🙁)
To chyba tyle. Mam nadzieję, że za dużo nie wymagam... 😡
troche zmienie temat ale dotyczy Pomorza 🙂

Uwaga uwaga Własciciele Kaszlakow.

No dobra, ale to samo ogłoszenie w ośmiu wątkach to zdecydowanie przegięcie

Ekipa się organizuje i prosila by informowac kogo sie da bo jadac na Pomorze to pól Polski objedzie!!
CIACH!
Proszę zapoznac się z regulaminem
U nas zdecydowaliśmy się na pensjonat, prócz chowu naturalnego remonty ruszyły i niebawem pojawiają sie cztery nowe boksiki 😉) ale to nie moje pytanie, w zwiazku z tym szukam namiaru na hale namiotowe. To kieruje do Was, może ktoś wie gdzie najlepiej się skierować w naszym trójmieście?  :kwiatek:
klaudiabolusiowa, A co to znaczy "u nas" i co należy rozumieć pod pojęciem "chowu naturalnego"? 🙂


klaudiabolusiowa tez jestem ciekawa co do tego chowu naturalnego 🙂

znacie jakies stajnie przyjazne kaszlakom, gdzie kon moze stac na trocinach, miec moczone siano i inne takie specjalne 'widzi mi sie' by bylo spelniane bez jakichs wiekszych problemow ze strony wlacsiciela stajni?

Wazny warunek to by kon mogl caly dzien wietrzyc zadek na trawie i by bylo gdzie pojezdzic i by to nie bylo gdzie w gdansku a bardziej w druga strone, gdynia, rumia,wejherowo itd..
Julie, w aktualniej stajni w której stoję z siwutem. U nas, bo przyczyniłam się do jej powstania.
Chów naturalny, czyli bez stajenny, 24 h pastwiska a konie do dyspozycji maja dwie wiaty.🙂
trochę obawiałam się zimy, ale niepotrzebnie.
Julie, w aktualniej stajni w której stoję z siwutem. U nas, bo przyczyniłam się do jej powstania.
Chów naturalny, czyli bez stajenny, 24 h pastwiska a konie do dyspozycji maja dwie wiaty.🙂
trochę obawiałam się zimy, ale niepotrzebnie.


A gdzie to dokladnie jest? I jaka jest cena za taki "pensjonat"?
Gdańsk Niegowo, kolo Lipiec i Oruni. Trawa, siana w opór + konie mają normalnie ścielone słomą pod dużą wiatą. Opieka 24 h, właściciel na miejscu z którym można się dogadać i otwarty na propozycje, mamy tez plac do jazdy.Cena z tego co się orientuje to 500 zl. Także takie warunki, mój 30 letni dziadziuś zadowolony, z resztą ten młodszy też . Jeśli chłopaki są zadowoleni to ja tym bardziej.
klaudiabolusiowa, Ale one są luzem, wszystkie razem, pod tą wiatą/wiatami? Czy każdy koń ma swój boks? Nie do końca ogarniam jak to wygląda i czy przyszli mieszkańcy tych 4 nowopowstałych boksów będą razem z tym luzem puszczani...? 🙂 Na czym polega "opieka" 24/h?
30-letni dziadziuś, to Zefir? Pozdrów go. 😉
Julie, mamy piątkę maluchów (dwa koniki polskie, Zefir, siwut i jeden arabek) bez problemu się mieszczą w wiatach, chodzą w jednej grupie, luzem na pastwisku. A boksy będą przystosowane dla pensjonariuszy i ci będą wypuszczani od rana do wieczora na pastwisko ze wszystkimi. 'Nasi' pozostają na dworze i tak, bez względu na nowe boksy.

Zefira pozdrowię, ma się świetnie jakby mu przynajmniej 15 lat odjęło. W stadzie nie ma problemów, zawsze dostęp do jedzenia i reszta chłopaków się nad nim nie pastwi, jak to w poprzednich warunkach miał.
Siema, szukam stajni na ten weekend na teren po plaży. Okolice Gdyni, ewentualnie Gdańska.

Jeśli macie też namiary na stajnie, gdzie są prowadzone jazdy rekreacyjne, na wysokim poziomie, gdzie można mieć dobry start, to też będę wdzięczna za namiary :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się