Perfekcyjny makijaż

Pauli, dobre recenzje ma Dax Cashmere. Mam, ale wypróbuję dopiero przy robieniu sobie próbnego ślubnego makijażu, bo baza z jednak zatyka (bo jak inaczej wygładzić), więc nie nadaje się na co dzień...
Ja się średnio dogaduję z bazami- te silikonowe ze mnie spływają, mimo, że nie mam bardzo tłuste cery. Ewentualnie podkład z nich spływa. Na początku efekt jest super- cera gładka, bez nierówności, ale potem dzieją się z nią dziwne rzeczy 🙁. Bez względu na bazę. Oczywiście każda baza jest mniej, lub bardziej sylikonowa, ale te, które mają inną konsystencję niż typowy sylikonowy żel wypadały trochę lepiej.
Podobno fajną bazę w niskiej cenie ma Dax Cashmere i Avon w postaci bezbarwnego podkładu. Ja ostatnio kupiłam nawilżającą bazę z The Body Shop i jestem bardzo zaskoczona, bo mam lekką awersję do tego sklepu i ich produktów. Tylko, czy jest efekt wow? Czy jest na tyle trwalej (po to stosuję bazę), by ją kupić ponownie? Jako baza pod codzienny makijaż świetnie sprawdza mi się krem żel z Vichy, ale pod względem pielęgnacyjnym mnie nie zadowala, wręcz zdarza mu się szczypać 🙁. Kusi mnie MAC, ale obawiam się, że kupię ten nie tani produkt i będzie jak zawsze.
totalnie nie znam się na cieniach, bo nie używam za bardzo, więc proszę was o pomoc  :kwiatek:

Inglot czy Sleek? chce kupić mamie paletkę na urodziny i nie wiem czy zdecydować się na paletkę Sleek'a gdzie na pewno nie wszystkie kolory odpowiadały by mamie, czy może Inglota i samemu wybrać cienie do kasetki.
Czy ktoś ma porównanie cieni obu firm? Duża różnica jest w jakości? Bo na tym przede wszystkim mi zależy  :kwiatek:
różnica mała, na korzyść Inglota. Lepiej kupić mniej, ale takich które będzie używać.
ovca   Per aspera donikąd
26 maja 2014 22:28
Sigma jak dla mnie jakość jest porównywalna, plus dla inglota za możliwość dobrania kolorów- w moich sleekach zazwyczaj 2-3 kolory się już kończą, a niektóre są nieruszone...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 maja 2014 22:29
według mnie lepiej w porównaniu do Inglota wypada Maybelline. M. wytrzymują cały dzień bez zbierania się w załamaniu powieki, I.- pół 😉
madmaddie, maybelline też nie mogę wybrać sobie kolorów😉
Scottie   Cicha obserwatorka
27 maja 2014 06:43
ashtray, jeśli chcesz dobry i tani puder transparentny (np. do zagruntowania korektora), to polecam sypki MySecret (do dostania w Drogerii Natura, ok. 14 zł), natomiast jeśli chodzi o delikatnie barwiący, to BenNye- cena wyższa, w zależności od wielkości opakowania- od 40 do 100 zł.

Pauli, ja mam bazę z Avonu- Avon Magix (podkład bezbarwny) i jest spoko (ok. 30 zł na allegro), ale pomimo nałożenia jej- czasem korektor potrafi wejść w pory. Za to matuje, zmniejsza optycznie pory, przedłuża trwałość makijażu, ale niesety- czasem potrafi się wałkować.
Używam też Benefitu The POREfessional i jest super 🙂 I trzymam go na specjalne okazje, dlatego nie pamiętam, czy podkład nałożony na niego- wchodzi w pory (ale chyba nie). Kupiłam próbkę na allegro, malutką, za ok. 30 zł.
Obie bazy są mało silikonowe- w porównaniu np. do bazy DAX Cashmere czy jakiejś takiej- i nie zapychają porów.

Sigma, dla mnie Inglot i Sleek mają porównywalną jakość, ale jeśli nie wszystkie kolory odpowiadałyby mamie- to kup paletę inglota.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
27 maja 2014 09:06
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
Będę szukać czegoś odpowiedniego dla siebie. Pozostaje chyba metoda prób i błędów, bo każdy przecież ma inną cerę 😉

Sigma
Jeśli kolory mają w 100% odpowiadać mamie, to tylko Inglot. Poza tym, mnie się dużo wygodniej korzysta z paletki Inglota, Sleek jest jakiś taki nieporęczny.
a cienie Sleeka właśnie przeżyły mega, mega ulewę. i to ten cień, który zawsze mi szybko znika  😲 podkład popłynął, po różu ani śladu, tusz się rozmazał a ten dalej na powiekach  🤔 coraz bardziej lubię tę paletkę 😁
Pauli, dobre recenzje ma Dax Cashmere. Mam, ale wypróbuję dopiero przy robieniu sobie próbnego ślubnego makijażu, bo baza z jednak zatyka (bo jak inaczej wygładzić), więc nie nadaje się na co dzień...


O miałam!! Była super.
Sigma, ja też, z powodów wcześniej opisanych zdecydowałabym się na Inglota.
Dziękuję wam bardzo  :kwiatek:
już kupiłam kasetkę Inglota i 4 cienie 😉 mama mówi, że jej się podobają, ale kto ją tam wie  😉 a sobie po wypłacie fundnę  Sleek'a Au Naturel, bo taniej mi to wyjdzie 🙂
znowu mnie zabijecie 😁, ale Annabelle Minerals daje 10% rabatu z okazji dnia dziecka 😉


REGULAMIN PROMOCJI
Promocja trwa do godziny 23:59, dnia 01.06.2014 roku i obejmuje cały asortyment sklepu z wyłączeniem zestawów. Każdy klient może wykorzystać kod rabatowy tylko raz.

Aby zrealizować zniżkę, kod DZIENDZIECKA
należy wpisać w kroku "Podsumowanie zamówienia" w polu "Bony rabatowe."
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
28 maja 2014 12:47
calore
Łowczyni promocji 😁
nie, newslettery 😁
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
28 maja 2014 13:07
Jak zwał tak zwał, a Ty chodzisz i ludzi do złego namawiasz  🤬
oj bo jak sama nie mogę kupić, to chociaż pocieszę się waszymi zakupami  😁 😀iabeł:
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 maja 2014 14:51
Jeśli się nie mylę, to w Burżuju jest -20% na kosmetyki do oczu, do końca miesiąca. Gdzieś mi w TV reklama mignęła. Na FB też jest takie info, ale bez daty.
Jest jakiś tusz do rzęs, który ma szczoteczkę podobną do tej z  Oriflame- Beauty  Revelation?
Grashka ma taką.
lotka13, a Max Factor 2000 Calorie? Używam i jestem bardzo zadowolona. Zdecydowanie mój nr jeden 🙂
Carmen, zdecydowanie niepodobna. MF ma zwykłą, standardową szczoteczkę. Ori i Grashka cieniutką i zwężającą się z obu stron.
Porównaj:
[url=https://www.google.pl/search?q=grashka+tusz&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=jzuPU9zNDIzN7AbOg4DIAw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=709#imgdii=_
https://www.google.pl/search?q=Oriflame-+Beauty+Revelation&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=xTuPU-ayH-yB7Qa0x4CgAw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=709#imgdii=_]klik[/url]

Proszę tagować linki!
robakt   Liczy się jutro.
04 czerwca 2014 16:42
Dostanę jutro w łapki moją nową paletkę Sleek Au Naturel  💃
Maskarę z oriflame miałam. Była ok, bez szału, ale mój nr jeden to żółty z lovely i złoty eveline
dziewczyny, moze to bedzie pytanie na poziomie przedszkola, ale... czym malujecie brwi? kredka, cieniem, czyms specjalnym? jakiego pedzelka uzywacie?
Ja zawsze podkreslam kredka ale na wszystkich filmikach, tutorialach itd widze, ze brwi maluja pedzelkiem. I wyglada to 100 razy bardziej naturalnie, niz moja kredka, mimo, ze maluje bardzo delikatnym naciskiem i zaokraglona kredka.
Bedze wdzieczna za porade 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 czerwca 2014 09:49
wendetta, ja używałam cienia i sephorowskiego pędzla nr 22 . Ten podwójny (skośna końcówka) lubię do nadania kształtu.
Teraz przerzuciłam się na hennę i brwi tylko przeczesuję grzebykiem

ash   Sukces jest koloru blond....
05 czerwca 2014 10:16
wendetta, mój makijaż permanentny brwi nadaje się już do korekty, ale nie mogę się zebrać.
Maluję brwi cieniem do powiek (taki stłumiony grafitem brąz) i pędzelkiem skośnym.
Scottie   Cicha obserwatorka
05 czerwca 2014 10:32
wendetta, to spróbuj naostrzyć kredkę, bo wtedy będziesz mogła rysować coś na kształt włosków. Okrągłe zakończenie daje miękki i rozmyty efekt.

Na co dzień maluję brwi kredką Avon Perfect Eyebrow Pencil w kolorze Blonde- idealna dla blondynek i szatynek 🙂 Taka ze spiralką na drugim końcu. Ma idealną konsystencję- nie jest zbyt miękka i żelowa, nie ściera się w ciągu dnia. No ideał 🙂 Nawet Katosu ją kiedyś polecała (i twierdziła, że jest lepsza od kredki z Catrice).

Natomiast na większe wyjścia- przy mocniejszym makijażu, używam MUFE Aqua Brow w kolorze 25 Ash i nakładam go skośnym pędzlem z Sephory- nr 15 🙂
Szukam kredki do brwi, w kolorze brązowo-szarym. Z przewagą szarego. Mam taką z Inglota, ale ostrzenie jej to koszmar - jest zrobiona z jakiś wiórków drewnianych, wiecznie się szarpie, łamie itp.
Natomiast kolor jest idealny - właśnie taki mocno ocieplony szary, z dodatkiem brązu. Fajnie pasuje do rudych włosów i wygląda bardzo naturalnie. Ktoś widział podobnego coś z innej firmy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się