Kącik WEGE :-)

Demon Moj maz dostal wczoraj wyniki badan krwi, ktore robili mu w pracy i lekarka prawie padla trupem, ze 30-latek po pierwsze moze nie miec zadnych dolegliwosci zdrowotnych, poza tym miec wyniki, jak mlody bog  😉

Co to sie porobilo, ze stan bycia w zdrowiu jest dziwny i od kazdego oczekuje sie mniejszych lub wiekszych chorob 🙄

Musze sie wam przyznac, ze odkad sie ochlodzilo (to juz 4 dni) troche mi entuzjazm do raw foodowania przeszedl. Obiady jem w formie 1.danie- szklana soku ze wszystkiego, co mi sie nawinie, na drugie danie jem ciagle to spaghetti z cukini, bo mnie powalilo na kolana 😡  😍 Na sniadanie tez micha surowizn. Problem pojawia sie z kolacja, bo odpuscilam i gotuje jakis ryz, czy kasze z czyms tam. W tej konfiguracji czuje sie happy i najedzona chodze po dziurki w nosie  😉

W piatek mialam smieszna historie z kolezankami ze studiow, ktore na moje orzechy z zurawina jedzone na przerwie (one sie zapychaly zapakowanym ciastem z lidla 😉) ) powiedzialy mi, ze umarlyby jedzac takie rzeczy  😂 Ja bym teraz umarla jedzac to, co one. I tu wracam do poczatku wypowiedzi, w ktorej stwierdzilam, ze dziwie sie, iz stan zdrowia nie jest spolecznie wrecz porzadany- takie mam wrazenie przynajmniej.
U mnie ostatnio wyniki też były w miarę ok, tzn. żelazo super, hemoglobina itp. też, ale limfocyty obniżone. Muszę to przy okazji skonsultować z lekarzem. Biorę leki na alergię i gdzieś wyczytałam, że mogą mi obniżać poziom limfo. Czuję się generalnie dobrze. Jakie badania robicie oprócz morfologii?
Zrobiłam dzisiaj krem z kukurydzy z mlekiem kokosowym, jakie to jest sycące, szok!

Pierwszy raz jadłam dzisiaj hummus, szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowana- nie za bardzo mi smakuje, ma dziwny posmak. To jest taki kupiony, firma house of orient bodajże. Może ktoś miał okazję porównać hummusy różnych firm? Każdy tak smakuje, czy zależnie od firmy?
U mnie ostatnio wyniki też były w miarę ok, tzn. żelazo super, hemoglobina itp. też, ale limfocyty obniżone. Muszę to przy okazji skonsultować z lekarzem. Biorę leki na alergię i gdzieś wyczytałam, że mogą mi obniżać poziom limfo. Czuję się generalnie dobrze. Jakie badania robicie oprócz morfologii?

ja robilam cukier, cholesterol (dobry i zly), jakies oznaczenia watrobowe, ktorych nazw nie pamietam, TSH, T3, T4.

Pandaruska, a no, niestety masz racje.... Spoleczesntwo pozada chorób, zeby mozna bylo na cos ponarzekac, na cos sie leczyc, o czyms rozmawiac, na cos zrzucac wine na cale zlo 😉 Jakos tak nudno i bez emocji jak sie jest zdrowym, co?
Chora sytuacja, ale taki matrix, no 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
28 maja 2014 15:13
Kampari to jest zależne od firmy! Najlepsze są domowe, a nie kupne 🙂
Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale w Warszawie pyszny hummus jest w Mezze i Hummusbar
Pandurska,  Nie wiem, czy to u Ciebie działa podobnie, ale ja bym chyba celowała w ciepłe rano, a wieczorem chłodniejsze. Bo to poranne ciepłe idzie "do środka", ogrzewa organizm, a wieczorne idzie "na wierzch" - i na przykład nie przegrzewa skóry.

Kampari, mi tam gotowe hummusy z reguły w ogóle nie smakują... A własne, lub w sprawdzonym miejscu - i owszem. Spróbuj zrobić sama, zanim definitywnie skreślisz.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
28 maja 2014 16:43
Robiłam podstawową morfologie sobie i dzieciakom. Powiem, że się nawet zdziwiłam, że przy moim bardzo, bardzo ograniczonym wegan i karmieniu młodego mam wszystkie wyniki w normie.
Dzieci też w normie.


demon a w ciąży?
ja do ciąży wyniki super, teraz mam niedokrwistość, co przy bliźniaczej ciąży nie dziwi, bardzo niski poziom hematokrytu.
będę suplementować żelazo

Kampari kupne hummusy są niezbyt dobre... najlepiej zrobić samemu, tu mój ulubiony przepis:
http://www.jadlonomia.com/2012/11/hummus-idealny.html
widziałyście co jadlonomia dostała w sheratonie 🙂 ?
ciekawe czy śmietana i beza są wegan 🙂
podobno zamieniła na śmietanę ryżową

trochę przerost formy nad treścią, ale i tak 😜
Szczerze mowiac mi bardziej smakuje hummus kupny, ale rzeczywiscie w Polsce ani jeden mi nie smakowal. Najsmieszniejsze jest to, ze (w Irl) najlepszy byl najzwyklejszy Tescowy, ktory kosztowal jakies smieszne 1,30e za chyba 300g i byl MEGA. Pozniej byl tez do dostania w Aldim, tez bardzo dobry. Brakuje mi tutaj takich rzeczy, ktore sa na porzadku dziennym za granica a u nas graniczy z cudem zeby kupic...
Robiony tez co chwile wychodzi mi rozny, nie taki dobry jak moj tescowy...  🙄  🤣

wkurza mnie tez moj mixer i juz mam z mezem obgadane, ze kupujemy Thermomix  😜 Bede szaleeeeeeeeeec!!! 😀

Diakonka uzupelniaj, to normalne ze w ciazy ma sie wieksze potrzeby, rob sobie soki 🙂

hehe, ja troche nie kleje takiej estetyki na talerzu - glodowe porcje byle wygladalo 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
28 maja 2014 20:42
a propos suplementów diety z żelazem - ciśnienie mi ostatnio skoczyło przez Olimp Labs.

W radio kilkakrotnie natknęłam się na reklamę ich Chela Ferr - suplement żelaza dla wegetarian. Weszłam na stronę, w opisie produktu również wzmianka, że to produkt odpowiedni dla wegetarian. http://www.olimp-labs.com/11,13,128/Produkty/CHELA-FERR-MED.html
i teraz clue: kapsułki zawierają żelatynę  😵

Gratuluje specom od reklamy i opisów produktów. Zastanawiam się czy nie wystosować do nich maila, że wprowadzają konsumentów w błąd.
Edytka, Teodora, Diakon'ka, dzięki! W takim razie coś sama wykombinuję z tym hummusem, może faktycznie nie warto kupować :kwiatek:
Edytka napisz, napisz. Albo napiszmy. Im więcej ludzi nadeptuje na odcisk producentom tym większa szansa na wytrzebienie marketingowej dziczy w tym kraju. wiem co mówię bo pracuję w branży reklamowej.

Przepraszam, że się nie odzywałam (podczytywałam z telefonu) ale u mnie te pare minut z dostępem do kompa to jet luksus nie zawsze mi dany.
Ktoś pytał (pare stron temu) czy jaglane ptasie mleczko to z wody tej co zostaje z jaglanki po niepoprawnym ugotowaniu (nadmiar wody, kasza całej nie wypiła)- tak, ta woda się ścina i ma potem konsysencję stałą.

Kolejna wtopa  z kasza jaglaną zakończona sukcesem to rozgotowanie jej w za dużej ilości wody i zostawienie tego... a potem pokrojenie w kostki, obtoczenie w mące kukurydzianej i na patelnię.
Mi tam nigdy kotlety z jaglanki nie chcialy się lepić ani z dodanym jajkiem ani w wersji vegan, czyli bez. A taka rozgotowana jaglanka, która stężeje obsmażona w panierce z kukurydzianki- boska.
Kiedys kupilam te tabletki bez w sumie zastanowienia, ale czytalam ulotke i bylo napisane ze jest wersja tych tabletek dla wegetarian bez otoczki zelatynowej.

edit. Sprawdzilam strone, jest napisane, ze dla wegetarian jest bez kapsulki! 🙂

Co to sie porobilo, ze stan bycia w zdrowiu jest dziwny i od kazdego oczekuje sie mniejszych lub wiekszych chorob 🙄


Moja teściowa- pediatra ciągle szuka czegoś u moich dzieci  😉. I ciągle powinnam im robić badania bo to nie jest normalne, żeby dzieci mięsa nie jadły. Zła ze mnie matka  😁, nie pozwalam im mleka pić, jeść bananów i mandarynek, a to przecież takie zdrowe.
Aaaaaaa no dzieci nie szczepie. To już jest w ogóle tragedia  😂.

Diakon'ka ja w ciąży miałam wszystkie wyniki bardzo dobre. Teraz mam bardzo ubogą dietę bo małego sypie po rożnych rzeczach i myślałam, że to jakoś tam wpłynie na wyniki. A tu nic .
Czyli jednak można się żywić energią kosmiczna  😂.
Bananow i mandarynek nie dajesz przez "niezgodnosc klimatu" czy z jakichs innych wzgledow? Zaciekawilas mnie 🙂
mnie również 🙂 jeśli możesz, napisz dlaczego.

energia kosmiczna dobra rzecz, Demonie 😉
nerechta ja im wielu rzeczy nie daje  😁.
Banany są beee bo zaśluzowują organizm, a mandarynki mają chora ilość w sobie chemii ( mój  znajomy zajmował sie sprowadzaniem owoców cytrusowych do Polski  😉)

Ależ ja to wiem Wendetto  😉
a ja się zajadam ostatnio awokado- naprawdę, codziennie przynajmniej do dwóch posiłków dodaję. I uwielbiam! Czy to rzeczywiście takie "pożywienie idealne"?

Demon, no to wirtualna "piątka"! 😁
swoją drogą nie miałam pojęcia o tym, że banany zaśluzowują organizm... nawet w niedużych ilościach są be?
wendetta Oj zdecydowanie nawet w  nieduzych ilosciach nie sa zbyt ok. Ja mialam przez dlugi czas bana na banany ze wzgledu na to, ze sprzyjaja odkladaniu sie szczawianow w stawach, ale teraz juz problemu sie pozyblam i zjadam banany w ilosciach rozsadnych 😀

Teodora Absolutnie rozumiem twoj punkt, bo tez sie nad tym zastanawialam i testowalam, ALE taka zmiana "chciejstw" przyszla mi naturalnie i samodzielnie. Potem wyczytalam w roznej madrej lieraturze nt. raw (w teorii 80% raw 20% cooked), ze oni tez zalecaja jedzenie gotowanego wieczorem (u mnie to godz 17-18, potem juz nic, albo kilka orzechow) ! Narazie jest git, organizm sie czysci, tak jak chcialam.

Diakon'ka Juz to gdzies pisalam, ale moja mama ze sklonnoscia do anemii podijala sobie zelazo w obu ciazach wlasnie sokami: burak- seler-marchewka. Codziennie pol szklanki i wyniki miala super. No i sok z pokrzywy (mozna kupic juz gotowy) jest rewelacyjny. Ja od tygodnia wyciskam sama, zeby sobie podniesc zelazo i jest mega roznica (w samopoczuciu rzecz jasna). Moze ci to jakos pomoze? Kazdy organizm jest inny, a w Twoim "potrojnym" stanie to juz w ogole  😉

nerechta Woow, termomix!! Dla mnie to nadal czarna magia, jak to ustrojstwo obsluzyc i troche to takie wynajdywanie kola na nowo moim zdaniem, ale widzialam tez ile ma roznych funkcji i kurcze..moze jednak warto wynalezc to kolo na nowo  😉 Pomyslec, ze kiedys wystarczylo palenisko i  zawieszony nad nim gar 😀
Pandursko, Teodoro (plus ktoś inny jeśli ma takową wiedzę) - czy medycyna chińska lub jakieś podejrzane teorie 😉 zw z energią itp wyjaśniają przyczyny dla których jest się tzw meteopatą? Może być na pw :kwiatek: .
o, tez nie wiedzialam tego o bananach! Dobrze ze nie lubie owocow 😀

Pandurska, obsluga tego ustrojstwa to troche czarna magia ale dla pysznych zupek (ktore mozna robic raw, bo nastawia sie temperature do ktorej ma podgrzac!), sorbetow i past, a potem papek dla Ordynariusza (tak wstepnie nazywamy naszego niepowstalego jeszcze syna  😁 ) warto 😀 Tylko ta cena, nie moge przebolec  🤣
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 maja 2014 09:51
Kiedys kupilam te tabletki bez w sumie zastanowienia, ale czytalam ulotke i bylo napisane ze jest wersja tych tabletek dla wegetarian bez otoczki zelatynowej.

edit. Sprawdzilam strone, jest napisane, ze dla wegetarian jest bez kapsulki! 🙂

Ner, rzeczywiście na stronie mają 4 produkty z żelazem, z czego jeden jest bez żelatyny. Ja się lekko podirytowałam, bo w reklamie polecają produkt z żelatyną dla wegeludków 😉

Uzależniłam się od Mezze, ich falafele i hummus mogłabym jeść na śniadanie, obiad i kolację, 7 dni w tygodniu  😵  🤣 Moja mama podobnie, chyba bywa tam nawet częściej niż ja  🤣
Nie nie, na stronie faktycznie tak jest, ale w rzeczywistosci wszystkie te preparaty sa w wersji bez kapsulki, tylko trzeba w aptece powiedziec.
ovca   Per aspera donikąd
29 maja 2014 12:28
Trochę poszalałam z zamówieniem i odebrałam dziś mleko owsiane i migdałowo-kokosowe, hummus z czarnuszką i wędzoną papryką, ajwar, chleb bez mąki, serek migdałowy i wegański parmezan  😁
jak miło dostawać czasem wypłaty pod koniec miesiąca  😁
ovca ten hummus brzmi mmmm!! Skad tylko wziac ta wedzona papryke?? Fajne zakupy mozna sobie u was zamowic. U mnie tylko wybor przetworzonych gotowcow jest ogromny 🙄

Co do ajwaru, to zwracam honor tym, ktorzy za nim za bardzo nie przepadaja, bo po pierwszym sloiku, ktory byl wooow, kupilam taki z innej firmy i juz nie jest taki mniam. Jest ok, ale bez szalu.

Jejku, jak dobrze, ze u nas swieto. Chalupe mozna ogarnac ! Maz wlasnie cisnie sok z arbuza i pomaranczy  😍 Poniewaz mi jeczal, ze chce zjesc cos normalnego (czyt. gotowanego 😉 ), robimy lasagne dwukolorowa (szpinak + nerkowcowy beszamel i pomidory,dynia, zolta papryka i cebula+ nerkowcowy beszamel).
ovca,a ja migdałowo-kokosowo-owsiane robiłam niedawno, wyszło super 😉 Hummus też raz zrobiłam, ale chyba coś poszło nie tak (za dużo sezamu?), bo smacznym go nazwać raczej nie można było. Ewentualnie - ciekawym w smaku :P
Kupiłam też kiedyś mleko owsiane i normalnie w świecie mi nie smakowało. Dla mnie ma zbyt wyrazisty smak, wolę łagodniejsze surowce albo ewentualnie mieszankę jw.
Dziewczyny, jak odcedzacie takie własnoręcznie robione mleko? Ja odcedzałam przez kuchenną ścierkę, ale moim zdaniem za dużo z tym babrania. Jest jakaś magiczna maszynka do wyciskania mleka?

Pandurska, wędzoną paprykę chyba można dostać w marketach, u mnie w domu jest więc chyba nie ma większych problemów z dostaniem jej.
ovca   Per aspera donikąd
29 maja 2014 12:40
ovca ten hummus brzmi mmmm!! Skad tylko wziac ta wedzona papryke?? Fajne zakupy mozna sobie u was zamowic. U mnie tylko wybor


wędzoną paprykę można kupić w marks&spencer na spożywczym 🙂
jest rewelacyjna do wszelkich zup, kremów i sosów pomidorowych. I daje trochę posmak wędzonki- dla tych którzy tęsknią za takimi smakami.
Czy cukinię mogę tak po prostu podsmażyć na oliwie z oliwek?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się