COPD


Dzieki!
Super, takich lekarzy bardzo cenie tylko by ktos chetny sie znalazl bo cena za dojazd mnie  powalila! :/
Grace no właśnie, miałam troche obawy robiąc samemu secrete DIY bo nie wszystkie zioła znalazlam a zamiast tego chciałam coś dodać, więc zrobiłam kolejkę w sklepie na kilometr bo z panem zielarzem sprawdzaliśmy co jak działa w książce  🤣
Iza wątpię żeby to działało, nie wiem jak mocne stężenie by musiało być a dwa, że to się będzie rozpylało na całą stajnie😉 . Poza tym ja bym nie inhalowała non stop, wydaje mi się że po jakimś czasie organizm przestanie reagować na to i koń się uzależni.
Akurat od inhalacji sama para wodna czy olejkiem eterycznym sie nie uzalezni, ale ogolnie pomysl z czapy,  bo raz ze bardzo trudny do zrealizowania, a dwa ze zaklada wprowadzenie do stajni sporych ilosci cieplej pary wodnej = grzybki sie uciesza, ale inni uzytkownicy stajni juz niekoniecznie 😁

Juz lepiej zasiedlic sciolke w boksie EMami i powiesic ziolowa lizawke.

czy spotkaliscie sie u koni z problemami oddechowymi z bardzo szeroko 'otwartymi , mocno 'pracujacymi' chrapami i to dopiero na poczatku np. lonży?

Znacie jakies leki, preparaty etc zmniejszajace to?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 maja 2014 11:36
Maz18- Spotkałam się. Koń emeryt w wieku 20+ z dychawicą (?)- obecnie tylko jedno płuco pracuje.  Wiem, że weterynarz robił wiosną jakieś zastrzyki, ale nie wiem jakim lekiem.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
23 maja 2014 11:48
Maz18, policz, ile ma oddechów na minutę.
Znajomy copdowiec stojąc w bezruchu zipał ponad 35 razy na minutę,
natychmiast medycynę otrzymał i się poprawiło.
Ale konie z rozedmą raczej się nie poprawią 🙁 a taka pogoda jest dla nich cholernie męcząca.

nie ma mega szybkiego oddechu, bo prawie  w normie i jak biega to tylko wlasnie ma takie rozszerzone i fakt jak pogoda taka sie zrobila to znacznie sie zwiekszyly bo jak chlodno bylo to tego nie zauwazylam, poza tym tez kondycja jej spadla i spasla sie na tej trawie ;p

mam nadzieje ze ktos bedzie chcial by dr Blanka Wysocka przyjechala nas Pomorze  bo na prawde..spec to spec i kupe kupe  kasy mozna zaoszczedzic bo ja poprzez takie leczenie a to na przeziebienie itd itp (bo wet ktory byl przy okazji ja badal) to sporo wydalam a teraz jak moi ja maja pod kontrola to jest lepiej ale ciagle kaszle mimo ze ma super warunki bytowe 🙁 ehh.. 🙁

lepiej wydac konkretnie to potem zdrowia konia przede wszystkim oszczedzi i kasy tez..
no właśnie, powyżej ktoś wspomniał o EMach,

orzeszkowa[b] [/b]masz już jakieś doświadczenia?

ja się niedawno z tym zetknęłąm i zaczynam się zastanawiać, bo idea brzmi dla mnie przekonująco (dla niewtajemniczonych wyjaśniam, że to walka z patogenami przez wprowadzanie do środowiska pożytecznych mikroorganizmów. Są gotowe spreparowane płyny z tymi mikroorganizmami)

na razie kupiłam tylko dla pszczół (bo też mam, i też bardzo chorują), ale zastanawiam się także nad  końmi

czy ktoś z Was  to stosuje?

OZZ, ciekawa propozycja, do higienizacji pomieszczeń i likwidacji odorów jest EMFarma. Ktoś stosował? albo miałby opinie po przeczytaniu opisu?

czy ktoś może wie o tych probiotykach? jest jeden konkretnie do pomieszczeń.

http://www.emy.com.pl/

ostatnio dostalam od  wetki jakis fajny srodek do dezynfekcji boksu i jest biodegradowalny i nawet slome mozna psikac. jestbardzo wydajny.
popodludniu bede w stajni to zobacze jak sie nazywa 🙂

poza tym Emami tez psikam co jakis czas wszystkie zakatki boksu,słome itd bo wiekszosc tych srodkow to wlasnie na bazie probiotykow sa.

potrzebuje pare konkretnych informacji co do leczenie konia lekami wziewnymi.
Za granica bardzo czesto ta metoda lecza a nie sterydami,ktore guzik na dluzsza mete daja.

Czytalam ze pare osob leczy tak swoje konie wiec  bardzo prosze o info

na co dokladnie kon ta metoda jest leczony,  na RAO czy IAD
jakimi lekami,
jakie inhalatory,
jak czesto
jakie efekty

Bede bardzo wdzieczna za wszelkie odp bo musze podjac decyzje czy odczulanie,czy wziewne czy jeszcze cos innego..
Maz18, ale takie pytania to do veta. Różne konie, różne przypadki.

tak wiem ale ciekawa jestem jak to wyglada w praktyce

przypominam sie z pytaniem czy ktos z Pomorza jest chetny na wizyte dr Blanki Wysockiej?

mam tez pytanie, czy  u Waszych kaszlakow jest tez problem z ogromna iloscia wydzieliny ktora zalega i ciezko koniowi sie jej pozbyc przez co jest kaszel?
tym wlasnie objawia sie nawracajacy  problem mojego konia..dlugo dlugo byl mega katar bialy i gluty i czasem kaszel a teraz po zmianie stajni jest tylko kaszel ale dosc mocny ze o galopie moge zapomniec..

oczywscie jest ona non stop  pod kontrola wetow ale jestem ciekawa Waszych koni 'histori chorób'


Co do tego specyfiku na dezynfekcje boksu, odgrzybienie, na plesnie itd to nazywa sie FUNGILITIC - 1litr i stosuje sie10ml preparatu na litr wody.

Uwaga uwaga Własciciele Kaszlakow.

Najprawdopodobniej w najblizszy pon 02/06 bedzie na Pomorzu, kuj-pom dr Blanka Wysocka!!

Ekipa się organizuje i prosila by informowac kogo sie da bo jadac na Pomorze to pól Polski objedzie!!
Maz18[b][/b], to bardzo dobra wiadmosc, ze dopięłaś wizytę dr Blanki
wreszcie będziesz miała może diagnozę, co chyba najważniejsze w tej chorobie

u mnie Dr Blanka była jeden jedyny raz, ale to wystarczyło - potwierdziła diagnozę (RAO) mojej lokalnej wetki i wiedziałam na czym stoję
mam to szczęście, że moja lokalna wetka jest nowoczesna (nie leczy ciągle na zapalenie płuc)

co do Emów - kupiłam właśnie EM Farma i "rozpylam" z wodą po obejściu
nie wiem, nie będę kupować po kolei wszystkich odmian tych Emów (jest ich chyba kilkadziesiąt), bo to w sumie strasznie drogo. Kupiłam podstawowe "farmerskie" i mam nadzieję, że poprawie trochę środowisko mojej farmy. Kaszlakom też powinno pomóc. Jeśli to w ogóle działa 😎

Dzieki Ozz 😉
Mam nadzieję że w końcu się dowiem konkretnie co jej jest.
Jest jeszcze nas trochę mało więc czy byście mogli na swoich facebookach rozpowszechnic ta informacje?
Dr Blanka też o to prosiła a jadąc na Pomorza mija się wiele wojewódzctw gdzie by mogła wpaść.
Będę Wam bardzo wdzięczna :-)
Edit miała być prywatna wiadomość a przez przypadek napisałam na forum;P
Maz18 U nas tak było, znaczy duże ilości wydzieliny i przez to kaszel i ciągłe glucenie - nawet jak stał w boksie i nic nie robił. W trakcie robienia endoskopii koń miał przepłukane drogi oddechowe, później leki i zapewnienie odpowiednich warunków znacznie poprawiły jego stan 🙂  także powodzenia, dr Wysocka to świetny specjalista  :kwiatek:

to super Kolebka ze Wam pomogla i mam nadzieje ze u nas bedzie tak samo! :kwiatek:

Babka bardzo konkretna, mila w rozmowie i nie musze zadnych innych badan robic przed jej przyjazdem dzieki czemu i tak sporo kasy zaoszczedzam, bo ona jak cos to wszystko robi wg wlasnego uznania i koniecznosci 🙂

Informujcie prosze innych na swoich facbookach itd bo dzieki re-volcie i facebookowi ekipa sie powieksza 😀
a warto z tego co piszecie i trzeba korzystac bo ona na Pomorzu to rzadko jest!
No dobra, ale to samo ogłoszenie w ośmiu wątkach to zdecydowanie przegięcie

Jak jest koniecznosc to bez problemu moze do kogos zajechac w drodze na Pomorze 🙂
jeśli chodzi o środki do odkażania ściółki i zabijania zapachów to polecam Agrisan , ma dodatkowo bardzo fajny zapach , jak do inhalacji .
Czy ktoś z Was mając konia z COPD zdecydował się na radykalny krok przeniesienia go w warunki, w których zdecydowaną większość każdej doby koń spędza na powietrzu ? I jakie dało to efekty ?
tak, ja tak niedawno  zrobilam i kon stoi 11h na łąkach i w boksie letnim i pomoglo to ze nie ma glutów z nosa i czuje sie o niebo lepiej ale kaszel nie ustapil calkowicie.

ZAleży co Twojemu koniowi jest, moja dopiero bedzie konkretnie diagnozowana przez dr Blanke Wysocka.

Znajoma tez przestawila do boksu letnie i zaczela polewac siano wode i jej koniowi to pomoglo bez przenoszenia konia do innej stadniny ale na jak dlugo to pomoze to nikt nie wie.

Kazdy wet raczej Ci powie ze im wiecej powietrza tym lepiej dla konia.
Iza,

tak, znam takie przypadki, nawet kilka. To prawie zawsze pomaga. Moze nie calkowicie, ale bardzo.

Ja mam dwa huculy, mam w chowie bezstajennym (maja tylko wiate, z ktorej korzystaja kiedy chca). Czyli 24 h, 12 miesiecy na powietrzu. No ale to huculy.
Choc slyszalam, ze wiekszosc koni mozna do takiego chowu przyzwyczaic. Byle stopniowo.
Ale, nie wiem, czy wszyscy te opinie podzielaja?
Iza Ja mam konia w treningu ujeżdżeniowym, więc postawienie go na 24h na zewnątrz nie wchodziło w grę - brak odpowiednich warunków do trenowania w tego typu stajniach.
Rudy aktualnie wychodzi na polko po 8 i wraca po 17 do stajni - odkąd zmieniliśmy stajnię, ani razu nie zakaszlał. Czasem miewa gluta, kiedy jest brzydka pogoda (deszcz przede wszystkim), ale nie jest to takie natężenie jak wcześniej. Oddechowo i kondycyjnie zawsze dobrze, więc zdecydowanie mu taka zmiana wyszła na dobre 🙂
Iza to jest najlepsza decyzja jaką można podjąć przy koniach z zaawansowanym RAO! Mój funkcjonuje w trybie 24/7 już rok i jedyne suplementy jakie mu są potrzebne to mycostop, a na wiosne wspomagająco zioła/inhalacje. Nie ma żadnego gluta ani kaszlu nawet gdy zimą ma niemoczone siano. Jedyne czego trzeba przypilnować to żeby nie zmarzł, bo wtedy kaszle i spada z masy w błyskawicznym tempie.

Jedyny - to to, o czym napisała kolebka, znalezienie takiej stajni z porządną ujeżdżalnią i halą, pozwalająca na regularne treningi i rozwijanie się w sporcie, a do tego z przyzwoitą opieką-graniczy z cudem 😉
[quote author=Dżastin link=topic=138.msg2106536#msg2106536 date=1401390252]
Iza to jest najlepsza decyzja jaką można podjąć przy koniach z zaawansowanym RAO! Mój funkcjonuje w trybie 24/7 już rok i jedyne suplementy jakie mu są potrzebne to mycostop, a na wiosne wspomagająco zioła/inhalacje. Nie ma żadnego gluta ani kaszlu nawet gdy zimą ma niemoczone siano. Jedyne czego trzeba przypilnować to żeby nie zmarzł, bo wtedy kaszle i spada z masy w błyskawicznym tempie.

Jedyny - to to, o czym napisała kolebka, znalezienie takiej stajni z porządną ujeżdżalnią i halą, pozwalająca na regularne treningi i rozwijanie się w sporcie, a do tego z przyzwoitą opieką-graniczy z cudem 😉
[/quote]
A co to jest mycostop ? Gdzie można o tym poczytać ?
Iza Najlepiej przewiń sobie chociaż połowę tego wątku wstecz, dowiesz się o tym wszystkim 😉 Chyba każdy suplement dla kaszlaków został tu omówiony. Mycostop wiąże mykotoksyny znajdujące się w paszy czy sianie.  Zresztą wujek google o wszystkim Ci opowie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się