Kącik WEGE :-)

ovca Marks&spencer nigdy w Niemczech nie widzialam .. 🙁 ale mam jeszcze jeden pomysl i sprobuje tam!
z czym jecie rukole? Ja dodaje do wegetariańskich burgerów i sałatek ale już mi się to nudzi, zjadłabym ją jakoś inaczej 😉
z pomidorem, awokado, ziarnem sezamu i oliwa:P
Dejotka, jasne, u mnie najczęściej cukinia właśnie w postaci podsmażonej, jeszcze z dużą ilością koperku na wierzchu 😍

Dzisiaj akurat makaron z yyy... sosem 😁 pomidory z puszki, fasola czerwona i cukinia, nie powiem, wyszło smaczne 🤣

Macie jakiś pomysł na buraki? Coś oprócz sałatki, zup i burgerów z kaszą jaglaną, najlepiej na ciepło. Mam już ugotowane i jeszcze kilka surowych., pomysłu brak. Chyba będę je zjadać tak zwyczajnie same 🙄
ovca   Per aspera donikąd
29 maja 2014 14:46
z czym jecie rukole? Ja dodaje do wegetariańskich burgerów i sałatek ale już mi się to nudzi, zjadłabym ją jakoś inaczej 😉


wkręcam ją w pesto 🙂
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
29 maja 2014 15:38
Pandurska dzięki za radę - idę dziś do apteki po sok z pokrzywy 🙂

Edytka tak zachwalałaś, zachwalałaś, że poszłam dziś do Mezze, fajne🙂 Fajne mają zestawy, ładnie w środku, ale i tak najlepsiejszy hummus robię ja 😉 No i falafele trochę za małe i za chrupiące jak dla mnie. Ale na pewno tam będę wracać!

Potwierdzam to o papryce wędzonej, ostatnio często ją dodaję do zup, wcześniej do burgerow, myśle, że do bigosu będzie super. I tez kupuje w M&S.

edit: update - wegański sernik z nerkowców z Mezze (wzięłam na wynos) MEEEGA!
Dziewczyny, wybieram się w ten weekend do PL i akurat mam to szczęście znowu, że trafię na Kuchnię Społeczną w Katowicach 🙂 Zawsze w ramach "biletu wstępu" przynosimy z siostrą swoje potrawy. Tym razem zrobimy jakąś wariację na temat makaronu z pesto oraz tortillę z falafelami. Nie mam pojęcia z jakim sosem zrobić te tortille... Polecicie coś sprawdzonego? Może sos czosnkowy na bazie sojonezu? Myślicie, że będzie dobrze smakować?

W ogóle dwa najbliższe weekendy zapowiadają się super! W sobotę wybieram się na akcję uliczną (manifestację) na rzecz zwierząt, wieczorem na Volk Wege Fest w Chorzowie, a niedzielę na Kuchnię Społeczną właśnie, a za tydzień w Wiedniu odbywa się Veganmania 😜
z czym jecie rukole? Ja dodaje do wegetariańskich burgerów i sałatek ale już mi się to nudzi, zjadłabym ją jakoś inaczej 😉

Z pieczonym burakiem, mandarynką, orzechami włoskimi i sosem z oliwy z oliwek, miodu i cytryny. Przepis z kwestii smaku. Połączenie tych smaków jest powalające!
wendetta-opowiedz więcej o Chorzowie 😀
To może i ja się dołączę do tematu... nie tylko jako czytelnik... 😉
Od jakiegoś czasu staram się przejść z wegetarianizmu na weganizm. W zimie próbowałam metodą skokową (podobnie jak kiedyś na wege) ale nie wyszło na 100%  😡 Teraz w ogóle nie jem nabiału "osobno" ale ciągle jako składnik sosów itp. I moje pytanie czy roślinnymi śmietaną i mlekiem można zastępować te np. w sosie śmietanowym czy beszamelowym?
wendetta, o kurczę, mieszkam niedaleko Katowic, a nic nie wiedziałam o takich akcjach! Myślę, żeby się wybrać w niedzielę 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 maja 2014 09:16
o, w niedzielę to ja się mogę prześlizgnąć gdzieś tam też 😉
Dziewczyny, popoludniu Wam powrzucam linki do wydarzen w weekend na slasku  😀 😀
😉
Cyga, zmiksuj sobie cieciorkę z przecierem pomidorowym (albo pomidorami), oliwą z oliwek i ziołami, ewentualnie z podsmażoną cebulką jeszcze, albo słonecznik z przecierem, oliwą i ziołami. Dla mnie to jedne ze smaczniejszych i najprostszych past, jakie robiłam dotąd. Niestety robiłam niewiele 😉 Przepisów na pasty jest dużo np. na jadłonomii 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
30 maja 2014 12:36
Cyga jak już to -> żabeczka   😉 po drugie u nas w firmie jest urządzenie do robienia tostów. Panowie  szamają codziennie chleb tostowy z serem, szynką itp. a ja korzystam i podgrzewam mój czarny ;]
ovca   Per aspera donikąd
31 maja 2014 14:26
Stosowała może któraś z Was Ferrum?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 maja 2014 15:16
zrobiło mi się za dużo bulionu warzywnego, jak długo wytrzyma w lodówce?  👀
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
31 maja 2014 15:59
madmaddie zamroź ten bulion, np. w foremkach do lodu. Będziesz miała kostki "rosołowe" 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 maja 2014 16:01
Edytka, fajny pomysł, dzięki 🙂
ovca ja kiedys bralam, ale to na pewno nie byly te do zucia.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
01 czerwca 2014 15:57
Macie jakiś pomysł na wege-ognisko? Czy tylko grill wchodzi w grę ?
mi do głowy przychodzą tylko ziemniaki z ogniska 😉
a mi chleb  😁 ew gdzieś na forach mi mignęła kukurydza i banan z ogniska  👀
A może jabłka, ew ustawić ruszt i obpiec jakieś warzywka. No i oczywiście chlebowe rzeczy  😉
ziemniaki w mundurkach z serkiem albo pastą, nie wiem czy jest kiełbasa sojowa, ale można spróbować z parówkami 😉
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
02 czerwca 2014 10:48
Hmm... ognisko, bez rusztu itd. Tak jak się na kijek kiełbasę nadziewa i chlebek :P
Ale chyba lipa - trzeba będzie rozpalić i grilla na warzywka :P
Ale dzięki 😉

Rul, parówki raczej się połamią na kijku 😉
morwa   gdyby nie ten balonik...
02 czerwca 2014 13:43
Mehari a może skombinujesz skądś cienki patyk (my np. mamy takie metalowe z drewnianą rączką)? To wtedy i parówka się nie połamią, a myślę, że można by np. ponadziewać warzywa i zrobić coś na kształt pieczonego szaszłyka.
do czego mogę dodać olej sezamowy? Dzisiaj użylam do sałatki makaronowej i było ok ale czy jest coś z czym ten olej lubi sie wybitnie?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się