Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Dava   kiss kiss bang bang
19 maja 2014 16:26
Dava, dzięki za opinię. Juz mnie do tych kasków zniechęciłaś. 😉 Mając nieprzewiewny kask itp. pewnie zaczęłabym znowu jeździć bez.


Jak się przesiadasz z 'muchy' to będziesz się pewnie wkurzać  😉

Zorilla i po coś to napisała  😀iabeł: 😉 no przecie wiem, że w PL tanioszka :P a za granicą to już różnie, więc tylko się cieszyć i nie pisać, bo się ceny zrobią znowu europejskie  😁
Dava, muchy muchy. Także chyba właśnie zmieniłam zdanie i pozostanę przy tym co znam, lubie i sprawiło, że zawsze właściwie jeżdżę w kasku. 😉
Potrzebuję porady... przymierzam się do zakupu kasku. Obecnie mam yorka już chyba 6-letniego, ale mózg mi się w nim gotuje. A nie zamierzam jeździć bez. Stąd moje pytanie: czy jest szansa upolować kask do 300 zł, który będzie przewiewny na tyle, że w upał nie będę się pod nim gotowała, i.. w miarę ładny?
I tylko jeden rozmiar, 55 albo 56, nie lubię tych regulowanych.
aniaagre Horze Phoenix jest świetny, lekki, wentylowany. Ale on ma regulacje 😉 Z nieregulowanych fajny jest halo rider.
Dworcika   Fantasmagoria
23 maja 2014 13:13
Ale w Halo Riderze też się będzie gotowała... Zasadniczo te lekkie i przewiewne są regulowane. Więc niestety - albo przewiewność+regulacja, albo brak regulacji i słaba wentylacja.
Najlepiej chyba z tych nieregulowanych wypada Fair Play Victor, ale nie nadal ta wentylacja jest tu nieporównywalnie słabsza niż w tych regulowanych.

PS. Dlaczego koniecznie bez regulacji?
Halo Rider z tych nieregulowanych, pełnych kasków jest całkiem ok. NA pewno bardziej przewiewny niż York 😉
Dworcika   Fantasmagoria
23 maja 2014 13:26
Mi tam wszystko jedno w sumie, bo głowa mi się jakoś szczególnie nie poci i latem mogę sobie popylać w pełnym garze. Może i HR jest lepszy niż York (nie mam porównania, bo Yorka w ręce nie miałam), ale do uznania go za przewiewny, to sporo mu brakuje jednak.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 maja 2014 13:37
Fair Play Victor 🙂 Bez regulacji, a wnętrze jak w tych z regulacją- wyjmowana wkładka i dużo wentylacji 😉 Miałam go swego czasu, jeździłam w nim na zawody, upały po 27-30 stopni wspominam w nim całkiem dobrze 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
23 maja 2014 17:07
equi.dream, no ja bym jednak polemizowała co do jego wentylacji. Na pewno lepszy niż taki całkiem pełny, jak HaloRider, ale gorąco w nim jest nadal!
Dziewczyny, byłaby któraś w stanie mi polecić jakiś tańszy odpowiednik Casco Champ ?? Szukam czegoś równie pełnego i przewiewnego jak ten.
Walczę z sobą strasznie, kask jest właśnie tym, czego szukam, ale jednak cena nie mała 🙂
To ja mam chyba wysoką tolerancję grzania w beret  😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 maja 2014 20:30
Coraliee, jeżeli mieścisz się do 55cm to może Casco Choice?
safie - no właśnie się nie mieszczę :/
emptyline   Big Milk Straciatella
23 maja 2014 21:24
equi.dream, chyba tak. 🙂 Ja ten kask lubię, jest wygodny, zgrabny i no na pewno mi w nim chłodniej niż w takim klasycznym, żeby nie było, że do kitu jest.  🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 maja 2014 21:41
Ja się zdecydowałam na Mistralla ( jednak rozmiar M). Prezentuje się w nim średnio, ale raczej w niczym lepiej nie będę wyglądać 😉
aniaagre, wyłudź rabat na casco mistral 😉 (choć ten nie plus w bergo tak jakoś kosztuje  bez... chyba-nie mam jak spojrzec teraz)

PS. Dlaczego koniecznie bez regulacji?


kiedyś jeździłam w takim u ciągle mi się rozsuwała ta regulacja.. może to kwestia że on już stary był.. w tych nowych, porządnych nie będzie się tak działo?

Chyba będę musiała się skusić na regulowany, bo przejrzałam wszystkie sklepy i nic nie znalazłam z dobrą wentykacją i bez regulacji.. ja się robię coraz wrażliwsza na upał, więc nie może mi się łepetynka gotować, bo gotowa jestem zemdleć..

Z tych regulowanych to tak jak czytam to chyba Casco najlepsze?
tak,  tych nowych, porządnych tak sie nie dzieje 😉 wspomniany mistrall ma ta regulacje rewelacyjną
Z niższej półki też są bardzo fajne z regulacją 🙂 I zdecydowanie nie dzieje się w nich tak jak w tych starych (też miałam latającą regulację, po drugiej przeszkodzie już nic  nie widziałam). Model elf jest moim zdaniem bardzo rześki no i jeżeli mieścisz się w 55 cm to Choice.
W czwartek kupiłam Mistralla, póki co jestem po jednej jeździe, ale in plus. W końcu nie miałam włosów mokrych, tak jakbym dopiero umyła. Tez byłam przeciwna regulacji, ale się przekonałam. Bardzo dokładnie można sobie dobrać rozmiar.
Cześć dziewczyny! 😀 Ostatnio zamówiłam sobie Charles Owen YR8 i muszę powiedzieć , że jest świetny! 🏇 Wcześniej miałam kask Uvexa Exxential, ale szczerze mówiąc szału nie było 🙄 wyglądałam z w nim jak w nocniku 😂 co prawda jest to kask dla dzieci i pudełko, w którym go dostałam trochę zbiło mnie z tropu 🤔 jednak w Owenie prezentuje się o niebo lepiej, jak tylko dorwę jakiegoś fotografa to wstawię fotki 🙂 Kask kupiłam na promocji w beckersport, sklep naprawdę godny polecenia! :kwiatek:
http://beckersport.pl/kask-charles-owen-young-riders-yr8-czarny-24ok-p-2668.html?manufacturers_id=32
http://www.koniesklep.pl/m/CASCO-Kask-jezdziecki-PASSION-PLUS(4,8102,11016).aspx
kto ma i poleca? Mile widziane zdjęcia na głowie🙂
Ja się załamałam. Kupiłam dziś Allegre, wszystko super pięknie, fajnie wygląda, ale daszek sie nie trzyma i z jednej strony ciągle odpada. Nie wiem jak mogłam tego nie zauważyć w sklepie. Muszę jutro jechać ją oddać. Mam nadzieję, że przyjmą bez problemu i dostanę inny. Ale kurcze tak się cieszyłam, że już ją mam. Była sprowadzana specjalnie dla mnie, bo nigdzie w Warszawie nie da się ich przymierzyć, a tu taki psikus 🙁
Hej  🙂 Przymierzam się do zakupu nowego kasku, najważniejsza jest dla mnie lekkość i dobra wentylacja  ❗ no i żebym nie wyglądała jak w garnku, ale przy tych modelach to mi chyba nie grozi  🙄 Wyszperałam takie w odpowiadających mi cenach, wiem, że gdzieś się już te kaski przewijały w wątku, ale ja dalej nie mogę się zdecydować...
http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/kaski-cylindry-i-dodatki/kaski-i-cylindry/kask-lamicell-ventex-chameleon.html
http://allegro.pl/kask-jezdziecki-busse-equi-shell-future-m-i4225328278.html
http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/kaski-cylindry-i-dodatki/kaski-i-cylindry/kask-equi-theme.html
Jakie wady i zalety?  :kwiatek:
Prestiżowa, Mierzyłam tylko lamicella, ani tragiczny, ani wspaniały. Po prostu dobry, przeciętny.
Wnioskując z cen proponowanych kasków stać Cię na Casco. Ja się trochę obawiam żyłki w regulacji i do tego wyglądam jak jeden wielki gar.
Posiadam teraz USG, jestem bardzo zadowolona, huzarowa ma droższy model, i z tego co wiem, dobrze leży.
EDIT Fajny, prestiżowy login masz  😉
W Mistrallu przy okrągłej buzi wygląda się jak muchomor, a to jedyny model w podonej półce cenowej, chyba, że się Prestiżowa mieści w dziecięcą rozmiarówkę, to wtedy bierz Choice i się nie zastanawiaj. Z tych, które wstawiłaś odpuściłabym equi theme-bardzo się ryzuje i regulacja robi się luźna, lata po całej głowie. A Uvex exxential ew ?
W dziecięcą się nie mieszczę, potrzebuję 56. Mierzyłam dziś Busse to L jest za duże, a M na obwód niby ok, ale te paski przy uszach mi nachodzą na uszy :/ Do Casco jakoś nie jestem przekonana, na Uvexa mnie nie stać. Piaffeczka a jaki masz USG? 🙂
A fair play elf ? Dużo osób chwali też KEDy
Prestiżowa, mam ten najtańszy model - comfort training. Jestem z niego bardzo zadowolona. Zdjęcie na mojej pustej łepetynie?
Widział ktoś gdzieś Casco Military w rozmiarze S? Wszędzie tylko M i L  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się