prawko

Gratuluję!
Ja dziś odbyłam pierwszą w pełni samotną jazdę. Co prawda całe 5 minut, bo odwoziłam samochód do garażu, ale zawsze 😀
I wreszcie poczułam się naprawdę pewnie, że daję radę.
Wow, prawko to świetna sprawa 😉
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
30 maja 2014 14:31
Ja jakos stracilam chec na to prawko... Teorie zdalam cieszylam sie ale teraz znow zdawac musze  bo pol roku minelo ehhhh
sakura, chętnie bym Ci pomogła, ale nie wiem jak 🙂
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
30 maja 2014 21:50
A dziekuje. Bede musiala sie wziac znow i przemoc i jakos zdac teorie i potem sie bujac z placem :/
Uff, pochwalę się, zdałam dziś  egzamin 🙂

Zaczęłam robić prawko jakieś 7 lat temu 😀  skończyłam 2 kursy, ale nigdy nie zapisałam się na egzamin.. bałam się jeździć, nie wyobrażałam sobie siebie za kierownicą. 3 tyg temu stwierdziłam, ze koniec tego, po prostu wstałam i poczułam, że jestem gotowa na to by jeździć autem. i wiedziałam, że zdam, jak nie za pierwszym to którymś razem.
wzięłam kilka jazd dla przypomnienia i w zeszłym tyg zdałam teorię (max punktów 😀) a dziś praktykę 🙂 udało się przy pierwszym podejściu. Miałam kilka stresujących sytuacji - 2 razy zmieniło mi się światło na czerwone jak dojeżdżałam do sygnalizatora, obydwa razy dodałam gazu i przejechałam, egzaminator się tylko uśmiechnął, ale nic nie powiedział, raz wjechałam w kałuże i omal kogoś nie oblałam, parkowanie zrobił mi tyłem, robiłam korektę i dalej nie było idealnie, ale powiedział, że ok... 🙂 jeszcze przy samym WORDzie jak wracaliśmy jakaś baba wymusiła na mnie pierwszeństwo, zahamowałam w ostatniej chwili, egzaminator aż poleciał do przodu i zgasło auto 😀 ale też nie zareagował... ogólnie gość był miły i spokojny, na koniec powiedział mi że ładnie, dynamicznie jeżdżę i że wynik pozytywny 🙂


A jak to wygląda z wydaniem prawka? uiściłam opłatę, ale nie jestem pewna jakie dokumenty zanieść do urzędu... ja jeszcze szłam starym trybem, zanim sie robiło profil na kierowcę. Wniosek o wydanie prawka i zdjęcie zabrano mi w Wordzie jak się zapisywałam na egzamin. To znaczy, że oni przekazują te dokumenty do urzędu, czy miałam je odebrać z wordu?
bo ja mam tylko potwierdzenie opłaty za wydanie prawka i wynik egzaminu.. 
branka, nic już nie zanosisz do Wydziału Komunikacji, https://info-car.pl/infocar/prawo-jazdy/sprawdz-status.html tutaj sprawdzasz kiedy prawko będzie do odbioru, chociaż nie wiem, czy jak jesteś w starym trybie, to też to działa. Ale w urzędzie powinno być za dwa tygodnie, wtedy idziesz i odbierasz 🙂.  Przynajmniej tak jest u osób, które mają PKK, ale myślę, że u Ciebie tak samo.

Ja się nie mogę doczekać, kiedy dostanę plastik. Od razu pojadę do taty się pochwalić 😀. (co to jest, 120 km w jedną stronę...).
Ale na pewno nic nie zanoszę? Tego potwierdzenia wpłaty też nie? Bo w tym systemie, w którym można sprawdzić status prawa jazdy pisze mi, że daje błędne dane..  a daje prawidłowe. to pewnie przez to, że nie mam profilu kandydata.
branka, hmm, ja płaciłam bezpośrednio w Wydziale Komunikacji i tam rzeczywiście wzięli ode mnie potwierdzenie wpłaty.
Może lepiej im zanieś, bo pewnie by kiedyś znaleźli Twoją wpłatę, ale to "kiedyś" trwałoby pewnie w nieskończoność znając pracę urzędów.
branka, gratulacje!  😅 Ja również zaczynałam kilka lat wcześniej ( u mnie 5! ) i też robiłam dwa kursy :P Piona!
Sisisa - zadzwonie rano do Urzędu i się dowiem, w razie czego tam podejdę.

shilton - dzięki 🙂 widać obrałyśmy skuteczną strategię na zdanie egzaminu 😀
desire   Druhu nieoceniony...
07 czerwca 2014 21:12
a ja pierwszy raz w środę za kierownicę i.. mam mega stresa!  🤔 😡
desire ja też się stresowałam przed pierwszą jazdą. Byłam godzine na parkingu pod Decathlonem, a potem godzine na ulicy. Teraz już mam wyjeżdżone 14 godzin i stwierdziłam, że uwielbiam prowadzić samochód i chyba już całkiem nieźle mi to idzie. Trzymam kciuki za Ciebie 😀
desire   Druhu nieoceniony...
11 czerwca 2014 22:58
aaga84,  kciuki pomogły, było bosko !  😅 💃  choć ręce mi się trzęsły jak staremu alkoholikowi na odwyku, gdy wsiadłam na miejsce kierowcy.  😁 5 minut na parkingu i sruuu na wieś poćwiczyć skrzyżowania, zapisałam się już na jutro na kolejną godzine  🏇
super 🙂

a ja za kilka dni odbieram dokument  🏇 jechałam już ze stajni do domu, ale teraz jednak poczekam te kilka dni, bo mijaliśmy policję i choć nas nie zatrzymali to miałam takiego stresa, że masakra  😁 😁
branka, no to fart, bo za jazdę bez plastiku wydanego jest 5000 pln mandatu :p
shilton, 500, a nie 5000 :P, ale to i tak dużo.

Ja się raz przejechałam samochodem z mamą i już mam dosyć. Bez przerwy było jakieś ale i wszystko źle zrobiłam ;/.
jett   success is the best revenge
12 czerwca 2014 09:51
Ja zaczynam robić prawko na początku lipca i już nie mogę się doczekać, jaram się strasznie  😁 miałam ostatnio okazję kilka razy pośmigać moim przyszłym autkiem i raaany, nie wiedziałam, że to taka frajda  😜
Sisisa, wierz mi albo nie, ale mój znajomy właśnie tyle (5000 PLN) zapłacił za taką przyjemność jazdy bez odebranego papierka 🙂 Nie wiem czy zgodnie z prawem czy też nie ta cena mandatu, ale wiem, że pisał odwołanie do jakiegoś urzędu i nie zostało uwzględnione, rozłożyli mu to na 3 lata i .. płaci do tej pory z tego co wiem..
Mój brat jeździł sporo autem zanim zrobił prawko i największy mandat jaki dostał do 50 zł 😉 ale może kilka lat temu były inne kary, nie wiem.
Mi instruktor mówił o 200zł, ale że w przypadku spowodowania kolizji jest duużo więcej, plus możliwość pójścia do więzenia, nie mówiąc o tym, że przez kilka lat nie ma wtedy szans na wydanie dokumentu. Stąd ryzykować już nie będę :P
A ja się pochwalę, pomimo chwil zwątpienia, zawzięłam się i zdałam to prawko!!!  💃 🏇 😜 Teraz już tylko czekam na plastik 🙂
branka, ja zanim odebrałam to trzy razy minęłam się z policją i nie powiem.. stres był.. Zresztą sama znasz ten fakt, kiedy zdasz prawko, czekasz na plastik i tak bardzo chce Ci się jeździć! :P

Kleik, piona! 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
12 czerwca 2014 14:42
zaliczyłam dziś autostrade !  💃 😅 na 2 godzinie spędzonej za kierownicą  😜

Kleik, gratulacje  😀
Słuchajcie, próbuję się przekopać przez stronę urzędu i nic z tego nie wynika, może re-volta mnie uratuje 😉 Mianowicie kończy mi się termin ważności plastiku (wada wzroku) i w związku z tym muszę go wymienić. I nie do końca wiem, jakich dokumentów potrzebuję... Tzn. wiem tyle, że mam uaktualnić badania, złożyć wniosek razem z zaświadczeniem od uprawnionego lekarza i oświadczeniem (że napisałam prawdę, blablabla, jest tam sobie taki papier do pobrania na stronie urzędu)... Ale co znaczy "uprawniony lekarz"? Medycyny pracy? Czy najpierw czeka mnie wizyta u okulisty?... W sumie u tego ostatniego nie byłam już dość dawno, fakt faktem, że kontrola przydałaby się tak czy siak, ale może nie w tym miesiącu 😉 Niemniej od kilku lat mam raczej stałą wadę wzroku (-2,5 i -0,75). Oczywiście nie mam pojęcia, gdzie schowałam wyniki z ostatniej kontroli u okulisty i raczej ich już nie znajdę. 🤣 A nie chciałabym zostać odesłana od tego "uprawnionego lekarza", bo się okaże, że nie mam wymaganej dokumentacji, nie chcę ponosić kosztów podwójnej wizyty. :/ Fajnie by było dostać już takie zaświadczenie na 15 lat, a nie znowu krótkoterminowe...
Druga sprawa: GDZIE składam wniosek? W Wydziale Komunikacji (notabene ze strony urzędu wynika, że moja dzielnica nie posiada takiego wydziału, ratunkuuu... wydział obsługi mieszkańców owszem, wydaje wnioski, ale w opisach działalności wszystkich wydziałów nie znalazłam informacji, kto te wnioski przyjmuje)? Wlazłam sobie w zakładkę "Co, gdzie i jak załatwić?" na stronie mojego urzędu - i jest tam tylko białe tło. Chyba sami tego nie wiedzą. 😂 I z jakim wyprzedzeniem mogę złożyć wniosek (czy to w ogóle ma jakieś znaczenie?...)? Mam nadzieję, że nie jest tak, że mogę złożyć wniosek dopiero, jak skończy się termin ważności poprzedniego plastiku, to byłoby absurdem - ale w końcu mieszkamy w Polsce... 😁
Sisisa, 500 jest za jazdę bez żadnych uprawnień, 300 za jazdę bez uprawnień na daną kategorię, a 50 za jazdę bez dokumentu, jak się ma uprawnienia 🙂
ewuś, wiem 🙂. Dlatego niemożliwe, żeby dostać 5 000 za jazdę bez prawka. No chyba, że do tego doszły inne wykroczenia...
Sisisa, być może 🙂 mnie powiedział, że za jazdę bez plastiku (teoretycznie posiadając uprawnienia). Jak się później okazało, uprawnień nie dostaje się tego dnia co się fizycznie to prawko zdało, ale dopiero wtedy, kiedy w Urzędzie je zatwierdzą.
Zapisałam się na kurs B+E, trzymajcie kciuki, bo z moją kiepską znajomością stron świata z przyczepą na końcu samochodu może być różnie  😁
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
27 czerwca 2014 08:14
Ma byc nowa wieksza baza pytan od lipca??
sisia jak ktoś jechał bez dokumentów, bez kupionego OC ( jest chyba 3000 nagrody do zapłacenia) do tego jeszcze złamał przepisy, to pakiecik 5tyś jak znalazł do zapłacenia🙂
sakura, tak podają w wiadomościach.
Karla🙂, jestem sisisa. I jak pisałam - za samo prawko na pewno tyle nie dostał, za inne przewinienia + brak prawka - mógł tyle dostać. A podejrzewam, że jak policjanci złapią takiego, to i do byle pierdółki się przyczepią.
Arroch, mam bać się na drodze Lki z przyczepą 😀?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się