Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

a jak jest w stajni w sowinkach ?
TOWARZYSKIE ZAWODY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY
W
STAJNIACH ŁOPUCHOWSKICH
17.05.2014
Organizator: Stajnie Łopuchowskie, Łopuchowo 3, 62-095 Murowana Goślina, www.lopuchowo.pl
Kontakt: Magdalena Nowaczyk-Karpińska 500113878, magdalena.nowaczyk@lopuchowo.pl, Dobrosława Bugajna-Bielecka 501108380
Miejsce: Łopuchowo k/Murowanej Gośliny
Sędziowie: Tadeusz Szymoniak (sędzia główny i gospodarz toru), Anna Konieczna.
Pomoc medyczne: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza numer 8 w Bolechowie
Termin zgłoszeń: 14.05.2014
Zgłoszenia kierować na adresy mailowe:
magdalena.nowaczyk@lopuchowo.pl, dobrochna.bugajna@gmail.com
Wstępne listy startowe zamieszczone będą na stronie Facebook- Stajnie Łopuchowskie, 15.05.2014
Program zawodów:
10😲0 rozpoczęcie zawodów
10:15 KONKURS 1: Klasa mini LL, 60 cm, z trafieniem w normę czasu
11:30 KONKURS 2: Klasa LL, 90 cm, z trafieniem w normą czasu
13😲0 KONKURS 3: Klasa L, 100 cm, dokładności z rozgrywką Art. 238.1.2
14:30 KONKURS 4: Klasa P, 110 cm, dokładności z rozgrywką Art. 238.1.2
OPŁATY STARTOWE: 30 ZŁ/START
NAGRODY: Flot’s dla pierwszych 10 koni w każdym konkursie oraz nagrody niespodzianki dla zdobywców miejsc na podium.
Zawody będą przeprowadzone zgodnie z wytycznymi i uchwałą PZJ z dnia 06.02.2013r
Pomiar czasu za pomocą fotokomórki.




SPRAWY ORGANIZACYJNE:
1. Wymagana dokumentacja: -aktualne badania lekarskie, aktualne szczepienia konia, zgoda rodziców osób niepełnoletnich
2. Zawody rozgrywane na podłożu piaszczystym, rozprężalnia podłoże piaszczyste lub trawiaste
3. Zgłoszenie po wyznaczonym terminie oraz wszelkie zmiany (nie dotyczy skreśleń z listy) dodatkowo 20 zł.
4. Dostępne będą boksy dla koni startujących- na czas zawodów 35 zł, na dzień poprzedzający i dzień zawodów 50 zł. Zamówienie na boksy można składać pod numerem 501108380. Ilość miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.
5. Komitet organizacyjny nie ponosi żadnej odpowiedzialności w razie wypadków i zachorowań trenera , zawodników, luzaków i koni. Jak również w przypadku kradzieży, zniszczeń, pożarów i innych wydarzeń. Dlatego zalecane jest zawarcie stosownego pełnego ubezpieczenia siebie i konia na czas udziału w zawodach.
6. Organizator zastrzega sobie pełne prawo do zmiany w programie zawodów.
7. Na terenie zawodów będzie dostępne bogate zaopatrzenie cateringowe- grill, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, smaczne i zdrowe przekąski.
8. Wstęp dla publiczności wolny.
Kodeks Postępowania z Koniem
1. Polski Związek Jeździecki w ślad za Międzynarodową Federacją Jeździecką FEI oczekuje,
że wszystkie osoby zaangażowane w jakikolwiek sposób w sporty konne, będą
przestrzegać zasad niniejszego Kodeksu Postępowania z Koniem oraz przyjmą do
wiadomości, że w każdym przypadku dobro konia musi być sprawą nadrzędną i nigdy
nie może być podporządkowane współzawodnictwu sportowemu ani celom
komercyjnym.
2. Na wszystkich etapach treningu i przygotowań konia do startu w zawodach, dobro
konia musi stać ponad wszelkimi innymi wymaganiami. Dotyczy to stałej opieki, metod
treningu, starannego obrządku, kucia i transportu.
3. Konie i jeźdźcy muszą być wytrenowani, kompetentni i zdrowi zanim wezmą udział w
zawodach. Odnosi się to także do podawania leków i środków medycznych, zabiegów
chirurgicznych zagrażających dobru konia lub ciąży klaczy, oraz do przypadków
nadużywania pomocy medycznej.
4. Zawody nie mogą zagrażać dobru konia. Wymaga to zwrócenia szczególnej uwagi na
teren zawodów, powierzchnię podłoża, pogodę, warunki stajenne, kondycję koni i ich
bezpieczeństwo także podczas podróży powrotnej z zawodów.
5. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu
zawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy
to właściwej opieki weterynaryjnej, obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej
starości, ewentualnie eutanazji.
PZJ zachęca wszystkie osoby działające w sporcie jeździeckim do stałego podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem.
Czy orientujecie się jaka jest obecnie sytuacja z pensjonatami w okolicach Piły? Czy KJ Profil oferuje taką usługę? Jakie są warunki i atmosfera w Kołatniku, albo w Oxerze? Będę wdzięczna za info 🙂
Jest ktoś tu z Poznania ? 🙂 Co zna jakąś fajną stajnię z możliwością udziałów w zawodach i fajnym trenerem ? Bo chyba o to ciężko w Poznaniu ..
Figowa - zależy, na czym Ci zależy skoki, uj. a może wkkw? Masz możliwość dojazdu?  Podejrzewam, że jeśli masz umiejętności i kasę (a to przede wszystkim) to coś się znajdzie  😉
Nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale czy gdzieś w Poznaniu dostanę czapraki Eskadrona?
Paaai Pegaz na woli ma wszystko Eskadrona 😉
Pytałam w wątku o sklepach ale tam za mało Poznaniakow i nie otrzymałam odpowiedzi..Czy sklep Kariwo jeszcze funkcjonuje? Złożyłam zamówienie ale żadnego odzewu z Ich strony..
Hej, mam pytanie do Poznaniaków. Miałam dużą przerwę w jeździe, teraz jeżdżę tylko na wfie w Swadzimiu, chcę wrócić do jeździectwa, ale tym razem już konkretniej :p.  Nie jestem już w temacie, wiele się zmieniło od czasu, kiedy jeździłam regularnie, więc mam pytanie, znacie jakąś dobrą stajnię z dobrym instruktorem? Nie chcę wracać do szkółki i jeździć w kółko, najchętniej zajęłabym się ujeżdżeniem, widziałam ofertę Dressage Dreams, jutro będę dzwonić, ale jeszcze robię rozeznanie 🙂. A może znacie kogoś, kto udostępnia swojego konia i na nim uczy? Zależy mi na w miarę indywidualnym podejściu i nie wygórowanej cenie, ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że za 30zł nikt mnie niczego konkretnego nie nauczy 🙂.
Ja pojawiam się z pytaniem odnośnie pensjonatu ale dla mojej osoby 🙂
Szukam jakiegoś noclegu w miejscowości Buk - możecie coś polecić ?
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
12 maja 2014 09:57
Dziewczyny! Wiem , że to wątek o pensjonatach, ale poleccie jakaś osobę która moglaby przyjezdac prowadzić treningi skokowe. Nie zalezy mi na nazwisku, może to byc jakiś luzak, zawodnik. Proszę na PW, z gory dziękuje!
Witajcie Poznaniacy
Czy jest tu ktoś Konar, od pana Arka lub Jana Krzyżoszczaka???  👀
Będę wdzięczna za kontakt  :kwiatek:
Witam
Poszukuje stajni do 30 km od Poznania (obojętne w która stronę) dla 5 koni (w tym 2 ogiery)
Moje wymagania:
-hala z podłożem kwarcowym (min 20x40)
-plac zewnętrzny z podłożem kwarcowym
-komplet przeszkód
-karuzela
-myjka wewnętrzna z ciepłą wodą
-solarium
-dobry dojazd do lasu
-duże i czyste boksy

*dość kameralna stajnia (mało pensjonariuszy i na pewno brak rekreacji)

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi  :kwiatek:

Pozdrawiam
Michał
Witam
Poszukuje stajni do 30 km od Poznania (obojętne w która stronę) dla 5 koni (w tym 2 ogiery)
Moje wymagania:
-hala z podłożem kwarcowym (min 20x40)
-plac zewnętrzny z podłożem kwarcowym
-komplet przeszkód
-karuzela
-myjka wewnętrzna z ciepłą wodą
-solarium
-dobry dojazd do lasu
-duże i czyste boksy

*dość kameralna stajnia (mało pensjonariuszy i na pewno brak rekreacji)

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi  :kwiatek:

Pozdrawiam
Michał


Jakoś mi sie nie chce postawić znak "=" pomiędzy: hala z podłożem kwarcowym (min 20x40), plac zewnętrzny z podłożem kwarcowym a "kameralną" 😉
Mamy wogóle tak wypaśnie stajnie w okolicy Poznania?
Oblivion w Profilu trzymają tylko swoje konie, nie ma tam pensjonatu. W okolicy z jest kila stajni , ale .... Ja dojeżdzam prawie 50 km, jestem z Piły, jakby co pisz na PW.

Pozdrawiam
W okolicach innych miast są takie stajnie, niestety pod Poznaniem się nie orientuje
A u Krygiera jakie jest podłoże na hali i na placu zewnętrznym ?

Ale nawet jeśli stajnia spełnia oczekiwania, to chyba więcej, niż jeden wolny boks, nie uświadczysz...
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
26 maja 2014 22:49
[quote author=Figowa-pani link=topic=208.msg2076749#msg2076749 date=1398362083]
Jest ktoś tu z Poznania ? 🙂 Co zna jakąś fajną stajnię z możliwością udziałów w zawodach i fajnym trenerem ? Bo chyba o to ciężko w Poznaniu ..
[/quote]


Stajnia Rogalinek Nad Wartą  Kompetentna pani trener  mogę polecić  sam  też startuje w zawodach
W okolicach innych miast są takie stajnie, niestety pod Poznaniem się nie orientuje


Może i są ale czy aby na pewno są to stajnie kameralne? Tak na logikę, to jak już ktoś buduje taki ośrodek z wszelkimi udogodnieniami, to raczej nie opłaca mu się robić kameralnego pensjonatu. 
[quote author=elgraczyk link=topic=208.msg2103438#msg2103438 date=1401112024]
W okolicach innych miast są takie stajnie, niestety pod Poznaniem się nie orientuje


Może i są ale czy aby na pewno są to stajnie kameralne? Tak na logikę, to jak już ktoś buduje taki ośrodek z wszelkimi udogodnieniami, to raczej nie opłaca mu się robić kameralnego pensjonatu. 
[/quote]

Chyba, że jest ekscentrycznym milionerem-świrusem, jakim ja chciałbym byc  😎
Monny   bez odbioru .
27 maja 2014 22:13
Witam
Poszukuje stajni do 30 km od Poznania (obojętne w która stronę) dla 5 koni (w tym 2 ogiery)
Moje wymagania:
-hala z podłożem kwarcowym (min 20x40)
-plac zewnętrzny z podłożem kwarcowym
-komplet przeszkód
-karuzela
-myjka wewnętrzna z ciepłą wodą
-solarium
-dobry dojazd do lasu
-duże i czyste boksy

*dość kameralna stajnia (mało pensjonariuszy i na pewno brak rekreacji)

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi  :kwiatek:

Pozdrawiam
Michał


Chciałoby się rzec - takie rzeczy tylko w erze :P
BASZNIA   mleczna i deserowa
28 maja 2014 09:44
I w Kraku pono 😉.
Czy w okolicach Gostynia/Jarocina/Krotoszyna są jakieś stajnie z halą, dosyć dobre? Lub osoby prywatne, które przyjęłyby konie w pensjonat?
I pytanie numer 2, w jakich cenach są pensjonaty w Poznaniu? Niestety nie mam rozeznania.. :kwiatek:
Arlyn w okolicach Jarocina z halą masz Bryllandię w Witaszycach i Hermanów.
Z ciekawości, jaka cena Hermanowa?
baffinka no tak, ale Brylandia 900 zł z tego co wiem... więc za dużo dla tej osoby :P a hermanów nie wiem w sumie ile..
Hermanów wg strony internetowej 600 zł. Tylko nie wiem czy to aktualna cena.
Bryllandia na stronie ma 700 zł. Jeśli faktycznie 900 to chyba trochę przesadzają  😀
w rogalinku jest fajna stajnia MUSTANG na ul. sikorskiego
agaj a ile koni jest teraz w Mustangu? Ruszyło się coś w końcu z pastwiskami? Bo z tym to tam zawsze był problem.
8 jest koni a co z pastwiskami bylo ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się