Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

  nie bardzo rozumiem o co w tym wszystkim chodzi Mustang fajna stajnia  w porownaniu z Niwka niebo a ziemia Niwka strasznie przepelniona konie wypuszczane na zmiany malo miejsca i oczywiscie drogo ! paletajace sie dzieciaki nie obrazajac nikogo  z osob tam trzymajacych konie co niektóre wyżej s.... niż d.... maja (oczywiscie nie wszyscy podkreslam bo nie znam wszystkich)
Pytanie nie o pensjonat ale chyba tutaj znajde osoby, które mi odpowiedzą.
Czy w okolicach Poznania jest jakiś trener ujezdzenia który dojeżdża do klienta? 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 czerwca 2014 11:08
arlyn, Ada Menes. Niesamowita osoba.
arlyn, Ada Menes. Niesamowita osoba.


potwierdzam
Osobiście treningów z Adą nie miałam, ale byłam na wielu i również polecam!
  nie bardzo rozumiem o co w tym wszystkim chodzi Mustang fajna stajnia  w porownaniu z Niwka niebo a ziemia Niwka strasznie przepelniona konie wypuszczane na zmiany malo miejsca i oczywiscie drogo ! paletajace sie dzieciaki nie obrazajac nikogo  z osob tam trzymajacych konie co niektóre wyżej s.... niż d.... maja (oczywiscie nie wszyscy podkreslam bo nie znam wszystkich)


Co było z pastwiskami? A no właśnie nic, nie było ich. I nie można było się doprosić by coś w tej kwestii właściciel zrobił, konie stały na piachu dzień w dzień. Siana mało dostawały, po zmianie stajennego, to była garstka, aż z koleżanką chodziłyśmy i dokładałyśmy, bo to była żenada. A łąki właściciel ma, więc mógłby chociaż załatwić koszoną zielonkę, ale po co. Placu do jazdy nie było, bo można było jeździć na piaszczystych wybiegach, mega kopnych i nierównych, albo strasznie zarośniętej zielskiem łące. Hala od lutego kurzyła się niemiłosiernie, bo nie można było się doprosić by ją zlać. Latem w ogóle nie dało się z niej, z tego samego powodu, korzystać. Ciągle się tylko słyszało od właściciela "a po co?" Dla mnie to nie jest dobra stajnia dla konia. Zgodzi się ze mną pewnie zdecydowana większość, któa pamięta jak Mustang prezentował się kiedyś, a jak marnie prezentuje się dzisiaj. A szkoda, bo ten ośrodek ma potencjał i mógłby być naprawdę fajnym pensjonatem.
ok ale zobacz na niwce zupelna paranoja jakby mogli stawialiby konie pietrowo i zmianowe wypuszczanie koni bo miejsca malo i jeszcze 800 zł  🤔wirek: i powiesz mi ze w mustangu jest tak zle
uwazam ze naprawde jest malo stajni spelniajacych wszystkie zachcianki osob trzymajacych konie
ok ale zobacz na niwce zupelna paranoja jakby mogli stawialiby konie pietrowo i zmianowe wypuszczanie koni bo miejsca malo i jeszcze 800 zł  🤔wirek: i powiesz mi ze w mustangu jest tak zle
uwazam ze naprawde jest malo stajni spelniajacych wszystkie zachcianki osob trzymajacych konie


Sory, ale nie porównujmy się do niwki...  😉
Dla mnie sprzątanie w boksie raz dziennie, schucha i czysta: siodlarnia i łazienka to minimum.
Odbywam w sierpniu praktyki w Olszy. Czy jesteście w stanie polecić mi jakąś stajnię do której mogłabym wstawić Młode na miesiąc? Czy Agro-Handel w ogóle przyjmuje w pensjonat? Jak najbliższe okolice Śremu najlepiej 😉
z góry dizękuję  :kwiatek:
agaj po pierwsze, to że w Niwce może i warunki dla konia są gorsze, wcale nie znaczy, że Mustang automatycznie z tego tylko powodu jest fajną stajnią 😉 Bo mamy w okolicach Poznania naprawdę kilka fajnych i dobrych stajni, o niebo lepszych niż Mustang. I jak już stajnie porównujemy, to należy porównywać na tle wszystkich, a nie tylko Niwki.
I oczywiście, że nie ma stajni idealnych, stajnia która spełnia wszystkie zachcianki to utopia, ale są stajnie, które do tego ideału się zbliżają i na pewno nie jest nią Mustang 😉 Stałam tam z koniem pół roku, więc co nieco wiem, jak tam jest. I nie mogę powiedzieć, że to jest fajna stajnia. Jak fajną stajnią może być pensjonat z właścicielem, który ma niemal wszystko gdzieś? O nic nie można było się doprosić, ciężko było się dogadać.
To ja z kolei zapytam, podobnie jak arlyn o trenera, który by mnie doszkolił w umiejętnościach jeździeckich  dojeżdżającego do klienta kierunek Pobiedziska. Pytałam w wątku o trenerach, ale cisza....
to chodzi ci o lazienke i siodlarnie przeciez sa
nefryt Ale w kierunku ujeżdżenia? Skoków? Wkkw?
Ujeżdzenie Poznań- Ada Menes, Dorota Tyszkiewicz. Gorąco polecam!

Do Pobiedzisk to myślę,że Pan Robert Sydof  mógłby się pofatygować, on ma stajnię w Borówcu (???) Koło Zbierkowa.  Trenuje skoki, co do ujeżdżenia Agnieszka Adamczak-Kociałkowa Górka/Buszkówiec.
whisperer13  dzięki!  :kwiatek: Niestety, Agnieszka Adamczak na razie odmówiła 🙁 ale spróbuję jeszcze raz...
Tamte okolice jeszcze Marek Szczerkowski
to chodzi ci o lazienke i siodlarnie przeciez sa


Łazienka jest, owszem. Ale siodlarnia ani czysta, ani specjalnie sucha 😉 Wisiały w niej stare siodła, uprzęże do bryczek, wszystko zapleśniałe, tony kurzu. Jeśli siodlarni nie posprzątają sobie sami pensjonariusze, to nikt tego nie posprząta.
Ramires  w kierunku skoków 🙂

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi 🙂 wykorzystam je  :kwiatek:
kenna ma konia w okolicy, chyba w Kociej, zapytaj jej, czy nie wie o jakims trenerze  🙂
Dzięki dziewcz

🙄
[quote author=nefryt link=topic=208.msg2109355#msg2109355 date=1401731494]
Dzięki dziewcz

🙄
[/quote]

Ha ha ha... Genderze!!! Wydało sie 🙂😉))
🤣 piszę z telefonu i dopiero zauważyłem co wyszło
...i chłopaki  😀
Podbijam moje pytanie, na prawdę potrzebuję podpowiedzi  :kwiatek: :kwiatek:
Można wiedzieć jakie praktyki?
kliniczne - weterynaria 🙂
Moniqa zawsze możesz spytać czy na ten miesiąc nie możesz postawić koni w Agro-Handlu, tuż obok jest też stajnia Gosi - Stajnia Bystrzek
No właśnie Bystrzek niestety nie ma wolnych boksów 🙁 czyli Agro-Handel w ogóle przyjmuje konie z zewnątrz? Ok, spróbuję przedzwonić i popytać. Czy mam jeszcze jakąś alternatywę w (jak najbliższej) okolicy?
dziękuję  :kwiatek:
To po co ci koń? Myślisz, że będziesz miała czas   😂
ogurek - spokoooojnie, o mojego konia martwić się nie musisz 😉 ja już praktykowa weteranka, koń ze mną jeździ wszędzie i zawsze znajdę trochę czasu, choćby o 5 rano. Wyznaję zasadę "dla chcącego nic trudnego", koń chodzi codziennie calutkie studia. A jeśli nawet się roztrenuje i nie będzie chodził 6 a np tylko 4 razy w tyg, to najwyżej będę go miała "pod ręką" żeby wpaść z marchewkami i wymiziać 😉
Już tak nie dramatyzujmy 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się