Styl western (dawniej kącik)

manie te extreme-trail trochę "śmieszą" = oczywiście super pomysł = ale od lat w Polsce są tzw ścieżki huculskie,


Ale jak ktoś wygra taką ścieżkę huculska, to nie będzie się mógł reklamować, że jest mistrzem Polski w jeździe western.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 maja 2014 18:02
huculska jest dla hucułów, reszta jest poza konkursem, także średni pomysł jak ktoś ma cisnąć np. 200 km, żeby tylko się przejechać 😉 tu jest trochę większa szansa na wygranie niezależnie od rasy, stylu etc.
My jedziemy akurat dla fun`u obeznać się z nowymi rodzajami przeszkód, hustawek itp :P
Ja też z bułanym, także jak mnie stres nie zeżre i głowy nie zapomne to zaczepie 🙂
A co jedziecie ?
Kurcze, fajnie, że trochę tych kucy będzie 🙂

amatorów open i wyścig:-)

tutaj wszyscy będa po to, żeby się zapoznać z przeszkodami, dla wszystkich (no w każdym razie dla wikszości) to będzie nowość:-) czrateros-ale o co ci chodzi tak w zasadzie?
czrateros-ale o co ci chodzi tak w zasadzie?

Nie mam żadnych ukrytych intencji. Naprawdę tak myślę. Szczerze mówiąc, nie umiem się domyśleć, dlaczego pomyślałaś, że może mi o coś chodzić.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 maja 2014 01:18
Czarteros, może dlatego, że Twoja wypowiedź brzmi pejoratywnie?
Z zasady nie można się reklamować, że jest się mistrzem Polski w jeździe western. To jakby ktoś był mistrzem Polski w jeździe klasycznej czy jeździe na nartach... Więc albo ubliżasz tą wypowiedzią, albo zabłysnęłaś wyjątkowym stanem niedoinformowania.

A tak swoją drogą, to nie jeżdżę traili, ale to nie jest 'ogrzewanie kotleta' pt: patrzcie, wyśliliśmy coś nowego zapominając o ścieżkach huculskich, tylko jest to odwzorowanie konkurencji ze stanów, jak mniemam na ichniejszych zasadach i przepisach, więc nie wiem co ma Cię tu śmieszyć, Dodofon...
http://www.blb-westernhorses.pl/
Tu link z informacjami. Bardzo fajny filmik. Pies z kapeluszem wymiata. Żałuję, że mam tak daleko. Bardzo chętnie bym popatrzyła.
Więc albo ubliżasz tą wypowiedzią, albo zabłysnęłaś wyjątkowym stanem niedoinformowania.



Sorry, ale dalej nie widzę, komu ubliżam. Jeśli się nie jest Shawnem Flarida, to samym produktem sprzedaż ciężko zrobić. To Ci powie pierwsza lepsza firma PRowa. Nie wiem też, gdzie widzisz moje niedoinformowanie (choć nie zaprzeczam), ale... postaram się z tym żyć.
subaru, przerzuciłaś się na west? 😉 U nas nie będzie pełnego toru , tylko kilka jakiś przeszkód , które mogłyby sprawiać najwięcej trudności naszym koniom. Ale zawsze treningowo można wpaść . O ile na prawdę ten tor powstanie , bo na razie właściciele "wrócili" do szybkościówek 🙂
włąśnie taka jest idea tych zawodów że moze w nich wystartowaćkażdy, nie tylko ludzie jeżdżący west.
my zabieramy jednego konia (no koń to brzmi dumnie:-) klasycznego.
aaa rozumiem , to fajne w sumie 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 maja 2014 15:15
[quote author=subaru2009 link=topic=27.msg2099278#msg2099278 date=1400605322]
huculska jest dla hucułów, reszta jest poza konkursem, także średni pomysł jak ktoś ma cisnąć np. 200 km, żeby tylko się przejechać 😉 tu jest trochę większa szansa na wygranie niezależnie od rasy, stylu etc.
My jedziemy akurat dla fun`u obeznać się z nowymi rodzajami przeszkód, hustawek itp :P
[/quote]

Polecam wybrać się na T.R.E.C- a bardzo fajna inicjatywa PTTK-u
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
21 maja 2014 15:43
rosek0 nie 🙂 ale to dla wszystkich, także jedziemy ogra przyzwyczajać do nowych sytuacji, tłumów i takich tam 🙂 Plany wobec ogra są ostre, więc trzeba przyzwyczajać 😉 Na razie głośno nie mówię 😀 P.S. W końcu na tą Ślężę muszę się z ogrem wybrać ... :P

Kastorkowa mogłabyś mi na Pw przesłać jakieś szczegóły.  :kwiatek:
z tego co wiem to TREC raczej nie po naszej stronie Polski...
My tez jestesmy jutro w komarnie z naszym sklepem western i komisem siodel. Podobno ma byc brzydka pogoda, wiec zabieramy tylko czesc sprzetu(rozkladanie/pakowanie w deszczu jest malo zabawne dla sprzetu;-)). Wiec jesli ktos chce cos konretnego zobaczyc - napisac na pw, rowniez z siodel:-)
Livia   ...z innego świata
30 maja 2014 11:37
Zgłaszam się z jeszcze jednym pytaniem - czy produkowane są popręgi westowe dłuższe niż 90 cm? Jeśli tak, gdzie mogłabym taki znaleźć? :kwiatek:
.
Livia   ...z innego świata
30 maja 2014 12:23
Muchozol, na mojego 🙂 Obecnie mamy 75 cm i jest za krótki, tak to wygląda (z prawej strony popręg jest zapięty na najniższą dziurkę, z lewej popręg kończy się jeszcze trochę niżej). Popręg klasyczny mamy 140 cm w tej chwili.
.
Popręg west nigdy nie jest tak długi jak klasyczny! Wiele osób popełnia błąd i zakłada zbyt długi popręg.  Nie spotkałem jeszcze konia gorącokrwistego, który potrzebowałby popręg dłuższy niż 36", a dla większości wystarcza 32, w ostateczności 34 "


Warto to przeczytać:

http://www.equipedic.com/Measure_Cinches_Girths.htm
Livia   ...z innego świata
30 maja 2014 14:43
TomC, oczywiście, że popręg west nie będzie tak długi jak klasyczny. Obecnie mam 75 cm, czyli ~30 cali. Dziękuję bardzo za link - dobrze zrozumiałam, że popręg powinien leżeć 3-4 cale nad łokciem, ale poniżej "point of shoulder" (nie wiem, jak to przetłumaczyć na polski)?
Być może powinnam się zabrać za tą sprawę z innej strony i zdobyć dłuższy pas do popręgu z prawej strony - może w tym leży problem?
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 maja 2014 15:04
Na zdjęciu popręg nie wygląda na zły, raczej właśnie przydałoby się dłuższe 'krótkie latigo' 🙂 a jak się nie znajdzie, to ewentualnie z obu stron można zapinać na 'długie latigo' i wtedy problem znika
Livia   ...z innego świata
30 maja 2014 20:11
Dziękuję wam bardzo  :kwiatek:
Czy nie wie ktoś  :kwiatek:  gdzie można kupić lekkie siodła westernowe na rajdy kilkudniowe?
Czy ktoś może mi podpowiedzieć który z tych popręgów bedzie najlepszy ?

http://wwrshop.pl/Popreg_western_00058-598.html
http://wwrshop.pl/popreg_western_00059-600.html
http://wwrshop.pl/popreg_western_00060-601.html

Potrzebuje go do australijki, ale nie wiem jak ważną funkcję odgrywają te wstawki 🙂
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
04 czerwca 2014 15:59
W sumie to chyba wszystko jedno. Jak dla mnie najważniejsze to to żeby był bawełniany.
Edit: Poleci ktoś jakiegoś rymarza, który tanio wykona wodze west?
.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
10 czerwca 2014 10:58
Faktyczne cena nie jest powalająca. Dziękuję!
http://www.blb-westernhorses.pl/
Tu link z informacjami. Bardzo fajny filmik. Pies z kapeluszem wymiata. Żałuję, że mam tak daleko. Bardzo chętnie bym popatrzyła.



Gdzie ten film?
Gdyby ktoś chciał obejrzeć 4Spins to proszę patrzeć.
http://www.rh-video.de/powerstream/
Używa ktoś siodła syntetycznego? Bądź ktokolwiek słyszał jakieś opinie?
Miałam, aczkolwiek wszechstronne, a nie west i nie mam porównania.

Rozglądam się za siodłem przede wszystkim do jazdy w teren, delikatnej pracy na placu, ale nie będę przy tym trenować ambitnie tej sztuki jazdy. W skrócie: do pobujania się.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się