dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Lekki ruch jak najbardziej mu się przyda, chodzi mi o to by nie był przeciążany, bo widziałam kiedyś jego trening jak został ganiany po 8-10 kółek na jedną stronę dla kondycji. Oczywiście trenerem również jest właściciel stajni..  🙄
szybkie Edit: to nie znaczy, nie że ma/miał mnie za osobę na tyle odpowiedzialną, że jeździłam kiedyś na tym koniu bez jego udziału, gdzie nie widział co robię z koniem. Tyle że fakt faktem lubi to kontrolować i jednak woli być.
Dzierżawa nie wchodzi w grę bo właścicielka pojawia się sporadycznie, a właściciel stajni teraz uważa się za właściciela konia i jest przeciwko dzierżawie.
Po za tym uważam że pomysł jest do d**y. Właściciel karmi i nawet jeśli będę prosić o inne dawki to on "i tak wie lepiej".
Niestety nie bardzo podoba mi się też pomysł dzierżawy. To, że będę go dzierżawiła nie sprawi, że będę jedyną osobą, która na nim jeździ, niestety. Mija się to wtedy z celem bo płacę za możliwość posiedzenia z koniem, co mam obecnie za darmo. I znów uszczęśliwię jedynie właścicielkę konia a koń będzie miał takie same warunki.
Anderia   Całe życie gniade
03 maja 2014 20:13
dar wybacz, ale dla mnie całe Twoje obfite polecanie Stangreta jest bezwartościowe w zestawieniu z powyższymi historiami (chyba że ten koń nie stoi w Stangrecie, ale tak wywnioskowałam). W życiu bym nie postawiła swojego w stajni, w której właściciel uskutecznia taką samowolkę i to zapewniając tym samym tak kiepskie warunki. Wiem, że nie masz na to wpływu... ale samym workiem granulatu tu niczego nie zmienisz.
Absolutnie, nie mowa o Stangrecie.
Natomiast wiadomo, że workiem granulatu podejścia nie zmienię..  po prostu chciałabym po prostu poprawić los tego konia. Chce dobrze i nie chce też by wyszło źle.
Anderia   Całe życie gniade
04 maja 2014 14:34
A, no jak tak, to bardzo przepraszam. 🙂

Ale i tak uważam, że najlepiej wyszłoby wszystkim, gdyby ten koń stanął w innych warunkach. Jeśli nie możesz tego zmienić, to nie ma o czym mówić i ja bym w ogóle w paszach nie gmerała. 🙁
Bardzo polecam Pavo Vital Complete. Szukałam witamin w granulkach, bo proszek moj kon wydmuchiwal ze żłobu. Testowałam wit. Josera Joker i kon nie chciał ich zbytnio jeść. Zostawial w żłobie pasze po ich dodaniu..  A te wcina równo 🙂
Dla mnie vital complete to była porażka,wygląda jak granulowany asfalt i mój koń nie chciał tego tknąć,na mokro było jeszcze gorzej-dawałam innemu koniowi w treningu i efektów też nie zauważyłam
Czy mógłby ktoś się podzielić ze mną małą ilością Pavo Muscle Build?
Szukam jakiegoś tańszego (ale dającego efekty) odpowiednika kombinacji Derbymed Myocrescat + Derbymed Orysanol E. Czy ktoś używał czegoś naprawdę skutecznego na mięśnie?
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
19 maja 2014 09:20
są jakieś opinie na temat aminoralu? bo zainwestowałam i nie wiem czy dobrze :P
Witam wszystkich. 👀
Mam małą prośbę, przepraszam że tak nie w temacie może. Potrzebuję pomocy. Ma może któraś z was artykuł naukowy ❗ w języku angielskim  ❗ (fajnie jakby był przetłumaczony) który opisuje zależność między żywieniem a jakością kopyt (czy jakimś innym wpływem na nie) Bardzo bym prosiła o pomoc. Jeżeli ktoś byłby w stanie to proszę o wiadomość na pv.

:kwiatek:
Witam wszystkich. 👀
Mam małą prośbę, przepraszam że tak nie w temacie może. Potrzebuję pomocy. Ma może któraś z was artykuł naukowy ❗ w języku angielskim  ❗ (fajnie jakby był przetłumaczony) który opisuje zależność między żywieniem a jakością kopyt (czy jakimś innym wpływem na nie) Bardzo bym prosiła o pomoc. Jeżeli ktoś byłby w stanie to proszę o wiadomość na pv.

:kwiatek:


Wystarczy, ze napiszesz w jednym wątku... 😉
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
03 czerwca 2014 08:52
Mam do was pytanie.
Czy którakolwiek używała preparatów firmy Cortaflex?
Ktoś mi polecał tą firmę, ale nie jestem do końca przekonana i chciałabym zasięgnąć jakiejś dalszej opinii 😉
Racjonalna,  Wpisz w wyszukiwarce i bardzo dużo informacji Ci wyskoczy...
Mam do was pytanie.
Czy którakolwiek używała preparatów firmy Cortaflex?
Ktoś mi polecał tą firmę, ale nie jestem do końca przekonana i chciałabym zasięgnąć jakiejś dalszej opinii 😉


A o jaki konkretnie preparat chodzi? Zależy, bo czasami można znaleźć lepszy suplement w tej cenie 🙂
Używał ktoś conditioner-Dragees  z firmy horse fitform?
czy ktoś mądry mógłby się wypowiedzieć o składzie tego : http://www.vetagri.pl/pl/p/Hippovit-Extra-1-kg/397
Czy ktoś widział może gdzieś miedź w sensownej cenie? Przeszukałam wiele stron i jak na razie znalazłam tylko Coppervit Foranu, Cuppra z Horse First, Copper Plus z Cortaflexu i pastę z Mervue, ale jednak pasta zbyt problematyczna w podawaniu, a reszta wychodzi po ok 100zł na miesiąc. Potrzebuję czegoś w płynie lub w proszku, suplementy od Podkowy odpadają.
Katasia, ja dawałam tą miedź. [[a]]http://vital.sklep.pl/pl/p/Hesta-Plus-Miedz%2C-1-kg-zapas-ok.-2-m-ce/272[[a]]
epk - dzięki, stanie jednak na foranie, bo jak weszłam porównac składy, to dopiero zauważyłam, że podaje sie go co 2 dni,  więc opakowanie za stówkę starcza na 2 mies - jednak wychodzi cenowo korzystniej 🙂
Katasia, ja wybrałam tą Hestę, bo widziałam po koniu znajomej, której był podawany Foran a potem Hesta, i po Heście były widoczne efekty, a po Foranie zero zmian.
hmmm,  to dziwne, bo teoretycznie w Foranie jest wiecej miedzi niż w tej Heście, a może były spore braki i dopiero po dłuższym czasie podawania widać było zmiany?
Ma ktos może jeszcze doświadczenie w podawaniu miedzi? Faktycznie Coppervit taki słaby?
Katasia, pytanie czy ta miedź jest w takiej samej postaci i przyswajalności. Ja nie wiem - jak mówię, dałam Hestę i po swoim koniu tez szybko widziałam efekty.
No właśnie o przyswajalność też może chodzić - dałaś mi do myślenia, bo zawsze myślałam, że Foran ma dobre suplementy. Moze ktoś jeszcze się wypowie?
Katasia, nie wiem czy dobre czy nie, ja bardzo Foran jako firmę lubię i zawsze wszystko mi pasowało. Ale jak szukałam to na coś musiałam wziąć poprawkę 😉 a że miałam pod ręką opinię na podstawie jednego konia i obu tych preparatów to skorzystałam. Ale weź pod uwagę, że to tylko jeden koń 😉
famka   hrabia Monte Kopytko
10 czerwca 2014 14:08
ja dawałam z Hesty Cynk i efektem były szybko gojące się wszystko, poprawa kopyt sierści i wygląd sierści, nawet łupież zmalał
Rozmawiałam jeszcze ze znajomym, który podawał kiedyś Coppervit - też nie widział efektów. Ostatecznie zamówiłam więc Hestę, dzięki za podpowiedź.
Czy ktoś podaje może Ziemię Okrzemkową od p. Podkowy?
Ponawiam pytanie o preparaty na rozbudowę/wspomagające działanie mięśni.
Co przetestowane i cena nie zabija?
BOEHRINGER INGELHEIM Equitop Myoplast
DERBYMED Myocrescat
DERBYMED Orysanol E

Pytanie tylko co znaczy, że cena nie zabija. Te mięśniowe preparaty tanie nie są.
Klami, cena tych, które podałaś mnie osobiście zabiła. 😵
Poza tym nie bardzo rozumiem jest sens podawania przez 4tygodnie, bo co ma się nabudować przez ten czas? A potem już nie trzeba mięśni wspierać, mimo, że trening nadal intensywny?
OK - sprecyzuję się: myślę nad aminoralem, marstallem amino muskel i innych w tej lub podobnej cenie, bo na to mnie stać nie przez miesiąc, tylko ile będzie trzeba.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się