Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Fakt, w tej stajni jak bylam x lat temu, to konie mialy gnoju po peciny, na pytanie czemu nie sprzataja - bo jest tak koniom cieplej...
Ale nie wiem, jak jest teraz.
Wg mnie to typowe wiejskie stajenki, kon ma owies i wybieg i tyle.

Nie wiem co sie dzieje u pana Jana (cukiernika), a z wlascicielem tej stajni sasiadujacej z p. Ula czasem jezdzw autobusem, ale u niego nie ma jazd, ma konie dla siebie
Z tego co wiem, w ten weekend w WLKS Krakus są zawody skokowe. Nie ma ich w kalendarzu PZJ. Zgaduję, że nie zostały zgłoszone? Gdzie można dowiedzieć się o takich imprezach?
żaczkowa   gone with the wind
29 maja 2014 20:33
Jak nie ma, jak są? W kalendarzu pozycja 17., nawet na stronie MZJu propozycje zamieszczone były 13. maja 😉
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
29 maja 2014 21:44
Dla takiego młodziaka, to polecam z całego serca Tabun- miejsce idealne!  🙂
Z lepszych zostaje Santos i Mustang (ale tu tylko ujeżdżenie).
W Konarach jazdy w zastępie i naprawdę sporo ludzi, ale instruktorka miła.

Tak naprawdę trzeba osobiście pojeździć i pooglądać jak wyglądają zajęcia- każdy ma  inne priorytety 😉 .


Co do Konar, grupy zaawansowane mają samodzielną pracę z koniem. Początkujących fakt, uczy się w zastępie, po lonżach oczywiście🙂 i na początkowy etap uważam, że to najlepszy sposób. Instruktorki są dwie. Koniki startują na zawodach, kucyk rekreacyjny z  zawodnikiem z Zielonej jest aktualnym Mistrzem Małopolski w kat. Junior Młodszy w skokach. Na wcześniejszych  zawodnik zdobył tytuł Vice Mistrza w tej kategorii.
Co do ilości ludzi, bywa różnie. Są jazdy gdzie rzeczywiście jest tłoczno, a bywają jazdy gdzie są 3-4 osoby. Zawsze dzwoniąc można zapytać w jakie dni jest luźniej. Albo w dzień jazdy upewnić się czy grupa nie urosła.

[quote author=żaczkowa link=topic=196.msg2106572#msg2106572 date=1401392006]
Jak nie ma, jak są? W kalendarzu pozycja 17., nawet na stronie MZJu propozycje zamieszczone były 13. maja 😉
[/quote]

Kalendarz na stronie MZJtu daje radę!
ushia   It's a kind o'magic
30 maja 2014 13:04
Strucelka - no widzisz, ja z postawienia konia w Nowakówce zrezygnowalam wlasnie ze wzgledu na sterty gnoju w boksach

z "wegrzcowych" stajni znam dwie - u Waśków gdzie jest mega czyściutko, ale wszystko inne to katastrofa totalna (padokowanie, karmienie, ujezdzalnie, opieka)

i wlasnie u Uli, gdzie sprzatane do zera jest wprawdzie raz na tydzien a to i daleko do "mega syfu", ale konie stoja praktycznie caly dzien na wybiegach,  ujezdzalnia jest piaskowo-zwirowa co daje fantastyczne warunki jak pada, bo nie jest grzasko, a znosne w kazda inna pogode. I wlascicielka pensjonatu lubi konie i troszczy sie o nie
fakt, sama stajnia malo zachwycajaca, bo to przerobiona obora

wiec jak widac, co czlowiek to opinia 😉
Już kiedyś ze znajomą mówiłyśmy, że "ideałem" byłoby, gdyby Ula prowadziła stajnię waśków 😉
"Nasz" koń jest mocno problematyczny, a nigdy nie było sprzeciwu, kiedy trzeba było zakraplać oko 3 razy dziennie, smarować nos filtrem, czy ubierać maskę i kupować inne siano. Żadnych dodatkowych opłat, opieka fantastyczna, a warunki... Kwestia gustu  😉
Dava   kiss kiss bang bang
01 czerwca 2014 13:38
Może ktoś będzie zainteresowany:
W czerwcu do Krakowa (do KJK Szary) po raz kolejny przyjedzie dr Joachim Zierz, niemiecki chirurg-ortopeda, specjalista od diagnostyki urazów aparatu ruchu u koni sportowych.
Zainteresowanych zbadaniem swojego konia proszę o kontakt na pw lub mailowo: barbara.pratnicka@gmail.com

Trochę osób miało z Nim styczność, ogólnie superlatywy, polecam  :kwiatek:
Czy ma ktoś może namiary na handlarza siodeł z okolic Krakowa? (Chętnie człowieka, który bierze siodła w częściowym rozliczeniu)  👀  :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
02 czerwca 2014 01:13
mam ogromną prośbę o pw (BŁAGAM NIE W WĄTKU bo się jatka zrobi 😉) z opiniami na temat pracy z końmi dwóch panów: Krzysztofa Wójcika i Adama Szpilki

dziękuje Davie i maison za pomoc  :kwiatek:
Hej  wiem że może nie do końca w temacie ale mam pytanie. Czy ktoś może mi polecić sklep lub przedstawiciela dobrej paszy z Krakowa. ??
ninunienka chyba musisz zacząć od drugiej strony: poczytać wątek o paszach, wybrać jakąś dla siebie i wtedy pytać gdzie w Krakowie możesz ją dostać. Dobra pasza znaczy jaka? wysoko energetyczna, nisko? dla koni z jakimi problemami? dla starszych, młodszych? jak aktywnych ruchowo? poddatnych na kolki?  😉
wrzuciłam w ogłoszenia, ale z Krk byłoby łatwiej- pozbywam się ratomki. 45 cm od zamka tybinki, więc dla krótkonożnych OK.
Łęk "standardowy ", dokładnego rozmiaru nie znam. Rozmiar 16,5' jak sądzę, bo raczej mniejsza niż większa.
Regularnie przeglądana przez rymarza.
[quote author=gllosia link=topic=196.msg1311896#msg1311896 ]
Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie dokładnie znajduje się stajnia w Pisarach? Bliżej Rudawy czy Dubia?
[/quote]

Pisary - stajnia leży pomiedzy Rudawa a Dubiem,generalnie bliżej Dłubia ;-) I działa z powrotem - odremontowana, rozbudowana, ze zdrenowana piaskowa duża ujeżdzalnia... daje znac o reaktywacji i mam nadzieje ze nie zostanie odebrane jako reklama i moderator nie zrobi ze mna ... 🏇 
 Brak edycji - post pod postem
45 cm od zamka tybinki, więc dla krótkonożnych OK.
No nie bardzo,, to jest długość dla bardzo długonożnych.
mam 163cm, albo źle zmierzyłam, albo się źle rozumiemy. Nóg długich to ja nie mam 🙂
nika77 ratomki z którymi ja się spotkałam miały dłuższa tybinkę, więc to 45 cm brzmi prawdopodobnie. Ale zgadzam się z Mooną, to dla długonożnych. Przy wzroscie 161 mam tybinkę 36 cm ;-)
OK, milo mi zaocznie zostać uznaną za długonożną 🙄 No tak czy siak, można się mierzyć 🙂
osobiście mam 160 wzrostu i tybinkę 35cm 🙂 nie spotkałam się z ratomką, która miałaby krótkie tybinki, we wszystkich tybinka kończyła mi się przynajmniej w połowie łydki jak nie koło kostki 😉
Ja mam 170cm i tybinke 40cm (Euroriding Titan). Mogła by być krótsza, ale nie narzekam, bo póki co nie moge tego zmienić. Ratomka w której siedzialam była jeszcze dłuższa, kolano źle wypadało, ale wtedy o tym pojęcia nie mialam i jeździło się nawet wygodnie. Dopóki nie usiadlam w inne siodło 😀
Dava   kiss kiss bang bang
06 czerwca 2014 08:20
Laski przecież wzrost nie ma nic wspólnego z wielkością tybinki  🤣
Na nią wpływa długość nóg, grubość i to jaki się ma styl jazdy  😎 -> można być niską osobą, a mieć długie nogi, albo wysoką i mieć długi korpus, a nogi krótkie  😁
Dava, jeśli się jest w miarę proporcjonalnie zbudowanym człowiekiem, to owszem, wzrost ma wiele wspólnego z długością nogi, a zatem z długością tybinki  😉
Dava   kiss kiss bang bang
06 czerwca 2014 15:39
No niestety wiele osob jest nieproporcjonalnie zbudowanych plus budowa ciala (a niekoniecznie wzrost) warunkuje to jak kto siedzi i jakie ma strzemiona, a co za tym idzie jak powinna wygladac tybinka.
Pisze o siodlach skokowych, nie mam pojecia jak to wyglada w tych do uj  😁
Wzrost ma sporo wspólnego z długościa tybinki, jeśli ma sie normalne proporcje 😉
Bo wiadome, że zdarzają się osoby wysokie z krótkim udem - wtedy szukają siodeł dla krótkonożnych.

Generalnie Ratomka jest dla długonożnych osób, z długim udem - moja miała 43cm i długi banan, ja mam 168cm, brakowało mi minimum 2,3 cm żeby mieć nogę w odpowiednim miejscu.
Optymalna długość tybinki dla mnie to 40-41cm.
Był ktoś może wczoraj na skokówkach w KKJK i robił zdjęcia? 😉
Najbliższy egzamin na odznakę Brązową i Srebrną w Pcimiu odbędzie się 28 czerwca 2014 (sobota) 🙂
Witam,
Zastanawiam się czy w okolicach Krakowa przydałaby się jeszcze jedna stajnia z wolnym wybiegiem. Mamy piękne tereny, agroturystykę na 40 miejsc, piaskowy plac do jazdy, korty do tenisa, stawy rybne. Dawajcie znać czy byliby zainteresowani.
ushia   It's a kind o'magic
10 czerwca 2014 15:01
ale ze konie maja te ryby łowić?

w zyciu nie postawilabym konia w miejscu gdzie jest argoturystyka, rekreacja, mini-zoo, karuzele, cyrk czy inne wynalazki



W Niepołomicach (koło sklepu Ogród-Dom na ul. Mokrej) pojawiły się konie, jest mały plac do jazdy, można się umawiać na jazdy.
Witam,
Zastanawiam się czy w okolicach Krakowa przydałaby się jeszcze jedna stajnia z wolnym wybiegiem. Mamy piękne tereny, agroturystykę na 40 miejsc, piaskowy plac do jazdy, korty do tenisa, stawy rybne. Dawajcie znać czy byliby zainteresowani.


wszystko zależy od tego co stajnia oferuje dla koni i ich włascicieli, jeśli miałaby być kolejna popierdółka której właściciel nie ma pojęcia o żywieniu i opiekowaniu się końmi to chyba podziękujemy....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się