Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Rany Boskie dostałam pracę, nagle. Miało być coś w ciągu dwóch miesięcy okazało się, że od pon mogę zacząć. I co? I muszę chociaż częściowo przestawić Alicję na mm. Jest ryk, odpychanie mnie i butelki no koszmar. Dawno nie byłam taka bezradna. A kiedyś piła i było ok. Muszę ją też nauczyć wieczornego butelkowanie bo za 2 tyg idę na koncert i mąż zostanie z małą. Będzie musiał podać jej butlę wieczorem. Czy sama kaszka starczy? Bo zwykle koło 18 mała je kaszkę i ok 20 cycuje i zasypia. Help.
Spokojnie, Olek jak miał 6 miesięcy poszedł do żłobka, a nigdy nie pił z butelki mleka. W żłobku też nie. Kaszek nawet nie jadał, dopiero po kilku miesiącach się przestawił na kaszki.
Nadrabiał zupkami, warzywami i owocami.
demon dlatego też nie chcę polować na trzecią dziewuszkę 😉 Bo jestem prawie pewna że miałabym tak jak w rodzince.pl 😉

gwash już pisałam że jestem zakochana w Twojej córce! Dla mnie jest ideałem. Taką córeczkę chciałam mieć 😉 Bardzo proszę o więcej jej fotek. Na każdej stronie przynajmniej jedno - żebym mogła codziennie ją oglądać 😎
agulaj79- Mój synek też antybutelkowy ale od kilku dni daję mu na "półśpiocha"- w nocy jak się przebudzi mm i pije (na dodatek ochydny Bebilon Pepti). Nie wiem czy za dnia już by wypił ale na razie się wstrzymam jeszcze. Może u was poskutkuje takie nocne przyzwyczajanie do butelki... chociaż Twoja córeczka już pewnie całą noc przesypia  👀

    Mam do oddania za koszt wysyłki dwa białe prześcieradełka i taką nibykołderkę do małej kołyski/kosza Mojżesza 😉
Agulaj Ala to już duża babka spokojnie sobie poradzi 😉 A musi pić mm? NIe chcesz już karmić rano i wieczorem np?


Muffinka bardzo mi miło, zaskoczyłaś mnie 🙂

To wrzucę wam jeszcze trochę z capoeiry bo jestem strasznie zadowolona po tym weekendzie a w sumie nie wiem gdzie miałabym się tymi zdjęciami podzielić 😉 Baterie naładowane w 100% 🙂



braciszek pociesza siostrzyczkę, która spadła z ławki 😉














Mam nadzieję że się nie naprzykrzam 😉

Aha Demon pytanie mam - mielone siemię lniane można dodawać tak na surowo? Do jogurtu np? Ja zawsze myślałam że trzeba co najmniej zagotować i dodawałam tylko do zup i sosów.
gwash, ja mam len mielony uzyskany w procesie odtłuszczania i na opakowaniu podane, żeby tylko zalać gorącą wodą i że można dodawać do wszelkich zimnych potraw również (jogurtów, kefirów itp.). Byłam tylko ciekawa, ile tego dziecku można podać, by zachowało dobry wpływ, a nie przeczyszczało.
Agulaj Ala to już duża babka spokojnie sobie poradzi 😉 A musi pić mm? NIe chcesz już karmić rano i wieczorem np?


Chcę nadal karmić, ale do mm też chcę przekonać, bo tak jak pisałam, 12 czerwca idę na koncert i jakoś mąż musi małą nakarmić i uśpić. Czyli w ciągu dnia nie musi jeść mm? Mała w nocy jeszcze mi się budzi, tzn ostatnio znowu zaczęła, ale widzę, że górna jedynka idzie więc to jest winowajca.
gwash już pisałam że jestem zakochana w Twojej córce! Dla mnie jest ideałem. Taką córeczkę chciałam mieć 😉 Bardzo proszę o więcej jej fotek. Na każdej stronie przynajmniej jedno - żebym mogła codziennie ją oglądać 😎

Ja tego jeszcze nie pisałam, bo generalnie w wątku się nie udzielam (tylko podglądam 😉 ), ale podzielam to, co napisała Muffinka! Nela jest uosobieniem słodyczy i uroku. Kazio też jest świetny, pewnie gdybym marzyła o synku to na niego by padło  😁
Łaaaa Nelcia!!! i capoeira!
Super foty!
Napisz koniecznie jak się odnalazła na treningu i w ogole jak jej tam było ze starszymi dzieciakami!
slojma   I was born with a silver spoon!
03 czerwca 2014 20:40
Mam takie pytanie do posiadaczek laktatorów, jakie poleciacie i dlaczego? Ja chcę kupić elektryczny ale jeszcze nie wiem jakiej firmy etc. Czym się kierowac w wyborze? Na co zwrócić uwagę? Wszelka pomoc mile widziana🙂
Agulaj spróbuj nestle nan. Janek i jego cioteczna siostra odmawiają picia jakichkolwiek innych. A wielu próbowałam i nie mogłam wmusić więcej niż 20ml.
Dziewczyny,możecie polecić jakieś fajne miejsce nad morzem?Chcemy się wybrać całą rodzinką na urlop w lipcu,ale to co mnie interesowało jest już pozajmowane.Interesuje mnie,żeby było dużo atrakcji dla dzieci,w miarę blisko do morza,fajnie jakby mógł być tam pies i cena żeby mnie nie zabiła.Najchętniej interesowałby mnie jakiś większy pokój z małym aneksem kuchennym i czystą ładną łazienką(bo z tym ost,to różnie bywa :icon_rolleyes🙂
In.   tęczowy kucyk <3
03 czerwca 2014 20:59
slojma, zerknij do "wszystko, co chcielibyscie wiedziec (...)" 😉
slojma laktator = medela 🙂
Spróbuję nadrobić zaległości.

Przede wszystkim maxowa, gratulacje!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: Śliczny Tymonek. Napisz coś więcej. 😀

demon, Cudna trójca. 😀

kurczak_wtw, Super te Twoje Syny się chichrają. 😁

gwash, Nela przesłodka, a najlepsze zdjęcie jak siedzą razem przytuleni.  💘

slojma, Polecam Medela, albo Tommee Tippee. Jak chcesz, to zapytam moją sąsiadkę, która chce odsprzedać swój TT, ile za niego chce.

sznurka, Ale wspaniała wycieczka! No i Lewcio jaki piękny i zainteresowany. 😀 Ja też chcę tam jechać!  👿
Uwielbiam wszelkie wycieczki przyrodnicze. W sobotę byliśmy w Gdyńskim Akwarium, które zawsze uwielbiam:



Karp większy od Gabrysia:



I jeszcze zaprezentuję efekt mojego bliskiego spotkania z syneczkiem, który w trakcie tarzania, chichrania i tulenia chciał się jakoś tak na mnie rzucić i przytulić, jak na poduszkę, ale chyba był trochę wyżej niż myślał... i trafił czołem w moje usta, mam rozciętą wargę i krwiaka z opuchlizną.  😵
Adam się śmiał, że kobiety płacą grubą kasę za makijaż permanentny i powiększanie ust, a ja mam za darmo!  😁 Tylko musiałby mi poprawić z drugiej strony, żeby było równo. 😉





Mazia   wolność przede wszystkim
03 czerwca 2014 21:26
Mam pytanie do mam dzieciaczków 7-12 m-cy...
Potrzebuję kupić prezent dla dziewczynki 8 m-cy, czy coś takiego przydaje się?

http://allegro.pl/walec-do-nauki-chodzenia-chodzik-dmuchany-52176-i4254526286.html

czy może lepiej np. zabawki do kąpieli?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 czerwca 2014 22:40
Julie co Ty wiesz... 😁 u mnie tylko kwestia czasu jest operacja nosa, bo mala predzej czy pozniej mi go polamie 😁 norma jest przynajmniej raz dziennie fanga z czola w nos przy rzucaniu sie na szyje, o kopniakach w biust i szczeke nie wspominajac 😎 jej milosc jest urocza i bolesna 😁
gwash foty rewelacja!
gwash, rodzenskie przytulanki sa super, a Nelcia w kitkach wyglada jeszcze bardziej cute😉

sznurka, haha, zdjecie z lornetkami wymiata!!

Zduska, wytrzymaj!

Czarownica ale ci dziecko spowaznialo 🙂

A my dalej sie bujamy z jakims chorobskiem. Przed wylotem lekarka orzekla, ze to prawdopodobnie rumien nagly (wszystko pasuje tylko wysypka nietypowa) i torche krecila nosem na nasz wylot ale Jagna czula sie dobrze to polecielismy. Znajomi orzekli, ze rumienia sie nie boja i ze choroby to "part of a childhood" 😉  (a poza tym wyczytali se w wiki ze jak wylazla wysypka to juz nie zaraza) no, a na miejscu okazalo sie, ze ich pociecha ma taaaakie gile po lokcie. Po trzech dniach J. oczywiscie przejela tego gila i teraz mamy chyba kontynuacje, niestety katar zrobil sie wczoraj intensywnie zolty ale ciagle przezroczysty, pierwszy raz cos takiego widze. Jak z waszego doswiadczenia, czy to sie musi zakonczyc antybiotykiem? Juz w poprzednia sobote pediatra z dyzuru nam przepisala ale poszlismy, tego samego dnia jeszcze do "prywaciarza" i on  juz nie widzial takiej potrzeby, a nasza pediatra w poniedzialek potwierdzila, ze antyk, jak najbardziej zbedny. Najwiekszy problem ze nie idzie jej nic odciagnac, raz ze po dobroci nie pozwala, a na sile to dostaje polgodzinnych histerii po ktorych jest jeszcze bardziej zatkana gilami, a dwa ze nawet jak ciagniemy frida to prawie nic nie leci 🙁 Zastanawiam sie czy mozna cos dodac wieczorem do kapieli zeby sie troche poinhalowala? No i bonus taki, ze ten caly rumien nagly jest niebezpieczny w ciazy i teraz musze robic diagnostyke swoja :/

Julie, my tez dostajemy niezle becki od dzieciny. Love hurts.
Kate my tylko Nestle Nan. Jak miała miesiąc piła Hipp Combiotic, a potem na Nan przeszliśmy ze względu na cenę chociażby. Potem skończyłam antybiotyk więc wróciliśmy do cycowania.
Ale wiecie co jednak nie będę jej przymuszała. Pije wieczorem i rano. W sumie w dzień może pić wodę lub soki, a po pracy moge jej ew jeszcze dać pierś. Tylko problem bo ostatnio przez te zęby nawet pić z butelki nie chce. Na wszystko się wygina. Daję jej dużo owoców i sika normalnie więc chyba nie jest źle. No ale póki co jestem i pierś moge podać w każdej chwili, a od poniedziałki nie wiem. Chyba dzis sie przejdę po doidy i będziemy się uczyć.
agulaj79 a próbowałaś by ktoś inny karmił butelką? może nie chce od Ciebie, bo wie że Ty to cyc.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
04 czerwca 2014 08:02
agulaj79, ale po co ona ma pic mm? Po co w ogole ma w dzien mleko pic, skoro nakarmisz piersia ze 2 razy na dobe? to juz duze dziecko jest- dostanie obiad, kaszke, owoce i wsio. Moje dziecko odstawilo sie samo z chwila ukonczeni 9 miesiecy. Od tamtej pory nie mial w ustach mleka, bo takowego nie wypije i juz. Za to je wszystko inne i duzo pije wody, wiec nie ubolewam nad tym jakos specjalnie.

Mazia   wolność przede wszystkim
04 czerwca 2014 08:19
agulaj79, . Moje dziecko odstawilo sie samo z chwila ukonczeni 9 miesiecy. Od tamtej pory nie mial w ustach mleka, bo takowego nie wypije i juz. Za to je wszystko inne i duzo pije wody, wiec nie ubolewam nad tym jakos specjalnie.


ale produkty mleczne (jogurt, ser) je?
Agulaj moim zdaniem cycek rano i wieczorem jej wystarczy. My w weekend bylismy na dzialce ze znajomymi-nowe miejsce i nowi ludzie i Stach calkiem zapomnial o cycusiu, karmilam go innymi rzeczami i dopajalam rozwodnionym sokiem a cycek tylko rano i wieczorem. I super sie to sprawdzilo, teraz po powrocie do domu dalej tak funkcjonujemy. Na moim mleku (babydream) jest napisane ze dzieci po 6 mies zycia powinny pic po 200 ml mm dwa-trzy razy dziennie. (sorki za brak znakow, pisze z tableta)
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 czerwca 2014 08:37
Uff... udało mi się przekopać przez ostatnie strony wątku 🙂

zduśka, bądźcie dzielni! Jeszcze tylko trochę.
gwash, super zdjęcia!

My byliśmy w poniedziałek u lekarza. Wszystko jest tak jak powinno być. Mały rozwija się prawidłowo, waży już prawie 300 g., nawet na zwykłym USG dokładnie widać już człowieka, a ja w końcu przestałam tyć jak szalona. Moja waga podniosła się nieznacznie. Na kolejną wizytę mam zrobić glukozę. Przekonam się co to za świństwo 😉 W połowie lipca będziemy też robić drugą wizytę prenatalną, zapewne znowu będzie stres 😉
nad morzem polecam Dziwnów i Plaża Klub, albo ośrodek Na wydmie. Mają strony www. Własne wejście na plażę, plac zabaw, wyżywienie.

Kiedy wprowadzić jogurt, ser itp? Próbowałam deserków mlecznych, ale tak jak sama oceniłam skład, tak oceniło moje dziecko-wymiotuje dalej niż widzi i nie chce tego. Dojadłam i hepało mi się do wieczora. To jest jakieś g...wno do kwadratu. Kiedy mogę zacząć podawać nabiał i czy mogę zwyczajny "dorosły"?
Mazia   wolność przede wszystkim
04 czerwca 2014 08:54
nika77 według tej stronki masło w 10 m-cu, reszta 11 m-cu

http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/co-kiedy-w-diecie-dziecka.html

kurczak_wtw, szafirowa no ja właśnie tak planuję jak Wy, tzn. karmić cyckiem do momentu kiedy będzie można podać normalny nabiał, czyli do 10-11 m-ca, żeby nie karmić butlą mm

BTW za miesiąc chrzest, ile to jest "co łaska"?
Kurczaktrzymam kciuki, byś przeszła przez to badanie dobrze.... ja planuję jutro iść na glukozę... a jak się nie odważę, to ostatecznie w poniedziałek, bo w środę mam wizytę. Odwlekałam i teraz mi źle, bo mogłam już dawno zrobić i miałabym z głowy. Tylko ja się boję że 3 razy zemdleję a tego nienawidzę🙁 w przychodni jest tak duszno, i tyle czasu nie będę mogła jeść, gdzie jedzenie to jest 1 rzecz jaka mnie spotyka codziennie (no... poza sikaniem😉 mam nadzieję, że chociaż będę się mogła napić wody mineralnej w tym czasie.
Dziewczyny, ja mam sobie tą glukozę w ciepłej wodzie rozrobić przed wyjściem z domu na badania tak? i wypić po 1 pobraniu krwi? Panika mnie ogarnia, nie będę mogła w nocy spać. Jeny...

A Maleństwu dziękuję za pierwsze ubranka dla mojego szkraba. Fajny, niespodziewany prezent na dzień dziecka, i na otarcie łez😉 zaraz biorę się za przygotowanie szuflady na rzeczy małego, skoro już się zaczął sezon na podarki 🙂


nika77, ja już po malutku wprowadzałam po łyżeczce jogurtu naturalnego (takie z jak najkrótszym składem typu: mleko, bakterie i wsio), bo też był problem z zaparciami. Generalnie do teraz nie daję żadnych kupnych, gotowych deserków. Wolę zmiksować banana, dodać jogurtu i już (słodkie jak nie wiem wychodzi), albo inne owoce plus jogurt plus herbatnik albo biszkopt (czasami też to miksuję, bo nie daje rady grudek poherbatnikowych połknąć). Twarogu nie przełknie, chyba że chce Ci się miksować 😉

bobek, u nas dokładnie ten sam problem z katarem. Wysmarkać porządnie nie chce, nawet za cenę czystego nosa i swobodnego oddychania, a przy odciąganiu na siłę tworzy z ryku tyle śluzu i kataru, że to się mija z celem... Trzymam kciuki za chorutka, bo mam akurat identycznie...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 czerwca 2014 09:06
deksterowa, hihi ja też najbardziej przeżywam brak możliwości zjedzenia przed badaniem 😀 Na szczęście mam wizytę dopiero 2 lipca, więc nie będę się spieszyć z tym badaniem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się