ciąża, wyźrebienie, źrebak

jamjesttys, galopada_ świetne te wasze źrebaki  😍 (tfu, tfu, tfu  😉 )

maliniaq super mała wygląda, dobrze, że piszesz,bo ostatnio parę razy w ten wątek zaglądałam, i martwiałam się czy się udało ją odchować, bo dawno nie pisałaś. Dobrze, że wysiłek i praca włożona w uratowanie malucha zakończyły się sukcesem  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
03 czerwca 2014 11:55
to ja zasypie Was zdjęciami bo wyjątkowo przyjechałam do domu i miałam okazję porobić zdjęcia. Klaczki nazwane, w sprawie imion dla obu ogierków dalej kłótnia 😉 wrzucam zdjęcia Dywersji, a Dygresję złapię prawdopodobnie popołudniu 😉


D.1 vel Opas







D.2 (widzę w nim tyyyyyle wspólnego z moim Dużym. W końcu półbracia 😉 )







Dywersja w wersji  Dark Chocolate  😍






Kopyciak aż mi się znowu zamarzył taki maluch  😍

galopada_ bardzo fajne rudzielce  😍
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 czerwca 2014 15:55
Najmłodszy w rodzinie urodzony 10 maja

Przez to, że zabrakło mi Pavo, na jeden dzień byłam zmuszona dać Dolfosa. Mały na początku wcale nie chciał tego pić, zapach też odrzuca.
maliniaq   Just do your job.
03 czerwca 2014 23:45
Ja karmię Dolfosem od początku, młoda wygląda jak pączek, a przy żłobie doczekać się nie może aż dostanie w końcu swoją porcję mleka. Nie robi mi się z tego żaden żółty glut, o którym ktoś wspominał w innym wątku, a i zapach tego jest neutralny jak dla mnie. W każdym bądź razie wącham i nic mnie od tego nie odstrasza. Chyba, że na jakiegoś innego Dolfosa trafiłam  😉
Trochę Pankowskich źrebaków:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.729773243741759.1073741832.137010906351332&type=3


Majowa źrebica po og. Cardamon od klaczy Espania 18 po Ehrenwort.


Ogierek po og. Cardamon ( Pegasus HB x Compliment ) od klaczy Tifany ( Le Duc x Treasure Star xx ). Na zdjęciu ma niecałe 3 tygodnie.


Klaczka po Cardamon od Portina po Insider


klaczka po Cardamon od Parisa po Insider

Śliczne te pankowskie źrebięta 😉 to ja sie moge pochwalić, że mój to też prawie pankowski, dziadek Lusito, babcia Wendy xD
piękne te źrebole
maliniaq   Just do your job.
06 czerwca 2014 15:06
Dorobiłam się jeszcze jednego ładnego zdjęcia, więc w ramach pochwalenia się wstawiam mojego już nieco ponad 2 miesięcznego butelkowca 🙂
świetne wszystkie zrebaki, pozazdroscic😉
mam pytanie, mianowicie po ilu dniach od zastrzyku na wywolanie ruji wywozicie swoje konie ? slyszalam juz rozne opinie jeden wet mowi 3 dni drugi 5, juz sama nie wiem jak najlepiej
świetne wszystkie zrebaki, pozazdroscic😉
mam pytanie, mianowicie po ilu dniach od zastrzyku na wywolanie ruji wywozicie swoje konie ? slyszalam juz rozne opinie jeden wet mowi 3 dni drugi 5, juz sama nie wiem jak najlepiej

Wszystko zależy kiedy klacz dostała zastrzyk (w jakiej fazie cyklu), jeśli w tej odpowiedniej to inseminuje się/kryje około 4 dnia, ale trzeba badać usg.
jeszcze nie dostała, dziś minelo 19 dni od ostatniego skoku, powinna normalnie zaczac sie grzac a po badaniu okazuje sie ze juz jest po ... kobylka jest mocno rozregulowana, ostatnio ledwo zdazylismy bo juz konczyla ruje a powinna ja dopiero zaczynac, nie wiem moze ta dziwna pogoda miala na nia az taki wplyw..dla pewnosci jeszcze w poniedzialek bede badac a wtedy z wetem ustalimy kiedy dac zastrzyk. Znajoma zawiozla na 3 dzien od podania i kobylka juz stala ladnie od krycia wiec faktycznie chyba czas w jakim zostanie zaaplikowany ma zastrzyk
Nie jestem pewna, ale po owulacji trzeba odczekać jakieś 10 dni. Dopytać weta :-)
ok, bede rozmawiac z wetem w niedziele, dziekuje!  :kwiatek:
Nie jestem pewna, ale po owulacji trzeba odczekać jakieś 10 dni. Dopytać weta :-)



7 dn, ale data owulacji musi być dokladnie znana. Jak się da za wcześnie nie zadziała. Moja dostała w poniedziałek - owulacji miała w niedzielę. Ale uwaga bo często te tuje są krótsze.
[quote author=armara link=topic=57.msg2112944#msg2112944 date=1402077348]
Nie jestem pewna, ale po owulacji trzeba odczekać jakieś 10 dni. Dopytać weta :-)



7 dn, ale data owulacji musi być dokladnie znana. Jak się da za wcześnie nie zadziała. Moja dostała w poniedziałek - owulacji miała w niedzielę. Ale uwaga bo często te tuje są krótsze.
[/quote]

Moja też, świeży przykład, prostaglandyna w pon, owulacja w niedzielę. Ale jej matka była zawsze "szybsza" po zastrzyku, więc trzeba sprawdzać.
dziękuje dziewczyny 😉  :kwiatek:
Lusia722 fajny maluch ! po czym? Strasznie podoba mi się wasz Cassato 😉
maliniaq fajny maluch ta odmiana czad! Coś mnie ominęło. Czemu buletkowiec?
faraa po czym te źrebaki w tym roku macie?
galopada_ ooo brudny kasztan. Moje marzenie ! Oby taka została :P

Moje młode, w czwartek skończyła 14 miesięcy. A za tydzień wybieramy się na wystawę 🙂 (taaak ogarnę jej tą grzywę😉  )

maliniaq   Just do your job.
07 czerwca 2014 15:59
Kasija jej matka padła 2 dni po porodzie, więc odchowujemy na butelce  😉
galopada, brudny kasztan i malowaniec 😍 Tyyyyle szczęścia na raz!
maliniaq uroczą głowę ma twoja sierotka 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 czerwca 2014 17:17
Kasija mały Ares 😀
Mnie Cassato też się podoba, mam nadzieję, że w końcu w tym sezonie zrobi licencje 😉

Jezu ta Twoja Dolce już taka duża 🤔, kiedy to minęło
galopada_, boski jest, trochę jak "mój" ukochany Cudak.
Zdjęcie nie oddaje jego maści: http://www.bazakoni.pl/cudak-cytrus-ania
Mam słabość do kasztanów z szeroką łysiną i wysokimi skarpetami.

Moje młode, w czwartek skończyła 14 miesięcy. A za tydzień wybieramy się na wystawę 🙂 (taaak ogarnę jej tą grzywę😉  )




Śliczna! Gdzie na wystawę jedziesz? My w lipcu do Białki się wybieramy 🙂
Klacz sie wyźrebiła, źrebie padło. Co z wymieniem klaczy? wiadomo ruch, dieta. Z tym odciąganiem to jedni mówią tak, inni siak. Okładanie wymienia tłuczona kapustą? Altacetem?
marysia550 u mnie w takiej sytuacji NIC się sprawdziło, jak zaczniesz odciągać możesz "rozbujać" produkcję
Jak się nie rusza odciąga to ją boli boli - co zatem: przeczekać?
To było drugie źrebię tej klaczy . Po pierwszym był problem z zatrzymaniem laktacji, była interwencja weta. Potem się trochę uspokoiło, ale też nie do końca. Zdaje się, że wymię było nabrzmiałe nawet przy kolejnym zaźrebianiu ( nie mój koń!).
Jakaś wersja bardzo mleczna się trafiła.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
15 czerwca 2014 08:19
ostatni łobuz zjawił się na świecie! Oczywiście z poślizgiem czasowym  🤣

Condina, pokaż aktualne foty tego Waszego ujeżdżeniowca 🙂
Condina gratulacje! czekam na więcej zdjęć!

Mój młody rośnie jak na drożdżach, niedawno się urodził, a tu już 2,5 miesiąca jest na świecie






i z cyklu "a właściwie czemu by nie wskoczyć na matkę???"


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się