Kącik Ujeżdżenia

Facella, wg mnie ta nieregularność w kłusie wyciągniętym jest spowodowana jakimś dziwnym treningiem ( po Janssenie wszystkiego można się spodziewać )
lostak   raagaguję tylko na Domi
25 maja 2014 13:37
Facella, wg mnie ta nieregularność w kłusie wyciągniętym jest spowodowana jakimś dziwnym treningiem ( po Janssenie wszystkiego można się spodziewać )
. Przepraszam, ale uwielbiam takie teksty..... Dziwny trening tego ufoludka z kraju tulipanów, spod którego ręki wyszło tak wiele topowych jeźdźców i koni.... Rzeczywiście, czego można sie spodziewać.... Na pewno wiesza sie na jednej nodze konia, albo współpracuje z Ronaldo i kon musi piłkę podbijać...
"współpracuje z Ronaldo i kon musi piłkę podbijać"  😍
lostak zabiłaś mnie tym tekstem!  😂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 maja 2014 11:23
Totek i Rath w GP Special - 82,271%

[url=
#t=19]
#t=19[/url]

Mnie się ten przejazd podoba, Rath nie jest Galem ale widać że siedzi luźniutko a'la Gal i Totek to docenia
vissenna   Turecki niewolnik
26 maja 2014 11:31
lostak  :przytul: "zrobiłaś mi dzień" 😀
Myślę, że mimo wszystko mniej krytycznie ocenialibyśmy tę parę, ale jeśli przedtem napatrzyliśmy się na Totilasa pod Galem...  😜
Faktycznie, w tym drugim przejeździe jest lepiej 🙂 Obaj robią lepsze wrażenie.

Dzięki Szemrana  😉
OBAJ, obaj !!!! "robią lepsze wrażenie".

Edit
Nie za ma co  😀
Chociaż dochodzę do wniosku, że oboje też by przeszło.
Jako człowiek i zwierzę 🙂
Bo jako facet ludź i facet koń, to obaj będzie lepszym wyborem.

Chyba się zagalopowałam w tym poprawianiu  :kwiatek:
Jakoś nie miałam chęci oglądania tego przejazdu, ale jak już to zrobiłam, to spytam: czy on nie jest kulawy na przód? Zwłaszcza w dodanym kłusie widać, jak nierówno idą te nogi.
A pasaż to w ogóle nie ten pasaż, który ja pamiętam  😕


Nierówny wyrzut nóg jest spowodowany, nierównym kontaktem.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 maja 2014 19:07
Ekwador pod nowym jeźdźcem z WDM Monachium.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 maja 2014 19:24
No szału nie ma... I ciągle te nogi zadnie nie wkraczają, ciągną się itd. Fajnie że można usłyszeć komentarz w czasie przejazdu
sei   . let's grow old together & die at the same time .
02 czerwca 2014 23:14
odchodząc od Ekwadora... Warszawianki, gdzie szukać kalendarza zawodów z waszego regionu?  :kwiatek: gdzie szykują się ZR w lipcu, sierpniu i gdzie polecacie jechać? chętnie zawody 3 dniowe 😉
czy oze ktos kojarzy Monike KONIECZNA ? ma jakies osiagniecia u ujezedzeniu
vissenna   Turecki niewolnik
03 czerwca 2014 10:47
wyskakuja mi dziewczyny o tym imieniu i nazwsku ale chodzilo mi o to czy ktos wie cos wiecej na temat jej startow w ujezdzeniu
sei   . let's grow old together & die at the same time .
04 czerwca 2014 21:53
equś, dzięki  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
05 czerwca 2014 00:19
Bardzo fajny artykul- bardzo polecam. Odnosnie Totka ,tak ogolnikowo i bezstronnie.

http://beeandthehorse.com/2014/05/30/totilas-how-a-magnificent-stallion-became-a-poor-creature/
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 czerwca 2014 09:21
taa, no tytuł jest super "bezstronny" 🙄
ekuss   Töltem przez życie
05 czerwca 2014 10:39
Tylko w tytule chodzi o to,ze to nie tylko Rath jest winny tylko,ze tak kolorowo nie bylo ani przed sprzedaza,ani po. Autorowi chodzilo o to,ze wszyscy przyczynili sie do tego,ze Totek tak ,,zjechal'' w dol,a nie ze jak zostal sprzedany to od razu ,,bach'' i kon do niczego...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 czerwca 2014 10:53
no tak zjechał w dół, faktycznie do niczego. Wygrywa zawody ale to zero totalne.

Walenie kotka za pomocą młotka. Taki jest mój komentarz do tego artykułu.
vissenna   Turecki niewolnik
05 czerwca 2014 11:28
already with Gal there was no paddock time for at least a few hours a day and with physical contact to other horses.

No pewnie, przecież wiadomo, że cenne konie, szczególnie ogiery chodzą na łąki po kilka godzin dziennie. Oczywista oczywistość. Tak samo jak zapewnienie kryjącemu ogierowi fizycznego kontaktu z innym koniem...  🤔wirek:

Totilas is now 14 years old and seems to be injured more and more often. His sire, Gribaldi, trained by Edward Gal as well, died at 16 due to a ruptured aorta, one week after his retirement. Success has it’s prize, hasn’t it?

😵 😵 😵 😵 Serio, napisane jakby autorem była "kuniareczka" co liznęła trochę wiedzy...

Czy ja dobrze zrozumiałam, ze ktoś stara się w tym artykule dowieść, że od początku zmarnowano potencjał tego konia? Jak te wszystkie medale i osiągnięcia to zmarnowany potencjał to chciałabym aby moje konie też się tak "marnowały".
Na moje Totek rusza się sam z siebie dobrze ale efekt "wow" to trening Galla i ta "wątpliwa metoda" pracy... Gdyby ten koń nie trafił na tego właśnie jeźdźca, to byłby zmarnowany potencjał...

ekuss jeśli Twoje jeździeckie autorytety oscylują w granicach wiedzy autora tego blogaska, to nie zazdroszczę... Papier (czy też ekran) przyjmie każdą bzdurę.
W mojej opinii artykuł ciekawy i ciekawe spojrzenie na analizę kariery sportowej Totiego. Fajnie się czytało.

Swoją drogą pokażcie mi sportowca, który nie odniósł nigdy żadnej kontuzji? Zwłaszcza takiego z najwyższej półki wyczynowców - z wyłączeniem szachistów-olimpijczyków 😉 Ja mam przykład mojego męża, który jest już 'po' sporcie' - i im więcej czasu mija od kiedy 'wypadł' z obiegu, tym bardziej narzeka na to, że tu strzyka a tam boli, i przy rekreacyjnym wysiłku odzywają się dawne kontuzje.

No a koń też człowiek.. I historia tego konia jest nieco smutna, a robi się jeszcze rzewniej w momencie porównania z Valego - kolejną 'gwiazdą'. Oba biły/biją rekordy, a między nimi przepaść w doborze metody treningu.

Ja sedno artykułu rozumiem w ten sposób, że ścieżka szkolenia jaką wybrano dla Totka nie była akurat dla tego konia najlepszym wyborem. Fakt faktem, że od początku tak samo głośno jak fani Totilasa odzywali się sceptycy krytycznie wypowiadający się o jego ruchu czy metodzie treningu.

Są bardzo cenne ogiery żyjące życiem 'normalnego' konia - Utopia na przykład. Ma okna w boksie i widzi się z innymi końmi i nawet wychodzi na padok - chyba że Hester nie mówi prawdy i robi sobie tylko dobry PR.
A mnie zastanawia skąd informacja, że Totilas nie wychodził na padok, bo jakoś inne konie jeżdżone przez Gala na brak wychodzenia na padoki nie mogą narzekać. A nawet jeśli rzeczywiście nie wychodził, to znaczy że jakiś powód ku temu był.
Gal w jednym z wywiadów mówił, że wychodzi w ręku kilka razy dziennie. Mówił też, że próbowali padokować, ale zawsze z padoku wracał albo bez podkowy, czy z jakimś małym uszkodzeniem i zdecydowali się tylko na ruch kontrolowany. Widocznie jakiś dzikus jak ze smyczy spuszczony.
ekuss, bardzo dobry artykuł, dzięki za linka  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
05 czerwca 2014 21:53
ekuss jeśli Twoje jeździeckie autorytety oscylują w granicach wiedzy autora tego blogaska, to nie zazdroszczę... Papier (czy też ekran) przyjmie każdą bzdurę.


ale czy ja napisalam,ze sie z tym zgadzam,popieram czy cos? Po prostu napisalam,ze ciekawy artykul i wstawilam... mnie sie to fajnie czytalo i tyle... dobra,przepraszam -nie bede juz wstawiac niczego,bo jak dodam jeszcze cos o rollkurze to bedzie,ze takie sposoby popieram,a moze nawet jeszcze stosuje... chill
O co chodzi z tym narzekaniem na naszych juniorów i na ich przejazdy podczas tegorocznych mistrzostw w Zakrzowie? 😲
Aż tak źle było?
Nie widziałam przejazdów, ale chyba aż z ciekawości sprawdzę.
Milla i co? W przerwach między wkuwaniem różnych dziedzin prawa wchodzę sobie na ŚK i przeglądam tę dyskusję,i nie wiem czy brać popcorn czy nie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się