Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 czerwca 2014 21:32
Szukam fajnego... kapelusza 🙂 Może nie do końca w temacie, ale szkoda tworzyć nowy wątek. Lato już daje o sobie znać. Pomimo czapki z daszkiem i filtra 50 spiekłam się na skwarkę  😵 Policzki, dekolt o szyi z tyłu nie wspomnę
Ktoś może fajnego polecić? Najchętniej w jasnym kolorze, w rozsądnej cenie i pasujące na duży łeb (59).

Co do kasku - jeżdżę w casco mistral i mogę szczerze polecić 🙂 Lekki, wygodny, przewiewny. Jedyny mankament to nisko zamocowana regulacja z tyłu - muszę robić dwa kucyki, przy jednym pokrętło opiera się na gumce i kask zsuwa na oczy.
Na_biegunach, fajne słomkowe, materiałowe kapelusze sa w losedau i kramer 🙂
zakupiłam sobie wlasnie taki ala cowboyski słomkowy, wziełam s (55 cm) ale jest ogromny... 🙁
A propos kapeluszy, wiecie gdzie w Europie można kupić kaskokapelusz? Kaskocylindry są w NL.
Piaffeczka, też w w/w sklepach. w działach west. są specjalne kaski do kapeluszy.
Czy jakimś trafem ktoś miał na głowie zarówno KED Paso, jak i Allegrę i mógłby się podzielić odczuciami co do kształtu? Nie mogę się zdecydować - design Paso przemawia do mnie nieco bardziej, ale na zdjęciach na głowie prezentuje się trochę dziwacznie.
ekhem, ja miałam w zeszłym tygodniu 🙂
Mierzyłam i Paso, i Allegrę, bo na zdjęciach nie potrafiłam uchwycić różnicy między nimi, pomijając design. Moje subiektywne odczucia są takie, że Allegra jest płytsza, dużo lepiej czułam się w Paso i ten też ostatecznie kupiłam. Oba kaski są dosyć płaskie, ale szerokie, jeśli chodzi o kształt - inaczej ujmując, "trochę dziwaczne" i dlatego specyficznie wyglądają na głowie 😉 Moim problemem było to, że w Mkę mieściłam się ledwo na największym obwodzie, natomiast w Lce jestem mniej więcej w środku regulacji, a sam kask jest jednak trochę większy wizualnie... Mój przeżył już chrzest bojowy i jestem zadowolona, jest lekki, regulacja bez zarzutu, po zdjęciu nie miałam mokrych włosów, jak to dotychczas mi się zdarzało. Nie wiem natomiast, czy odważyłabym się kupić go w ciemno, bez możliwości zmierzenia, bo jednak moje pierwsze wrażenie to było ogromne rozczarowanie, dopiero po kilku minutach zakładania i zdejmowania to Paso, to Allegry zaczęłam się przekonywać i zapragnęłam go mieć 🤣
kucyk,  🙇

Dziękuję pięknie! Już mi trochę jaśniej - niestety nie mam innego wyjścia, jak zakupy w ciemno. Zjeździłam wczoraj 3 trójmiejskie sklepy i nigdzie KEDa nie uświadczyłam. Ostatecznie zamówię chyba oba i po przymiarkach zostawię ten lepszy. Może dałabyś się namówić na zrobienie sobie fotki w kasku i podzielenie się nią, jeśli nie tu to choćby na PW?  :kwiatek:
Mi allegra spasowala od razu, mialam dylemat miedzy allegra a basco, bo tez super lezal a 130zl mniej🙂
No właśnie basco ma fajny kształt i z tego co widziałam na zdjęciach figaro bardzo ładnie leży, ale poza tym zupełnie mi się nie podoba. Więc dylemat mam między Allegrą, która ładnie wygląda na głowie, a Paso, które jest bardziej klasyczne z wyglądu i chyba dlatego bardziej do mnie mówi 😉 Wydaje mi się, że one za bardzo nie różnią się funkcjonalnością, więc tylko wygląd biorę pod uwagę.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
04 czerwca 2014 09:04
ekhem,
co do funkcjonalności to przyuważyłam jeden różniący element,
mianowicie allegra ma tył zwywietrznikowany a paso nie,
co może mieć jakiśtam wpływ na przewiewność mimo wszystko.

Dodatkowo cała czarna matowa allegra też będzie wyglądała dość klasycznie, tak
mi się przynajmniej wydaje. 

A w ogóle to miałam wygłosić ochy i achy na temat właśnie allegry,
wygodna piekielnie, leciutka, regulacja działa świetnie a sam kask moim skromnym zdaniem
naprawdę bardzo przyzwoicie wykonany. Żadna tam plastikowa tandeta...
Mam tę jasną (szara metalik) - sama mnie wybrała 😉 promocyjną ceną 🙂.
Podzielam, moja juz 10miesiecy w uzytkowaniu, leb suchy, zakladam z przyjemnoscia🙂😉) jedyne co to zapiecie musialam wymienic bo zgubilam gdzies -_-  mam allegre baroque 🙂
Mnie się Basco zupełnie nie spodobał z wyglądu, także wyeliminowałam go na samym początku 😉
ekhem, podeślę zdjęcia wieczorem w prywatnej wiadomości, w końcu cel szczytny 🤣
Do tej pory jeździłam w kasku Champion Ventair Deluxe (typu  orzeszek). Wygodny, z dużo lepszą wentylacją niż Ch. Oweny. Nasłuchałam się superlatywów o kaskach Gatehouse i w rezultacie  skusiłam się ostatnio na kask Gatehouse Conquest Matt z myślą o jeździe na codzień i skokach. Póki co nie czuję się zawiedziona, a wręcz odwrotnie. Głowa nie zaparza mi sie, wentylacja jest świetna. Nie wygladam jak z wodogłowiem, kask jest lekki i wygodny, łatwy do utrzymania w czystości.
I skończyło się na tym, że mam trzy kaski, każdy do innej próby ( WKKW) 😵.
czeggra1 na szczęście próby są tylko trzy  😁

Swoją drogą Conquest'y to zdecydowanie najbardziej chwytające za oko kaski z GH, zazdroszczę  🙂
A masz może jakieś zdjęcie na głowie, dobrze leży?
mils   ig: milen.ju
04 czerwca 2014 12:22
czeggra1 ale one są ładne! W Polsce obstawiam, że nie do dostania?  I, jeśli mogę, po ile taki kask? 🙂
dzięki, miło że się podoba 🙂. Kupiłam go na stoisku, jakiegoś sklepu, na zawodach za 170 funtów, a potem okazało się, że przepłaciłam, bo można je dostać za 140 🙄. W jednym z polskich sklepów widziałam te kaski za 1299 zł 😲. Masakryczna cena. To ja sporo przepłacając i tak kupiłam go w korzystniejszej cenie... Każdemu znajomemu powtarzam: sprzęt jest dużo tańszy w UK i naprawdę opłaca się tu robić zakupy.

Zdecydowałam się na matowy, a nie welurowy ze względu na łatwość utrzymania w czystości, a także dlatego, że nie będzie mi go szkoda na użytkowanie na codzień w każdych warunkach pogodowych.

Zdjęcie w nim mam jedno, tzw samojebka 😉.
Ma ktos może kask lami cell silver star? http://sklep.bergo.pl/lamicell-silver-star-kask
Jak u niego z wentylacją? Warty swojej ceny?  🙂 
mam pytanko za 100pkt., mam nadzieje ze kategoria dobra :P
orientuje sie ktos gdzie mozna dostac w miare rozsadnej cenie wkładki do gpa ?
Ooo... A ten model Lami-Cella to jakiś nowy czy wcześniej go nie dostrzegłam jak kupowałam mojego Ventexa?
Pewnie opcja numer dwa 😀

Ja mam Lami-Cell Ventex i pomijając, że wygląd mój w nim średnio (ale ja we wszystkim wyglądam badziewnie :P) To bardzo sobie chwale za daszek i przewiewność. Lekkość tez jest dość sporym atutem 😉
Czy jakimś trafem ktoś miał na głowie zarówno KED Paso, jak i Allegrę i mógłby się podzielić odczuciami co do kształtu? Nie mogę się zdecydować - design Paso przemawia do mnie nieco bardziej, ale na zdjęciach na głowie prezentuje się trochę dziwacznie.


Ja byłam z kucyk w sklepie i wybrałam Allegre 🙂 jest troche płytsza niż Paso, ale w sumie są dość podobne. Fakt faktem bez przymiarki i porównania ciężko mi było się zdecydować. Jeszcze jej nie mam i nie testowałam, bo musiałam wymienić z powodu uszkodzonego daszku, ale generalnie podoba mi się bardzo. Tylko miałam mały problem z rozmiarówką. W M musze mieć na maksa rozkręcony, a w L wyglądałam paskudnie. Był za duży. Ostatecznie wzięłam L i czekam na pierwsze testy 🙂
Czy stworzyli kask w którym nie wygląda się jak z druszlakiem na głowie?
Mam haloridera i planuję zmienić, mam na oku Casco Choice ale nie wiem czy nie będe w nim wyglądać jak w orzechu  👀
Hahahahhaha nie czuje sie tak od czasow jabu 😀
Hej, poszukuje dobrego kasku w przystępnej cenie jakie polecacie?  😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 czerwca 2014 13:46
pirat30 , co dla Ciebie oznacza przystępna cena?
Mówiąc przyzwoita cena mam na myśli tak do 500zł .  😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 czerwca 2014 14:07
Casco Mistrall- mam od niedawna i sobie chwalę. Lekki i ma dobrą wentylację. 🙂

KED Allegra też wyglądał nieźle 🙂
ja ostatnio wymieniałam kask i kupiłam busse Equi Shell. wreszcie jakiś kask, w którym się czuję komfortowo i nie wyglądam - jak to ktoś określił - jak z wodogłowiem. 🙂

cena około 350 zł.

czeggra1 tak jak myślałam, na głowie też wygląda świetnie  🙂 Już wiem na co kasę odłożyć 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się